Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NOK-träning OK Denseln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NOK-träning OK Denseln
Arrangörsorganisation: OK Denseln
Datum: tisdag 14 april 2015

Bana A

8 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpÄrla IF57:326:57
2Sigge JensenOK Denseln59:53+2:217:14
3Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:00:58+3:267:22
4Jens WängdahlNyköpings OK1:05:02+7:307:51
5Henrik JonssonOK Rodhen1:07:41+10:098:11
6Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:08:19+10:478:15
7Pavlo UshkvarokOK Denseln1:53:07+55:3513:40
Pontus JohnssonMatteus SIej godkänd
Samuel KellerNyköpings OKej godkänd

Bana B

6 320 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EnmarkSödertälje Nykvarn Orientering44:106:59
2Mikael WesterbergOK Kolmården57:40+13:309:07
3Fredrik EngmanOK Denseln59:25+15:159:24
4August MollénOK Denseln1:02:51+18:419:56
5Klas JohanssonOK Kolmården1:03:58+19:4810:07
6Charlie StoltRehns BK1:05:01+20:5110:17
7Jenny BjörkOK Denseln1:12:37+28:2711:29
8Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:13:25+29:1511:36

Bana C

5 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan JylltorpLinköpings OK54:2410:22
2Gunnar EngströmLinköpings OK54:41+0:1710:26
3Erik KjellgrenHammarkinds OK58:12+3:4811:06
4Hanna ErikssonOK Denseln1:01:35+7:1111:45
5Tove EkströmLinköpings OK1:02:59+8:3512:01
6Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:04:08+9:4412:14
7Andreas HellgrenHammarkinds OK1:07:03+12:3912:47
8Fredrik KämpeOK Denseln1:13:46+19:2214:04
9Greger MattssonOK Kolmården1:19:27+25:0315:09
10Hanna NilssonOK Denseln1:44:08+49:4419:52
Emma S JohanssonLinköpings OKej godkänd
Frida SahlmanLinköpings OKej godkänd

Bana D

4 070 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle KaleredOK Denseln35:468:47
2Johan WänströmFinspångs SOK38:46+3:009:31
3Annika IvarssonLinköpings OK40:15+4:299:53
4Jesper WaldfeltFinspångs SOK43:00+7:1410:33
5Christer ErikssonOK Kolmården43:28+7:4210:40
6Agneta ErikssonOK Kolmården45:46+10:0011:14
7Mats RosanderFinspångs SOK45:53+10:0711:16
8Carin RosanderFinspångs SOK47:44+11:5811:43
9Tora WesterbergOK Kolmården47:58+12:1211:47
10Sarah MagnussonLinköpings OK49:58+14:1212:16
11Jakob TomassonLinköpings OK50:17+14:3112:21
12Jan LundgrenLinköpings OK51:13+15:2712:35
13Johan FridströmFinspångs SOK52:27+16:4112:53
14Karl MollénOK Denseln52:43+16:5712:57
15Love MattssonOK Kolmården53:52+18:0613:14
16Jonny LundbergOK Kolmården56:21+20:3513:50
17Per-Inge Johanssonklubblös56:50+21:0413:57
18Johan JylltorpLinköpings OK1:00:28+24:4214:51
19Ebba HedegårdOK Kolmården1:00:37+24:5114:53
20Alfons PetersonOK Denseln1:02:38+26:5215:23
21David Anderssonklubblös1:02:47+27:0115:25
22Göran JonssonFinspång1:06:44+30:5816:23
23Gerd HagströmGOIF Tjalve1:07:05+31:1916:28
24Alf MattssonOK Kolmården1:12:58+37:1217:55
25Julia ErikssonOK Kolmården1:14:22+38:3618:16
26Emma ErikssonOK Kolmården1:14:23+38:3718:16
27Melker WibeckLinköpings OK1:19:58+44:1219:38
28Johan DahmGOIF Tjalve1:20:02+44:1619:39
29Magnus SahlmanLinköpings OK1:20:04+44:1819:40
30Eskil RabeliusLinköpings OK1:20:46+45:0019:50
31Jonas RothLinköpings OK1:21:17+45:3119:58
32Hanna LundgrenLinköpings OK1:21:55+46:0920:07
Hanna RothLinköpings OKej godkänd
Kristin HerberthsonLinköpings OKej godkänd
Lova ElnegårdLinköpings OKej godkänd
Elin KjellmanLinköpings OKej godkänd
Maud LundgrenLinköpings OKej godkänd
Sixten ElehedLinköpings OKej godkänd
Henrik PetersonOK Denselnej godkänd

Bana E

2 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer BroströmOK Denseln29:3610:23
2Gustav DetterfeltLinköpings OK39:45+10:0913:56
3Valter FredrikssonGOIF Tjalve41:05+11:2914:24
4Maria EngqvistHammarkinds OK43:58+14:2215:25
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb48:04+18:2816:51
6Sara WänströmFinspångs SOK1:00:42+31:0621:17
7Linda WänströmFinspångs SOK1:00:47+31:1121:19

Bana F

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David ModigOK Denselnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser