Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vittjärvs 2-dagars
Arrangörsorganisation: Vittjärvs IK
Datum: lördag 8 juli 2017 - söndag 9 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Noel ErikssonU1 (13)28:3419:25

Arvidsjaurs OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Conny LagerskogH70 (20)31:14+3:1711:04
3Johan LundbergH50 (19)29:01+3:228:23
3Tore ErikssonH60 (9)44:44+8:5312:55
7Per-Anders BrännströmH75 (14)53:49+23:3721:42
Albin LundbergH14 (18)ej start

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Östen ErikssonH70 (20)41:28+13:3114:42

Bergnäsets AIK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joar SvartholmH21 Elit (9)36:247:11
1Oskar ÖqvistH20 Elit (5)38:178:11
2Gunnar HolmgrenH21 Elit (9)38:37+2:137:37
2Robin SalénH20 Elit (5)40:29+2:128:40
2Knut HolmbergU1 (13)35:19+6:4524:01
3Nils HenrikssonH20 Elit (5)44:15+5:589:28
3Tova HolmbergD10 (7)20:18+3:3112:09
3Harald LarssonH18 Elit (7)50:45+7:5012:15
4Per ÖgrenH50 (19)31:58+6:199:14
5Martin HolmbergH40 (14)42:40+11:5310:19
5Anton HanssonH10 (16)24:20+7:0714:34
5Filip SalénH21 Elit (9)42:14+5:508:20
7Maria ÖqvistÖppen motion 3 (11)1:20:15+54:0935:40
9Christer SvärdH70 (20)48:33+20:3617:12
Mats HanssomÖppen motion 5 (51)ej godkänd

Boden

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25David BellqvistÖppen motion 5 (51)1:10:03+41:4625:50

Bodens Bandyklubb OS

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Matts EngvallH70 (20)33:26+5:2911:51
6Eje AnderssonH70 (20)38:36+10:3913:41
7Kjell MörtbergH70 (20)39:55+11:5814:09
11Clas-Göran LundH70 (20)56:33+28:3620:03

Gammelstads IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonH18 Elit (7)42:5510:21
4Roland LarssonÖppen motion 5 (51)30:38+2:2111:18
5Lars BlombergH60 (9)59:13+23:2217:06

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per ÖhlundH65 (4)37:0713:09

Göteborg-Majorna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sofia LundbergD40 (8)43:24+10:2212:43
4Jonas LundbergH40 (14)35:12+4:258:31

I 19 IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Folke ErikssonH80 (4)46:18+3:4718:40
6Henken ErikssonH75 (14)47:29+17:1719:08

IFK Kiruna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Magnus LindmarkH21 Elit (9)41:30+5:068:12
10Thor-Erik LindmarkH70 (20)49:25+21:2817:31
Anders MorellH75 (14)ej start

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Annica JanssonD45 (7)34:19+10:2911:50

IFK Mora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin GezeliusH14 (18)20:057:24
1Isabel SalénD21 Elit (3)40:299:22
2Peter FredricsonH40 (14)32:45+1:587:55

IK Örnen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ove JohanssonH70 (20)35:21+7:2412:32

Jönköpings OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Maria Rosén ThelinD40 (8)ej start
Assar Rosén ThelinU1 (13)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina ÖhrvallÖppen motion 3 (11)26:0611:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Nina DruggeÖppen motion 5 (51)1:17:24+49:0728:33

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonH70 (20)27:579:54

Långvikens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roland LundqvistH75 (14)30:1212:10
2Anna LundqvistÖppen motion 5 (51)28:53+0:3610:39
Barbro LundqvistD70 (3)utgått

Nilivaara IS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Magnus SäverosH50 (19)35:40+10:0110:18

Norrfjärden IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Dagny LundbergU1 (13)1:05:34+37:0044:36

Norrfjärden IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emilia Pettersson LundbergU1 (13)1:05:50+37:1644:47

Norrfjärden IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Katarina LundbergÖppen motion 3 (11)55:24+29:1824:37

Norrfjärden IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Daniel LundbergÖppen motion 5 (51)31:10+2:5311:30

OK Eken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Niklas RönnbäckH50 (19)25:397:24
2Anna Öhrwall RönnbäckÖppen motion 3 (11)28:34+2:2812:41

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Mats WickbomÖppen motion 5 (51)35:38+7:2113:08
19Karin SkoglundÖppen motion 5 (51)41:57+13:4015:28

OK Renen

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Irma IngvarssonU2 (21)26:2215:47
1Tim LundbergH12 (16)18:178:07
1Vilgot KuokkanenH10 (16)17:1310:18
1Hanna LundbergD16 (8)25:518:12
1Claes TuressonH40 (14)30:477:27
1Ella TuressonD14 (14)23:258:38
1Gunnar LindströmH80 (4)42:3117:08
1Emma HasselströmD12 (16)21:579:45
1Minna TuressonD10 (7)16:4710:02
1Tobias SnellH16 (4)27:038:35
1Inger VennbergD60 (3)29:4912:01
1Martin HasselströmH45 (10)41:159:59
1Lena TuressonD45 (7)23:508:13
1Catrin IngvarssonD40 (8)33:029:41
2Arvid IngvarssonH12 (16)20:03+1:468:54
2Axel EngströmH10 (16)20:47+3:3412:26
2Inge SöderqvistH50 (19)27:55+2:168:04
2Ella HedströmD10 (7)19:49+3:0211:51
2Sara RensgardÖppen motion 8 (19)48:35+3:1911:14
2Tova LindbäckD12 (16)27:39+5:4212:17
2Elsa ChristofferssonD18 Elit (9)41:21+4:0211:46
2Fredrik SalénH55 (7)42:56+4:1312:24
3My BlomqvistU2 (21)28:29+2:0717:03
3Melker PetterssonH40 (14)34:24+3:378:19
3Alma HedlundD12 (16)28:25+6:2812:37
3Anders NordinH45 (10)52:06+10:5112:36
3Klara KivijärviD14 (14)27:27+4:0210:07
3Emma HedlundD18 Elit (9)43:14+5:5512:19
3Agneta LindbäckD45 (7)56:33+32:4319:30
4Lilly WiklundU2 (21)31:09+4:4718:39
4My PetterssonÖppen motion 3 (11)48:21+22:1521:29
4Mikael KivijärviÖppen motion 8 (19)54:07+8:5112:31
4Simon MarkströmH14 (18)23:39+3:348:43
4Eric HasselströmH12 (16)22:52+4:3510:09
4Jonas HedlundH45 (10)53:26+12:1112:56
4Sofia MarkströmD12 (16)30:59+9:0213:46
5Fredrik LundströmÖppen motion 5 (51)30:52+2:3511:23
5Jennie PetterssonÖppen motion 3 (11)48:33+22:2721:34
5Sven-Ivan GrönlundH75 (14)44:47+14:3518:03
5Oskar IngvarssonH14 (18)24:27+4:229:01
5Jan ChristofferssonH50 (19)33:37+7:589:42
5Kati RemesÖppen motion 8 (19)1:13:46+28:3017:04
5Peter LundbergH45 (10)55:42+14:2713:29
5Alva EngströmD12 (16)33:50+11:5315:02
6Jan HäggrotH40 (14)48:03+17:1611:38
7Linus NordinH12 (16)37:54+19:3716:50
7Anton HedströmH14 (18)27:18+7:1310:04
8Sven ÖrnerlingH50 (19)39:05+13:2611:17
9Isabell NorbergU2 (21)40:09+13:4724:02
9Anna EngströmÖppen motion 5 (51)34:07+5:5012:35
12Linda LundbergÖppen motion 5 (51)35:52+7:3513:14
13Sofia BlomqvistÖppen motion 5 (51)35:54+7:3713:14
15Anders RensgardÖppen motion 5 (51)37:16+8:5913:45
18Kristina KivijärviÖppen motion 5 (51)40:47+12:3015:02
22Henry PilstålÖppen motion 5 (51)50:24+22:0718:35
23Christine HedströmÖppen motion 5 (51)50:58+22:4118:48
Emmie LindbäckD16 (8)ej godkänd
Anders JohanssonÖppen motion 8 (19)ej godkänd
Sofia LundströmÖppen motion 3 (11)utgått
Vera EdeskärU2 (21)ej start
Tommy EdeskärÖppen motion 5 (51)ej start
Mats HedströmÖppen motion 5 (51)ej start
Siri EdeskärInskolning (8)ej start

OK Tor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell HäggströmH60 (9)35:5110:21

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hugo EkströmH12 (16)21:05+2:489:22
3Fredrik EkströmÖppen motion 8 (19)50:16+5:0011:38
14Sofia EkströmÖppen motion 5 (51)36:50+8:3313:35

OK Vargen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Svante LarssonH60 (9)38:32+2:4111:08
24Christine LarssonÖppen motion 5 (51)55:17+27:0020:23
Sofia LundkvistD16 (8)ej start

Pellon Ponsi

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Jere PantsarH21 Elit (9)ej start

Piteå IF Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann PerssonD70 (3)38:3115:31
10Göran KarlssonH50 (19)48:00+22:2113:52
17Maria KarlssonÖppen motion 5 (51)39:26+11:0914:33
Andreas KarlssonH21 Elit (9)ej start
Tobias KarlssonH21 Elit (9)ej start
Albin NorénH18 Elit (7)ej start

Seskarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ingvar IsakssonH50 (19)37:40+12:0110:53
Lars LundkvistH50 (19)ej start

SK Björnen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Edvard SvenssonH12 (16)25:44+7:2711:26
8Andreas SvenssonH14 (18)29:17+9:1210:48
16Lars-Åke SvenssonÖppen motion 5 (51)37:49+9:3213:57

Skarpnäcks OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tindra JonssonD14 (14)29:21+5:5610:49
6Teodor JonssonH10 (16)28:16+11:0316:55
8Lova JonssonU2 (21)37:30+11:0822:27

Skellefteå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Göran EnkvistH75 (14)36:46+6:3414:49
3S O VikströmH70 (20)32:09+4:1211:24
Angela NilssonD60 (3)ej start

Sundbybergs IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Cornelia Anthoney OscarsonU2 (21)34:24+8:0220:35
Jacob OscarsonInskolning (8)fullföljt

Suunta 2000

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Markku OikarinenH55 (7)46:57+8:1413:34
5Anni OikarinenD14 (14)30:06+6:4111:06

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Sven JohanssonH45 (10)48:57+7:4211:51
4Linnea JohanssonD18 Elit (9)51:40+14:2114:43
11Ingela JohanssonÖppen motion 5 (51)35:45+7:2813:11

Umedalens IF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emil HornlidenH18 Elit (7)ej start

Umeå OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Markus ÅdahlÖppen motion 8 (19)45:1610:28
2Oskar ÅdahlH14 (18)22:44+2:398:23
6Anders MalmerÖppen motion 8 (19)1:50:54+1:05:3825:40
6Elin ÅdahlD12 (16)40:12+18:1517:52
8Sara Ahlman ÅdahlÖppen motion 5 (51)31:45+3:2811:42
Olle ÅdahlH10 (16)utgått

Vidsels IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Runar MarktinH75 (14)37:29+7:1715:06

Visborgs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stig LindskogH75 (14)40:27+10:1516:18

Vittjärvs IK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karina NilssonÖppen motion 1 (2)52:0631:11
1Maja BjörkhagenÖppen motion 5 (51)28:1710:26
1Sofia WestinD18 Elit (9)37:1910:37
2Ellen KillmeyD16 (8)34:05+8:1410:49
2Elin BrännströmU2 (21)28:25+2:0317:00
2Oskar LundgrenH18 Elit (7)45:53+2:5811:04
2Martin LundströmH16 (4)37:41+10:3811:57
2Elin HäggströmD21 Elit (3)58:33+18:0413:33
3Emilia WickbomÖppen motion 3 (11)35:20+9:1415:42
3David LundstenH21 Elit (9)39:50+3:267:52
3Victor BerglundH14 (18)23:29+3:248:39
4Hugo PellaH10 (16)24:04+6:5114:24
5Thea BerglundU2 (21)32:11+5:4919:16
5Rebecca FahlgrenD18 Elit (9)57:56+20:3716:30
6Hans JohanssonÖppen motion 5 (51)30:57+2:4011:25
6Aron BlomqvistH14 (18)25:20+5:159:20
6Mattias KillmeyH12 (16)29:07+10:5012:56
6Emma JohanssonD14 (14)35:54+12:2913:14
7Oliver BergströmH10 (16)35:52+18:3921:28
7Alice BrännströmU2 (21)34:32+8:1020:40
7Moa LundgrenD12 (16)57:19+35:2225:28
8Nils JohanssonH12 (16)41:20+23:0318:22
21Emil GabrielssonÖppen motion 5 (51)50:04+21:4718:28
Tuva BerglundInskolning (8)fullföljt
Hannes PellaInskolning (8)fullföljt
Emil BrännströmH10 (16)utgått
Linnea SundströmD21 Elit (3)ej start

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Edvin JohanssonH10 (16)21:53+4:4013:06
3Catrine JohanssonD40 (8)57:49+24:4716:57
7Moa JohanssonD14 (14)38:31+15:0614:12

Älvsby IF OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sture NorénH55 (7)38:4311:11
2Roland JanssonH65 (4)50:25+13:1817:52
3Anders NyholmÖppen motion 5 (51)30:36+2:1911:17
4Karl-Erik LindbäckH60 (9)45:13+9:2213:04
9Oskar NyholmH14 (18)31:12+11:0711:30

Övertorneå IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Matilda AasaD14 (14)27:08+3:4310:00
3Anna AasaD16 (8)38:13+12:2212:07
9Ahti AasaH50 (19)40:05+14:2611:35
20Ann-Britt AasaÖppen motion 5 (51)48:57+20:4018:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser