Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: måndag 6 juni 2016

Gävle OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristin BomanD20 (3)54:069:42
1Helena LiljeströmÖppen motion 3 (33)28:0810:34
1Jan SjöhedH55 (34)37:446:46
1Felix SilverH14 (38)27:476:34
1Hans AurellH65 (28)36:577:47
1IngMarie ÅsenlundD60 (8)35:0810:16
2Harry HietanenH55 (34)39:02+1:187:00
2Casper StålbergU1 (28)17:20+0:027:57
3Helena HemströmD65 (11)43:00+7:5912:34
3Erik HållströmH20 (5)56:07+8:387:36
4Lillemor ForsbergD75 (5)56:26+15:1920:09
4Jens ÅkermanH21 Kort (4)1:20:42+27:5410:08
5Anna-Lena TynongD55 (23)42:06+4:0410:05
5Håkan JanssonÖppen motion 8 (48)38:27+7:018:06
6Per HållströmÖppen motion 5 (58)41:04+2:429:42
6Mårten OlssonH18 (18)44:10+3:557:02
7Richard HejdenbergH40 (31)50:54+4:096:54
7Anders EnmarkH55 (34)43:33+5:497:49
7Monica BomanD50 (27)40:21+7:269:40
8Helena BacklundD40 (27)46:51+11:209:31
8Elisabet EnmarkD50 (27)40:42+7:479:45
9Anna BerggrenD40 (27)47:27+11:569:38
9Axel HejdenbergH12 (32)24:57+6:299:22
10Jerker BomanÖppen motion 9 (28)1:06:09+18:338:58
10Filip HälldalU2 (16)41:34+20:3217:27
11Maria HållströmD45 (22)53:05+11:2811:11
12Anders L OlssonH50 (50)47:16+11:547:57
12Margareta LemoineÖppen motion 3 (33)39:27+11:1914:49
12Klas BacklundÖppen motion 8 (48)42:18+10:528:55
13Erik OlssonH18 (18)50:25+10:108:02
14Simon HälldalU1 (28)29:46+12:2813:39
14Erika ÅbergÖppen motion 3 (33)40:17+12:0915:08
14Mats HemströmÖppen motion 7 (75)28:24+5:0210:08
14Signe BacklundU2 (16)50:55+29:5321:23
15Hans LemoineH55 (34)50:08+12:249:00
16Patrik OttossonH50 (50)49:09+13:478:16
19Alfred LiljeströmH14 (38)38:35+10:489:07
20Christer SegerquistH60 (25)59:15+23:2512:02
21Lasse JanssonH21 (72)1:05:57+10:066:18
25Ingela ErikssonD21 (36)1:14:41+25:5510:38
25Anette HälldalD40 (27)1:06:26+30:5513:30
25Lars-Erik LiljeströmÖppen motion 5 (58)54:51+16:2912:58
29Jan AnderssonÖppen motion 8 (48)51:41+20:1510:54
29Pernilla ErikssonD21 (36)1:22:44+33:5811:47
34Isak BerggrenH14 (38)54:48+27:0112:57
38Anette SjöbergÖppen motion 8 (48)58:20+26:5412:18
40Ingrid SjöhedÖppen motion 7 (75)42:09+18:4715:03
51Patrik SvedbergH21 (72)1:20:35+24:447:42
Linda ErikssonD21 (36)ej godkänd
Tommy BergerH55 (34)ej godkänd
Ingemar StålbergH45 (34)ej start
Viggo BerggrenH12 (32)ej start
Jakob SjöbergH16 (32)ej start
Sara ÅbomD12 (31)ej start
Nils LemoineH21 Kort (4)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser