Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: måndag 6 juni 2016

Sundsvalls OK

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olov NorinH12 Kort (2)23:299:52
1Tobias EliassonH21 Kort (4)52:486:37
1Signe FeilD10 (18)18:367:48
1Thomas RexH40 (31)46:456:20
1Susanne LiukkonenD40 (27)35:317:13
2Louise RohdénD21 Kort (5)57:26+2:1711:40
2Simon NordlanderH12 (32)21:50+3:228:12
2Håkan StoltH45 (34)41:32+0:526:37
3Elsa GranholmD12 (31)22:02+1:128:16
3Albin TuvessonU1 (28)19:09+1:518:47
3Charlotte VikströmD45 (22)43:19+1:429:08
4Johan AgåsÖppen motion 7 (75)25:46+2:249:12
4Erik NorinH50 (50)41:17+5:556:57
4Pia LindholmD50 (27)37:40+4:459:01
4Lovisa DufvaD12 (31)22:08+1:188:19
6Alva EliassonD10 (18)24:24+5:4810:15
6Agnes VågbergU1 (28)23:15+5:5710:39
6Anna KårénD45 (22)45:56+4:199:41
7Anna LundgrenD40 (27)44:16+8:458:59
7Emil LundgrenH10 (20)21:09+3:078:53
8Oskar VikströmH14 (38)32:51+5:047:45
8Herman EliassonU1 (28)26:40+9:2212:13
8Ellen KårénD12 (31)26:22+5:329:54
8Olof FraenellH55 (34)44:35+6:518:00
8Alex AnderssonH10 (20)21:14+3:128:55
9Tommy FröjdH50 (50)46:34+11:127:50
10Frida VikströmD16 (22)48:22+14:1510:12
11Emma JohanssonD12 (31)27:30+6:4010:20
11Elin SvenssonD40 (27)48:19+12:489:49
12Sören JanssonH75 (15)53:22+21:4915:36
12Rune LindströmH45 (34)46:02+5:227:20
12AnnaKarin HaglundD50 (27)42:46+9:5110:15
12Jenny ErlandssonD40 (27)48:40+13:099:53
13Agnes FeilU1 (28)28:51+11:3313:14
13Anna-Lena LindströmD45 (22)54:55+13:1811:35
13Sara TimnerD40 (27)49:25+13:5410:02
13Jonne LiukkonenH14 (38)34:48+7:018:13
14Elis LiukkonenH12 (32)27:48+9:2010:27
15Wilmer RexH12 (32)30:03+11:3511:17
16Lars HenrikssonH45 (34)49:45+9:057:56
16Axel LundgrenH14 (38)37:36+9:498:53
17Michael LarssonÖppen motion 9 (28)1:12:28+24:529:49
17Ivar GranholmH10 (20)26:33+8:3111:09
17Torbjörn AnderssonH45 (34)52:08+11:288:18
17Petter ErlandssonH14 (38)37:41+9:548:54
18Lena AnderssonD40 (27)59:58+24:2712:11
19Henrik LundgrenH40 (31)1:18:34+31:4910:39
19Magnus JonssonÖppen motion 9 (28)1:13:18+25:429:56
20Ebba AnderssonD12 (31)32:31+11:4112:13
22Wilma LarssonD12 (31)33:10+12:2012:28
23Mattias LindahlH45 (34)56:57+16:179:04
23Fredrik NordlanderH40 (31)1:21:26+34:4111:02
24Stina LindholmD12 (31)37:21+16:3114:02
25Mats JohanssonÖppen motion 7 (75)33:42+10:2012:02
25Albin KårénH16 (32)58:26+27:3610:29
26Josef AnderssonÖppen motion 8 (48)50:35+19:0910:40
26Lukas JohanssonH14 (38)48:17+20:3011:24
27Fredrik GranholmÖppen motion 9 (28)2:02:47+1:15:1116:39
27Hannes LindahlH14 (38)48:22+20:3511:26
28Anna WidmanÖppen motion 3 (33)1:02:19+34:1123:25
29Tony DalebrandH45 (34)1:03:40+23:0010:09
29Hugo NordlanderH12 (32)55:24+36:5620:49
30Astrid RexD14 (37)58:55+28:3913:55
31Ebba LindholmD12 (31)44:04+23:1416:33
32Olov VikströmH21 (72)1:09:32+13:416:38
33Tove FrænellD14 (37)1:07:45+37:2916:00
34Malin TuvessonÖppen motion 7 (75)37:32+14:1013:24
34Anders LindholmH50 (50)56:07+20:459:26
37Ola TuvessonÖppen motion 8 (48)58:16+26:5012:17
41Anna DufvaÖppen motion 5 (58)1:04:40+26:1815:17
41Linda KarlssonÖppen motion 8 (48)1:05:47+34:2113:52
Alexander DufvaInskolning (41)fullföljt
Anders ErlandssonH40 (31)ej godkänd
Kerstin FrænellD40 (27)ej godkänd
Thomas JohanssonH50 (50)ej godkänd
Nils LundgrenH16 (32)ej godkänd
Oskar ErlandssonH12 (32)ej godkänd
Sofie FröjdD16 (22)ej start
Clary RexD45 (22)ej start
Kristina NordlanderD40 (27)ej start
Julia NordlanderD14 (37)ej start
Linus AnderssonH12 Kort (2)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser