Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-ringen Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen Etapp 3
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 2 juni 2015

D17-20

3 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AngelsiööOK Linné33:328:50
Vakant Okändej start

H17-20

3 790 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start

D16

3 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra BoströmOK Linné28:547:37
2Alva LindellIF Thor37:23+8:299:51
3Klara MöllerOK Linné40:02+11:0810:33
4Emma JanssonOK Linné53:20+24:2614:04
Vakant Okändej start
Lina SvärdIF Thorej start
Vakant Okändej start

H16

3 790 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel RönnqvistOK Linné25:246:42
2Hugo BäsénIF Thor29:33+4:097:47
3Oliver AngelsiööOK Linné29:43+4:197:50
4William ErnlundOK Linné30:59+5:358:10
5Andreas JohnsonSigtuna OK31:19+5:558:15
6Emil JonsellIF Thor31:48+6:248:23
7Matviy KhotyaintsevIF Thor32:58+7:348:41
8Nils StrandOK Linné33:35+8:118:51
9Erling HolstOK Linné34:21+8:579:03
10Jesper NyströmIF Thor35:34+10:109:23
11Victor BylundIF Thor36:57+11:339:44
12Karl BrahmLånghundra IF37:12+11:489:48
13Sten MårtenssonOK Linné38:49+13:2510:14
Vakant Okändej start

D16 Kort

2 860 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vakant Okändej start

H16 Kort

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emrik KallinOK Linné28:4510:03
2Jonathan PerssonRasbo IK33:43+4:5811:47
3Felix SvenssonRasbo IK36:21+7:3612:42
4Samuel PerssonRasbo IK43:04+14:1915:03
Vakant Okändej start

D14

2 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa WigertzLånghundra IF25:308:54
2Ebba LindellIF Thor27:23+1:539:34
3Elsa BäsénIF Thor29:47+4:1710:24
4Lotta WeyhenmeyerIF Thor29:48+4:1810:25
5Anna NordströmSigtuna OK30:04+4:3410:30
6Anna LithellOK Linné30:20+4:5010:36
7Alva NyströmIF Thor35:09+9:3912:17
8Ellen GrantingerIF Thor36:11+10:4112:39
9Anna CarlsonIF Thor39:48+14:1813:54
10Alva JonssonLånghundra IF39:53+14:2313:56
11Emy SaetreLånghundra IF47:58+22:2816:46
12Sara NyholmOK Linné55:18+29:4819:20
Elsa KarlssonIF Thorej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Vakant Okändej start
Kari LöeOK Linnéej start
Emilia KarlssonLånghundra IFej start

H14

2 860 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid RoosOK Linné20:237:07
2Axel Leijon ThorellLånghundra IF21:34+1:117:32
3Karl GrywenzOK Linné21:58+1:357:40
4Emil BoströmOK Linné22:26+2:037:50
5Albin ForsbergLånghundra IF23:09+2:468:05
6Arvid UmegårdLånghundra IF25:08+4:458:47
7Lukas AarnioOK Linné25:40+5:178:58
8Anton SegermanIF Thor26:16+5:539:11
9Gustav KüglerSigtuna OK27:37+7:149:39
10Gustaf MårsäterOK Linné27:58+7:359:46
11Oskar StenviOK Linné28:46+8:2310:03
12Hugo HanssonIF Thor30:24+10:0110:37
13Malkolm KallinOK Linné31:40+11:1711:04
14Arvid BylundIF Thor32:25+12:0211:20
15Aron JohanssonRasbo IK36:30+16:0712:45
16Emil WeiseliusOK Linné44:52+24:2915:41
17Sven NyströmOK Linné45:46+25:2316:00
18Isac ÅsbrinkOK Linné46:53+26:3016:23
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Olle BrahmLånghundra IFej start
Vakant Okändej start
Erik BeskowOK Linnéej start

D14 Kort

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie JonsellIF Thor35:3514:38
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start

H14 Kort

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HellströmLånghundra IF21:149:09
2Pontus EggensIF Thor29:45+8:3112:49
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Oscar WahlbergLånghundra IFej start
Vakant Okändej start

D12

2 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna RoosOK Linné17:017:20
2Hanna JonsellIF Thor17:52+0:517:42
3Ester BlomsterIF Thor19:27+2:268:23
4Joni Müller af UhrOK Linné20:45+3:448:56
5Agnes WeissLånghundra IF20:50+3:498:58
6Fanny CedstedtLånghundra IF21:19+4:189:11
7Lisa NilssonOK Linné22:20+5:199:37
8Linn RistoOK Linné25:02+8:0110:47
9Ines AarnioOK Linné25:18+8:1710:54
10Ellen HannrupIF Thor25:48+8:4711:07
11Edit JonssonLånghundra IF26:34+9:3311:27
12Moa LundinOK Linné26:50+9:4911:33
13Maja MartinellOK Linné27:00+9:5911:38
14Klara StrandOK Linné28:55+11:5412:27
15Malva MöllerOK Linné30:38+13:3713:12
16Sigrid SandströmOK Linné30:49+13:4813:16
17Felicia SvenssonRasbo IK38:14+21:1316:28
18Ellen SaetreLånghundra IF38:23+21:2216:32
19Sara SundqvistLånghundra IF40:20+23:1917:23
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start

H12

2 430 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron HellgrenIF Thor15:266:21
2Pelle NilssonOK Linné16:31+1:056:47
3Viktor JemthIF Thor16:53+1:276:56
4Axel GidlundOK Linné17:04+1:387:01
5Elliot AngelsiööOK Linné17:30+2:047:12
6Hugo NylundOK Linné18:59+3:337:48
7Bastien KöhlerOK Linné19:04+3:387:50
8Ville WrammertOK Linné19:41+4:158:06
9Simon WahlnäsOK Linné20:54+5:288:36
10Viktor BoströmOK Linné20:58+5:328:37
11Martin GrönholmIF Thor21:57+6:319:01
12Oskar BergströmOK Linné22:40+7:149:19
13Oskar BengtssonOK Linné23:01+7:359:28
14Alex ÖstermanRasbo IK24:20+8:5410:00
15David BerglundIF Thor25:28+10:0210:28
16Zakarias KorenOK Linné25:35+10:0910:31
17Elias GabrielssonOK Linné32:57+17:3113:33
18Ragnar HolstOK Linné34:10+18:4414:03
Pierre HoltzOK Linnéej godkänd
Albin WarvelinLånghundra IFej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Elias WesterberghRasbo IKej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start

D12 Kort

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella ServinLånghundra IF22:1110:21
2Minna MeyersonOK Linné23:18+1:0710:53
3Isabelle StåhlbrandtRasbo IK23:55+1:4411:10
4Vega SundstedtRasbo IK24:05+1:5411:15
5Doris LarssonOK Linné28:57+6:4613:31
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start

H12 Kort

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver JohanssonRasbo IK17:568:15
2Mathias NordlinderOK Linné19:05+1:098:47
3Edvin NilssonLånghundra IF41:04+23:0818:55

D10

2 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HedinOK Linné14:516:50
2Emelie SvärdIF Thor16:52+2:017:46
3Klara HartOK Linné18:56+4:058:43
4Smilla KallinOK Linné19:30+4:398:59
5Nadine LandströmOK Linné20:06+5:159:15
6Ida PalmOK Linné26:15+11:2412:05
7Isabel UnnerudLånghundra IF26:16+11:2512:06
8Ida WarvelinLånghundra IF26:43+11:5212:18
9Jennifer ThorOK Linné29:32+14:4113:36
10Sara JonsellIF Thor30:47+15:5614:11
Malin NilssonOK Linnéej godkänd
Emily KruysIF Thorej start
Tora JonsellIF Thorej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Vakant Okändej start
Emmy RoosIF Thorej start

H10

2 140 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÅbergOK Linné13:576:31
2Axel AnderssonIF Thor14:15+0:186:39
3Love BylundIF Thor14:46+0:496:54
4Rasmus ExellLänna IF17:54+3:578:21
5Valle LarssonIF Thor18:48+4:518:47
6Miro MårtenssonIF Thor19:58+6:019:19
7Johannes LundsteinOK Linné21:33+7:3610:04
8Svante NelanderOK Linné22:13+8:1610:22
9Adam SparrmanOK Linné22:34+8:3710:32
10Albin ÅslundOK Linné23:15+9:1810:51
11Axel ThornbergOK Linné23:19+9:2210:53
12Anton LaierOK Linné23:24+9:2710:56
13Oscar ÅslundOK Linné24:12+10:1511:18
14Axel ÅkerudOK Linné24:28+10:3111:25
15Theodor Von SethIF Thor24:50+10:5311:36
16Pontus LindquistLånghundra IF25:15+11:1811:47
17Elis SandinOK Linné25:18+11:2111:49
18Albin JemthIF Thor26:16+12:1912:16
19Tor NylundOK Linné28:58+15:0113:32
20Maximus RörickOK Linné31:57+18:0014:55
21August WeissLånghundra IF39:03+25:0618:14
Malte HellgrenIF Thorej godkänd
Elis HanssonIF Thorej godkänd
Edvin TögenmarkOK Linnéej godkänd
Love UmegårdLånghundra IFej start
Viktor FischerOK Linnéej start
Harald OlssonOK Linnéej start
Viggo WrammertOK Linnéej start

Inskolning

1 790 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Joel AhlbergOK Linnéfullföljt
Frank AnboOK Linnéfullföljt
Vanna BylundIF Thorfullföljt
Vilhelm Ekestern JanssonOK Linnéfullföljt
Vincent Ekestern JanssonOK Linnéfullföljt
Dean HillOK Linnéfullföljt
Lars LarssonOK Linnéfullföljt
Vidar LarssonIF Thorfullföljt
Oskar LindIF Thorfullföljt
Ingrid MelinOK Linnéfullföljt
Anita Müller ErikssonOK Linnéfullföljt
Isabella PuentesOK Linnéfullföljt
Oliver PuentesOK Linnéfullföljt
Elin PåveIF Thorfullföljt
Ylva SjöstedtLånghundra IFfullföljt
Anton StalandOK Linnéfullföljt
Holger SäfstenOK Linnéfullföljt
Melker SöderlundOK Linnéfullföljt
Isabelle ThorOK Linnéfullföljt
Alvin TrautenbergerOK Linnéfullföljt
Lava TrautenbergerOK Linnéfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Alvin TyrlandOK Linnéfullföljt
Tor WallOK Linnéfullföljt
Isak WarvelinLånghundra IFfullföljt

U1

1 880 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara RoosOK Linné18:149:41
2Lukas LindIF Thor18:49+0:3510:00
3Elis KallinOK Linné19:34+1:2010:24
4Elis QuistbergIF Thor20:03+1:4910:39
5Viktor NilssonOK Linné20:11+1:5710:44
6Maximilian HertzRasbo IK23:03+4:4912:15
7Arvid TögenmarkOK Linné24:19+6:0512:56
8Ellen HedinOK Linné25:23+7:0913:30
9Alice WallOK Linné25:38+7:2413:38
10Ruben SjömarkOK Linné25:39+7:2513:38
11Alfons WesterberghRasbo IK25:45+7:3113:41
12Emma SisellOK Linné25:53+7:3913:46
13Lucas WicksIF Thor26:16+8:0213:58
14Matthew WicksIF Thor26:27+8:1314:04
15Teo FondellOK Linné26:51+8:3714:16
16Anton ÅbergOK Linné26:54+8:4014:18
17Axel SparrmanOK Linné27:40+9:2614:42
18Axel ÖstergrenOK Linné27:53+9:3914:49
19Valter SjömarkOK Linné28:06+9:5214:56
20Hildur EdholmOK Linné28:07+9:5314:57
21Hugo CarlbergOK Linné28:21+10:0715:04
22Konrad KorenOK Linné28:55+10:4115:22
23Rickard JemthIF Thor29:09+10:5515:30
24Melvin SjöbergIF Thor29:13+10:5915:32
24Gustav SelstamOK Linné29:13+10:5915:32
26Albin JohanssonRasbo IK29:43+11:2915:48
27Eira NilssonOK Linné30:20+12:0616:08
28Charlotta EggersOK Linné30:23+12:0916:09
29Sigurd BergeIF Thor32:10+13:5617:06
30Olga Bertilsson SkogOK Linné32:18+14:0417:10
31Jonas PalmOK Linné32:20+14:0617:11
32Arthur SecherOK Linné32:55+14:4117:30
33Ingrid BrolinOK Linné34:14+16:0018:12
34Nora Svedin JakobssonLånghundra IF34:16+16:0218:13
35Nils BergeIF Thor34:50+16:3618:31
36Anna PåveIF Thor34:53+16:3918:33
37Arvid KorsfeldtOK Linné35:54+17:4019:05
38Isak StåhlbrandtRasbo IK36:30+18:1619:24
39Ylva ZällOK Linné37:56+19:4220:10
40Jessica SvärdIF Thor38:06+19:5220:15
41Hedda KjellbergIF Thor38:35+20:2120:31
42Ville GavelinOK Linné38:47+20:3320:37
43Märta ÖrtqvistOK Linné39:00+20:4620:44
44Jakob WåhlströmOK Linné39:10+20:5620:50
45Valdemar LagerwallOK Linné39:13+20:5920:51
46Simon SegermanIF Thor40:05+21:5121:19
47Marike StäglichOK Linné40:11+21:5721:22
48Noah MeyersonOK Linné40:38+22:2421:36
49Alma AnderssonIF Thor46:23+28:0924:40
50Ingrid StenlundOK Linné47:32+29:1825:17
51Sigrid WikstrandOK Linné47:54+29:4025:28
52Märta WikstrandOK Linné47:55+29:4125:29
53Vendela ArvidssonRasbo IK54:14+36:0028:50
Ellen KågedalOK Linnéej godkänd
Kerstin AhlfordOK Linnéej start
Leo ErikssonOK Linnéej start
Ellinor KruysIF Thorej start
Hanna OlmIF Thorej start
David UlvmarLånghundra IFej start

U2

2 090 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BurvallLånghundra IF19:499:28
2Sofia SundqvistOK Linné20:00+0:119:34
3Hugo BlomsterIF Thor22:47+2:5810:54
4Samuel OsmundOK Linné23:03+3:1411:01
5Ive FrömanOK Linné24:32+4:4311:44
6Nils FrömanOK Linné24:35+4:4611:45
7Stella WinellOK Linné24:54+5:0511:54
8Felix JohnssonOK Linné25:30+5:4112:12
9Tove PerssonRasbo IK25:53+6:0412:23
10Theo SjöbergIF Thor25:59+6:1012:25
11Adam JärphagenOK Linné26:35+6:4612:43
12Jonatan MeyersonOK Linné27:08+7:1912:58
13Ludvig RundströmOK Linné28:51+9:0213:48
14Leonard OpgenoorthOK Linné28:52+9:0313:48
15Junia WinningeLånghundra IF29:05+9:1613:54
16Signe PalmOK Linné29:08+9:1913:56
17Tomas FrömanOK Linné30:23+10:3414:32
18Signe ÖrtqvistOK Linné30:39+10:5014:39
19Matilda WeiseliusOK Linné31:30+11:4115:04
19Fredrik MedhageIF Thor31:30+11:4115:04
21Vera KågedalOK Linné31:33+11:4415:05
22Alexander HanssonOK Linné31:54+12:0515:15
23Lucas BorellOK Linné33:39+13:5016:06
24Filip BorellOK Linné34:31+14:4216:30
25Adam KorsfeldtOK Linné34:37+14:4816:33
26Stig LarssonOK Linné34:58+15:0916:43
27Ella MörlinRasbo IK35:38+15:4917:02
28Olle PalmOK Linné36:07+16:1817:16
29Albin SjögrenOK Linné36:13+16:2417:19
30Einar SandströmOK Linné36:29+16:4017:27
31Gunnar MusslinderOK Linné36:54+17:0517:39
32Ellen SundqvistOK Linné37:32+17:4317:57
33Henning ArlingerOK Linné39:06+19:1718:42
34Vera ZällOK Linné39:10+19:2118:44
35Märta SäfstenOK Linné39:14+19:2518:46
36Nova RötkönenOK Linné39:16+19:2718:47
37Leo ÅkhagenOK Linné39:24+19:3518:51
38Jacob JonnerydOK Linné39:45+19:5619:01
39Theo RistoOK Linné40:29+20:4019:22
40Vilhelm MånssonIF Thor43:23+23:3420:45
41Olivia UnnerudLånghundra IF43:43+23:5420:55
42Emil TrulsonOK Linné44:49+25:0021:26
43Emma LundbergOK Linné45:56+26:0721:58
44Elin SjöstedtLånghundra IF53:53+34:0425:46
45Frida ÖstermanRasbo IK54:58+35:0926:17
Olle GavelinOK Linnéej godkänd
Agnes WaldevikOK Linnéej godkänd
Jacob WaldevikOK Linnéej godkänd
Ebba StalandOK Linnéej godkänd
Erik NyströmOK Linnéutgått
Ellen AarnioOK Linnéutgått
Tim CapieauLånghundra IFej start
Agnes CedstedtLånghundra IFej start
Sara EkströmOK Linnéej start
Elias JaiIF Thorej start
Matilda ServinLånghundra IFej start

Vux Nyb

2 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per DahlbäckIF Thor20:197:41
2Katarina TibellOK Linné25:50+5:319:47
3Greta HultqvistOK Linné27:24+7:0510:22
4Alfred SvanOK Linné28:26+8:0710:46
5Linda WåhlströmOK Linné28:57+8:3810:57
6Karin JontellOK Linné31:36+11:1711:58
7Sara JohanssonRasbo IK32:01+11:4212:07
8Magnus HellströmLånghundra IF33:38+13:1912:44
9Ola ArvidssonRasbo IK35:08+14:4913:18
10Frida HedmanOK Linné35:48+15:2913:33
11Riina AarnioOK Linné35:55+15:3613:36
12Pia BylundIF Thor42:22+22:0316:02
13Ida BranteforsOK Linné51:15+30:5619:24
Åza MårtenssonIF Thorej godkänd
Daniel JonesOkändej godkänd
Adriana Puentes AlvarezOK Linnéutgått
Emeli TorssonIF Thorutgått
Maria BrolinOK Linnéej start
John JordarpOK Linnéej start
Anna KågedalOK Linnéej start
Pontus RosbergOK Linnéej start
Sara RosenquistOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser