Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions 5-Dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions 5-Dagars
Arrangörsorganisation: Värend GN OL
Datum: onsdag 22 april 2015

Växjö OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik KarlssonHerrar 4 (37)28:556:01
1Alicia LundgrenDamer 2 (19)34:379:36
1Louise LundgrenDamer 4 (6)42:108:47
1Noel BraunHerrar 2 (34)30:408:31
2Jennie GustavssonDamer 2 (19)38:39+4:0210:44
2Mattias KarlssonHerrar 4 (37)31:51+2:566:38
2Jörgen MalmHerrar 3 (13)35:36+4:5810:28
3Linnea ÖstergrenDamer 4 (6)56:36+14:2611:47
3Daniel StrååtHerrar 3 (13)36:08+5:3010:37
3Peter JohanssonHerrar 2 (34)37:47+7:0710:29
3Lukas LundgrenHerrar 4 (37)32:41+3:466:48
3Elias VibergHerrar 1 (14)26:06+25:4713:03
3Martina BraunDamer 3 (14)43:50+5:5612:53
4Britt-Mari KarlssonDamer 4 (6)1:00:59+18:4912:42
4Sven LundgrenHerrar 4 (37)36:53+7:587:41
6Maria HonethDamer 2 (19)47:42+13:0513:15
6Eva NilssonDamer 4 (6)1:31:31+49:2119:03
7Agneta ÖstergrenDamer 3 (14)47:29+9:3513:57
7Isak EricssonHerrar 4 (37)41:05+12:108:33
8Krister SandbladHerrar 2 (34)44:48+14:0812:26
10Mona RosbergDamer 3 (14)49:56+12:0214:41
10Amanda GustavssonDamer 1 (15)39:15+18:3319:37
11Jenny EnglöfhDamer 3 (14)52:16+14:2215:22
11Arvid GustavssonHerrar 1 (14)44:13+43:5422:06
11Magnus EricssonHerrar 4 (37)43:44+14:499:06
12Jan KarlssonHerrar 4 (37)44:00+15:059:10
13Magnus PeterssonHerrar 4 (37)44:39+15:449:18
13johan NiklassonHerrar 2 (34)47:04+16:2413:04
14Barbro FyrmanDamer 2 (19)59:14+24:3716:27
14Magnus PorleHerrar 4 (37)46:29+17:349:41
17Ulla-Britt KarlssonDamer 2 (19)1:08:48+34:1119:06
20Dennis PetersonHerrar 4 (37)50:31+21:3610:31
23Håkan DanielssonHerrar 2 (34)56:03+25:2315:34
23Jonas FagerHerrar 4 (37)50:57+22:0210:36
24Ulf HornethHerrar 4 (37)52:21+23:2610:54
24Gillis AlmHerrar 2 (34)56:45+26:0515:45
25Lennart ÖstergrenHerrar 2 (34)1:00:26+29:4616:47
28Kenneth LindblomHerrar 2 (34)1:07:23+36:4318:43
28Ingemar JohanssonHerrar 4 (37)57:04+28:0911:53
31Roger BergvikHerrar 4 (37)59:19+30:2412:21
34Fredrik GeddaHerrar 4 (37)1:08:56+40:0114:21
Christian JonssonHerrar 4 (37)diskvalificerad
Klas-Erik SturessonHerrar 2 (34)diskvalificerad
Maja PorleDamer 2 (19)diskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser