Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT 1
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: tisdag 5 maj 2015

D20

2 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny LindbergVandrarringen14:136:12
2Sandra NäslundVästerås SOK15:45+1:326:52
3Sara HamreforsVästerås SOK17:27+3:147:37
4Agnes JanssonKöping-Kolsva OK20:35+6:228:59
Emma JanssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Magdalena MosslindVandrarringenej start
Amanda LundSurahammars SOKej start

H20

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GunnarssonSurahammars SOK14:225:42
2Martin NorrbomSala OK14:27+0:055:44
3Anton KällströmSala OK14:59+0:375:56
4Henrik HamreforsVästerås SOK16:00+1:386:20
5Simon ÖsterlundVästerås SOK16:35+2:136:34
6Dan ÖsterlundVästerås SOK17:12+2:506:49
7Isak WadmanVästerås SOK19:04+4:427:33
Erik NallgårdVästerås SOKej start

D16

2 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja MosslindVandrarringen13:506:40
2Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK14:16+0:266:53
3Elin NallgårdVästerås SOK15:08+1:187:18
4Elin DahlmarkVästerås SOK15:27+1:377:27
5Alva LimbäckVästerås SOK16:10+2:207:48
6Johanna BreivoldVästerås SOK16:50+3:008:07
7Klara BerglundVästerås SOK17:51+4:018:37
8Katja DalénSala OK18:46+4:569:03
9Elsa LimbäckVästerås SOK19:03+5:139:12
10Anna StrandArboga OK19:43+5:539:31
11Linnéa RosénSala OK22:07+8:1710:41
12Shanti SöderströmSala OK22:27+8:3710:50
13Kajsa JanssonKöping-Kolsva OK23:18+9:2811:15
14Elsa RosénSala OK24:23+10:3311:46

H16

2 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HamreforsVästerås SOK12:055:23
2Sixten TörnqvistVästerås SOK13:58+1:536:14
3Axel AnderssonNorbergs OK19:13+7:088:34
4Axel OlssonHallstahammars OK19:35+7:308:44

D14

1 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Iris van LoenhoutOK Hedströmmen12:467:25
1Agnes KällströmSala OK12:467:25
3Ida LarssonVästerås SOK13:12+0:267:40
4Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK13:32+0:467:52
5Maja HolmgrenVästerås SOK14:08+1:228:13
6Emilia BrangefältVästerås SOK14:47+2:018:35
7Ida HallinSurahammars SOK16:30+3:449:35
8Hanna ErikssonNorbergs OK16:58+4:129:51
9Paula BlockhammarOK Hedströmmen16:59+4:139:52
10Elsa KärnsundSala OK20:03+7:1711:39
11Sara MouazzenVästerås SOK20:20+7:3411:49
12Tilda WigforssArboga OK23:45+10:5913:48
13Jasmine TindervikSurahammars SOK26:31+13:4515:25
Nora RolénOK Hedströmmenej godkänd
Ida ErikssonSurahammars SOKej start
Tindra BedoireSala OKej start
Ida PetterssonSurahammars SOKej start

H14

1 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle SjöströmVästerås SOK10:246:02
2Markus ÖsterlundVästerås SOK11:45+1:216:49
3Casper VånsjöArboga OK12:26+2:027:13
4Noa SjöstrandVästerås SOK12:31+2:077:16
5Oscar ThornellSurahammars SOK12:35+2:117:18
6Pontus LindgrenVästerås SOK12:47+2:237:25
7Emil AhlströmVästerås SOK12:51+2:277:28
8David ErikssonArboga OK13:17+2:537:43
8Gustav GöranssonArboga OK13:17+2:537:43
10Martin SandqvistVästerås SOK13:53+3:298:04
11Hugo FriskVästerås SOK15:24+5:008:57
12Daniel JensenArboga OK16:20+5:569:29
13Tobias LindqvistVästerås SOK16:25+6:019:32
14Pontus NordströmVandrarringen16:27+6:039:33
15Filip BäckArboga OK19:02+8:3811:03
16Nikolaj WikelingArboga OK28:18+17:5416:27
Andreas NäslundVästerås SOKej godkänd
Simon JakobssonArboga OKej godkänd
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej start

D12

1 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SjöströmVästerås SOK7:475:48
2Amanda HallVästerås SOK9:43+1:567:15
3Wilma ThornellSurahammars SOK10:19+2:327:41
4Kristina LindgrenVästerås SOK11:06+3:198:17
5Jonna SandbergKöping-Kolsva OK12:22+4:359:13
6Maja AhlströmVästerås SOK13:00+5:139:42
7Elin LindbergVandrarringen13:03+5:169:44
8My VelanderSurahammars SOK13:10+5:239:49
9Karin AnderssonVästerås SOK13:52+6:0510:20
10Alice HelmerssonVandrarringen14:56+7:0911:08
11Rebecka HaslerSurahammars SOK15:23+7:3611:28
12Felicia SahlénVästerås SOK16:18+8:3112:09
13Sofie ThornellVästerås SOK17:07+9:2012:46
14Sofie EhnbergSala OK17:15+9:2812:52
15Nea VesterholmSurahammars SOK17:24+9:3712:59
16Isabelle BergmanSala OK19:41+11:5414:41
17Nora HändigOK Hedströmmen20:33+12:4615:20
18Hanna ThulinVästerås SOK23:31+15:4417:32
19Elvira HedvallSala OK28:00+20:1320:53
20Elin BreivoldVästerås SOK31:07+23:2023:13
21Frida GunérusSurahammars SOK32:52+25:0524:31
22Josefin SkoglundSala OK43:18+35:3132:18
Fanny AnderssonVästerås SOKej start
Kornelia RådbergKöping-Kolsva OKej start
Clara SvenssonSurahammars SOKej start

H12

1 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig BylundFagersta OK13:119:13
2Tyrone BedoireSala OK13:13+0:029:14
3Tobias DahlmarkVästerås SOK14:05+0:549:50
4Lucas AhlströmVästerås SOK14:08+0:579:53
5Adam BrangefältVästerås SOK18:12+5:0112:43
6Lukas AnderssonFagersta OK18:59+5:4813:16
7Eric BäckArboga OK19:13+6:0213:26
8Dennis AspVästerås SOK19:46+6:3513:49
9Noah AndertoftVästerås SOK20:08+6:5714:04
10Edvin BerggrenFagersta OK21:36+8:2515:06
11Arvid ErikssonNorbergs OK22:24+9:1315:39
12Anders AnderssonOK Hedströmmen22:40+9:2915:51
13Malte EnbomOK Hedströmmen26:00+12:4918:10

D10

1 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörnbergVästerås SOK10:319:44
2Smilla AndertoftVästerås SOK11:14+0:4310:24
3Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK12:21+1:5011:26
4Emma Kuja-HalkolaOK Hedströmmen12:59+2:2812:01
5Vilma ThulinVästerås SOK13:42+3:1112:41
6Lovisa BylundFagersta OK17:27+6:5616:09
7Nova SahlénVästerås SOK20:17+9:4618:46
8Linnea EhnbergSala OK21:53+11:2220:15
9Karolina OlssonArboga OK22:20+11:4920:40
10Lovisa BjörnbergVästerås SOK22:46+12:1521:04
11Linnea KarlssonSurahammars SOK25:54+15:2323:58
12Tova GrönbergArboga OK26:42+16:1124:43
Kajsa HallVästerås SOKej godkänd

H10

1 080 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl SandqvistVästerås SOK8:478:07
2Dennis BjurstedtSurahammars SOK9:34+0:478:51
3Erik PalmVästerås SOK10:12+1:259:26
4Ludvig HaslerSurahammars SOK11:05+2:1810:15
5Linus HallinSurahammars SOK11:30+2:4310:38
6Arvid JonforsenHallstahammars OK11:37+2:5010:45
7Kalle AnderssonOK Hedströmmen11:57+3:1011:03
8Edwin AsplundSurahammars SOK12:22+3:3511:27
9Vidar NettelmarkSurahammars SOK12:43+3:5611:46
10Anton VelanderSurahammars SOK13:28+4:4112:28
11Samuel LindqvistVästerås SOK13:41+4:5412:40
12Arvid GunérusSurahammars SOK16:06+7:1914:54
13Max NellbergSurahammars SOK16:55+8:0815:39
14Theo ErikssonSala OK17:56+9:0916:36
15Josua KärnsundSala OK18:15+9:2816:53
16Albin VelanderSurahammars SOK18:19+9:3216:57
17Vilgot HellblomSala OK18:41+9:5417:17
18Filip GalinSurahammars SOK18:51+10:0417:27
19Jakob SandbergKöping-Kolsva OK22:54+14:0721:12
Zimon MoudiSurahammars SOKej godkänd

Inskolning

720 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Frida AnderssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Tindra BauerSurahammars SOKfullföljt
Alma BergmanSurahammars SOKfullföljt
Albin BjörklundVästerås SOKfullföljt
Lovisa EkströmSurahammars SOKfullföljt
Noel GalinSurahammars SOKfullföljt
Gabriella HaslerSurahammars SOKfullföljt
Lova HedlundSala OKfullföljt
Melker HellblomSala OKfullföljt
Cornelia KarlssonSurahammars SOKfullföljt
Mollie LeksellSurahammars SOKfullföljt
Felix LindgrenSurahammars SOKfullföljt
Hanna LundmarkSurahammars SOKfullföljt
Estelle LyckholmSurahammars SOKfullföljt
Zamuel MoudiSurahammars SOKfullföljt
Elsa NettelmarkSurahammars SOKfullföljt
Elin PalmVästerås SOKfullföljt
Hanna RöstvallSurahammars SOKfullföljt
Ella SimsSala OKfullföljt
Vera SkymgårdVästerås SOKfullföljt
Albin SvenssonSurahammars SOKfullföljt
Juni SvärdSala OKfullföljt
Linnea SödergrannSurahammars SOKfullföljt
Ellen ThorsénSurahammars SOKfullföljt
Jazmine VargasSurahammars SOKfullföljt
Emilie ÖsterbergSurahammars SOKfullföljt
Oliver TsingosSurahammars SOKej godkänd
Agnes AnderssonVästerås SOKej start
Melker ErikssonSala OKej start
Alvar ForssSala OKej start
Wyatt HackleySurahammars SOKej start
Isak NellbergSurahammars SOKej start
Rasmus StenelawSala OKej start

Prova På

1 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonVästerås SOK23:1115:03
2Rens van LoenhoutOK Hedströmmen26:15+3:0417:02
3Ebba ModinSala OK30:07+6:5619:33
4Erica ModinSala OK30:08+6:5719:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser