Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

H14

3 160 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK18:39
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK20:04+1:25
3Erik BrandtDomnarvets GOIF21:19+2:40
4Linus TäckOK Hammaren21:50+3:11
5Oskar VikströmSundsvalls OK22:48+4:09
6Felix SilverGävle OK23:07+4:28
7Jonas CarlssonStora Tuna OK23:21+4:42
8William GrunderJärfälla OK23:43+5:04
9Erik Lidström LauriSnättringe SK23:46+5:07
10Eric HallnerOckelbo OK23:53+5:14
11Aron HellgrenIF Thor24:34+5:55
12Hannes LindahlSundsvalls OK24:41+6:02
13Karl GranathSvärdsjö SOK24:53+6:14
14Axel LundgrenSundsvalls OK26:08+7:29
15Jonne LiukkonenSundsvalls OK26:14+7:35
16Melker NordgrenOK Kåre26:22+7:43
17Wille LångbergHudiksvalls OK26:24+7:45
18Alfred LiljeströmGävle OK26:39+8:00
19Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK26:42+8:03
20Christoffer LindgrenOK Kåre27:09+8:30
21Erik LingJönköpings OK27:31+8:52
22Ludwig EnglundLeksands OK28:57+10:18
23Albin BlombergSegersta OK30:14+11:35
24Petter ErlandssonSundsvalls OK30:15+11:36
25Elis SandbergAlfta-Ösa OK30:20+11:41
26Anton PerssonOK Hammaren31:05+12:26
27Kevin SjölanderOK Rodhen31:45+13:06
28Klockar-Eskil NääsLeksands OK32:04+13:25
29Markus HalvarssonLeksands OK33:01+14:22
30Isak BerggrenGävle OK33:12+14:33
31Arvid BylundIF Thor33:25+14:46
32Filip PerssonOckelbo OK34:21+15:42
33Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK36:12+17:33
34Lukas JohanssonSundsvalls OK45:43+27:04
35Joel ThalénSundbybergs IK46:27+27:48
36David TörnqvistSnättringe SK57:08+38:29
37Simon SchmutzLeksands OK1:01:15+42:36
38Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:22:34+1:03:55
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
John McLellandOK Rodhenej godkänd
Fredrik JunevikLeksands OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser