Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 7

3 270 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan IsraelssonStora Tuna OK26:45
2Magnus WilhelmssonForsa OK29:46+3:01
3Jenny WåhlinDomnarvets GOIF30:31+3:46
4Håkan PerssonValbo AIF30:39+3:54
5Johanna  DahlinLeksands OK31:25+4:40
6Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK33:16+6:31
7Byron PalmHJS-Vansbro OK34:15+7:30
8Ronja JungåkerKorsnäs IF OK35:13+8:28
9Maria KleistTullinge SK36:13+9:28
10Göran AnderssonOK Rodhen36:26+9:41
11Malin TuvessonSundsvalls OK37:25+10:40
12Jonas BlombergSegersta OK37:26+10:41
13Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK37:36+10:51
14Mats HemströmGävle OK37:45+11:00
15Torsten RambergHallstahammars OK38:14+11:29
16Josef AnderssonSundsvalls OK38:32+11:47
17Karin TrolinForsa OK39:12+12:27
18Magnus JeppssonOK Hammaren39:16+12:31
19Karin ElfvingIK Jarl Rättvik39:45+13:00
20Ola TuvessonSundsvalls OK39:59+13:14
21Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK40:11+13:26
22Curt ReinholdssonIF Thor40:13+13:28
23Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF40:17+13:32
24Per-Inge JohanssonKlubblös40:21+13:36
25Fredrik GranholmSundsvalls OK40:36+13:51
26Nic KruysIF Thor41:26+14:41
27Johan WannerAvesta OK41:58+15:13
28Björn AlmLeksands OK42:18+15:33
29Linda WänströmFinspångs SOK43:26+16:41
30Olof ErikssonIFK Mora OK44:02+17:17
31Bo WallinKorsnäs IF OK44:07+17:22
32Pär HisvedAlfta-Ösa OK44:23+17:38
33Leif Erik  KarlssonRånäs OK44:32+17:47
34Annica BergerDomnarvets GOIF45:21+18:36
35Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK45:39+18:54
36Kjell GustafssonOK Järnbärarna45:49+19:04
36Fredrik LarssonSundbybergs IK45:49+19:04
38Hans LindeSöderhamns OK45:55+19:10
39Leif BjörkmanDalaportens OL46:10+19:25
40Lars WestlinValbo AIF46:26+19:41
41Ulrika N ErikssonStora Tuna OK48:07+21:22
42Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF49:16+22:31
43Anna OlssonIF Thor50:24+23:39
44Gunilla ReinholdssonIF Thor51:00+24:15
45Anna LiljegrenOK Kåre52:00+25:15
46Margareta SkoogValbo AIF52:08+25:23
47Anna BlombergSegersta OK52:13+25:28
48Joakim FuruströmLjusdals OK52:19+25:34
49Mattias HögströmForsa OK52:54+26:09
50Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK53:10+26:25
51Ulrika BorggrenDomnarvets GOIF54:59+28:14
52Linda KarlssonSundsvalls OK56:03+29:18
53Ulrica AxelssonCentrum OK57:06+30:21
54Hans NilssonSöderhamns OK57:34+30:49
55Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:00:01+33:16
56Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:00:50+34:05
57Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:04:00+37:15
58Jan-Eric LethagenVästerås SOK1:05:35+38:50
59Anna SöderlundKarlsbyhedens IK1:06:37+39:52
60Lena LindgrenOK Järnbärarna1:08:28+41:43
61Marita OlarsLeksands OK1:09:14+42:29
62Karolina VessbyIF Thor1:12:40+45:55
63Viviann AnderssonSnättringe SK1:13:17+46:32
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenej godkänd
Elin TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Boel SundbergOK Södertörnej godkänd
Sofia LauriJärla Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila