Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: söndag 5 juni 2016

D21

4 460 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena EliassonDomnarvets GOIF36:368:12
2Annica GustafssonIFK Lidingö SOK37:03+0:278:18
3Alice HugossonIFK Lidingö SOK37:39+1:038:26
4Malin SørensenNydalens SK38:25+1:498:36
5Eva ElfvingDomnarvets GOIF38:50+2:148:42
5Magdalena OlssonIFK Mora OK38:50+2:148:42
7Sara SjökvistJärla Orientering39:57+3:218:57
8Amy RankkaLinköpings OK40:01+3:258:58
9Rebecka LindbergOK Roslagen40:13+3:379:01
10Maria SjölanderOK Rodhen40:42+4:069:07
11Frida SandbergSäterbygdens OK40:44+4:089:07
12Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF40:45+4:099:08
13Johanna LindbergDomnarvets GOIF41:13+4:379:14
14Anna WehlinSkogspojkarnas OK41:25+4:499:17
15Maria NilssonDomnarvets GOIF41:46+5:109:21
16Anna MårsellStora Tuna OK42:20+5:449:29
17Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK42:41+6:059:34
18Olga PanchenkoIFK Mora OK42:52+6:169:36
19Lisa CarlssonOK Linné43:29+6:539:44
20Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK43:49+7:139:49
21Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK43:59+7:239:51
22Maria BjörklundLeksands OK44:32+7:569:59
23Stina GranefeltOK Tyr44:33+7:579:59
24Elin Dahlstedt TyskOK Kåre44:45+8:0910:02
25Gunilla SvärdIF Thor45:03+8:2710:06
26Amanda HolmgrenVittjärvs IK45:38+9:0210:13
26Susanna MårtenssonStora Tuna OK45:38+9:0210:13
28Matilda AnderssonOK Kåre45:56+9:2010:17
29Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK46:02+9:2610:19
30Julia DavidssonÄrla IF46:03+9:2710:19
31Jonna JungåkerKorsnäs IF OK46:19+9:4310:23
32Elisa HameliusOK Linné47:16+10:4010:35
33Hanna BrusSnättringe SK47:18+10:4210:36
34Lisa AnderssonÄrla IF47:23+10:4710:37
35Dora SzerencsiJärla Orientering47:30+10:5410:39
36Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK47:33+10:5710:39
36Charlotta BergqvistGävle OK47:33+10:5710:39
38Gro DahlbomCentrum OK47:41+11:0510:41
39Sara BengtssonLånghundra IF48:38+12:0210:54
40Annika ÖstmanDomnarvets GOIF48:44+12:0810:55
41Karin ElfvingDomnarvets GOIF49:28+12:5211:05
42Linda ByströmStora Tuna OK49:34+12:5811:06
43Stina EdejernIFK Bergvik49:42+13:0611:08
44Jessica SöllvanderOK Rodhen50:37+14:0111:20
45Annika RidellIF Thor51:48+15:1211:36
46Ann-Sofi KarlssonGävle OK51:49+15:1311:37
47Kristin E KarlssonSOK Aneby53:30+16:5411:59
48Linnea MalmbergStora Tuna OK53:53+17:1712:04
49Christine SisellGävle OK54:52+18:1612:18
50Anne BaderOK Kåre55:58+19:2212:32
51Ingela ErikssonGävle OK56:51+20:1512:44
52Josefin ErlandssonOK Milan57:53+21:1712:58
53Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:01:09+24:3313:42
54Pernilla ErikssonGävle OK1:01:35+24:5913:48
55Sara ForsbergOK Kolmården1:02:42+26:0614:03
56Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:03:03+26:2714:08
57Malin RylanderStora Tuna OK1:06:34+29:5814:55
58Karin SkogSkogsluffarnas OK1:07:34+30:5815:08
59Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:07:35+30:5915:09
60Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:08:08+31:3215:16
61Sara JonassonCentrum OK1:11:38+35:0216:03
62Emma JohnssonCentrum OK1:11:56+35:2016:07
63Louise RohdénSundsvalls OK1:13:54+37:1816:34
64Henny SamuelssonCentrum OK1:16:23+39:4717:07
65Pernilla BlomRehns BK1:19:39+43:0317:51
66Linda ErikssonGävle OK1:20:20+43:4418:00
67Matilda JonssonLinköpings OK1:26:01+49:2519:17
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma MiléusLinköpings OKej godkänd
Frida IngelssonOckelbo OKej start

H21

5 530 m, 122 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna34:186:12
2Albin RidefeltOK Linné34:30+0:126:14
3Jerker LysellRehns BK35:13+0:556:22
4Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna35:38+1:206:26
5Fredrik IngelssonRehns BK35:56+1:386:29
6Artem PanchenkoIFK Mora OK36:25+2:076:35
7David BejbomJärla Orientering36:31+2:136:36
8Joakim SvenskStora Tuna OK36:51+2:336:39
8Peter HemmyrJärla Orientering36:51+2:336:39
10Erik PetterssonOK Denseln36:54+2:366:40
11Mats TroengOK Linné37:13+2:556:43
12Øystein SørensenNydalens SK37:31+3:136:47
13Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna37:33+3:156:47
14Erik Folkesson BlomIFK Mora OK38:08+3:506:53
15Zsolt LenkeiIFK Mora OK38:12+3:546:54
16Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna38:15+3:576:55
17Jesper LysellRehns BK38:17+3:596:55
18Petter ErikssonÄrla IF38:18+4:006:55
19Kalle DalinOK Kåre38:27+4:096:57
20Göran WinbladRehns BK39:16+4:587:06
21Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK39:22+5:047:07
22Johan HameliusOK Linné39:29+5:117:08
23Roman RyapolovIFK Mora OK39:39+5:217:10
24Greger TyskOK Kåre40:00+5:427:13
25Anton HallorOK Tisaren40:01+5:437:14
26Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna40:17+5:597:17
27Olov VikströmSundsvalls OK40:34+6:167:20
28Johan SöderlundLeksands OK40:50+6:327:23
29Viktor FunckeNorbergs OK40:56+6:387:24
30Staffan ErikssonStora Tuna OK40:59+6:417:24
31Leif BaderOK Kåre41:06+6:487:25
32Henrik JonssonOK Rodhen41:08+6:507:26
33Erik HannrupIF Thor41:17+6:597:27
34Peter TudénIK Hakarpspojkarna41:33+7:157:30
35Lasse JanssonGävle OK41:35+7:177:31
36Martin JanssonOK Rodhen41:41+7:237:32
37Torbjörn JacobssonOK Rodhen41:44+7:267:32
38Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK41:56+7:387:34
39Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK42:24+8:067:40
40Tobias EliassonSundsvalls OK42:40+8:227:42
41Erik BlomgrenStora Tuna OK42:51+8:337:44
42Dan WesterJärla Orientering43:16+8:587:49
43Axel WrådheAttunda OK43:25+9:077:51
44Andrey LamovIFK Mora OK43:45+9:277:54
45Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna43:53+9:357:56
46Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna43:58+9:407:57
47Sixten WalheimOK Rodhen43:59+9:417:57
48Björn LjunggrenOK Hammaren44:20+10:028:01
49Jonas EklundOK Rodhen44:44+10:268:05
50Niklas WraneSöders-Tyresö44:56+10:388:07
51Kevin StåhlOK Hammaren44:58+10:408:07
52Simon AnderssonForsa OK45:00+10:428:08
53Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna45:04+10:468:08
54Per HolmIFK Mora OK45:05+10:478:09
55Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF45:14+10:568:10
56Erik BjörklundLeksands OK45:23+11:058:12
57Anders JohanssonRehns BK45:30+11:128:13
58Kristian DahlströmIFK Mora OK45:42+11:248:15 Ladda ner rutt i gpx-format
59Jonathan RosendahlÄrla IF46:13+11:558:21
60Erik LindgrenKFUM Örebro OK46:44+12:268:27
61Jörgen HellgrenIF Thor46:58+12:408:29
62Johan OlssonHjobygdens OK47:09+12:518:31
63Joel SjölanderIFK Umeå47:49+13:318:38
64Halvor Eid NielsenÄrla IF47:50+13:328:38
65Magnus BjörkOK Rodhen47:58+13:408:40
66Fredrik LindellIF Thor48:08+13:508:42
67Mats JonsellIF Thor48:42+14:248:48
68Charlie StoltRehns BK49:14+14:568:54
69Mattias MårtsStora Tuna OK49:27+15:098:56
70Lars VestlingIF Thor49:33+15:158:57
71Holger KohrCentrum OK49:58+15:409:02
72Ulrik ImbergOK Linné50:41+16:239:09
73Martin SundströmSöderhamns OK51:16+16:589:16
74Simon AnderssonOK Rodhen51:22+17:049:17
75Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö51:33+17:159:19
76Johan BlomsterIF Thor51:40+17:229:20
77Emil GrehnOK Rodhen52:08+17:509:25
78Ola JernströmAvesta OK52:17+17:599:27
79Jonas AnderssonFK Friskus-Varberg52:19+18:019:27
80Morgan KarlssonSundbybergs IK52:20+18:029:27
81Thomas PetterssonIF Thor52:55+18:379:34
82David SundströmSöderhamns OK52:56+18:389:34
83Erik MelénMotala AIF OL53:28+19:109:40
84Emil JonsellIF Thor54:15+19:579:48
85Henrik FröjdRehns BK54:22+20:049:49
86Jonatan LysellRehns BK54:31+20:139:51
87Hugo BäsénIF Thor55:24+21:0610:01
88Mathias WilhelmssonStora Tuna OK56:21+22:0310:11
89Hugo LindellLånghundra IF56:47+22:2910:16
90Bo SegermanIF Thor56:53+22:3510:17
91Joakim BergBromma-Vällingby SOK57:02+22:4410:18
92Staffan Jacobsson SvärdIF Thor57:06+22:4810:19
93Per-Erik BjörklundBjursås OK57:26+23:0810:23
94Richard HejdenbergGävle OK57:33+23:1510:24
95Johan NymanLinköpings OK58:50+24:3210:38
96Svante PerssonSöderhamns OK59:51+25:3310:49
97Henrik BrusSävedalens AIK1:00:32+26:1410:56
98Petter RanefallIF Thor1:01:39+27:2111:08
99Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:02:16+27:5811:15
100Peder KockJärla Orientering1:02:50+28:3211:21
101Victor BylundIF Thor1:02:58+28:4011:23
102Martin KarlssonCentrum OK1:03:04+28:4611:24
103Emil ThalinForsa OK1:05:02+30:4411:45
104Mikael BäsénIF Thor1:05:22+31:0411:49
105Petter LindSkogsluffarnas OK1:05:54+31:3611:55
106Tomas JohnssonSundsvalls OK1:07:50+33:3212:15
107Henrik SandénIFK Lidingö SOK1:08:28+34:1012:22
108Nic KruysIF Thor1:11:44+37:2612:58
109Daniel OlmIF Thor1:12:39+38:2113:08
110Per JemthIF Thor1:13:16+38:5813:14
111Christian RohnerIF Thor1:14:44+40:2613:30
112Henrik LundgrenCentrum OK1:16:55+42:3713:54
113Erik LundhRehns BK1:17:26+43:0814:00
114Anders LindgrenLånghundra IF1:21:03+46:4514:39
115Jesper NyströmIF Thor1:26:22+52:0415:37
116Peter NyströmIF Thor1:30:48+56:3016:25
117Anton SegermanIF Thor2:03:06+1:28:4822:15
Tomas HolmbergOK Södertörnej godkänd
Nils LemoineGävle OKej godkänd
Patrik SvedbergGävle OKej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej godkänd
Peter FredricsonIFK Mora OKej start
Daniel BergstenForsa OKej start
Niklas LöwegrenStora Tuna OKej start
Stefan LundOK Linnéej start
Andreas CallebergRehns BKej start
Matviy KhotyaintsevIF Thorej start

D20

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanLeksands OK40:0111:46
2Kristin BomanGävle OK46:21+6:2013:37
3Sara HamreforsVästerås SOK1:00:57+20:5617:55
4Anna BjörklundBjursås OK1:10:10+30:0920:38
Ronja BjörklundOK Kåreej start

H20

5 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1André AnderssonOK Kåre37:467:09
2Nils AlexanderssonStora Tuna OK41:43+3:577:54
3Fredrik PerssonDomnarvets GOIF44:00+6:148:20
4Isak LangerakJärfälla OK46:27+8:418:48
5Erik NallgårdVästerås SOK54:04+16:1810:15
6Erik HållströmGävle OK59:03+21:1711:12
7Lars OlovssonRehns BK1:05:27+27:4112:25
8Nicklas DeWittLänna IF1:43:17+1:05:3119:35
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd
Eric DanielssonOK Kåreej godkänd
Adrian DahlströmIFK Mora OKej start
Bobby BrahmLånghundra IFej start

D18

3 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove FlodmanOK Hammaren45:4913:48
2Erika DuhlboIFK Mora OK51:25+5:3615:29
3Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL1:18:07+32:1823:31
Emma HållströmGävle OKej godkänd
Vera BogrenSundbybergs IKej godkänd

H18

4 460 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CarlssonSundbybergs IK33:367:32
2Waldemar AnderssonLånghundra IF35:35+1:597:58
3Håkan RambergHallstahammars OK35:59+2:238:04
4Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK38:12+4:368:33
5Johan EdenhamnLänna IF41:26+7:509:17
6Edvin NordströmTäby OK42:13+8:379:27
7Benjamin LangerakJärfälla OK43:03+9:279:39
8Mårten OlssonGävle OK43:30+9:549:45
9Oskar EdvardssonJärfälla OK43:42+10:069:47
10Andreas PerssonOK Hammaren44:19+10:439:56
11Martin MörsellOK Kåre44:41+11:0510:01
12Emil ArvidssonSäterbygdens OK47:58+14:2210:45
13Erik OlssonGävle OK48:36+15:0010:53
14Viktor BarkegrenStora Tuna OK48:46+15:1010:56
15Christian LindhSundbybergs IK1:04:57+31:2114:33
16Marcus DolkForsa OK1:11:10+37:3415:57
17Jonathan MagnussonRehns BK1:17:05+43:2917:16
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej start

D16

3 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katrin SjödénÄlvdalens IF OK28:468:56
2Lina SvärdIF Thor29:25+0:399:08
3Ella SjöbergTullinge SK32:12+3:2610:00
4Frida VikströmSundsvalls OK32:13+3:2710:00
5Tindra JernströmAvesta OK35:20+6:3410:58
6Ida JohnssonOK Kåre36:09+7:2311:13
7Alva RingiOK Kåre37:13+8:2711:33
8Alva LindellIF Thor37:34+8:4811:40
9Ronja HuggForsa OK38:24+9:3811:55
10Alva RyttherVästerbergslagens OL39:26+10:4012:14
11Cecilia LindgrenOK Kåre40:04+11:1812:26
12Lisa HallgrenBjursås OK40:33+11:4712:35
13Emelie BrudinIFK Mora OK41:11+12:2512:47
14Lotta WeyhenmeyerIF Thor41:25+12:3912:51
15Alva JonssonLånghundra IF48:00+19:1414:54
16Sofia GidingVallentuna-Össeby OL48:56+20:1015:11
17Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK49:43+20:5715:26
18Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK50:46+22:0015:45
19Lovisa WigertzLånghundra IF51:09+22:2315:53
20Sofia ZillingOK Södertörn53:41+24:5516:40
21Astrid AnderVallentuna-Össeby OL56:29+27:4317:32
22Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:12:04+43:1822:22
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Agnes JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Sofie FröjdSundsvalls OKej start
Moa KarlssonStorviks IFej start

H16

3 770 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK27:027:10
2Fredrik HamreforsVästerås SOK30:11+3:098:00
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK31:01+3:598:13
4Simon FriskGustavsbergs OK33:10+6:088:47
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK33:53+6:518:59
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK34:54+7:529:15
7Johan LangerakJärfälla OK34:59+7:579:16
8Rasmus TäckOK Hammaren35:54+8:529:31
9Arvid RoosOK Linné35:58+8:569:32
10Zeb PalmHJS-Vansbro OK36:13+9:119:36
11Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö36:22+9:209:38
12Jonatan StåhlSundbybergs IK40:53+13:5110:50
13Nils LundgrenSundsvalls OK42:59+15:5711:24
14John GranathKorsnäs IF OK43:25+16:2311:30
15Martin DanielssonOK Kåre47:28+20:2612:35
16Lucas GranbergOK Kåre47:43+20:4112:39
17Albin AnderssonSegersta OK50:25+23:2313:22
18Rasmus NordgrenOK Kåre53:41+26:3914:14
19Rasmus KihlSundbybergs IK58:22+31:2015:28
20Joel KihlströmRehns BK1:03:08+36:0616:44
21Adam HahneInsjöns IF OK1:05:13+38:1117:17
22Albin KårénSundsvalls OK1:05:30+38:2817:22
23Emil JohanssonSegersta OK1:05:49+38:4717:27
24Viktor LadängesAlfta-Ösa OK1:17:40+50:3820:36
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIFej godkänd
Viktor WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Carl HoofAlfta-Ösa OKej godkänd
Karl BrahmLånghundra IFej start
Johannes ÖgrenKorsnäs IF OKej start
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start
Viktor BergLeksands OKej start

H16 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NäslundOK Hammaren36:5015:20

D14

2 400 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor21:228:54
2Emma LingJönköpings OK23:12+1:509:40
3Matilda LindhSundbybergs IK23:23+2:019:44
4Agnes MalmgrenOckelbo OK26:19+4:5710:57
5Klara SjöströmVästerås SOK26:59+5:3711:14
6Cornelia KrafftLänna IF27:39+6:1711:31
7Kajsa BogrenSundbybergs IK28:08+6:4611:43
8Vendela SöderqvistOK Kåre28:19+6:5711:47
9Sofia IversAttunda OK28:42+7:2011:57
10Lilian PalmHJS-Vansbro OK29:20+7:5812:13
11Emma LiljeGävle OK29:28+8:0612:16
12Emilia JohnssonOK Kåre29:54+8:3212:27
13Elsa NilssonDomnarvets GOIF30:15+8:5312:36
14Tove RingiOK Kåre30:25+9:0312:40
15Tilda BergLeksands OK31:00+9:3812:55
16Linnea PerssonValbo AIF31:07+9:4512:57
17Elsa BäsénIF Thor31:11+9:4912:59
18Lovisa HambäckLånghundra IF31:21+9:5913:03
19Sara WänströmFinspångs SOK31:23+10:0113:04
20Julia NäslundOK Hammaren33:37+12:1514:00
21Frida AnderssonSegersta OK34:08+12:4614:13
22Ida HallinSurahammars SOK34:12+12:5014:15
23Tuva FalkSundbybergs IK34:37+13:1514:25
24Elsa HermanssonIFK Mora OK35:05+13:4314:37
25Cornelia IvarssonOK Hammaren35:37+14:1514:50
26Elsa GörasLeksands OK36:51+15:2915:21
27Alva NyströmIF Thor37:05+15:4315:27
28Irmelie EnströmSundsvalls OK37:08+15:4615:28
29Ronja StåhlSundbybergs IK37:19+15:5715:32
30Sigrid CarlssonSundbybergs IK37:32+16:1015:38
31Rebecka HaslerSurahammars SOK40:28+19:0616:51
32Alma SandVästerbergslagens OL40:57+19:3517:03
33Hanna JonsellIF Thor43:27+22:0518:06
34Isabella JoonsLeksands OK45:00+23:3818:45
35Tove SjöbergTullinge SK45:28+24:0618:56
36Mathilda KarlssonValbo AIF47:15+25:5319:41
37Astrid RexSundsvalls OK47:31+26:0919:47
38Tilda LagerhällRehns BK49:59+28:3720:49
39Tove FrænellSundsvalls OK55:06+33:4422:57
40Linnea FridolfssonStora Tuna OK57:57+36:3524:08
Julia NordlanderSundsvalls OKej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start

H14

2 400 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK20:058:22
2Jonas CarlssonStora Tuna OK20:21+0:168:28
3Oskar VikströmSundsvalls OK21:18+1:138:52
4Melker NordgrenOK Kåre22:09+2:049:13
5Anton PerssonOK Hammaren22:14+2:099:15
6Alfred LiljeströmGävle OK23:39+3:349:51
7Erik Lidström LauriSnättringe SK23:55+3:509:57
8Kevin SjölanderOK Rodhen24:17+4:1210:07
9William GrunderJärfälla OK24:50+4:4510:20
10Erik LingJönköpings OK24:54+4:4910:22
11Arvid BylundIF Thor25:24+5:1910:35
12Axel LundgrenSundsvalls OK25:31+5:2610:37
13Petter ErlandssonSundsvalls OK26:52+6:4711:11
14Mattias ÖstbergStora Tuna OK27:16+7:1111:21
15Karl GranathSvärdsjö SOK27:43+7:3811:32
16Linus TäckOK Hammaren27:49+7:4411:35
17Hannes LindahlSundsvalls OK28:16+8:1111:46
18Elis SandbergAlfta-Ösa OK28:43+8:3811:57
19Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK28:57+8:5212:03
20Eric HallnerOckelbo OK29:05+9:0012:07
21Filip PerssonOckelbo OK29:43+9:3812:22
21Markus MelénOK Kåre29:43+9:3812:22
23Albin BlombergSegersta OK30:55+10:5012:52
24Wille LångbergHudiksvalls OK31:17+11:1213:02
25John McLellandOK Rodhen31:19+11:1413:02
26Ludwig EnglundLeksands OK31:26+11:2113:05
27Christoffer LindgrenOK Kåre31:43+11:3813:12
28Isak BerggrenGävle OK32:05+12:0013:22
29Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK32:11+12:0613:24
30Aron HellgrenIF Thor33:06+13:0113:47
31Klockar-Eskil NääsLeksands OK33:46+13:4114:04
32Felix SilverGävle OK34:31+14:2614:22
33Jonne LiukkonenSundsvalls OK35:46+15:4114:54
34Markus HalvarssonLeksands OK37:03+16:5815:26
35David TörnqvistSnättringe SK40:40+20:3516:56
36Lukas JohanssonSundsvalls OK41:05+21:0017:07
37Albin EronnLinköpings OK44:02+23:5718:20
38Simon SchmutzLeksands OK47:35+27:3019:49
39Albin BjörkOK Hammaren50:44+30:3921:08
40Joel ThalénSundbybergs IK52:37+32:3221:55
41Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK59:03+38:5824:36
Albin GezeliusIFK Mora OKej start
Fredrik JunevikLeksands OKej start

D14 Kort

2 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirjam JoonsLeksands OK34:0716:48
2Tindra SundbomAlfta-Ösa OK41:24+7:1720:23
3Malin BorgLinköpings OK45:13+11:0622:16

H14 Kort

2 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Egil LissmyrIFK Mora OK41:0320:13
2Thobias BrodinIFK Mora OK41:59+0:5620:40
Elias LundbergOckelbo OKej start
Frits SegermanIF Thorej start

D12

2 030 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné18:008:52
2Ebba OttossonGävle OK20:02+2:029:52
3Sandra LingJönköpings OK20:41+2:4110:11
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL22:16+4:1610:58
5Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK22:18+4:1810:59
6Elsa KaipeOK Kåre22:22+4:2211:01
7Agnes Söllvander EklundOK Rodhen23:47+5:4711:42
8Elsa Söllvander EklundOK Rodhen24:08+6:0811:53
9Klara HartOK Linné24:20+6:2011:59
10Edit JonssonLånghundra IF24:24+6:2412:01
11Emma JohanssonSundsvalls OK24:51+6:5112:14
12Ester BlomsterIF Thor24:55+6:5512:16
13Elin LadängesAlfta-Ösa OK25:53+7:5312:45
14Elsa GranholmSundsvalls OK26:09+8:0912:52
15Elin BryggarGrycksbo IF OK27:01+9:0113:18
16Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK27:28+9:2813:31
17Katja GustafssonTrosabygdens OK27:35+9:3513:35
18Lovisa DufvaSundsvalls OK27:52+9:5213:43
19Alva ErssonIFK Mora OK28:33+10:3314:03
20Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF29:01+11:0114:17
21Ebba AnderssonSundsvalls OK29:39+11:3914:36
22Doris IkoVallentuna-Össeby OL30:00+12:0014:46
23Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK30:08+12:0814:50
24Sofia HuggForsa OK30:58+12:5815:15
25Alva Lidström LauriSnättringe SK31:39+13:3915:35
26Enni LundbergOK Kåre32:11+14:1115:51
27Moa BirkebækStora Tuna OK33:32+15:3216:31
28Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK33:50+15:5016:40
29Ellen KårénSundsvalls OK35:41+17:4117:34
30Stina LindholmSundsvalls OK35:51+17:5117:39
31Emelie SvärdIF Thor36:37+18:3718:02
32Hanna CarlqvistSnättringe SK38:03+20:0318:44
33Leija MagnussonAlfta-Ösa OK39:17+21:1719:21
34Sanna HörnellDomnarvets GOIF40:44+22:4420:03
35Wilma LarssonSundsvalls OK42:35+24:3520:58
36Ella ServinLånghundra IF46:21+28:2122:49
37Ebba LindholmSundsvalls OK47:15+29:1523:16
Anja NilssonDomnarvets GOIFej godkänd
Fannie SjölanderOK Rodhenej start
Sara ÅbomGävle OKej start
Ella SandbergAlfta-Ösa OKej start
Ella FridolfssonStora Tuna OKej start

H12

2 030 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob CarlssonStora Tuna OK18:219:02
2Olle DalinOK Kåre19:40+1:199:41
3Hugo NordlanderSundsvalls OK20:10+1:499:56
4Elis IversAttunda OK22:07+3:4610:53
5Olle LångbergHudiksvalls OK22:58+4:3711:18
6Wille SöderqvistOK Kåre23:11+4:5011:25
7Love BylundIF Thor24:36+6:1512:07
8Viggo JahrOK Österåker24:52+6:3112:14
9Albin MalmgrenOckelbo OK25:08+6:4712:22
10Edvin NilssonLånghundra IF25:11+6:5012:24
11Elis LiukkonenSundsvalls OK25:18+6:5712:27
12Wilmer RexSundsvalls OK25:58+7:3712:47
13Olle RingiOK Kåre26:23+8:0212:59
14Noa BerglundTäby OK27:10+8:4913:22
15Isak DalinLeksands OK27:20+8:5913:27
16Marcus GrunderJärfälla OK27:24+9:0313:29
17Hjalmar WennbergHudiksvalls OK27:25+9:0413:30
18Axel ErikssonStora Tuna OK28:04+9:4313:49
19Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK28:43+10:2214:08
20Daniel OlarsLeksands OK28:46+10:2514:10
21Hampus KarlssonStorviks IF29:29+11:0814:31
22Jacob OlssonOckelbo OK29:33+11:1214:33
23Ludvig EronnLinköpings OK29:58+11:3714:45
24Malte HellgrenIF Thor31:39+13:1815:35
25Alfred JeppssonOK Hammaren31:49+13:2815:40
26Linus SjödénÄlvdalens IF OK33:46+15:2516:38
27Elias JavehedVallentuna-Össeby OL33:59+15:3816:44
28Viggo BerggrenGävle OK34:09+15:4816:49
29Axel HejdenbergGävle OK34:59+16:3817:13
30Simon NordlanderSundsvalls OK36:21+18:0017:54
31Nils PetterssonOK Kåre36:38+18:1718:02
32Malte AlbinssonOK Österåker36:55+18:3418:11
33Alvin EdbäckOK Kåre38:34+20:1318:59
34August GörasLeksands OK39:59+21:3819:41
35Lucas WannerAvesta OK41:02+22:4120:12
36Olle GahnshagOK Kåre42:59+24:3821:10
37Linus HallinSurahammars SOK43:56+25:3521:38
38Ivar LissmyrIFK Mora OK59:01+40:4029:04
Elias JohanssonHJS-Vansbro OKej godkänd
Lukas LundkvistHJS-Vansbro OKej start

D12 Kort

1 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma IvarssonOK Hammaren25:3513:11
2Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK38:45+13:1019:58
3Rebecca StålnäbbDomnarvets GOIF1:11:38+46:0336:55
Matilda ServinLånghundra IFej start

H12 Kort

1 940 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper NormanLeksands OK20:4610:42
2Olov NorinSundsvalls OK25:58+5:1213:23
3Vilhelm BergqvistGävle OK41:03+20:1721:09
Niklas BlomValbo AIFej godkänd
Linus AnderssonSundsvalls OKej start

D10

1 940 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja EliassonDomnarvets GOIF23:5812:21
2Signe FeilSundsvalls OK24:25+0:2712:35
3Alva EliassonSundsvalls OK25:19+1:2113:02
4Linnea JunevikLeksands OK26:01+2:0313:24
5Stina Olsson WallinSundsvalls OK27:37+3:3914:14
6Emmy RoosIF Thor28:51+4:5314:52
7Emma HenriquesOK Södertörn29:05+5:0714:59
8Maja FalkSundbybergs IK31:56+7:5816:27
9Linnéa WestlinValbo AIF32:28+8:3016:44
10Sara RoosOK Linné32:53+8:5516:57
11Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL34:46+10:4817:55
12Klara BerglundKarlsbyhedens IK34:58+11:0018:01
13Tora JonsellIF Thor36:10+12:1218:38
14Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF37:29+13:3119:19
15Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK38:09+14:1119:39
16Pauline HaglundIFK Hedemora OK38:48+14:5020:00
17Ella SandVästerbergslagens OL41:35+17:3721:26
18Linnea HermanssonIFK Mora OK46:03+22:0523:44
19Irma WidehagSundbybergs IK54:10+30:1227:55
Emily KruysIF Thorej start
Elin GezeliusIFK Mora OKej start
Ella YtterströmSundsvalls OKej start
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start
Hilma DalinOK Kåreej start

H10

1 940 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WallmanVästerbergslagens OL20:0910:23
2Gustav LjunggrenOK Hammaren20:21+0:1210:29
3Malte SöderlundKarlsbyhedens IK21:45+1:3611:12
4Petter GranathSvärdsjö SOK22:44+2:3511:43
5Alfred DanielssonIFK Mora OK22:50+2:4111:46
6Leo MagnussonAlfta-Ösa OK23:19+3:1012:01
7Johan OlarsLeksands OK24:38+4:2912:41
8Albin JemthIF Thor24:45+4:3612:45
9Walter SöderqvistOK Kåre25:35+5:2613:11
10Valle LarssonIF Thor26:08+5:5913:28
11Pontus AllmungsLeksands OK26:19+6:1013:33
12Simon SegermanIF Thor26:26+6:1713:37
13Simon BerglundKarlsbyhedens IK27:32+7:2314:11
14Oskar KaipeOK Kåre28:28+8:1914:40
15Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF29:01+8:5214:57
16Joel AllmungsLeksands OK29:23+9:1415:08
17Emil LundgrenSundsvalls OK30:18+10:0915:37
18Gustav LindbergOK Roslagen30:40+10:3115:48
19Benjamin Lauersen-AronsLeksands OK32:47+12:3816:53
20Jacob LiljeGävle OK34:58+14:4918:01
21Axel VestbladLeksands OK40:29+20:2020:52
22Isak BjörkOK Hammaren40:50+20:4121:02
23Axel BütikoferLjusdals OK42:25+22:1621:51
24Elias HörnellDomnarvets GOIF45:30+25:2123:27
25Samuel AspforsOK Hammaren47:58+27:4924:43
26Alex AnderssonSundsvalls OK48:53+28:4425:11
Emil LingJönköpings OKej godkänd

D35

3 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma TarandiIFK Lidingö SOK42:2511:54
2Anna T PerssonOK Kåre46:22+3:5713:01
3Helena WallmanVästerbergslagens OL48:01+5:3613:29
4Elin TudénIK Hakarpspojkarna52:12+9:4714:39
5Caroline WestbomOK Österåker1:06:28+24:0318:40
6Camilla NygrenIF Thor1:13:51+31:2620:44

H35

5 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AlbinssonOK Österåker56:0910:39
2Anders HenrikssonIFK Mora OK57:51+1:4210:58
3Tony DalebrandSundsvalls OK1:03:56+7:4712:07
4Jonas KarlssonKovlands IF1:16:16+20:0714:28

D40

3 560 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK32:559:14
2Mia EronnLinköpings OK36:11+3:1610:09
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK38:53+5:5810:55
4Marie-Louise KaipeOK Kåre39:49+6:5411:11
5Anna BerggrenGävle OK40:22+7:2711:20
6Elin EkIFK Mora OK40:27+7:3211:21
7Helena BacklundGävle OK40:49+7:5411:27
8Anna Karin OlmIF Thor41:32+8:3711:40
9Karin JohnssonOK Kåre41:47+8:5211:44
10Jessica SjöbergTullinge SK42:32+9:3711:56
11Elin SvenssonSundsvalls OK44:30+11:3512:30
12Åsa ErikssonForsa OK44:43+11:4812:33
13Jenny ErlandssonSundsvalls OK44:50+11:5512:35
14Catherine WennbergHudiksvalls OK45:05+12:1012:39
15Annika LundströmSundbybergs IK45:36+12:4112:48
16Karin LindellIF Thor47:43+14:4813:24
17Sara TimnerSundsvalls OK47:52+14:5713:26
18Liselott NordgrenOK Kåre49:53+16:5814:00
19Ingela RydesäterRehns BK52:43+19:4814:48
20Annelie HermanssonIFK Mora OK57:45+24:5016:13
21Kristin RamsellLeksands OK58:57+26:0216:33
22Karolina AnderssonLänna IF1:00:30+27:3516:59
23Anette HälldalGävle OK1:05:20+32:2518:21
24Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK1:05:23+32:2818:21
25Åsa BlomsterIF Thor1:05:33+32:3818:24
26Sofia HaslerSurahammars SOK1:07:32+34:3718:58
27Lena AnderssonSundsvalls OK1:14:33+41:3820:56
28Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:21:59+49:0423:01
29Kerstin GranathSvärdsjö SOK1:24:51+51:5623:50
30Magdalena GrunderJärfälla OK1:27:19+54:2424:31
Kerstin FrænellSundsvalls OKej godkänd
Liselott EricsonLinköpings OKej godkänd
Anna LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Kristina NordlanderSundsvalls OKej start
Anna StaafUpsala IFej start

H40

4 480 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel KaipeOK Kåre33:247:27
2Bertil EronnLinköpings OK34:30+1:067:42
3Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF36:10+2:468:04
4Anders DalinLeksands OK36:20+2:568:06
5Henrik RoosOK Linné36:34+3:108:09
6Patrik SöderqvistOK Kåre36:58+3:348:15
7Tomas HenrikssonAttunda OK37:54+4:308:27
8Magnus GörasLeksands OK38:06+4:428:30
9Niklas AldinStora Tuna OK38:36+5:128:36
10Fredrik GranathSvärdsjö SOK38:38+5:148:37
11Pär HöökIFK Mora OK38:58+5:348:41
12Anders ErlandssonSundsvalls OK39:10+5:468:44
13Thomas RexSundsvalls OK39:37+6:138:50
14Niklas HenrikssonAttunda OK39:52+6:288:53
15Mattias EklundOckelbo OK40:53+7:299:07
16Lars-Erik HaslerSurahammars SOK40:58+7:349:08
17Joakim BacklundTäby OK43:02+9:389:36
18Erik BengtssonFK Åsen43:46+10:229:46
19Jonas ErikssonLänna IF43:59+10:359:49
20Henrik BjörkOK Hammaren45:02+11:3810:03
21Mats GustafssonTrosabygdens OK45:09+11:4510:04
22Henrik PerssonSundbybergs IK47:32+14:0810:36
23Magnus JonssonSundsvalls OK49:31+16:0711:03
24Björn RosendahlÄrla IF51:35+18:1111:30
25Johan LundbergOK Kåre51:47+18:2311:33
26Henrik LundgrenSundsvalls OK53:33+20:0911:57
27Peter RydesäterRehns BK54:41+21:1712:12
28Stellan TäckOK Hammaren55:15+21:5112:19
29Jonas SellingLänna IF56:10+22:4612:32
30Andreas OlssonOK Linné56:37+23:1312:38
31Jonas BlombergSegersta OK56:48+23:2412:40
32Henrik HallinSurahammars SOK56:53+23:2912:41
33Mats HörnellDomnarvets GOIF56:57+23:3312:42
34Jesper NordinKorsnäs IF OK58:50+25:2613:07
35Tony BjörlingDomnarvets GOIF1:03:24+30:0014:09
36Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:05:25+32:0114:36
37Magnus JohanssonLjusdals OK1:07:45+34:2115:07
38Klockar Mattias NääsLeksands OK1:15:12+41:4816:47
39Fredrik NilssonLånghundra IF1:16:28+43:0417:04
40Patrik ServinLånghundra IF2:01:18+1:27:5427:04
Erik JonssonLånghundra IFej godkänd
Fredrik GranholmSundsvalls OKej godkänd
Jonas OlssonStora Tuna OKej godkänd

D45

3 580 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK38:3210:45
2Yvonne GrehnOK Rodhen40:05+1:3311:11
3Charlotta GibergHellas Orientering41:47+3:1511:40
4Anna SanderIF Thor42:23+3:5111:50
5Annika OttenbäckSegersta OK42:53+4:2111:58
6Karin ErssonIFK Mora OK44:26+5:5412:24
7Maria JunevikLeksands OK44:30+5:5812:25
8Gunilla KallhaugeSnättringe SK45:22+6:5012:40
9Inger GunnarssonVästerås SOK46:30+7:5812:59
10Charlotte VikströmSundsvalls OK46:49+8:1713:04
11Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK47:28+8:5613:15
12Anna-Karin SchmutzLeksands OK47:35+9:0313:17
13Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK48:31+9:5913:33
14Anna KårénSundsvalls OK48:53+10:2113:39
15Berit GummusIFK Mora OK50:16+11:4414:02
16Karin TidevallSkogsluffarnas OK51:06+12:3414:16
17Kersti RingiOK Kåre52:14+13:4214:35
18Annika SundströmVästerås SOK54:27+15:5515:12
19Camilla NäslundOK Hammaren55:43+17:1115:33
20Veronica JägbrantForsa OK56:07+17:3515:40
21Charlotte StåhlSundbybergs IK58:46+20:1416:24
22Maria HållströmGävle OK59:04+20:3216:29
23Anna DanielssonOK Kåre1:00:27+21:5516:53
24Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK1:01:23+22:5117:08
25Marica TynellRånäs OK1:02:28+23:5617:26
26Nina IversAttunda OK1:03:09+24:3717:38
27Eva-Lena HahneInsjöns IF OK1:05:03+26:3118:10
28Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK1:06:09+27:3718:28
29Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:10:18+31:4619:38
30Camilla BerglundKarlsbyhedens IK1:11:36+33:0420:00
31Anna-Lena LindströmSundsvalls OK1:12:03+33:3120:07
32Lotta BorgLinköpings OK1:17:17+38:4521:35
33Maria WestlinValbo AIF1:18:12+39:4021:50
34Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:30:07+51:3525:10
Izabell BirklinOK Kåreej godkänd
Clary RexSundsvalls OKej godkänd
Ninni CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Eva HedbergSegersta OKej godkänd

H45

4 480 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF33:417:31
2Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna36:07+2:268:03
3Mattias LindahlSundsvalls OK36:45+3:048:12
4Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK38:10+4:298:31
5Lars SjöbergTullinge SK38:20+4:398:33
6Håkan StoltSundsvalls OK38:44+5:038:38
7Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK39:11+5:308:44
8Tomas NormanLeksands OK40:38+6:579:04
9Peter JunevikLeksands OK41:42+8:019:18
10Stefan StridValbo AIF41:54+8:139:21
11Ulrik IversAttunda OK43:32+9:519:43
12Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK43:34+9:539:43
13Ronny FalkSundbybergs IK44:17+10:369:53
14Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK44:42+11:019:58
15Rune LindströmSundsvalls OK46:14+12:3310:19
16Anders LingJönköpings OK47:10+13:2910:31
17John SolbreckLånghundra IF48:50+15:0910:54
18Anders LöwgrenOK Milan49:30+15:4911:02
19Torbjörn AnderssonSundsvalls OK49:49+16:0811:07
20Lars HenrikssonSundsvalls OK50:28+16:4711:15
21Nils EdvardssonJärfälla OK51:12+17:3111:25
22Mikael RingiOK Kåre52:11+18:3011:38
23Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK52:37+18:5611:44
24Anders AnderssonSegersta OK55:21+21:4012:21
25Peter SjödénÄlvdalens IF OK55:31+21:5012:23
26Johan AgåsSundsvalls OK58:19+24:3813:01
27Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:00:10+26:2913:25
28Urban StåhlSundbybergs IK1:01:29+27:4813:43
29Håkan CarlqvistSnättringe SK1:03:17+29:3614:07
30Tore NallgårdVästerås SOK1:06:25+32:4414:49
31Andreas GrunderJärfälla OK1:07:51+34:1015:08
32Thomas IvarssonOK Hammaren1:11:05+37:2415:52
33Janne SkarnerLeksands OK1:15:31+41:5016:51
34Lars HalvarssonLeksands OK1:16:30+42:4917:04
35Krister BerglundKarlsbyhedens IK1:28:10+54:2919:40
36Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:54:38+1:20:5725:35
Ingemar StålbergGävle OKej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Per CarlssonStora Tuna OKej start

D50

3 110 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK29:089:22
2Karin SvenskStora Tuna OK32:13+3:0510:21
3Laila IngelssonOK Hammaren32:58+3:5010:36
4Eva WadmanVästerås SOK33:37+4:2910:48
5Pia LindholmSundsvalls OK33:54+4:4610:54
6Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL34:18+5:1011:01
7Carina SandbergSäterbygdens OK35:01+5:5311:15
8Anette PalmHJS-Vansbro OK36:02+6:5411:35
9Anneli ÖstbergStora Tuna OK36:07+6:5911:36
10Maria HartOK Linné36:54+7:4611:51
11Kia NordströmTäby OK36:59+7:5111:53
12Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK37:45+8:3712:08
13Kerstin HålandTullinge SK37:55+8:4712:11
14AnnaKarin HaglundSundsvalls OK37:58+8:5012:12
15Dorothe SpillmannIF Thor38:33+9:2512:23
16Karina LangerakJärfälla OK39:00+9:5212:32
17Camilla WallinStora Tuna OK39:25+10:1712:40
18Ulrika BacklundDalaportens OL41:08+12:0013:13
19Mia GustafssonOK Kåre42:28+13:2013:39
20Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK43:28+14:2013:58
21Monica BomanGävle OK43:33+14:2514:00
22Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK45:05+15:5714:29
23Agneta KarlssonRånäs OK46:07+16:5914:49
24Anki GustafssonSäterbygdens OK46:45+17:3715:01
25Pernilla HannusVK Uvarna47:22+18:1415:13
26Åsa Marknell DewittLänna IF50:45+21:3716:19
27Liselott KihlSundbybergs IK51:49+22:4116:39
28Katarina SundqvistOK Kåre52:31+23:2316:53
29Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK52:49+23:4116:58
30Annika SvenssonSolna OK52:56+23:4817:01
31Ann LyrbergValbo AIF53:05+23:5717:04
32Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK59:55+30:4719:15
33Annette WigertzLånghundra IF1:01:23+32:1519:44
34Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:05:44+36:3621:08
35Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:08:17+39:0921:57

H50

4 490 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim IngelssonOK Hammaren33:517:32
2Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL39:38+5:478:49
3Ulf MagnussonLeksands OK40:45+6:549:04
4Johan HallgrenBjursås OK41:43+7:529:17
5Thomas JohanssonSundsvalls OK43:51+10:009:45
6Per SundströmVästerås SOK44:39+10:489:56
7Bengt AnderssonIFK Mora OK45:43+11:5210:10
8Per CarlbergRånäs OK45:59+12:0810:14
9Anders ÖstbergStora Tuna OK46:21+12:3010:19
10Per KallhaugeSnättringe SK46:34+12:4310:22
11Patrik OttossonGävle OK47:38+13:4710:36
12Erik NorinSundsvalls OK48:10+14:1910:43
13Kennet AnderssonGrycksbo IF OK48:13+14:2210:44
14Anders L OlssonGävle OK48:34+14:4310:48
15Jan-Olof BogrenSundbybergs IK49:10+15:1910:57
16Ola HenrikssonJärla Orientering49:28+15:3711:01
17Mats WallinStora Tuna OK49:31+15:4011:01
18Sven WigertzLånghundra IF49:46+15:5511:05
19Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK50:04+16:1311:09
20Jonas GidingVallentuna-Össeby OL50:48+16:5711:18
21Kenneth HermanssonSigtuna OK51:26+17:3511:27
22Peter NordströmTäby OK52:31+18:4011:41
23Thomas HahneInsjöns IF OK52:32+18:4111:42
24Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK52:37+18:4611:43
25Anders BergDomnarvets GOIF53:48+19:5711:58
26Per SandbergSäterbygdens OK55:57+22:0612:27
27Rikard BorgLinköpings OK56:24+22:3312:33
28Anders JakobssonOK Södertörn58:06+24:1512:56
29Erik AnderssonOK Österåker58:10+24:1912:57
30Kalle ÖstgrenOK Kåre59:28+25:3713:14
31Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:00:40+26:4913:30
32Bo LauriSnättringe SK1:00:52+27:0113:33
33Christer AlkbergOckelbo OK1:01:03+27:1213:35
34Kenneth SvedlundVallsta SK1:01:13+27:2213:38
35Jan LindellLånghundra IF1:02:21+28:3013:53
36Karl-Erik EngblomValbo AIF1:03:53+30:0214:13
37Thomas ArvidssonSäterbygdens OK1:04:00+30:0914:15
38Mikael DavidssonVästerås SOK1:05:52+32:0114:40
39Thomas RoosIF Thor1:05:53+32:0214:40
40Stefan MalmbergStora Tuna OK1:07:03+33:1214:55
41Anders LindholmSundsvalls OK1:07:39+33:4815:04
42Staffan ZillingOK Södertörn1:07:58+34:0715:08
43Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK1:09:13+35:2215:24
44Jan LindhSundbybergs IK1:20:57+47:0618:01
45David SöderströmSala OK1:23:30+49:3918:35
46Jonas NäslundOK Hammaren1:37:15+1:03:2421:39
47Sören VillamoOrnäs IK1:39:47+1:05:5622:13
48Sveke JonssonOK Dellen1:57:34+1:23:4326:11
Jan LindbergKorsnäs IF OKej godkänd
Hans-Erik JanssonVK Uvarnaej godkänd
Dan NorinGävle OKej godkänd
Tomas SundqvistOK Kåreej godkänd
Per IkoVallentuna-Össeby OLej godkänd
Per WadmanVästerås SOKej godkänd
Robert ÖstlundSäterbygdens OKej godkänd
Mats JavehedVallentuna-Össeby OLej godkänd
Mats SigalitGotlands Bro OKej godkänd
Christer LagerhällRehns BKej godkänd
Anders S NybergSäterbygdens OKej start
Tommy FröjdSundsvalls OKej start
Mikael IngelssonOckelbo OKej start

D55

2 890 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne PerssonÄrla IF31:0310:44
2Åsa SundbergOK Södertörn34:02+2:5911:46
3Ewa EdejernIFK Bergvik36:58+5:5512:47
4Karin ProforsKöping-Kolsva OK37:17+6:1412:54
5Gunilla RylanderStora Tuna OK37:24+6:2112:56
6Carina DoyleSundbybergs IK38:13+7:1013:13
7Marie GustafssonSundsvalls OK38:35+7:3213:21
8Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK38:38+7:3513:22
9Sussie BjörkmanDalaportens OL38:55+7:5213:27
10Birgitta WinbladRehns BK40:39+9:3614:03
11Pia FrostIFK Mora OK41:45+10:4214:26
12Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK42:14+11:1114:36
13Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF42:28+11:2514:41
14Marie FröjdRehns BK43:12+12:0914:56
15Annika StaafForsa OK43:44+12:4115:07
16Helena EkbrinkIF Thor43:50+12:4715:10
17Annika DavidssonVästerås SOK43:53+12:5015:11
18Anki Teike AnderssonForsa OK44:05+13:0215:15
19Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby44:44+13:4115:28
20Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik45:40+14:3715:48
21Sofie NylanderOK Kåre45:53+14:5015:52
22Annette Falck LarssonVänersborgs SK46:07+15:0415:57
23Carina JacobssonOK Rodhen48:13+17:1016:41
24Caroline JohanssonGustavsbergs OK54:40+23:3718:54
25Marianne ThorssonIK Trenne Ullared1:01:17+30:1421:12
26Annika DavidssonOK Klemmingen1:12:16+41:1325:00
27Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:20:04+49:0127:42
28Kristina HammarfalkÖstersunds OK1:30:33+59:3031:19
Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Lena LarssonSala OKej godkänd

H55

3 810 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SjöhedGävle OK30:277:59
2Harry HietanenGävle OK34:10+3:438:58
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK35:20+4:539:16
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK35:53+5:269:25
5Olof FraenellSundsvalls OK36:25+5:589:33
6Lars LindgrenOK Ödmården37:14+6:479:46
7Per MelénOK Kåre37:23+6:569:48
8Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK37:32+7:059:51
9Peter KarlbergSnättringe SK38:22+7:5510:04
10Per EdenhamnLänna IF38:37+8:1010:08
11Torbjörn SöderlundLeksands OK39:04+8:3710:15
12Ulf BurmanGustavsbergs OK39:25+8:5810:20
13Leif GustafssonSäterbygdens OK40:02+9:3510:30
14Anders EnmarkGävle OK40:05+9:3810:31
15Tryggve OttossonVästerbergslagens OL40:21+9:5410:35
16Lars AmbrosiussonIFK Mora OK40:22+9:5510:35
17Peo SvenskStora Tuna OK40:51+10:2410:43
18Johan PalmgrenTäby OK42:10+11:4311:04
19Ulf HamreforsVästerås SOK43:23+12:5611:23
20Lars MattssonOK Kåre43:44+13:1711:28
21Ola JohanssonGävle OK43:53+13:2611:31
21Björn JakobssonTäby OK43:53+13:2611:31
23Petter GullikstadRøros IL44:00+13:3311:32
24Erik WadmanIFK Mora OK44:38+14:1111:42
25Peter LundbergJärfälla OK45:21+14:5411:54
26Klas ThybeckLindebygdens OK45:34+15:0711:57
27Torbjörn JohanssonOK Södertörn46:21+15:5412:09
28Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF46:27+16:0012:11
29Leif SandahlOK Tyr47:50+17:2312:33
30Jan KihlSundbybergs IK49:20+18:5312:56
31Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik49:48+19:2113:04
32Ronny NordgrenSundbybergs IK49:57+19:3013:06
33Lennart WahlgrenRehns BK50:50+20:2313:20
34Ton LangerakJärfälla OK51:12+20:4513:26
35Sten Ove NormanViksjöfors OK51:43+21:1613:34
36Åke GruvmanMalungs OK Skogsmårdarna51:49+21:2213:36
37Nils-Olof LarssonVänersborgs SK55:57+25:3014:41
38Kenneth PetterssonJärfälla OK57:41+27:1415:08
39Terje SchjølbergRøros IL59:53+29:2615:43
40Jan ÖstmanSundsvalls OK1:01:37+31:1016:10
41Maffe FrostIFK Mora OK1:03:28+33:0116:39
42Göran HedmanValbo AIF1:04:05+33:3816:49
43Roger EklundIK Jarl Rättvik1:10:22+39:5518:28
Curt LandinRehns BKej godkänd
Hans LemoineGävle OKej godkänd
Göran LyrbergValbo AIFej godkänd
Leif EdejernIFK Bergvikej start
Kjell KlarSäterbygdens OKej start

D60

2 570 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné30:0711:43
2Inger MattssonVästerbergslagens OL34:02+3:5513:14
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK37:59+7:5214:46
4Monica OhlinRånäs OK40:28+10:2115:44
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb40:57+10:5015:56
6Elisabeth BybergerSolna OK42:18+12:1116:27
7Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarna42:54+12:4716:41
8Margareta HallménAttunda OK46:42+16:3518:10
9Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared49:05+18:5819:05
10Catherine DawsonGafanhori50:34+20:2719:40
11Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL52:52+22:4520:34
12Tanja-Birgit SöderströmSala OK55:22+25:1521:32
13Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF56:43+26:3622:04
14Marianne AlmLeksands OK1:06:29+36:2225:52
Yvonne HelanderOrnäs IKej godkänd
Kerstin BlomRehns BKej godkänd

H60

3 330 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné29:148:46
2Anders Stefan VestlundOK Kåre30:46+1:329:14
3Jan-Olof BjörklundBjursås OK31:01+1:479:18
4Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK31:19+2:059:24
5Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna31:55+2:419:35
6Ola PerssonOckelbo OK33:41+4:2710:06
7Mats LundbergDalaportens OL33:45+4:3110:08
8Göran NilssonSnättringe SK34:01+4:4710:12
9Olle RönnolsSäterbygdens OK34:52+5:3810:28
10Kjell BomanSöderhamns OK34:56+5:4210:29
11Torbjörn OttossonStora Tuna OK35:26+6:1210:38
12Göran DoyleSundbybergs IK36:05+6:5110:50
13Mikael TarandiIFK Lidingö SOK38:03+8:4911:25
14Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK38:08+8:5411:27
15Mats LandquistKöping-Kolsva OK38:50+9:3611:39
16Tommy ÖstLjusdals OK40:32+11:1812:10
17Anders HallménAttunda OK40:35+11:2112:11
18Per Arne EvaldssonOK Gynge40:40+11:2612:12
19Matz LarssonGustavsbergs OK40:45+11:3112:14
20Lennart PerssonSöderhamns OK41:21+12:0712:25
21Thomas WesterGustavsbergs OK41:46+12:3212:32
22Hans OhlinRånäs OK43:08+13:5412:57
23Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK43:20+14:0613:00
24Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby46:50+17:3614:03
25Christer EngmanForsa OK47:44+18:3014:20
26Christer SegerquistGävle OK48:46+19:3214:38
26Göran HanssonTäby OK48:46+19:3214:38
28Lennart WinbergHudiksvalls OK49:06+19:5214:44
29Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna49:13+19:5914:46
30Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK52:58+23:4415:54
31Rune SundströmSöderhamns OK57:21+28:0717:13
32Leif KlingOckelbo OK57:29+28:1517:15
33Ola HedinOK Hammaren58:51+29:3717:40
34Reinhold LenneboIF Thor1:08:10+38:5620:28
35Sven-Erik LevinTierps SOK1:08:44+39:3020:38
36Arne OlssonHudiksvalls OK1:10:50+41:3621:16
Peter OlssonTäby OKej godkänd
Rolf KullaValbo AIFej godkänd
Nisse JohanssonRehns BKej godkänd
Jan LärfarsLeksands OKej godkänd
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej godkänd

D65

2 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena HemströmGävle OK34:3913:28
2Britt Linnéa ErikssonSala OK34:45+0:0613:31
3Anne LundmarkJärfälla OK35:22+0:4313:45
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK35:33+0:5413:49
5Christina WestmanHudiksvalls OK36:05+1:2614:02
6Christina FlordalLjusdals OK37:34+2:5514:37
7Eva HalvarsonOK Kåre41:53+7:1416:17
8Ingeborg TorrisMalungs OK Skogsmårdarna44:30+9:5117:18
9Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL47:44+13:0518:34
10Ewa NordlundLänna IF48:28+13:4918:51
11Kristina ErikssonLänna IF48:53+14:1419:01
12Gun SvenssonRehns BK51:57+17:1820:12
13Karin AnderssonLjusdals OK1:00:10+25:3123:24
14Marianne SellgrenSigtuna OK1:27:56+53:1734:12
Mona ForsbergNyköpings OKej start

H65

2 920 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo SundqvistOckelbo OK28:459:50
2Olle AdolfssonLerums SOK30:00+1:1510:16
3Bengt A PerssonOckelbo OK30:48+2:0310:32
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared31:23+2:3810:44
5Lars-Ivar SvenssonRehns BK31:49+3:0410:53
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:39+3:5411:10
7Ulf KjellinOK Hedströmmen33:50+5:0511:35
8Åke DalinLeksands OK33:51+5:0611:35
9Jan JohanssonIF Thor34:13+5:2811:43
10Per ElfströmÅrsunda IF35:03+6:1812:00
11Lars StrinnholmÖstersunds OK35:30+6:4512:09
12Per-Erik WåhlbergOK Linné36:23+7:3812:27
13Claes NidebornStora Tuna OK36:25+7:4012:28
14Hasse ÅbergValbo AIF37:07+8:2212:42
15Roland BergSäterbygdens OK37:58+9:1313:00
16Roy DawsonGafanhori38:17+9:3213:06
17Göran DavidssonOK Klemmingen38:45+10:0013:16
18Håkan OlssonHjobygdens OK39:03+10:1813:22
19Jon FlordalLjusdals OK39:45+11:0013:36
20Leif MathisenEskilstuna OL39:47+11:0213:37
21Sven-Erik KempeOK Hammaren40:09+11:2413:45
22Göran ForsbergNyköpings OK40:33+11:4813:53
23Magnus HaraldssonGustavsbergs OK40:35+11:5013:53
24Lennart LindgrenOK Järnbärarna40:38+11:5313:54
25Mats MårtenssonStora Tuna OK41:50+13:0514:19
26Inge HultmanKovlands IF42:20+13:3514:29
27Ernst Ove EkKöping-Kolsva OK42:43+13:5814:37
28Sven LarssonSärna SK43:47+15:0214:59
29Bertil AnderssonLjusdals OK44:58+16:1315:23
30Östen BomanSöderhamns OK45:21+16:3615:31
31Claes AnderssonSnättringe SK45:34+16:4915:36
32Jan ÅsbergHäverödals SK46:11+17:2615:48
33Bo WinanderJärfälla OK46:12+17:2715:49
34Inge PerssonOckelbo OK47:57+19:1216:25
35Arne JohanssonOK Ravinen49:29+20:4416:56
36Kjell DolvaSkien OK49:40+20:5517:00
37Leif NordinAttunda OK51:56+23:1117:47
Alf HelanderOrnäs IKej godkänd
Örjan SvahnIFK Mora OKej start

D70

2 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Inger SahlbergLånghundra IF31:2112:44
2Solveig SvahnOckelbo OK31:47+0:2612:55
3Inga JohanssonNyköpings OK32:57+1:3613:23
4Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK35:14+3:5314:19
5Birgitta KlangLånghundra IF37:26+6:0515:13
6Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK38:22+7:0115:35
7Laila NäslundSelånger SOK39:31+8:1016:03
8Kerstin ErnvidUlricehamns OK41:18+9:5716:47
9Margareta LarssonOK Njudung41:50+10:2917:00
10Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK48:25+17:0419:40
11Ingrid JanssonSäterbygdens OK53:13+21:5221:37
12Irma BjärudVästerbergslagens OL54:50+23:2922:17
13Inger BorgOckelbo OK55:08+23:4722:24
14Edla FornanderVästerbergslagens OL1:01:06+29:4524:50
15Ulla LingJönköpings OK1:03:00+31:3925:36
16Madelaine PetterssonOK Ödmården1:36:25+1:05:0439:11

H70

2 860 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK27:079:28
2Ingvar SvenssonBjursås OK29:54+2:4710:27
3Leif NordlundLänna IF30:34+3:2710:41
4Karl JohanssonIFK Hedemora OK30:55+3:4810:48
5Olle JohanssonIFK Hedemora OK32:34+5:2711:23
6Stefan G LarssonOK Njudung32:37+5:3011:24
7Karl-Erik NorlingSundsvalls OK33:55+6:4811:51
8Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen37:25+10:1813:04
9Rune JonssonLjusdals OK37:42+10:3513:10
10Jan JohanssonIFK Hedemora OK38:00+10:5313:17
11Karl-Olof BorgOckelbo OK38:04+10:5713:18
12Ulf SvedestamEskilstuna OL39:17+12:1013:44
13Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna39:23+12:1613:46
14Sören ErikssonLänna IF39:37+12:3013:51
15Jan BojlingSolna OK41:24+14:1714:28
16Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK41:39+14:3214:33
17Rolf BjärudVästerbergslagens OL41:55+14:4814:39
18Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben42:14+15:0714:46
19Mats TörngrenOK Linné42:20+15:1314:48
20Sverre JonssonOK Ravinen43:45+16:3815:17
21Hans L AnderssonVästerbergslagens OL44:22+17:1515:30
22Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK44:30+17:2315:33
23Östen ErikssonAvesta OK45:15+18:0815:49
24John ÖstlundSundbybergs IK45:53+18:4616:02
25Sören JohanssonSala OK46:57+19:5016:24
26Leif PerssonLjusdals OK46:59+19:5216:25
27Stig OvelandValbo AIF47:14+20:0716:30
28Hans GruddStora Tuna OK48:06+20:5916:49
29Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK48:30+21:2316:57
30Gunnar BengtssonSundsvalls OK50:07+23:0017:31
31Leif PetterssonOK Ödmården51:36+24:2918:02
32Arne KarlssonOK Tor51:49+24:4218:07
33Lars Olov VängborgViksjöfors OK52:01+24:5418:11
34Hans SahlbergLånghundra IF55:06+27:5919:15
Anders SellgrenSigtuna OKej start

D75

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK35:2415:39
2Margareta WallénTäby OK51:45+16:2122:53
3Gurli BackFagersta OK52:42+17:1823:19
4Laila MyrlundPiteå IF53:39+18:1523:44
5Margaretha NyströmLänna IF57:30+22:0625:26
6Siv HasselgrundBjursås OK57:41+22:1725:31
7Gun KrohnHudiksvalls OK59:49+24:2526:28
8Anita AspOckelbo OK1:02:00+26:3627:26

H75

2 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen32:4312:01
2Ivan ErnvidUlricehamns OK35:38+2:5513:06
3P-G JanssonSäterbygdens OK37:53+5:1013:55
4Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna40:51+8:0815:01
5Martin EngqvistUpsala IF44:49+12:0616:28
6Erland LingJönköpings OK45:40+12:5716:47
6Åke SundbergFagersta OK45:40+12:5716:47
8Åke PerssonOckelbo OK45:43+13:0016:48
9Kurt BoströmOK Linné46:03+13:2016:55
10Enar PerssonOckelbo OK48:27+15:4417:48
11Sören JanssonSundsvalls OK54:59+22:1620:12
12Kjell WennergrundJärbo OK1:02:52+30:0923:06
13Anders PerssonOK Hammaren1:07:11+34:2824:41
14Lennart ErikssonOK Enen1:16:39+43:5628:10
15Anders JohanssonNyköpings OK1:31:27+58:4433:37
16Olle NäslundSelånger SOK1:57:00+1:24:1743:00
Folke LindblomHeby AIFej godkänd
John VallinOK Hedströmmenej start
Bror NylundOslättforspojkarnas IKej start

H80

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK30:2112:20
2Sigurd WallénTäby OK35:34+5:1314:27
3Rolf KrohnHudiksvalls OK40:29+10:0816:27
4Lars-Erik LindellVäsby OK53:10+22:4921:36
5Erik LindbergKarlsbyhedens IK56:17+25:5622:52
5Nils JanssonSkattkärrs SOK56:17+25:5622:52
7Jack Erling BjurkvistSöderhamns OK1:09:06+38:4528:05
8Elof BackFagersta OK1:15:37+45:1630:44

Inskolning

750 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav BaderOK Kårefullföljt
Alexander DufvaSundsvalls OKfullföljt
Evelina EdbäckOK Kårefullföljt
Ylvalie EnströmSundsvalls OKfullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Malte FridellOK Kårefullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Elliot HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Lukas HenrikssonAttunda OKfullföljt
Viktor HöökIFK Mora OKfullföljt
Vera JeppssonOK Hammarenfullföljt
Jona JohanssonHJS Vansbrofullföljt
Mika JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Test KarsboAlfta-Ösa OKfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Siri LindIF Thorfullföljt
Nanna LissmyrIFK Mora OKfullföljt
Ludvig LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Gabriel NalatKlubblösfullföljt
Frida OlssonOK Kårefullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Tova OlssonOK Linnéfullföljt
Ebba PartinAlfta-Ösa OKfullföljt
Tova PartinAlfta-Ösa OKfullföljt
Agnes PerssonOckelbo OKfullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
Emmy PerssonOckelbo OKfullföljt
Linnea PerssonOK Kårefullföljt
Hugo RydesäterRehns BKfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt
Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Edvin SvedbergRehns BKfullföljt
Elis SöllvanderOK Rodhenfullföljt
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OKfullföljt
Hjalmar TyllsmarkOrnäs IKfullföljt
Selma TyllsmarkOrnäs IKfullföljt
Linnea UnborgAlfta-Ösa OKfullföljt
Marcus UnborgAlfta-Ösa OKfullföljt
Astrid VillamoOrnäs IKfullföljt
Samuel VillamoOrnäs IKfullföljt
Jakob WåhlströmOK Linnéfullföljt
Alvin ÅbergGävle OKfullföljt

U1

1 860 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heimer JunkkaSundbybergs IK22:5212:17
2Melvin SjöbergIF Thor23:22+0:3012:33
3Rickard JemthIF Thor23:26+0:3412:35
4Hanna OlmIF Thor24:37+1:4513:14
5Albin TuvessonSundsvalls OK24:44+1:5213:17
6Herman EliassonSundsvalls OK24:59+2:0713:25
7Elvin LundbergOK Kåre25:06+2:1413:29
8Noah TyskOK Kåre25:20+2:2813:37
9Hanna RydesäterRehns BK26:55+4:0314:28
10Casper StålbergGävle OK27:11+4:1914:36
11Irma BerglundTäby OK27:41+4:4914:53
12Simon HälldalGävle OK29:24+6:3215:48
13Elliot TyskOK Kåre29:49+6:5716:01
14Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF29:54+7:0216:04
15Alexis AndréSvärdsjö SOK30:04+7:1216:09
16Eimy AndréSvärdsjö SOK30:09+7:1716:12
17Ville ElgesjöDomnarvets GOIF30:29+7:3716:23
18Agnes VågbergSundsvalls OK31:06+8:1416:43
19Olle GranefeltOK Tyr32:56+10:0417:42
19Elsa JohanssonSegersta OK32:56+10:0417:42
21Agnes FeilSundsvalls OK33:28+10:3617:59
22Alicia IvarssonOK Hammaren33:42+10:5018:07
23Ellinor KruysIF Thor33:55+11:0318:14
24Meja BerglundTäby OK36:37+13:4519:41
25Lukas TarandiIFK Lidingö SOK38:07+15:1520:29
26Tilde VikblomOK Hammaren38:37+15:4520:45
27Signe AlbinssonOK Österåker40:09+17:1721:35
28Märta ErikssonStora Tuna OK41:13+18:2122:09
29Ingrid NorinGävle OK41:34+18:4222:20
30Vilhelm BergqvistGävle OK43:29+20:3723:22
31Nora AldinStora Tuna OK43:55+21:0323:36
32Lova JonssonSkarpnäcks OL44:35+21:4323:58
33Frida BrudinIFK Mora OK45:07+22:1524:15
34Jakob BrudinIFK Mora OK50:18+27:2627:02
35Jessica SvärdIF Thor57:22+34:3030:50
36Ebba LindIF Thor57:26+34:3430:52
37Vera SidenvallOK Kåre57:49+34:5731:05
38Elsa SidenvallOK Kåre57:50+34:5831:05
39Halle GahnshagOK Kåre58:06+35:1431:14
Olle PetterssonOK Kåreej start

U2

1 940 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer WennbergHudiksvalls OK25:1513:00
2Malte GranefeltOK Tyr26:08+0:5313:28
3Felix JahrOK Österåker26:39+1:2413:44
4Teodor JonssonSkarpnäcks OL28:29+3:1414:40
5Theo SjöbergIF Thor28:32+3:1714:42
6Ivar GranholmSundsvalls OK35:02+9:4718:03
7Kalle JoonsLeksands OK35:09+9:5418:07
8Viggo LindgrenOK Kåre35:40+10:2518:23
9Emil StålbergGävle OK35:58+10:4318:32
10Cornelia LundbergSundsvalls OK39:10+13:5520:11
11Emilia StamSundsvalls OK39:11+13:5620:11
12Hedda MattssonEdsbyns OK39:35+14:2020:24
13Elin KarlssonKovlands IF41:43+16:2821:30
14Simon StamSundsvalls OK42:02+16:4721:40
15Filip ÅkärbjärIFK Mora OK42:17+17:0221:47
16Gabriella HaslerSurahammars SOK43:07+17:5222:13
17Jelmer SellingLänna IF44:55+19:4023:09
18Filip HälldalGävle OK45:33+20:1823:28
19Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF46:53+21:3824:10
20Nils BlombergSegersta OK48:27+23:1224:58
21Einar BlombergSegersta OK49:40+24:2525:36
22Kalle VestlingOK Kåre57:55+32:4029:51
23Alma WestlinValbo AIF58:09+32:5429:58
24Aron LindbergOK Roslagen58:48+33:3330:18
25Elisia SvedbergRehns BK1:09:26+44:1135:47
26Signe BacklundGävle OK1:12:55+47:4037:35
27Anna BryggarGrycksbo IF OK1:21:19+56:0441:54
Jonatan HaglundIFK Hedemora OKej start

Öppen motion 1

1 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanna GahnshagOK Kåre22:4511:43
2Anna HedlundGagnefs OK26:11+3:2613:29
3Cecilia MagnussonStora Tuna OK34:32+11:4717:48
4Christina VernerssonOK Orinto43:31+20:4622:25
5Siv GyllenhammarGävle OK45:59+23:1423:42
6Loke SundbergOK Södertörn58:59+36:1430:24
Claes SjöbergLindebygdens OKej godkänd
Karin ServinLånghundra IFej start

Öppen motion 3

2 030 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ErikssonIF Thor23:4511:41
2Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK29:44+5:5914:38
3Ingrid SjöhedGävle OK31:24+7:3915:28
4Jesper OlssonAlfta-Ösa OK31:54+8:0915:42
5Linn RydénOK Hedströmmen32:04+8:1915:47
6Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL32:08+8:2315:49
7Anna GustafssonTrosabygdens OK32:34+8:4916:02
8Johan PetterssonOK Kåre32:59+9:1416:14
9Anna DufvaSundsvalls OK34:10+10:2516:49
10Margareta LemoineGävle OK34:46+11:0117:07
11Sara WallinSundsvalls OK35:37+11:5217:32
12Eva SkyttnerLjusdals OK36:00+12:1517:44
13Camilla NöjdOK Hammaren36:47+13:0218:07
14Ing-Marie LarssonIF Thor36:49+13:0418:08
15Josefine NilssonIFK Mora OK37:01+13:1618:14
16Isabelle WrahmeIFK Mora OK37:02+13:1718:14
17Linus JernströmAvesta OK38:21+14:3618:53
18Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK38:57+15:1219:11
19Elin GyllenhammarGävle OK39:24+15:3919:24
20Emma WingrenKlubblös39:39+15:5419:31
21Elisabeth SkoglundSegersta OK39:52+16:0719:38
22Annica FlygtRehns BK41:24+17:3920:23
23Kristina Eriksson LindRehns BK41:49+18:0420:35
24Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL44:41+20:5622:00
25Olivia KarlssonKovlands IF45:14+21:2922:16
26Kajsa PerssonSundbybergs IK46:07+22:2222:43
27Sofia KarlssonOK Österåker47:12+23:2723:15
28Helene LagerhällRehns BK47:13+23:2823:15
29Ronja JuhlinGagnefs OK50:09+26:2424:42
30Maria DanielssonIFK Mora OK51:53+28:0825:33
31Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK54:55+31:1027:03
32Emma ÅkessonAlfta-Ösa OK55:01+31:1627:06
33Conny ErikssonIFK Mora OK55:14+31:2927:12
34Siv BrodinIFK Mora OK55:35+31:5027:22
35Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro56:42+32:5727:55
36Inger LethagenVästerås SOK59:47+36:0229:26
37Olov HisvedAlfta-Ösa OK1:00:47+37:0229:56
38Frida CronsioeAlfta-Ösa OK1:00:49+37:0429:57
39Daniel StrandbergDomnarvets GOIF1:01:04+37:1930:04
40Anna-Karin OlovssonRehns BK1:01:23+37:3830:14
41Malin HillOK Kåre1:03:14+39:2931:08
42Anna WidmanSundsvalls OK1:07:40+43:5533:20
43Gunilla SchönningJärfälla OK1:19:05+55:2038:57
44Barbro LjungbergMalungs OK Skogsmårdarna1:20:32+56:4739:40
45Anders BryggarGrycksbo IF OK1:50:25+1:26:4054:23
Gun KlarströmRehns BKej godkänd
Ayan LingJönköpings OKej godkänd
Oskar DalinLeksands OKej godkänd
Erika ÅbergGävle OKej godkänd
Ludvig HaslerSurahammars SOKej start
Caroline YtterströmSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

2 730 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HemströmGävle OK31:0111:21
2Peter EdmanKorsnäs IF OK32:39+1:3811:57
3Stefan GunnarssonHudiksvalls OK32:57+1:5612:04
4Anders KarlssonÅrsunda IF34:07+3:0612:29
5Jenny BacklundGävle OK35:55+4:5413:09
6Emma KlemetsKöping-Kolsva OK36:34+5:3313:23
7Mikael DanielssonOK Kåre37:39+6:3813:47
8Ylva LorentssonOK Kåre37:49+6:4813:51
9Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK39:08+8:0714:20
10Anders HedlundGagnefs OK39:47+8:4614:34
11Per NylanderVästerbergslagens OL41:25+10:2415:10
12Petra LorentssonLeksands OK42:32+11:3115:34
13Ewa EdmanKorsnäs IF OK45:09+14:0816:32
14Jessica ErikssonDomnarvets GOIF45:19+14:1816:35
15Hanne StenbackOK Kåre49:20+18:1918:04
16Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK49:39+18:3818:11
17Marika SkantzeJärla Orientering49:52+18:5118:15
18Britt-Marie ErikssonOK Rodhen50:23+19:2218:27
19Eva FredrikssonKorsnäs IF OK50:35+19:3418:31
20Anna GruvrisIK Jarl Rättvik50:39+19:3818:33
21Mikael BacklundDalaportens OL52:43+21:4219:18
21Sune HedströmOK Rodhen52:43+21:4219:18
23Louise Jeppsson WulffOK Hammaren53:01+22:0019:25
24Mårten ThalénSundbybergs IK54:04+23:0319:48
25Mia Sjösten AnderssonIFK Mora OK54:17+23:1619:53
26Staffan WestbomOckelbo OK55:04+24:0320:10
27Anders OlarsLeksands OK55:43+24:4220:24
28Cecilia JunkkaSundbybergs IK56:50+25:4920:49
29Ann-Sofie JemthIF Thor56:55+25:5420:50
30Jan KognerHJS-Vansbro OK58:27+27:2621:24
31Stefan SvedbergRehns BK59:36+28:3521:49
32Per ArnessonSkarpnäcks OL59:54+28:5321:56
33Jan-Erik LarssonUpsala IF1:00:34+29:3322:11
34Sture BergströmOK Hammaren1:01:48+30:4722:38
35Johan ÅkessonAlfta-Ösa OK1:02:31+31:3022:53
36Elin TörnqvistSnättringe SK1:02:32+31:3122:54
37Göran JuhlinGagnefs OK1:02:39+31:3822:56
38Mats JohanssonSundsvalls OK1:03:51+32:5023:23
39Jacob HedlundGagnefs OK1:03:53+32:5223:24
40Thomas WidehagSundbybergs IK1:04:00+32:5923:26
41Sara GörasLeksands OK1:04:23+33:2223:35
42Andrea JonssonLånghundra IF1:05:20+34:1923:55
43Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:06:24+35:2324:19
44Åsa BlixtJärbo OK1:06:38+35:3724:24
45Sara LissmyrIFK Mora OK1:07:40+36:3924:47
46Lena RambergHallstahammars OK1:08:06+37:0524:56
47Jimmy LarssonIF Thor1:08:57+37:5625:15
48Niklas BlixtJärbo OK1:09:21+38:2025:24
49Sissel WidehagSundbybergs IK1:10:59+39:5826:00
50Viviann AnderssonSnättringe SK1:12:35+41:3426:35
51Mikael EdbäckOK Kåre1:12:41+41:4026:37
52Amanda FridolfssonStora Tuna OK1:12:47+41:4626:39
53Sylvia BroströmOK Hedströmmen1:12:51+41:5026:41
54Linda KarlssonSundsvalls OK1:15:41+44:4027:43
55Christina IvarssonOK Hammaren1:16:08+45:0727:53
56Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:19:40+48:3929:10
57Birgitta MattssonOK Kåre1:23:04+52:0330:25
58Lill NallgårdVästerås SOK1:26:47+55:4631:47
59Lena LindgrenOK Järnbärarna1:30:51+59:5033:16
60Marita KarlssonStorviks IF1:32:40+1:01:3933:56
61Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK1:33:39+1:02:3834:18
62Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:41:13+1:10:1237:04
63Britta DanielsMalungs OK Skogsmårdarna1:47:39+1:16:3839:25
64Anette EngströmValbo AIF1:52:57+1:21:5641:22
65Petronella EnströmSundsvalls OK2:04:11+1:33:1045:29
Kerstin JahrKlubblösej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKej godkänd
Mikael LiljeGävle OKej godkänd
Ruben FritzonEdsbyns OKej godkänd
Maria NorinGävle OKej godkänd
Eleonor TyllsmarkOrnäs IKej godkänd

Öppen motion 7

3 010 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf GothKlubblös30:1610:03
2Erik ErssonIFK Mora OK30:55+0:3910:16
3Johan IsraelssonStora Tuna OK31:54+1:3810:35
4Sören CallebergSöderhamns OK34:25+4:0911:26
5Annichen KringstadOK Kåre34:49+4:3311:34
6Jens AnderssonOK Roslagen35:52+5:3611:54
7Thomas StamSundsvalls OK36:32+6:1612:08
8Per-Olov SjöströmVästerås SOK36:47+6:3112:13
9Pär JanssonIF Thor37:14+6:5812:22
10Jenny WåhlinDomnarvets GOIF37:31+7:1512:27
11Hans AnderssonVästerbergslagens OL37:51+7:3512:34
12Bengt HameliusSäterbygdens OK38:05+7:4912:39
13Johanna DalinLeksands OK38:09+7:5312:40
14Håkan PerssonValbo AIF38:45+8:2912:52
15Göran AnderssonOK Rodhen39:06+8:5012:59
16Elenore AndréSvärdsjö SOK39:08+8:5213:00
17Anna HaglundLeksands OK39:12+8:5613:01
18Magnus WilhelmssonForsa OK39:52+9:3613:14
19Sofia LauriJärla Orientering40:18+10:0213:23
20Mats WallmanVästerbergslagens OL41:49+11:3313:53
21Olof ErikssonIFK Mora OK43:14+12:5814:21
22Stephan AspforsOK Hammaren43:36+13:2014:29
23Olle KlarströmRehns BK43:41+13:2514:30
24Olle AnderssonRehns BK43:49+13:3314:33
25Martin ÅgrenHellas Orientering44:04+13:4814:38
26Maria KleistTullinge SK44:07+13:5114:39
27Lennart HaglundKlubblös44:27+14:1114:46
28Johanna AlmséusIFK Hedemora OK44:29+14:1314:46
29Emma BlixtOK Hammaren44:45+14:2914:52
30Josef AnderssonSundsvalls OK44:50+14:3414:53
31Roger TynellRånäs OK46:01+15:4515:17
32Ronja JungåkerKorsnäs IF OK46:13+15:5715:21
33Mikael AnderssonVästerbergslagens OL46:42+16:2615:30
34Magnus JeppssonOK Hammaren46:48+16:3215:32
35Malin TuvessonSundsvalls OK47:12+16:5615:40
36Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL47:28+17:1215:46
37Petronella IvarssonOK Hammaren48:23+18:0716:04
38Hanna GustafssonOK Kåre48:50+18:3416:13
39Per-Inge JohanssonKlubblös48:56+18:4016:15
40Stefan FalkValbo AIF49:03+18:4716:17
41Björn AlmLeksands OK49:18+19:0216:22
42Christina LiljeGävle OK50:34+20:1816:47
43Monica HolmIFK Mora OK51:28+21:1217:05
44Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK51:52+21:3617:13
45Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF51:56+21:4017:15
46Leif BjörkmanDalaportens OL52:21+22:0517:23
47Erika BlixtOK Hammaren52:27+22:1117:25
48Marianne CarlbergRånäs OK52:44+22:2817:31
49Göran SvenssonFalkenbergs OK53:00+22:4417:36
50Lennart JahrKlubblös53:10+22:5417:39
51Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK54:29+24:1318:06
52Marita OlarsLeksands OK54:49+24:3318:12
52Lennart KjellgrenLjusdals OK54:49+24:3318:12
54Lars WestlinValbo AIF55:50+25:3418:32
55Lennarth KarlssonValbo AIF56:37+26:2118:48
56Bengt HolmIFK Mora OK58:23+28:0719:23
57Conny VernerssonOK Orinto58:44+28:2819:30
58Anna BlombergSegersta OK59:47+29:3119:51
59Rolf LindbergSöderhamns OK1:00:19+30:0320:02
60Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:01:07+30:5120:18
61Daniel JohanssonStora Tuna OK1:01:58+31:4220:35
62Filip MagnussonStora Tuna OK1:03:15+32:5921:00
63Stefan LarssonRehns BK1:03:41+33:2521:09
64Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK1:05:54+35:3821:53
65Mats ErkersLeksands OK1:06:26+36:1022:04
66Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:06:33+36:1722:06
67Martin HochwallnerLinköpings OK1:07:27+37:1122:24
68Jan-Eric LethagenVästerås SOK1:08:02+37:4622:36
69Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OK1:08:07+37:5122:37
70Mathias JonssonUpsala IF1:09:01+38:4522:55
71Charlotte GranbergOK Kåre1:09:52+39:3623:12
72Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK1:11:18+41:0223:41
73Åsa KruysIF Thor1:11:51+41:3523:52
74Anna OlssonIF Thor1:12:43+42:2724:09
75Camilla JakobssonCentrum OK1:14:56+44:4024:53
76Britt BjörklundBjursås OK1:16:07+45:5125:17
77Eva EngmanForsa OK1:16:30+46:1425:24
78Anna LiljegrenOK Kåre1:19:43+49:2726:29
79Ulrica AxelssonCentrum OK1:21:02+50:4626:55
80Malin JahrOK Österåker1:21:15+50:5926:59
81Linda WåhlströmOK Linné1:21:21+51:0527:01
82Anna SöderlundKarlsbyhedens IK1:27:48+57:3229:10
83Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:28:04+57:4829:15
84Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:30:46+1:00:3030:09
85Hans NilssonSöderhamns OK1:31:14+1:00:5830:18
86Johan ErkersLeksands OK1:32:55+1:02:3930:52
87Åsa LindhSundbybergs IK1:43:08+1:12:5234:15
Johan WannerAvesta OKej godkänd
Ida MattssonVästerbergslagens OLej godkänd
Karolina VessbyIF Thorej godkänd
Ola TuvessonSundsvalls OKej godkänd
Malin SvenssonOK Hammarenej godkänd
Karin ÅkermanVästerås SOKej godkänd

Öppen motion 8

5 190 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna36:447:04
2Urban AndréSvärdsjö SOK42:35+5:518:12
3Marcus JanssonGarphyttans IF43:54+7:108:27
4Jonas IvarssonOK Hammaren45:15+8:318:43
5Johan AlfredssonStora Tuna OK46:23+9:398:56
6Thomas ÅbergGävle OK47:38+10:549:10
7Erik SisellGävle OK47:48+11:049:12
8Erik AlmséusIFK Hedemora OK48:55+12:119:25
9Håkan NilssonDomnarvets GOIF51:57+15:1310:00
10Björn WrahmeIFK Mora OK52:02+15:1810:01
11Stefan JonssonDomnarvets GOIF52:21+15:3710:05
12David SkantzeJärla Orientering54:00+17:1610:24
13Peter LöfåsStora Tuna OK54:53+18:0910:34
14Robert BroströmOK Hedströmmen55:44+19:0010:44
15Ulf FredrikssonOK Kåre57:22+20:3811:03
16Anders HaglundLeksands OK1:00:02+23:1811:34
17Torbjörn VikblomOK Hammaren1:02:08+25:2411:58
18Peter JanssonIK Jarl Rättvik1:02:27+25:4312:01
19Niklas WansölinOK Ravinen1:04:55+28:1112:30
20Olof LethagenCentrum OK1:05:10+28:2612:33
21Henrik WåhlströmOK Linné1:05:52+29:0812:41
22Göran ForslinRehns BK1:09:10+32:2613:19
23Gunnar KarlströmOK Linné1:09:28+32:4413:23
24Bo AnderssonJärla Orientering1:10:16+33:3213:32
25Olle KarlströmOK Linné1:10:18+33:3413:32
26Jan BergmanOK Kåre1:10:24+33:4013:33 Ladda ner rutt i gpx-format
27Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK1:10:26+33:4213:34
28Joel MongårdSkogsluffarnas OK1:11:07+34:2313:42
29Jan GlevénJärla Orientering1:11:28+34:4413:46
30Andreas TyllsmarkOrnäs IK1:11:55+35:1113:51
31Michael LarssonSundsvalls OK1:12:33+35:4913:58
32Thomas NilssonStora Tuna OK1:14:06+37:2214:16
33Jenny HålandTullinge SK1:14:18+37:3414:18
34Maria CarlströmCentrum OK1:15:48+39:0414:36
35Janette WestlingOK Kåre1:17:27+40:4314:55
36Rickard LindkvistKlubblös1:18:30+41:4615:07
37Byron PalmHJS-Vansbro OK1:18:57+42:1315:12
38Sonja PalmHJS-Vansbro OK1:19:08+42:2415:14
39Niclas AhlströmVästerås SOK1:21:52+45:0815:46
40Jonas LångbergHudiksvalls OK1:22:30+45:4615:53
41Per HållströmGävle OK1:40:15+1:03:3119:18
42Bengt ForslinRehns BK1:48:53+1:12:0920:58
43Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF2:44:17+2:07:3331:39
Torbjörn BlomValbo AIFej godkänd
Håkan JanssonGävle OKej godkänd
Johan HöökIK Jarl Rättvikej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser