Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-ringen Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen Etapp 3
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 2 juni 2015

Klasser: Visa alla | D17-20 | H17-20 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | Insk | U1 | U2 | Nyb

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

U2

2 090 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen BurvallLånghundra IF19:49
2Sofia SundqvistOK Linné20:00+0:11
3Hugo BlomsterIF Thor22:47+2:58
4Samuel OsmundOK Linné23:03+3:14
5Ive FrömanOK Linné24:32+4:43
6Nils FrömanOK Linné24:35+4:46
7Stella WinellOK Linné24:54+5:05
8Felix JohnssonOK Linné25:30+5:41
9Tove PerssonRasbo IK25:53+6:04
10Theo SjöbergIF Thor25:59+6:10
11Adam JärphagenOK Linné26:35+6:46
12Jonatan MeyersonOK Linné27:08+7:19
13Ludvig RundströmOK Linné28:51+9:02
14Leonard OpgenoorthOK Linné28:52+9:03
15Junia WinningeLånghundra IF29:05+9:16
16Signe PalmOK Linné29:08+9:19
17Tomas FrömanOK Linné30:23+10:34
18Signe ÖrtqvistOK Linné30:39+10:50
19Matilda WeiseliusOK Linné31:30+11:41
19Fredrik MedhageIF Thor31:30+11:41
21Vera KågedalOK Linné31:33+11:44
22Alexander HanssonOK Linné31:54+12:05
23Lucas BorellOK Linné33:39+13:50
24Filip BorellOK Linné34:31+14:42
25Adam KorsfeldtOK Linné34:37+14:48
26Stig LarssonOK Linné34:58+15:09
27Ella MörlinRasbo IK35:38+15:49
28Olle PalmOK Linné36:07+16:18
29Albin SjögrenOK Linné36:13+16:24
30Einar SandströmOK Linné36:29+16:40
31Gunnar MusslinderOK Linné36:54+17:05
32Ellen SundqvistOK Linné37:32+17:43
33Henning ArlingerOK Linné39:06+19:17
34Vera ZällOK Linné39:10+19:21
35Märta SäfstenOK Linné39:14+19:25
36Nova RötkönenOK Linné39:16+19:27
37Leo ÅkhagenOK Linné39:24+19:35
38Jacob JonnerydOK Linné39:45+19:56
39Theo RistoOK Linné40:29+20:40
40Vilhelm MånssonIF Thor43:23+23:34
41Olivia UnnerudLånghundra IF43:43+23:54
42Emil TrulsonOK Linné44:49+25:00
43Emma LundbergOK Linné45:56+26:07
44Elin SjöstedtLånghundra IF53:53+34:04
45Frida ÖstermanRasbo IK54:58+35:09
Olle GavelinOK Linnéej godkänd
Agnes WaldevikOK Linnéej godkänd
Jacob WaldevikOK Linnéej godkänd
Ebba StalandOK Linnéej godkänd
Erik NyströmOK Linnéutgått
Ellen AarnioOK Linnéutgått
Tim CapieauLånghundra IFej start
Agnes CedstedtLånghundra IFej start
Sara EkströmOK Linnéej start
Elias JaiIF Thorej start
Matilda ServinLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser