Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

Leksands OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isak DalinÖppen motion 1 (8)16:527:37
1Erica EdmanD20 (3)42:039:40
1Mirjam JoonsD14 Kort (3)25:2410:45
1Maria JunevikD45 (35)27:168:31
1Linda LindkvistD21 (72)37:287:25
2Kalle JoonsU2 (28)19:31+0:068:49
3Anders DalinH40 (41)30:39+1:577:02
4Daniel OlarsH12 (33)18:39+2:047:54
5Johanna  DahlinÖppen motion 7 (67)31:25+4:409:36
5Marianne AlmD60 (15)35:26+5:4612:15
6Gunborg WestinD70 (17)35:55+5:5512:55
8Linnea JunevikD10 (19)22:15+4:5910:04
8Anna-Karin SchmutzD45 (35)32:05+4:4910:01
8Peter JunevikH45 (48)31:17+4:017:31
9Johan EngesH45 (48)31:18+4:027:31
9Petra LorentssonÖppen motion 5 (93)32:58+6:389:21
9Pontus FunkeH40 (41)32:14+3:327:24
12Ellen FunkeD12 (40)20:40+2:458:45
13Magnus GörasH40 (41)35:56+7:148:15
17Johan OlarsH10 (20)26:59+13:3012:12
17Sten-Olof MatssonÖppen motion 8 (32)56:14+21:2511:51
17Elsa GörasD14 (31)32:36+9:0110:18
19Torbjörn SöderlundH55 (43)35:25+8:529:28
21Petra Hurtig HalvarssonÖppen motion 7 (67)40:11+13:2612:17
22Klockar Mattias NääsH40 (41)43:12+14:309:55
22Tomas NormanH45 (48)35:06+7:508:26
22Ludwig EnglundH14 (40)28:57+10:189:09
23Anders MatssonÖppen motion 5 (93)37:32+11:1210:39
25Anna FunkeD40 (32)53:49+25:1314:07
25August GörasH12 (33)27:25+10:5011:37
27Katrin NääsÖppen motion 3 (29)55:52+31:3819:32
28Björn AlmÖppen motion 7 (67)42:18+15:3312:56
28Klockar-Eskil NääsH14 (40)32:04+13:2510:08
29Markus HalvarssonH14 (40)33:01+14:2210:26
31Petra BaljeuD21 (72)47:27+9:599:23
32Kristin RamsellD40 (32)1:03:44+35:0816:43
37Simon SchmutzH14 (40)1:01:15+42:3619:22
40Anders OlarsÖppen motion 5 (93)41:02+14:4211:39
44Lars HalvarssonH45 (48)1:01:15+33:5914:43
46Johan SöderlundH21 (94)41:13+10:047:06
49Sara GörasÖppen motion 5 (93)43:07+16:4712:14
61Marita OlarsÖppen motion 7 (67)1:09:14+42:2921:10
62Fredrik NormanH21 (94)44:42+13:337:42
Mark BaljeuÖppen motion 8 (32)ej godkänd
Alice FunkeU2 (28)ej godkänd
Isabella JoonsD14 (31)ej start
Fredrik JunevikH14 (40)ej start
Casper NormanH12 Kort (1)ej start
Moa JäderbergU1 (31)ej start
Alva JäderbergInskolning (39)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser