Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för Vittjärvs 2-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Vittjärvs 2-dagars
Arrangörsorganisation: Vittjärvs IK
Datum: lördag 8 juli 2017 - söndag 9 juli 2017

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)

D21 Elit

4 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isabel SalénIFK Mora OK2:03:46
Elin HäggströmVittjärvs IKutom tävlan
Linnea SundströmVittjärvs IKutom tävlan

H21 Elit

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK2:05:34
2Magnus LindmarkIFK Kiruna2:11:39+6:05
3David LundstenVittjärvs IK2:12:40+7:06
4Filip SalénBergnäsets AIK2:17:43+12:09
Joar SvartholmBergnäsets AIKutom tävlan
Andreas KarlssonPiteå IF Orienteringej start
Tobias KarlssonPiteå IF Orienteringej start
Jere PantsarPellon Ponsiej start

H20 Elit

4 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar ÖqvistBergnäsets AIK1:55:21
2Nils HenrikssonBergnäsets AIK2:08:37+13:16
Robin SalénBergnäsets AIKej start

D18 Elit

3 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofia WestinVittjärvs IK1:37:48
2Elsa ChristofferssonOK Renen1:44:40+6:52
3Emma HedlundOK Renen1:57:01+19:13
4Linnea JohanssonTäby OK2:14:24+36:36
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKutom tävlan

H18 Elit

4 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gabriel LarssonGammelstads IF1:58:57
2Oskar LundgrenVittjärvs IK2:04:19+5:22
Harald LarssonBergnäsets AIKutom tävlan
Emil HornlidenUmedalens IFej start
Albin NorénPiteå IF Orienteringej start

D16

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen59:57
2Ellen KillmeyVittjärvs IK1:25:12+25:15
3Anna AasaÖvertorneå IF1:36:26+36:29
Emmie LindbäckOK Renenej godkänd
Sofia LundkvistOK Vargenej start

H16

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tobias SnellOK Renen1:14:05
2Martin LundströmVittjärvs IK1:33:59+19:54

D14

2 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella TuressonOK Renen1:00:29
2Klara KivijärviOK Renen1:10:56+10:27
3Matilda AasaÖvertorneå IF1:12:47+12:18
4Anni OikarinenSuunta 20001:22:17+21:48
5Emma JohanssonVittjärvs IK1:26:37+26:08
6Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:28:47+28:18
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd

H14

2 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin GezeliusIFK Mora OK48:21
2Oskar ÅdahlUmeå OK51:54+3:33
3Oskar IngvarssonOK Renen56:39+8:18
4Simon MarkströmOK Renen59:46+11:25
5Victor BerglundVittjärvs IK1:03:37+15:16
6Aron BlomqvistVittjärvs IK1:24:43+36:22
7Andreas SvenssonSK Björnen1:31:43+43:22
8Anton HedströmOK Renen1:33:32+45:11
Oskar NyholmÄlvsby IF OKutom tävlan
Albin LundbergArvidsjaurs OKej start

D12

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma HasselströmOK Renen48:55
2Sofia MarkströmOK Renen1:01:40+12:45
3Tova LindbäckOK Renen1:03:49+14:54
4Alva EngströmOK Renen1:07:57+19:02
5Alma HedlundOK Renen1:11:17+22:22
6Elin ÅdahlUmeå OK1:28:54+39:59
7Moa LundgrenVittjärvs IK1:49:20+1:00:25

H12

2 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tim LundbergOK Renen38:16
2Eric HasselströmOK Renen44:29+6:13
3Hugo EkströmOK Tyr44:46+6:30
4Arvid IngvarssonOK Renen54:32+16:16
5Edvard SvenssonSK Björnen56:18+18:02
6Linus NordinOK Renen1:06:34+28:18
7Nils JohanssonVittjärvs IK1:12:31+34:15
Mattias KillmeyVittjärvs IKej godkänd

D10

1 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Minna TuressonOK Renen38:54
2Ella HedströmOK Renen46:19+7:25
3Tova HolmbergBergnäsets AIK50:04+11:10

H10

1 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vilgot KuokkanenOK Renen39:52
2Edvin JohanssonVäsby OK43:40+3:48
3Axel EngströmOK Renen52:26+12:34
4Anton HanssonBergnäsets AIK1:06:32+26:40
5Hugo PellaVittjärvs IK1:07:13+27:21
6Teodor JonssonSkarpnäcks OL1:12:31+32:39
7Oliver BergströmVittjärvs IK1:29:15+49:23
Emil BrännströmVittjärvs IKutgått
Olle ÅdahlUmeå OKutgått

D40

3 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Catrin IngvarssonOK Renen1:15:13
2Catrine JohanssonVäsby OK2:07:27+52:14
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej start

H40

4 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Claes TuressonOK Renen1:24:02
2Peter FredricsonIFK Mora OK1:26:47+2:45
3Melker PetterssonOK Renen1:30:51+6:49
4Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:31:41+7:39
5Martin HolmbergBergnäsets AIK1:52:40+28:38
6Jan HäggrotOK Renen1:59:51+35:49

D45

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lena TuressonOK Renen1:01:44
2Annica JanssonIFK Lidingö SOK1:28:11+26:27
3Agneta LindbäckOK Renen2:13:13+1:11:29

H45

4 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin HasselströmOK Renen1:52:32
2Sven JohanssonTäby OK2:01:30+8:58
3Jonas HedlundOK Renen2:21:02+28:30
4Peter LundbergOK Renen2:23:11+30:39
Anders NordinOK Renenutom tävlan

H50

3 460 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas RönnbäckOK Eken1:04:56
2Inge SöderqvistOK Renen1:09:08+4:12
3Johan LundbergArvidsjaurs OK1:10:11+5:15
4Ingvar IsakssonSeskarö IF1:26:34+21:38
5Jan ChristofferssonOK Renen1:27:07+22:11
6Sven ÖrnerlingOK Renen1:28:00+23:04
7Magnus SäverosNilivaara IS1:34:52+29:56
8Ahti AasaÖvertorneå IF1:37:54+32:58
9Göran KarlssonPiteå IF Orientering2:02:10+57:14
Lars LundkvistSeskarö IFej start
Per ÖgrenBergnäsets AIKej start

H55

3 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sture NorénÄlvsby IF OK1:30:28
2Fredrik SalénOK Renen1:43:24+12:56
3Markku OikarinenSuunta 20001:43:48+13:20

D60

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger VennbergOK Renen1:21:24
Angela NilssonSkellefteå OKej start

H60

3 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kjell HäggströmOK Tor1:23:55
2Svante LarssonOK Vargen1:39:41+15:46
3Tore ErikssonArvidsjaurs OK1:45:26+21:31
4Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK1:49:50+25:55
Lars BlombergGammelstads IFej start

H65

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per ÖhlundGustavsbergs OK1:38:38
2Roland JanssonÄlvsby IF OK1:46:55+8:17

D70

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann PerssonPiteå IF Orientering1:47:35
Barbro LundqvistLångvikens OKutgått

H70

2 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle AdolfssonLerums SOK58:24
2Conny LagerskogArvidsjaurs OK1:12:30+14:06
3Matts EngvallBodens Bandyklubb OS1:23:57+25:33
4Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS1:24:51+26:27
5Östen ErikssonAvesta OK1:36:31+38:07
6S O VikströmSkellefteå OK1:39:16+40:52
7Thor-Erik LindmarkIFK Kiruna1:46:25+48:01
8Clas-Göran LundBodens Bandyklubb OS1:48:51+50:27
9Christer SvärdBergnäsets AIK1:50:32+52:08
Ove JohanssonIK Örnenutom tävlan
Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OSutom tävlan

H75

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Roland LundqvistLångvikens OK1:10:22
2Runar MarktinVidsels IK1:23:29+13:07
3Göran EnkvistSkellefteå OK1:26:31+16:09
4Stig LindskogVisborgs OK1:29:27+19:05
5Henken ErikssonI 19 IF1:50:19+39:57
6Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK2:00:31+50:09
Sven-Ivan GrönlundOK Renenutom tävlan
Anders MorellIFK Kirunaej start

H80

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunnar LindströmOK Renen1:30:47
2Folke ErikssonI 19 IF1:54:46+23:59

Inskolning

1 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Hannes PellaVittjärvs IKfullföljt
Tuva BerglundVittjärvs IKutom tävlan
Jacob OscarsonSundbybergs IKutom tävlan
Siri EdeskärOK Renenej start

U1

1 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Knut HolmbergBergnäsets AIK1:21:55
Noel Eriksson- -utom tävlan
Dagny LundbergNorrfjärden IFutom tävlan
Emilia Pettersson LundbergNorrfjärden IFutom tävlan
Assar Rosén ThelinJönköpings OKej start

U2

1 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Irma IngvarssonOK Renen1:03:01
2My BlomqvistOK Renen1:03:36+0:35
3Elin BrännströmVittjärvs IK1:04:19+1:18
4Thea BerglundVittjärvs IK1:10:19+7:18
5Alice BrännströmVittjärvs IK1:18:56+15:55
6Isabell NorbergOK Renen1:24:38+21:37
7Lova JonssonSkarpnäcks OL1:24:56+21:55
Cornelia Anthoney OscarsonSundbybergs IKutom tävlan
Lilly WiklundOK Renenutom tävlan
Vera EdeskärOK Renenej start

Öppen motion 1

1 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Karina NilssonVittjärvs IKutom tävlan

Öppen motion 3

2 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria ÖqvistBergnäsets AIK2:44:13
Katarina LundbergNorrfjärden IFutom tävlan
Sofia LundströmOK Renenutom tävlan
Jennie PetterssonOK Renenutom tävlan
My PetterssonOK Renenutom tävlan
Emilia WickbomVittjärvs IKutom tävlan
Anna Öhrwall RönnbäckOK Ekenutom tävlan
Stina ÖhrvallKlubblösutom tävlan

Öppen motion 5

2 710 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofia BlomqvistOK Renen1:26:18
2Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK1:26:39+0:21
3Christine HedströmOK Renen1:48:05+21:47
4Lars-Åke SvenssonSK Björnen1:49:57+23:39
5Henry PilstålOK Renen2:22:33+56:15
Ann-Britt AasaÖvertorneå IFej godkänd
Emil GabrielssonVittjärvs IKej godkänd
Anna EngströmOK Renenutgått
David BellqvistBodenutom tävlan
Maja BjörkhagenVittjärvs IKutom tävlan
Nina DruggeKlubblösutom tävlan
Sofia EkströmOK Tyrutom tävlan
Mats HanssomBergnäsets AIKutom tävlan
Mats HedströmOK Renenutom tävlan
Hans JohanssonVittjärvs IKutom tävlan
Ingela JohanssonTäby OKutom tävlan
Kristina KivijärviOK Renenutom tävlan
Christine LarssonOK Vargenutom tävlan
Roland LarssonGammelstads IFutom tävlan
Daniel LundbergNorrfjärden IFutom tävlan
Linda LundbergOK Renenutom tävlan
Anna LundqvistLångvikens OKutom tävlan
Fredrik LundströmOK Renenutom tävlan
Anders NyholmÄlvsby IF OKutom tävlan
Anders RensgardOK Renenutom tävlan
Karin SkoglundOK Linnéutom tävlan
Mats WickbomOK Linnéutom tävlan
Tommy EdeskärOK Renenej start
Maria KarlssonPiteå IF Orienteringej start

Öppen motion 8

4 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders MalmerUmeå OK3:08:22
Fredrik EkströmOK Tyrutom tävlan
Anders JohanssonOK Renenutom tävlan
Mikael KivijärviOK Renenutom tävlan
Kati RemesOK Renenutom tävlan
Sara RensgardOK Renenutom tävlan
Markus ÅdahlUmeå OKutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser