Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions 5-Dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions 5-Dagars
Arrangörsorganisation: Värend GN OL
Datum: onsdag 22 april 2015

Alstermo IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmDamer 3 (14)37:5411:08
4Maria GustavssonDamer 2 (19)46:17+11:4012:51

Alvesta SOK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Max RievesHerrar 1 (14)0:190:09
3Catarina FranssonDamer 1 (15)26:50+6:0813:25
4Berit LindahlDamer 3 (14)44:37+6:4313:07
4Lars SturessonHerrar 2 (34)39:40+9:0011:01
5Maya RievesDamer 1 (15)29:34+8:5214:47
5Wilhelm WestströmHerrar 1 (14)29:33+29:1414:46
6Ida PerssonDamer 1 (15)30:10+9:2815:05
7Siv ÖstergrenDamer 1 (15)34:09+13:2717:04
8Christina KvennefeldtDamer 2 (19)48:24+13:4713:26
11Eva ArvidssonDamer 2 (19)54:27+19:5015:07
12Bengt NilssonHerrar 2 (34)46:53+16:1313:01
12Karin WestströmDamer 1 (15)41:40+20:5820:50
13Birgitta PeterssonDamer 3 (14)1:12:33+34:3921:20
16Barbro NilssonDamer 2 (19)1:06:10+31:3318:22
17Ulf DahlHerrar 4 (37)49:29+20:3410:18
19Bernt PeterssonHerrar 2 (34)52:51+22:1114:40
19Leif AnderjonHerrar 4 (37)50:10+21:1510:27
20Kenneth ArvidssonHerrar 2 (34)54:59+24:1915:16
36Sven-Erik BergljungHerrar 4 (37)1:38:36+1:09:4120:32

Björns SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Peter BlomqvistHerrar 4 (37)48:20+19:2510:04

Brittatorps TK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Rolf BergquistHerrar 4 (37)50:01+21:0610:25

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Göran PerssonHerrar 2 (34)1:04:53+34:1318:01

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Jimmy NiklassonHerrar 4 (37)50:50+21:5510:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Maja FolkessonDamer 1 (15)28:15+7:3314:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Fagerfalk MariaDamer 1 (15)diskvalificerad

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ida KarlssonDamer 2 (19)47:04+12:2713:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Marie AskelöfDamer 2 (19)1:13:40+39:0320:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kerstin SvenssonDamer 3 (14)41:37+3:4312:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Frida HenellDamer 3 (14)45:51+7:5713:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Maria AnderssonDamer 3 (14)46:36+8:4213:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anna FolkessonDamer 4 (6)1:03:16+21:0613:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sten-Ove GunnarssonHerrar 1 (14)21:23+21:0410:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Olle FolkessonHerrar 1 (14)28:47+28:2814:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ingemar OlssonHerrar 1 (14)33:03+32:4416:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Marko TorwkeliHerrar 1 (14)33:32+33:1316:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Olof SvenssonHerrar 1 (14)39:20+39:0119:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Daniel SuäbevskiHerrar 1 (14)51:02+50:4325:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Johan GunnarssonHerrar 2 (34)40:58+10:1811:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Karl MagnussonHerrar 2 (34)47:05+16:2513:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Samuelsson TheodorHerrar 2 (34)47:42+17:0213:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Johan ÖstergrenHerrar 2 (34)48:45+18:0513:32

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Torgny JohanssonHerrar 2 (34)55:24+24:4415:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Lars NilssonHerrar 2 (34)1:13:39+42:5920:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Sven-Erik MånssonHerrar 2 (34)1:17:06+46:2621:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Tony GustafssonHerrar 2 (34)1:25:21+54:4123:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Staffan LundqvistHerrar 3 (13)36:59+6:2110:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jonas BirgerssonHerrar 3 (13)37:30+6:5211:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Gunnar HolmgrenHerrar 3 (13)44:07+13:2912:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Andreas WolinderHerrar 3 (13)46:37+15:5913:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Manfred AnderssonHerrar 3 (13)49:46+19:0814:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Petter DahlHerrar 4 (37)53:56+25:0111:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Micky CarlfalkHerrar 4 (37)55:52+26:5711:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Joakim PerssonHerrar 4 (37)57:19+28:2411:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Mårten VästerdalHerrar 4 (37)57:44+28:4912:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Mats JohanssonHerrar 4 (37)1:06:23+37:2813:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Anders GerestrandHerrar 4 (37)1:06:54+37:5913:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Patrik ErikssonHerrar 4 (37)1:15:06+46:1115:38

Lessebo OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olivia KarlssonDamer 1 (15)20:4210:21
2Björn PalmHerrar 2 (34)37:04+6:2410:17
8Benny TunellHerrar 4 (37)41:30+12:358:38
9Stig KarlssonHerrar 2 (34)45:52+15:1212:44
10Kurt BergstrandHerrar 2 (34)45:59+15:1912:46
13Meja KarlssonDamer 1 (15)49:37+28:5524:48
26Göran KarlssonHerrar 2 (34)1:04:30+33:5017:55

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Pahn GardhemHerrar 2 (34)46:15+15:3512:50

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Catrine PetterssonDamer 2 (19)44:38+10:0112:23

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Oscar PetterssonHerrar 4 (37)43:35+14:409:04

OK Norrvirdarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Moa OlofssonDamer 4 (6)49:46+7:3610:22
7Alf SkogmalmHerrar 2 (34)43:49+13:0912:10
7Camilla OlofssonDamer 2 (19)48:20+13:4313:25
9Hanna OlofssonDamer 2 (19)51:32+16:5514:18
10Hans FalkHerrar 1 (14)43:42+43:2321:51

OK Vilse

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Emil IngvarssonHerrar 4 (37)42:41+13:468:53

OK Virdarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Therese GustafssonDamer 2 (19)53:21+18:4414:49
12Kristina FranssonDamer 2 (19)56:37+22:0015:43
13Berit ByströmDamer 2 (19)58:48+24:1116:20
15Solbritt GustafssonDamer 2 (19)1:01:20+26:4317:02
Urban FranssonHerrar 2 (34)diskvalificerad

SOK Viljan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonas PerssonHerrar 3 (13)30:389:00

Värend GN OL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Rasmus SvenssonHerrar 4 (37)39:51+10:568:18
6Gunnar SjökvistHerrar 4 (37)40:08+11:138:21
8Susanne EkelövDamer 1 (15)34:51+14:0917:25
8Åsa WikellDamer 3 (14)48:09+10:1514:09
9Jonas WikellHerrar 3 (13)47:19+16:4113:55
10Jonathan WikellHerrar 3 (13)47:22+16:4413:55
11Ulf WikellHerrar 3 (13)47:24+16:4613:56
12Josefine EkelöfDamer 3 (14)56:15+18:2116:32
13Daniel BirgerssonHerrar 1 (14)58:52+58:3329:26
14Filip BirgerssonHerrar 1 (14)1:04:43+1:04:2432:21
15Tomas BengtssonHerrar 2 (34)47:37+16:5713:13
15Per SvenssonHerrar 4 (37)47:58+19:039:59
21Johan SandrellHerrar 4 (37)50:44+21:4910:34
Britt-Mari GummessonDamer 1 (15)diskvalificerad
Rebecca SvenssonDamer 3 (14)diskvalificerad

Växjö AIS

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Leif AlfredssonHerrar 2 (34)43:16+12:3612:01
6Anders ErikssonHerrar 3 (13)42:21+11:4312:27
8Bertil ÅkessonHerrar 1 (14)37:41+37:2218:50
9Helen ÅkessonDamer 1 (15)37:37+16:5518:48
9Mariann SvenssonDamer 3 (14)48:53+10:5914:22
11Margareta WikströmDamer 1 (15)41:00+20:1820:30
12Arne LundbladHerrar 3 (13)49:09+18:3114:27
18Per AspengrenHerrar 2 (34)48:47+18:0713:33
21Torgny JonssonHerrar 2 (34)55:16+24:3615:21
27Nils KarlssonHerrar 4 (37)56:15+27:2011:43
29Bengt HenrikssonHerrar 2 (34)1:08:52+38:1219:07

Växjö OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonHerrar 4 (37)28:556:01
1Alicia LundgrenDamer 2 (19)34:379:36
1Louise LundgrenDamer 4 (6)42:108:47
1Noel BraunHerrar 2 (34)30:408:31
2Jennie GustavssonDamer 2 (19)38:39+4:0210:44
2Mattias KarlssonHerrar 4 (37)31:51+2:566:38
2Jörgen MalmHerrar 3 (13)35:36+4:5810:28
3Linnea ÖstergrenDamer 4 (6)56:36+14:2611:47
3Daniel StrååtHerrar 3 (13)36:08+5:3010:37
3Peter JohanssonHerrar 2 (34)37:47+7:0710:29
3Lukas LundgrenHerrar 4 (37)32:41+3:466:48
3Elias VibergHerrar 1 (14)26:06+25:4713:03
3Martina BraunDamer 3 (14)43:50+5:5612:53
4Britt-Mari KarlssonDamer 4 (6)1:00:59+18:4912:42
4Sven LundgrenHerrar 4 (37)36:53+7:587:41
6Maria HonethDamer 2 (19)47:42+13:0513:15
6Eva NilssonDamer 4 (6)1:31:31+49:2119:03
7Agneta ÖstergrenDamer 3 (14)47:29+9:3513:57
7Isak EricssonHerrar 4 (37)41:05+12:108:33
8Krister SandbladHerrar 2 (34)44:48+14:0812:26
10Mona RosbergDamer 3 (14)49:56+12:0214:41
10Amanda GustavssonDamer 1 (15)39:15+18:3319:37
11Jenny EnglöfhDamer 3 (14)52:16+14:2215:22
11Arvid GustavssonHerrar 1 (14)44:13+43:5422:06
11Magnus EricssonHerrar 4 (37)43:44+14:499:06
12Jan KarlssonHerrar 4 (37)44:00+15:059:10
13Magnus PeterssonHerrar 4 (37)44:39+15:449:18
13johan NiklassonHerrar 2 (34)47:04+16:2413:04
14Barbro FyrmanDamer 2 (19)59:14+24:3716:27
14Magnus PorleHerrar 4 (37)46:29+17:349:41
17Ulla-Britt KarlssonDamer 2 (19)1:08:48+34:1119:06
20Dennis PetersonHerrar 4 (37)50:31+21:3610:31
23Håkan DanielssonHerrar 2 (34)56:03+25:2315:34
23Jonas FagerHerrar 4 (37)50:57+22:0210:36
24Ulf HornethHerrar 4 (37)52:21+23:2610:54
24Gillis AlmHerrar 2 (34)56:45+26:0515:45
25Lennart ÖstergrenHerrar 2 (34)1:00:26+29:4616:47
28Kenneth LindblomHerrar 2 (34)1:07:23+36:4318:43
28Ingemar JohanssonHerrar 4 (37)57:04+28:0911:53
31Roger BergvikHerrar 4 (37)59:19+30:2412:21
34Fredrik GeddaHerrar 4 (37)1:08:56+40:0114:21
Christian JonssonHerrar 4 (37)diskvalificerad
Klas-Erik SturessonHerrar 2 (34)diskvalificerad
Maja PorleDamer 2 (19)diskvalificerad

Åby-Tjureda

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Cornelia ForssDamer 1 (15)24:12+3:3012:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser