Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

H40

4 350 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna28:42
2Thomas RexSundsvalls OK29:27+0:45
3Anders DalinLeksands OK30:39+1:57
4Pär HöökIFK Mora OK30:58+2:16
5Bertil EronnLinköpings OK31:15+2:33
6Tomas HenrikssonAttunda OK31:32+2:50
7Henrik RoosOK Linné31:47+3:05
8Joakim BacklundTäby OK31:59+3:17
9Pontus FunkeLeksands OK32:14+3:32
10Jonas EklundOK Rodhen33:05+4:23
11Niklas AldinStora Tuna OK33:44+5:02
12Anders ErlandssonSundsvalls OK35:30+6:48
13Magnus GörasLeksands OK35:56+7:14
14Lars-Erik HaslerSurahammars SOK36:32+7:50
15Niklas HenrikssonAttunda OK37:40+8:58
16Mats GustafssonTrosabygdens OK37:41+8:59
17Fredrik GranathSvärdsjö SOK37:52+9:10
18Fredrik LindellIF Thor38:22+9:40
19Henrik PerssonSundbybergs IK39:06+10:24
20Jonas ErikssonLänna IF39:29+10:47
21Erik BengtssonFK Åsen41:07+12:25
22Klockar Mattias NääsLeksands OK43:12+14:30
23Jonas SellingLänna IF43:55+15:13
24Mats HörnellDomnarvets GOIF44:22+15:40
25Andreas OlssonOK Linné44:48+16:06
26Tony BjörlingDomnarvets GOIF44:55+16:13
27Magnus JonssonSundsvalls OK45:23+16:41
28Johan LundbergOK Kåre46:31+17:49
29Björn RosendahlÄrla IF47:07+18:25
30Christian RohnerIF Thor48:41+19:59
31Stellan TäckOK Hammaren49:11+20:29
32Henrik HallinSurahammars SOK50:07+21:25
33Peter RydesäterRehns BK50:27+21:45
34Henrik LundgrenSundsvalls OK51:26+22:44
35Jesper NordinKorsnäs IF OK55:53+27:11
36Fredrik NordlanderSundsvalls OK56:22+27:40
37Patrik ServinLånghundra IF56:47+28:05
38Torbjörn BlomValbo AIF1:00:04+31:22
39Magnus JohanssonLjusdals OK1:01:14+32:32
40Erik JonssonLånghundra IF1:21:27+52:45
Jonas OlssonStora Tuna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser