Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

IFK Mora OK

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin EkD40 (32)28:367:30
1Egil LissmyrH14 Kort (3)22:349:33
2Lena Karlsson HolmerD40 (32)32:44+4:088:35
2Erika DuhlboD18 (5)43:34+1:5410:28
4Pär HöökH40 (41)30:58+2:167:07
6Siv BrodinÖppen motion 1 (8)30:15+13:2313:41
6Anders ClaessonH70 (39)31:18+3:1210:07
6Roman RyapolovH21 (94)33:23+2:145:45
7Alva ErssonD12 (40)19:10+1:158:07
9Conny ErikssonÖppen motion 3 (29)33:55+9:4111:51
10Moa Sjösten AnderssonD16 (20)39:38+9:2511:00
11Sebastian ÅkärbjärH12 (33)20:32+3:578:42
11Sara LissmyrÖppen motion 5 (93)34:30+8:109:48
11Emelie BrudinD16 (20)40:06+9:5311:08
12Bengt AnderssonH50 (52)29:37+7:137:46
13Örjan SvahnH65 (36)34:18+7:2810:43
13Sofie Karlsson HolmerD12 (40)20:57+3:028:52
13Marie RappD55 (30)37:19+6:2111:35
14Artem PanchenkoH21 (94)35:20+4:116:05
14Linnea HermanssonD10 (19)25:32+8:1611:33
15Berit GummusD45 (35)35:34+8:1811:06
15Zsolt LenkeiH21 (94)35:21+4:126:05
16Filip ÅkärbjärU2 (28)29:19+9:5413:15
17Magdalena OlssonD21 (72)44:17+6:498:46
17Elisabeth ÅkärbjärÖppen motion 5 (93)37:17+10:5710:35
18Rebecka ÅkärbjärD10 (19)35:32+18:1616:04
18Britt ClaessonD55 (30)39:47+8:4912:21
19Simon Karlsson HolmerH14 (40)26:42+8:038:26
21Annelie HermanssonD40 (32)47:53+19:1712:34
23Olga PanchenkoD21 (72)46:07+8:399:07
26Elsa HermanssonD14 (31)37:15+13:4011:47
29Ivar LissmyrH12 (33)39:23+22:4816:41
29Andrey LamovH21 (94)38:20+7:116:36
30Olof ErikssonÖppen motion 7 (67)44:02+17:1713:27
37Evgeniya RyapolovaD21 (72)48:31+11:039:36
37Mia Sjösten AnderssonÖppen motion 5 (93)40:09+13:4911:24
38Erik WadmanH55 (43)42:53+16:2011:27
38Mattias ArgårdsH21 (94)39:09+8:006:45
39Sara HodlerD21 (72)49:59+12:319:53
41Erik Folkesson BlomH21 (94)39:44+8:356:51
70Ola SvahnH21 (94)46:52+15:438:04
79John HermanssonÖppen motion 5 (93)1:03:05+36:4517:55
Frida BrudinInskolning (39)fullföljt
Jakob BrudinInskolning (39)fullföljt
Viktor HöökInskolning (39)fullföljt
Nanna LissmyrInskolning (39)fullföljt
Thobias BrodinH14 Kort (3)ej godkänd
Karin ErssonD45 (35)ej godkänd
Olle AnderssonH70 (39)ej godkänd
Thea Sjösten AnderssonD16 (20)ej start
Anders HenrikssonH35 (3)ej start
Adrian DahlströmH20 (8)ej start
Gustav BjörklundH16 (33)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser