Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

Stora Tuna OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias ÖstbergH14 (40)18:395:54
1Johan IsraelssonÖppen motion 7 (67)26:458:10
2Ing-Marie MozéliusD70 (17)33:52+3:5212:10
2Nils AlexanderssonH20 (8)32:06+0:266:45
2Ulf LöfgrenH70 (39)29:30+1:249:32
3Peter LöfåsÖppen motion 8 (32)43:29+8:409:10
3Ingrid AlexanderssonD50 (33)29:38+0:569:12
3Hugo ClaessonU1 (31)19:04+1:139:15
3Viktor BarkegrenH18 (20)27:12+1:596:32
4Maja MasesD10 (19)19:40+2:248:53
4Inger LöfgrenD70 (17)34:15+4:1512:19
4Mats WallinH50 (52)26:01+3:376:49
5Jakob CarlssonH12 (33)18:43+2:087:55
5Joakim SvenskH21 (94)33:07+1:585:42
6Emma ClaessonÖppen motion 8 (32)46:01+11:129:42
6Karin SvenskD50 (33)31:03+2:219:38
7Peo SvenskH55 (43)30:16+3:438:05
7Kerstin BlomgrenD55 (30)33:46+2:4810:29
7Jonas CarlssonH14 (40)23:21+4:427:23
9Lena MasesÖppen motion 8 (32)47:54+13:0510:06
11Niklas AldinH40 (41)33:44+5:027:45
11Camilla WallinD50 (33)35:05+6:2310:53
12Linda ByströmD21 (72)43:28+6:008:36
12Mari-Louise LundgrenD55 (30)36:30+5:3211:20
16Viktor SvenskH21 (94)35:36+4:276:08
20Gunilla RylanderD55 (30)40:16+9:1812:30
21Staffan ErikssonH21 (94)36:25+5:166:16
22Hans GruddH70 (39)40:23+12:1713:04
28Nora Cedeberg LöwgrenD12 (40)25:28+7:3310:47
30Ninni CarlssonD45 (35)1:00:36+33:2018:56
30Axel ErikssonH12 (33)55:38+39:0323:34
33Torbjörn Nilsson AlataloH45 (48)41:19+14:039:55
35Anna MårsellD21 (72)47:59+10:319:30
35Per CarlssonH45 (48)43:01+15:4510:20
38Rikard ClaessonH21 (94)39:09+8:006:45
40Anders MasesH45 (48)45:47+18:3111:00
41Ulrika N ErikssonÖppen motion 7 (67)48:07+21:2214:42
43Mattias MårtsH21 (94)40:54+9:457:03
44Jörgen FernvikÖppen motion 5 (93)41:51+15:3111:53
48Erik BlomgrenH21 (94)41:14+10:057:06
53Christer EngstrandÖppen motion 5 (93)43:58+17:3812:29
58Malin RylanderD21 (72)1:08:01+30:3313:28
Nora AldinInskolning (39)fullföljt
Arvid ErikssonInskolning (39)fullföljt
Märta ErikssonInskolning (39)fullföljt
Gustav FernvikInskolning (39)fullföljt
Claes NidebornH65 (36)ej godkänd
Jonas OlssonH40 (41)ej godkänd
Niklas LöwegrenH21 (94)ej start
Anneli ÖstbergD50 (33)ej start
Anders ÖstbergH50 (52)ej start
Lovisa MasesD12 (40)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser