Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions 5-Dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions 5-Dagars
Arrangörsorganisation: Värend GN OL
Datum: onsdag 22 april 2015

Damer 1

2 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia KarlssonLessebo OK20:4210:21
2Cornelia ForssÅby-Tjureda24:12+3:3012:06
3Catarina FranssonAlvesta SOK26:50+6:0813:25
4Maja FolkessonKlubblös28:15+7:3314:07
5Maya RievesAlvesta SOK29:34+8:5214:47
6Ida PerssonAlvesta SOK30:10+9:2815:05
7Siv ÖstergrenAlvesta SOK34:09+13:2717:04
8Susanne EkelövVärend GN OL34:51+14:0917:25
9Helen ÅkessonVäxjö AIS37:37+16:5518:48
10Amanda GustavssonVäxjö OK39:15+18:3319:37
11Margareta WikströmVäxjö AIS41:00+20:1820:30
12Karin WestströmAlvesta SOK41:40+20:5820:50
13Meja KarlssonLessebo OK49:37+28:5524:48
Fagerfalk MariaKlubblösdiskvalificerad
Britt-Mari GummessonVärend GN OLdiskvalificerad

Damer 2

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK34:379:36
2Jennie GustavssonVäxjö OK38:39+4:0210:44
3Catrine PetterssonOK Denseln44:38+10:0112:23
4Maria GustavssonAlstermo IF46:17+11:4012:51
5Ida KarlssonKlubblös47:04+12:2713:04
6Maria HonethVäxjö OK47:42+13:0513:15
7Camilla OlofssonOK Norrvirdarna48:20+13:4313:25
8Christina KvennefeldtAlvesta SOK48:24+13:4713:26
9Hanna OlofssonOK Norrvirdarna51:32+16:5514:18
10Therese GustafssonOK Virdarna53:21+18:4414:49
11Eva ArvidssonAlvesta SOK54:27+19:5015:07
12Kristina FranssonOK Virdarna56:37+22:0015:43
13Berit ByströmOK Virdarna58:48+24:1116:20
14Barbro FyrmanVäxjö OK59:14+24:3716:27
15Solbritt GustafssonOK Virdarna1:01:20+26:4317:02
16Barbro NilssonAlvesta SOK1:06:10+31:3318:22
17Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:08:48+34:1119:06
18Marie AskelöfKlubblös1:13:40+39:0320:27
Maja PorleVäxjö OKdiskvalificerad

Damer 3

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmAlstermo IF37:5411:08
2Kerstin SvenssonKlubblös41:37+3:4312:14
3Martina BraunVäxjö OK43:50+5:5612:53
4Berit LindahlAlvesta SOK44:37+6:4313:07
5Frida HenellKlubblös45:51+7:5713:29
6Maria AnderssonKlubblös46:36+8:4213:42
7Agneta ÖstergrenVäxjö OK47:29+9:3513:57
8Åsa WikellVärend GN OL48:09+10:1514:09
9Mariann SvenssonVäxjö AIS48:53+10:5914:22
10Mona RosbergVäxjö OK49:56+12:0214:41
11Jenny EnglöfhVäxjö OK52:16+14:2215:22
12Josefine EkelöfVärend GN OL56:15+18:2116:32
13Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:12:33+34:3921:20
Rebecca SvenssonVärend GN OLdiskvalificerad

Damer 4

4 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVäxjö OK42:108:47
2Moa OlofssonOK Norrvirdarna49:46+7:3610:22
3Linnea ÖstergrenVäxjö OK56:36+14:2611:47
4Britt-Mari KarlssonVäxjö OK1:00:59+18:4912:42
5Anna FolkessonKlubblös1:03:16+21:0613:10
6Eva NilssonVäxjö OK1:31:31+49:2119:03

Herrar 1

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max RievesAlvesta SOK0:190:09
2Sten-Ove GunnarssonKlubblös21:23+21:0410:41
3Elias VibergVäxjö OK26:06+25:4713:03
4Olle FolkessonKlubblös28:47+28:2814:23
5Wilhelm WestströmAlvesta SOK29:33+29:1414:46
6Ingemar OlssonKlubblös33:03+32:4416:31
7Marko TorwkeliKlubblös33:32+33:1316:46
8Bertil ÅkessonVäxjö AIS37:41+37:2218:50
9Olof SvenssonKlubblös39:20+39:0119:40
10Hans FalkOK Norrvirdarna43:42+43:2321:51
11Arvid GustavssonVäxjö OK44:13+43:5422:06
12Daniel SuäbevskiKlubblös51:02+50:4325:31
13Daniel BirgerssonVärend GN OL58:52+58:3329:26
14Filip BirgerssonVärend GN OL1:04:43+1:04:2432:21

Herrar 2

3 600 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK30:408:31
2Björn PalmLessebo OK37:04+6:2410:17
3Peter JohanssonVäxjö OK37:47+7:0710:29
4Lars SturessonAlvesta SOK39:40+9:0011:01
5Johan GunnarssonKlubblös40:58+10:1811:22
6Leif AlfredssonVäxjö AIS43:16+12:3612:01
7Alf SkogmalmOK Norrvirdarna43:49+13:0912:10
8Krister SandbladVäxjö OK44:48+14:0812:26
9Stig KarlssonLessebo OK45:52+15:1212:44
10Kurt BergstrandLessebo OK45:59+15:1912:46
11Pahn GardhemNybro OK46:15+15:3512:50
12Bengt NilssonAlvesta SOK46:53+16:1313:01
13johan NiklassonVäxjö OK47:04+16:2413:04
14Karl MagnussonKlubblös47:05+16:2513:04
15Tomas BengtssonVärend GN OL47:37+16:5713:13
16Samuelsson TheodorKlubblös47:42+17:0213:15
17Johan ÖstergrenKlubblös48:45+18:0513:32
18Per AspengrenVäxjö AIS48:47+18:0713:33
19Bernt PeterssonAlvesta SOK52:51+22:1114:40
20Kenneth ArvidssonAlvesta SOK54:59+24:1915:16
21Torgny JonssonVäxjö AIS55:16+24:3615:21
22Torgny JohanssonKlubblös55:24+24:4415:23
23Håkan DanielssonVäxjö OK56:03+25:2315:34
24Gillis AlmVäxjö OK56:45+26:0515:45
25Lennart ÖstergrenVäxjö OK1:00:26+29:4616:47
26Göran KarlssonLessebo OK1:04:30+33:5017:55
27Göran PerssonFK Finn1:04:53+34:1318:01
28Kenneth LindblomVäxjö OK1:07:23+36:4318:43
29Bengt HenrikssonVäxjö AIS1:08:52+38:1219:07
30Lars NilssonKlubblös1:13:39+42:5920:27
31Sven-Erik MånssonKlubblös1:17:06+46:2621:25
32Tony GustafssonKlubblös1:25:21+54:4123:42
Klas-Erik SturessonVäxjö OKdiskvalificerad
Urban FranssonOK Virdarnadiskvalificerad

Herrar 3

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas PerssonSOK Viljan30:389:00
2Jörgen MalmVäxjö OK35:36+4:5810:28
3Daniel StrååtVäxjö OK36:08+5:3010:37
4Staffan LundqvistKlubblös36:59+6:2110:52
5Jonas BirgerssonKlubblös37:30+6:5211:01
6Anders ErikssonVäxjö AIS42:21+11:4312:27
7Gunnar HolmgrenKlubblös44:07+13:2912:58
8Andreas WolinderKlubblös46:37+15:5913:42
9Jonas WikellVärend GN OL47:19+16:4113:55
10Jonathan WikellVärend GN OL47:22+16:4413:55
11Ulf WikellVärend GN OL47:24+16:4613:56
12Arne LundbladVäxjö AIS49:09+18:3114:27
13Manfred AnderssonKlubblös49:46+19:0814:38

Herrar 4

4 800 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonVäxjö OK28:556:01
2Mattias KarlssonVäxjö OK31:51+2:566:38
3Lukas LundgrenVäxjö OK32:41+3:466:48
4Sven LundgrenVäxjö OK36:53+7:587:41
5Rasmus SvenssonVärend GN OL39:51+10:568:18
6Gunnar SjökvistVärend GN OL40:08+11:138:21
7Isak EricssonVäxjö OK41:05+12:108:33
8Benny TunellLessebo OK41:30+12:358:38
9Emil IngvarssonOK Vilse42:41+13:468:53
10Oscar PetterssonOK Njudung43:35+14:409:04
11Magnus EricssonVäxjö OK43:44+14:499:06
12Jan KarlssonVäxjö OK44:00+15:059:10
13Magnus PeterssonVäxjö OK44:39+15:449:18
14Magnus PorleVäxjö OK46:29+17:349:41
15Per SvenssonVärend GN OL47:58+19:039:59
16Peter BlomqvistBjörns SK48:20+19:2510:04
17Ulf DahlAlvesta SOK49:29+20:3410:18
18Rolf BergquistBrittatorps TK50:01+21:0610:25
19Leif AnderjonAlvesta SOK50:10+21:1510:27
20Dennis PetersonVäxjö OK50:31+21:3610:31
21Johan SandrellVärend GN OL50:44+21:4910:34
22Jimmy NiklassonKexholms SK50:50+21:5510:35
23Jonas FagerVäxjö OK50:57+22:0210:36
24Ulf HornethVäxjö OK52:21+23:2610:54
25Petter DahlKlubblös53:56+25:0111:14
26Micky CarlfalkKlubblös55:52+26:5711:38
27Nils KarlssonVäxjö AIS56:15+27:2011:43
28Ingemar JohanssonVäxjö OK57:04+28:0911:53
29Joakim PerssonKlubblös57:19+28:2411:56
30Mårten VästerdalKlubblös57:44+28:4912:01
31Roger BergvikVäxjö OK59:19+30:2412:21
32Mats JohanssonKlubblös1:06:23+37:2813:49
33Anders GerestrandKlubblös1:06:54+37:5913:56
34Fredrik GeddaVäxjö OK1:08:56+40:0114:21
35Patrik ErikssonKlubblös1:15:06+46:1115:38
36Sven-Erik BergljungAlvesta SOK1:38:36+1:09:4120:32
Christian JonssonVäxjö OKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser