Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredareds IF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredareds IF
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: lördag 24 september 2016

D21

3 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna36:219:29
2Lotta SaetreOK Landehof37:24+1:039:45
3Kristin SkaarRyda SK37:31+1:109:47
4Filippa SpånérSävedalens AIK40:35+4:1410:35
5Ebba HjertbergHestra IF43:11+6:5011:16
6Alicia FribergFalköpings AIK OK46:51+10:3012:13
7Charlotte ThraneIFK Göteborg47:15+10:5412:20
8Sara IvarssonOK Kullingshof47:41+11:2012:26
9Sofia AnderssonCentrum OK48:41+12:2012:42
10Maria LundStenungsunds OK48:48+12:2712:44
11Kristine SvenssonFalköpings AIK OK51:36+15:1513:28
12Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK56:36+20:1514:46
13Sofia SjögrenOK Kullingshof57:01+20:4014:53
14Frida StrömgårdUddevalla OK58:43+22:2215:19
Maria HolmstrandOK Landehofej start

H21

4 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marius Thrane ØdumIFK Göteborg33:327:19
2Benjamin EdlundHestra IF35:46+2:147:48
3Thomas AspIFK Göteborg35:50+2:187:49
4Fredrik SundströmHestra IF36:12+2:407:54
5Andréas ThernOK Skogshjortarna36:27+2:557:57
6Johan G HördegårdhIFK Göteborg37:28+3:568:10
7Mattias HolmstrandOK Landehof38:57+5:258:30
8Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK39:20+5:488:35
9Johnny HålsjöVänersborgs SK39:49+6:178:41
10Carl JosefssonSävedalens AIK41:20+7:489:01
11Martin BobergIF Rigor41:57+8:259:09
12Sören SturessonLerums SOK43:59+10:279:36
13Björn ArnessonUlricehamns OK44:53+11:219:47
14Fredrik AnderssonIF Rigor44:56+11:249:48
15Ivar SörqvistMarkbygdens OK45:28+11:569:55
16Johan LarssonOK Skogshjortarna45:31+11:599:56
17Magnus JosefssonSävedalens AIK46:41+13:0910:11
18Erik SkärbergVänersborgs SK47:29+13:5710:22
19Johan AntonssonOK Löftan48:02+14:3010:29
20Pontus JohanssonOK Kullingshof54:26+20:5411:53
21Simon WallmanOK Kullingshof1:01:32+28:0013:26
22Martin LundStenungsunds OK1:04:21+30:4914:03
23Mikael BogrenOK Vivill1:06:17+32:4514:28
Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas LauriFK Herkulesej start
Thomas KarlssonOK Landehofej start
Joakim BerglundSävedalens AIKej start
Erik LauriFK Herkulesej start

D20

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HägnanderLidköpings VSK52:3914:37
2Emma KindbomIF Hagen56:36+3:5715:43
3Hanna KarlssonMarkbygdens OK59:07+6:2816:25

D18

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK38:5110:47
2Emelie LorénOK Landehof39:36+0:4511:00
3Maja KindlundOK Tranan42:19+3:2811:45
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H18

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK42:2010:01

D16

3 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HjertbergHestra IF38:2810:25
2Malin NilssonOK Tranan48:44+10:1613:12
3Ida HelgessonHestra IF50:49+12:2113:46
4Tove ErikssonRyda SK59:43+21:1516:11

H16

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel SturessonLerums SOK32:318:48
2Gustav ÖstenssonOK Tranan39:36+7:0510:43
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK39:56+7:2510:49
4Tobias ErixonOK Kullingshof45:01+12:3012:11
5Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:09:01+36:3018:42
Hugo HåkanssonIK Ymerej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej godkänd
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Hugo MandingerTrollhättans SOKej start
Philip EkbergTrollhättans SOKej start

H16 Kort

3 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip NymanSOK 681:01:2719:45
2Daniel AnderssonFjärås AIK1:54:15+52:4836:44

D14

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika ÅkessonMarkbygdens OK26:218:28
2Eleonora AlinderSjövalla FK27:40+1:198:53
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK29:26+3:059:27
4Felicia LorénOK Landehof34:23+8:0211:03
5Elsa KarlssonOK Landehof36:34+10:1311:45
6Emma IvarssonOK Kullingshof45:04+18:4314:29
7Emilia ÖsterlundIK Ymer50:32+24:1116:14
Matilda ÅkessonOK Landehofej start

H14

3 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK24:057:32
2Erik IngemarssonHestra IF27:58+3:538:46
3Lukas GustafssonIK Ymer28:11+4:068:50
4Simon BååthSävedalens AIK32:42+8:3710:15
5William SturessonLerums SOK34:19+10:1410:45
6Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK34:50+10:4510:55
7Johan LundStenungsunds OK35:06+11:0111:00
8Samuel BökeOK Kullingshof35:19+11:1411:04
9Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna35:20+11:1511:04
10Elias PerssonFjärås AIK35:23+11:1811:05
11David AlménTrollhättans SOK35:46+11:4111:12
12Olle ElfströmOK Orinto36:02+11:5711:17
13Simon NordbergGöteborg-Majorna OK36:26+12:2111:25
14Linus BoströmOK Alehof37:34+13:2911:46
15Zebastian ArfwedsonFrölunda OL41:46+17:4113:05
16Gustav BohmanOK Orinto43:39+19:3413:41
17Anton LundOK Skogshjortarna1:01:14+37:0919:11
18Philip VibergRyda SK1:09:53+45:4821:54
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Anton CarlssonIF Hagenej start

D12

2 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ThernOK Skogshjortarna17:527:00
2Matilda AspIFK Göteborg22:52+5:008:58
3Lisa ÖstenssonOK Tranan25:17+7:259:54
4Sara SaetreOK Landehof26:17+8:2510:18
5Maja InghammarHestra IF31:59+14:0712:32
6Kristina BohmanOK Orinto35:05+17:1313:45
7Emma ThorsénOK Orinto36:26+18:3414:17
8Ebba NäsmanLerums SOK37:29+19:3714:41
9Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna39:43+21:5115:34
10Lisa BjörssonOK Kullingshof44:12+26:2017:20
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd

H12

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SundströmHestra IF24:248:42
2Oskar BjörssonOK Kullingshof26:25+2:019:26
3Fabian AlinderSjövalla FK26:41+2:179:31
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK26:45+2:219:33
5Melker ÅkessonOK Landehof27:05+2:419:40
6Elving LomanderMarkbygdens OK29:13+4:4910:26
7Linus AlinderSjövalla FK31:46+7:2211:20
8Filip IngemarssonHestra IF32:08+7:4411:28
9Emanuel ZitkaUlricehamns OK34:15+9:5112:13
10Liam JohanssonIF Hagen34:59+10:3512:29
11Otto LarssonOK Tranan35:10+10:4612:33
12Alfred HallqvistUlricehamns OK36:31+12:0713:02
13Edvin LennartsonUlricehamns OK44:22+19:5815:50
14Joar EliassonOK Orinto52:39+28:1518:48
15Einar SörqvistMarkbygdens OK1:03:49+39:2522:47
16Benjamin ReulOK Orinto1:07:32+43:0824:07
Noel BengtssonOK Skogshjortarnaej start
Johan ErikssonOK Skogsvargarnaej start

D12 Kort

2 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester StrömbomElfsborg SOK35:5715:50

H12 Kort

2 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar ÖsterlundIK Ymer19:269:23
2Tim AnderssonOK Tranan21:39+2:1310:27
3Emil AnderssonFalköpings AIK OK23:06+3:4011:09

D10

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina ThernOK Skogshjortarna15:487:37
2Nanna TorénHestra IF18:26+2:388:54
3Signe HördegårdhIFK Göteborg20:29+4:419:53
4Klara EberlénOK Skogshjortarna20:49+5:0110:03
5Kajsa ElfströmOK Orinto20:56+5:0810:06
6Edith HolmstrandOK Landehof25:02+9:1412:05
7Maja ÖjerskogFrölunda OL26:30+10:4212:48
8Hedvig EliassonOK Orinto1:08:17+52:2932:59

H10

2 270 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK17:397:46
2Hjalmar IngelsboOK Tranan17:50+0:117:51
3Linus BååthSävedalens AIK20:14+2:358:54
4Liam HogedalVänersborgs SK20:40+3:019:06
5Isak ÖgrenSävedalens AIK21:13+3:349:20
6Axel VibergRyda SK22:53+5:1410:04
7Erik KindlundOK Tranan22:56+5:1710:06
8Emil SkeppSävedalens AIK24:16+6:3710:41
9Emil WalleniusFrölunda OL24:21+6:4210:43
10Noah HedenblomMarkbygdens OK25:09+7:3011:04
11Olle NordinUlricehamns OK25:33+7:5411:15
12Oskar HjertbergHestra IF27:20+9:4112:02
13Erik VerhagenOK Orinto30:38+12:5913:29
14Gabriel HogedalVänersborgs SK31:11+13:3213:44
15Gustav AspIFK Göteborg31:58+14:1914:04
16Felix LidénMarkbygdens OK33:25+15:4614:43
17Calle WärnOK Skogshjortarna34:16+16:3715:05
18Timmy De Groot BoersmaRydboholms SK39:26+21:4717:22
19Oskar AnderssonFalköpings AIK OK45:28+27:4920:01
Melvin LundOK Skogshjortarnaej start
Melker SundströmHestra IFej start

D35

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SörstrandIstrums SK36:4910:32
2Emelie SvalinVänersborgs SK39:01+2:1211:10
3Martina VejedalMarkbygdens OK41:34+4:4511:54

H35

4 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SchagerlindTrollhättans SOK38:248:35
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna40:24+2:009:02
3Kristoffer EdshageCentrum OK44:30+6:069:57
4Tobias LidénMarkbygdens OK45:14+6:5010:07
5Patrik WallinFalköpings AIK OK45:24+7:0010:09
6Andreas ClaessonOK Kullingshof46:42+8:1810:26
7Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:10:47+32:2315:50

D40

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan33:249:16
2Susanne BiörsOK Tranan36:20+2:5610:05
3Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK46:16+12:5212:51
4Angelica BrandqvistTibro OK46:17+12:5312:51
5Jenny JohanssonIK Ymer48:09+14:4513:22
6Maria Krafft HelgessonHestra IF48:32+15:0813:28
7Martina LindbergIK Ymer48:35+15:1113:29
8Sofia ÖstenssonOK Tranan50:18+16:5413:58
9Maria IngemarssonHestra IF54:55+21:3115:15
10Johanna HallqvistUlricehamns OK55:05+21:4115:18
11Fredrika ErikssonRyda SK1:13:36+40:1220:26
12Christine LundOK Skogshjortarna1:21:37+48:1322:40
13Terese LarssonOK Tranan1:46:33+1:13:0929:35

H40

4 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders PåhlmanIstrums SK36:118:41
2Erik AamotOK Skogshjortarna38:26+2:159:14
3Martin HjertbergHestra IF38:30+2:199:15
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna40:10+3:599:39
5Magnus KarlssonRyda SK42:07+5:5610:07
6Anders LundellGöteborg-Majorna OK48:00+11:4911:32
7Gustaf ÖjerskogFrölunda OL48:18+12:0711:36
8Max LarssonOK Tranan51:11+15:0012:18
9Andreas LidénDalsjöfors GoIF51:45+15:3412:26
10Martin AamotOK Skogshjortarna1:04:28+28:1715:29
11Daniel JohanssonRyda SK1:10:16+34:0516:53
12Anders LundOK Skogshjortarna1:25:25+49:1420:31
Magnus HedmanKungälvs OKej start

D45

3 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÅbergHestra IF38:1911:53
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK38:24+0:0511:55
3Sara LorénOK Landehof39:28+1:0912:15
4Maria HolmbergJönköpings OK48:20+10:0115:00
5Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK49:24+11:0515:20
6Carina IvarssonOK Kullingshof1:01:02+22:4318:57
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:10:36+32:1721:55
Kristina NilssonOK Trananej start

H45

4 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ArfwedsonFrölunda OL36:418:41
2Thomas AnderssonOK Tranan38:39+1:589:09
3Magnus NiklassonFalköpings AIK OK40:45+4:049:39
4Martin JohanssonOK Orinto41:21+4:409:47
5Mattias BååthSävedalens AIK42:30+5:4910:04
6Olle SjöforsOK Älme43:04+6:2310:12
7Stefan NordinUlricehamns OK44:32+7:5110:33
8Torbjörn SaetreOK Landehof48:52+12:1111:34
9Conny ErixonOK Kullingshof50:16+13:3511:54
10Urban SörqvistMarkbygdens OK52:18+15:3712:23
11Mats HermanssonKungälvs OK54:12+17:3112:50
12Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL56:30+19:4913:23
13Niklas LorénOK Landehof1:01:21+24:4014:32
14Ronnie BohmanOK Orinto1:05:43+29:0215:34
15Martin JakobssonHammarkinds OK1:13:26+36:4517:24
Joakim ÅkessonOK Landehofej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OLej godkänd

D50

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena CarlssonSävedalens AIK34:1310:55
2Eva HägnanderLidköpings VSK36:41+2:2811:43
3Annica TholénOK Skogshjortarna37:04+2:5111:50
4Lena ErikssonElfsborg SOK38:50+4:3712:24
5Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:01+4:4812:27
6Lena OlssonKinnaströms SK41:37+7:2413:17
7Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna43:28+9:1513:53
8Eva PedersenOK Skogshjortarna44:50+10:3714:19
9Lisa LedskogGöteborg-Majorna OK54:36+20:2317:26
10Lena PeterssonOK Alehof1:12:59+38:4623:19
Margareta MandingerTrollhättans SOKej start

H50

3 490 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ØdumIFK Göteborg30:338:45
2Joachim FribergFalköpings AIK OK30:40+0:078:47
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK30:54+0:218:51
4Anders YngströmGöteborg-Majorna OK31:34+1:019:02
5Kent KlassonHestra IF31:38+1:059:03
6Magnus KarlssonOK Landehof31:41+1:089:04
7Lars BjörkingOK Skogshjortarna31:45+1:129:05
8Jens LindströmTibro OK32:40+2:079:21
9Ola WallinderGöteborg-Majorna OK33:06+2:339:29
10Bengt NorrmanTrollhättans SOK33:55+3:229:43
11Bo HallbergFalköpings AIK OK35:08+4:3510:04
12Lars G JohanssonIFK Göteborg37:13+6:4010:39
13Martin MandingerTrollhättans SOK37:34+7:0110:45
14Peter Lillen NilssonOK Tranan37:56+7:2310:52
15Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna38:12+7:3910:56
16Mikael JungbjerGöteborgs SK38:42+8:0911:05
17Ingvar IvarssonOK Kullingshof39:07+8:3411:12
18Kjell EinarssonOK Skogshjortarna39:08+8:3511:12
19Ulf AlmehedFrölunda OL42:37+12:0412:12
20Peter StrömdahlOK Skogsvargarna42:52+12:1912:16
21Carl BjörssonOK Kullingshof43:46+13:1312:32
22Thomas BäckströmIF Rigor44:57+14:2412:52
23Graham KempGöteborg-Majorna OK56:35+26:0216:12
24Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:00:04+29:3117:12
25Stig GustafssonIK Ymer1:11:22+40:4920:26
26Peter ÖstenssonOK Tranan1:22:01+51:2823:30
27Phil MullinsSjövalla FK1:24:00+53:2724:04

D55

3 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK36:4911:45
2Annette Falck LarssonVänersborgs SK41:02+4:1313:06
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK42:43+5:5413:38
4Nina BejbomUddevalla OK47:25+10:3615:08
5Monica KnutssonSävedalens AIK47:53+11:0415:17
6Eva Rabe MagnussonIF Hagen48:45+11:5615:34
7Marianne KlassonUlricehamns OK49:59+13:1015:58
8Monika NilssonOK Alehof57:58+21:0918:31

H55

3 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JoelssonSOK 6833:419:21
2Jörgen IvarssonHestra IF34:43+1:029:38
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb35:01+1:209:43
4Lennart JosefssonRydboholms SK36:22+2:4110:06
4Anders AxelssonTrollhättans SOK36:22+2:4110:06
6Anders JohanssonHestra IF41:36+7:5511:33
7Stefan SjöblomFrölunda OL44:35+10:5412:23
8Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK45:43+12:0212:41
9Bengt KlassonUlricehamns OK47:50+14:0913:17
10Anders SjögrenOK Kullingshof50:14+16:3313:57
11Nils-Olof LarssonVänersborgs SK52:30+18:4914:35
12Arne LundStenungsunds OK56:51+23:1015:47
13Mats KarlssonOK Ödmården58:06+24:2516:08
14Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:03:40+29:5917:41

D60

2 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK28:0210:25
2Inger WesterbergIF Hagen31:22+3:2011:39
3Kerstin AnderssonRyda SK33:13+5:1112:20
4Anneli Brander NilssonStenungsunds OK33:36+5:3412:29
5Anne KaillIK Omega34:39+6:3712:52
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK35:41+7:3913:15
7Anita EklöfIK Ymer35:59+7:5713:22
8Monica MartinssonOK Tranan37:21+9:1913:53
9Anita AntonssonOK Löftan37:41+9:3914:00
10Gunilla HogedalVänersborgs SK46:23+18:2117:14
11Inger JohanssonOK Klyftamo46:44+18:4217:22
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna47:06+19:0417:30
13Elise JohanssonFalköpings AIK OK47:18+19:1617:35
14My EngströmLerums SOK48:00+19:5817:50
15Susanne BerglundSävedalens AIK49:08+21:0618:15

H60

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BerglundSävedalens AIK34:249:33
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:41+1:179:54
3Per ArnellMarkbygdens OK36:27+2:0310:07
4Pierre KarlssonOK Alehof37:31+3:0710:25
5Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK37:44+3:2010:28
6Uno MagnussonIF Hagen38:19+3:5510:38
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna39:00+4:3610:50
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:33+5:0910:59
9Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK39:44+5:2011:02
10Arne BogrenOK Vivill40:46+6:2211:19
11Tommy WesterbergIF Hagen42:12+7:4811:43
12Per-Olof LarssonHestra IF42:14+7:5011:43
13Gunnar BejbomUddevalla OK42:31+8:0711:48
14Hans EkbergTrollhättans SOK43:51+9:2712:10
15Bo AnderssonFalköpings AIK OK46:49+12:2513:00
16Lennart GustafssonJönköpings OK49:44+15:2013:48
17Börje LidénDalsjöfors GoIF50:06+15:4213:55
18Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK52:08+17:4414:28
19Conny SahlinVänersborgs SK53:11+18:4714:46
20Lennart VamlingFrölunda OL54:22+19:5815:06
21Kent IvarssonOK Skogshjortarna57:35+23:1115:59
22Peter LarssonTrollhättans SOK59:29+25:0516:31
23Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:01:09+26:4516:59
24Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:02:16+27:5217:17
Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOKej start
Johan LindgrenIF Hagenej start

D65

2 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie LarssonSOK 6844:5916:43
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL49:05+4:0618:14
3Lotta BörjessonSävedalens AIK56:38+11:3921:03
4Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:04:15+19:1623:53
5Görel NordinVänersborgs SK1:25:17+40:1831:42

H65

3 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna33:5710:32
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK35:30+1:3311:01
3Per IvarssonTrollhättans SOK36:20+2:2311:17
4Lars HogedalVänersborgs SK36:53+2:5611:27
5Torbjörn WikströmOK Orinto38:10+4:1311:51
6Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK38:57+5:0012:05
7Hans AntonssonOK Löftan40:42+6:4512:38
8Kjell MartinssonOK Tranan40:44+6:4712:39
9Benny IvarssonFjärås AIK40:59+7:0212:43
10Lars LarssonOK Frisene42:37+8:4013:14
11Björn EngströmLerums SOK44:12+10:1513:43
12Jonas LarssonOK Kullingshof45:19+11:2214:04
13Håkan OlssonHjobygdens OK48:22+14:2515:01
14Sören SvenssonSjövalla FK48:37+14:4015:05
15Lars ÖsterbergSävedalens AIK49:47+15:5015:27
16Bertil JohanssonOK Skogshjortarna1:05:20+31:2320:17
17Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:21:08+47:1125:11
18Jan AnderssonFjärås AIK2:02:25+1:28:2838:01

D70

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta LarssonOK Frisene44:4417:32
2Monica LarssonOK Tranan48:54+4:1019:10
3Birgitta JohanssonOK Tranan50:46+6:0219:54
4Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:15:27+30:4329:35
Anna-Stina ArnessonIK Dranej godkänd
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej start

H70

3 140 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene35:2711:17
2Ted LiivrandOK Skogshjortarna36:48+1:2111:43
3Lars-Göran MolinMarkbygdens OK37:32+2:0511:57
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:49+2:2212:02
5Ingemar ArnessonIK Dran38:21+2:5412:12
6Ingemar LindblomOK Orinto38:42+3:1512:19
7Lars FranssonBottnaryds IF38:54+3:2712:23
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:01+5:3413:03
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK42:46+7:1913:37
10Sven Erik SjöholmMullsjö SOK43:28+8:0113:50
11Bengt BörjessonOK Alehof43:31+8:0413:51
12Anders AxelssonSävedalens AIK43:32+8:0513:51
13Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL44:36+9:0914:12
14Lars-Olof PetterssonOK Tranan45:10+9:4314:23
15Roland NilssonFalköpings AIK OK46:45+11:1814:53
16Kent OlaussonOK Orinto46:50+11:2314:54
17Lars TuvessonUlricehamns OK47:13+11:4615:02
18Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK47:38+12:1115:10
19Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:57+13:3015:35
20Leif BjörkmanIK Ymer51:28+16:0116:23
21Bengt MattssonOK Orinto52:12+16:4516:37
22Göte JohanssonOK Tranan53:11+17:4416:56
23Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK56:32+21:0518:00
24Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:00:50+25:2319:22
25Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:09:52+34:2522:15
26Kjell JohanssonDalsjöfors GoIF1:13:04+37:3723:16

D75

2 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF44:3819:14
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK46:42+2:0420:07
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK49:21+4:4321:16
4Brita SärdquistIK Ymer54:42+10:0423:34
5Margareta HolmbergIF Hagen55:13+10:3523:48
6Gerd HallstenVänersborgs SK56:06+11:2824:10
7Marianne GrahnSävedalens AIK1:14:16+29:3832:00
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start

H75

3 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BrandshageSävedalens AIK44:3614:12
2Göran OlofssonFjärås AIK48:00+3:2415:17
3Lars-Åke LarssonOK Tranan52:50+8:1416:49
4Ingemar HolmbergIF Hagen56:42+12:0618:03
5Gunnar BrystHjobygdens OK1:00:19+15:4319:12
6Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:00:32+15:5619:16
7Sten HjelmOK Tranan1:07:13+22:3721:24
8Gunnar BylundRydboholms SK1:09:29+24:5322:07
9Harry AnderssonOK Kullingshof1:09:51+25:1522:14
10Kurt RydinOK Tranan1:11:38+27:0222:48
11Ingemar ÖbergOK Kullingshof1:12:55+28:1923:13
12Sten ArvidssonDalsjöfors GoIF1:21:17+36:4125:53
13Rolf BååthHestra IF1:22:21+37:4526:13

D80

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:10:0930:14

H80

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Eric WannbergIK Omega49:3819:27
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK50:55+1:1719:58
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:05:53+16:1525:50

H85

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:28:0737:58

Inskolning

1 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Einar AamotOK Skogshjortarnafullföljt
Klara AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Vera BergquistSjövalla FKfullföljt
Nils BirkestadOK Orintofullföljt
Elin BogrenKlubblösfullföljt
Einar EliassonOK Orintofullföljt
Hugo HallbergIK Ymerfullföljt
Simon HallbergIK Ymerfullföljt
Gustaf  IngelsboOK Trananfullföljt
Mio JohanssonBredareds IFfullföljt
Moa KjellbergerIFK Göteborgfullföljt
Noel KjellbergerIFK Göteborgfullföljt
Alice LarssonBredareds IFfullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Haldun LomanderMarkbygdens OKfullföljt
Elias LundbladMarkbygdens OKfullföljt
Tore ReiderstedtKlubblösfullföljt
Olle SörlingMarkbygdens OKfullföljt
Linnea WemmusBredareds IFfullföljt
Ebba ÅbergHestra IFfullföljt

U1

2 060 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel AnderssonOK Tranan17:598:43
2Theo LarssonOK Tranan22:11+4:1210:46
3Joakim SöderbomSävedalens AIK22:48+4:4911:04
4Vera HöglundSjövalla FK24:59+7:0012:07
5Oskar ZitkaUlricehamns OK25:56+7:5712:35
6Jesper EngelbrektssonKlubblös27:24+9:2513:18
7Jenug LidenOK Landehof29:20+11:2114:14
8Elin LidénOK Landehof29:28+11:2914:18
9Leonie LichtenbergBredareds IF29:37+11:3814:22
10Samuel LundmarkIK Omega30:11+12:1214:39
11Ester GrimmergårdBredareds IF30:52+12:5314:59
12Elsa IngemarssonHestra IF30:57+12:5815:01
13Stina GrimmergårdBredareds IF30:58+12:5915:01
14Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb31:05+13:0615:05
15Hugo LidénMarkbygdens OK35:22+17:2317:10
16Nils HallbergBredareds IF35:50+17:5117:23
17Ebba SilowOK Frisene36:20+18:2117:38
18Selma BirkestadOK Orinto37:14+19:1518:04
19Ingrid BirkestadOK Orinto37:16+19:1718:05
20Alvar HedenblomMarkbygdens OK38:09+20:1018:31
21Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK38:52+20:5318:52
22Antony AugustssonKinnaströms SK39:08+21:0918:59

U2

2 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK30:0612:42
2Viggo NäsmanLerums SOK33:04+2:5813:57
3Noah RingströmRydboholms SK39:52+9:4616:49
4Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb43:39+13:3318:25
5Axel LarseniusKlubblös48:25+18:1920:25
6Simon ThorsénOK Orinto48:39+18:3320:31
7Stina GranElfsborg SOK49:18+19:1220:48
8Alex  PerssonHestra IF50:00+19:5421:05
9Rebecka ThorsénOK Orinto50:31+20:2521:18
10Minna GruvefeldtKlubblös51:18+21:1221:38
11Elias LundmarkIK Omega52:13+22:0722:01
12Elsa SchmidtFrölunda OL1:07:53+37:4728:38

Öppen motion 1

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena BorgingKlubblös40:1216:57
2Isabella  PerssonHestra IF41:01+0:4917:18
3Birgitta HåkanssonIK Ymer45:32+5:2019:12
4Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna50:54+10:4221:28
5Cecilia JoseffssonSävedalens AIK59:53+19:4125:16
6Rolf LarssonBredareds IF1:00:13+20:0125:24
Lotta BohmanOK Orintoej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HedströmLerums SOK33:2611:56
2Jenny RönnqvistOK Löftan35:23+1:5712:38
3Marcus SöderbomSävedalens AIK38:06+4:4013:36
4Marianne GustavssonKlubblös38:38+5:1213:47
5Klara NilssonHestra IF41:48+8:2214:55
6Marie-Louise LarssonLerums SOK42:05+8:3915:01
7Berkley StaggOK Skogsvargarna42:42+9:1615:15
8Karin InghammarHestra IF43:59+10:3315:42
9Josefin CarlingKlubblös45:55+12:2916:23
10Hanna ArnellMarkbygdens OK47:35+14:0916:59
11Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK48:53+15:2717:27
12Hanna NilssonHestra IF49:36+16:1017:42
13Moa HolstenHestra IF49:48+16:2217:47
14Stellan HelgessonMarkbygdens OK51:18+17:5218:19
15Jan EdshageKlubblös51:58+18:3218:33
16Lars ElkjaerGöteborg-Majorna OK53:08+19:4218:58
17Peter GabrielssonOK Orinto53:39+20:1319:09
18Emil GabrielssonOK Orinto53:40+20:1419:10
19Hans AlvebrattLerums SOK54:07+20:4119:19
20Rune JungbjerGöteborgs SK54:12+20:4619:21
21Lena NilssonUlricehamns OK54:18+20:5219:23
22Karin ÅkessonOK Landehof55:52+22:2619:57
23Mira FlansbjerKinnaströms SK56:51+23:2520:18
24Kristina FlansbjerKinnaströms SK57:05+23:3920:23
25Barbro AlvebrattLerums SOK59:13+25:4721:08
26Jessika ErixonOK Kullingshof1:04:03+30:3722:52
27Andrea FasthHestra IF1:07:34+34:0824:07
28Susanna JonstoijUlricehamns OK1:13:07+39:4126:06
29Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK1:27:38+54:1231:17
30Inger  EismarkOK Orinto1:28:12+54:4631:30
31Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:28:32+55:0631:37
Stanley TaivulaKlubblösej godkänd
Daivila  StanleyKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 190 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NäsmanLerums SOK31:329:53
2Erik AnderssonKlubblös32:44+1:1210:15
3Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna35:17+3:4511:03
4Jennie GabrielssonOK Orinto35:57+4:2511:16
5Tommy WedlinLerums SOK36:09+4:3711:19
6Henrik WallermanBorås GIF39:16+7:4412:18
7Stefan IsakssonOK Kullingshof40:38+9:0612:44
8Annika AnderssonOK Skogshjortarna41:33+10:0113:01
9Johanna RönnqvistOK Löftan41:39+10:0713:03
10Rikard AnderssonFalköpings AIK OK41:44+10:1213:04
11Åsa WedlinLerums SOK42:36+11:0413:21
12David  EliassonOK Orinto42:51+11:1913:25
13Joakim  ÖsterlundIK Ymer43:36+12:0413:40
14Robert SameholmHestra IF44:46+13:1414:02
15Marika ElverlindOK Tranan44:55+13:2314:04
16Curt NorgrenGällstadbygdens SOK45:05+13:3314:07
17Martin WestbergKlubblös45:16+13:4414:11
18Tommy BerglundKlubblös45:28+13:5614:15
19Pernilla RehnOK Landehof47:52+16:2015:00
20Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK48:13+16:4115:06
21Pär InghammarHestra IF49:33+18:0115:31
22Mikael KaxeElfsborg SOK49:45+18:1315:35
23Anna Karin SkärbergVänersborgs SK51:26+19:5416:07
24Christina LiljeqvistStenungsunds OK51:31+19:5916:08
25Annica BörjessonSävedalens AIK51:57+20:2516:17
26Mellqvist AmandaElfsborg SOK53:58+22:2616:55
27Frida  RönnqvistOK Löftan54:24+22:5217:03
28Jens HallgrenOK Skogshjortarna55:53+24:2117:31
29Thomas AsplundOK Skogsvargarna56:21+24:4917:39
30Per-Olof JohanssonOK Klyftamo57:32+26:0018:02
31Cecilia KarlssonIK Ymer58:14+26:4218:15
32Hans HellströmGöteborg-Majorna OK58:16+26:4418:15
33Morgan NilssonHestra IF59:03+27:3118:30
34Albin SchmidtFrölunda OL59:13+27:4118:33
35Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna59:14+27:4218:34
36Per NyfeldtIK Ymer1:01:04+29:3219:08
37Karin BergqvistKlubblös1:01:05+29:3319:08
38Anita Lovén AnderssonOK Skogshjortarna1:01:51+30:1919:23
39Johan LundmarkIK Omega1:02:30+30:5819:35
40Birgitta VerhagenOK Orinto1:05:15+33:4320:27
41Maria GrahnElfsborg SOK1:10:07+38:3521:58
42Elisabeth ThorsénOK Orinto1:11:05+39:3322:16
43Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:13:30+41:5823:02
44Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:25:47+54:1526:53
45Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:59:08+1:27:3637:20
Johan RobertssonKlubblösej godkänd
Anders ThorsénOK Orintoej start

Öppen motion 7

3 070 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan NethGöteborgs SK28:509:23
2Tommy BäckOK Kullingshof32:03+3:1310:26
3Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK33:17+4:2710:50
4Niclas KonradssonIK Omega34:03+5:1311:05
5Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb34:24+5:3411:12
6Jonas AmbjörnssonOK Landehof36:12+7:2211:47
7Lennart JanssonOK Alehof38:34+9:4412:33
8Tomas AnderssonTrollhättans SOK39:21+10:3112:49
9Macus PerssonFjärås AIK41:54+13:0413:38
9Ulrika LjungIK Ymer41:54+13:0413:38
11David GrimforsIFK Göteborg42:03+13:1313:41
12Mats KarestrandLerums SOK42:11+13:2113:44
13Stefan SvenssonOK Kullingshof44:54+16:0414:37
14Anna-Karin SärénHestra IF46:08+17:1815:01
15Kjell EhrencronaIFK Göteborg46:57+18:0715:17
16Christer NordbergGöteborg-Majorna OK47:01+18:1115:18
17Lars-Inge AnderssonOK Räven47:02+18:1215:19
18Jakob EdshageGöteborg-Majorna OK47:12+18:2215:22
19Hans VokseppOK Skogshjortarna48:36+19:4615:49
20Sture GrytheimElfsborg SOK49:28+20:3816:06
21Helena ÅhlinHelsingborgs SOK50:02+21:1216:17
22Martin LidénOK Landehof50:13+21:2316:21
23Tomas GöranssonIK Ymer50:47+21:5716:32
24Börje ÖbergOK Skogshjortarna53:58+25:0817:34
25Carolina EhrencronaIFK Göteborg55:01+26:1117:55
26Annika LidOK Tranan55:11+26:2117:58
27Carina SturessonLerums SOK55:26+26:3618:03
28Anna KarlssonSOK 6856:10+27:2018:17
29Tommy PedersenIFK Hindås57:02+28:1218:34
30Clas NorgrenGällstadbygdens SOK57:29+28:3918:43
31Pär NorgrenGällstadbygdens SOK57:50+29:0018:50
32Sandra EkströmOK Orinto1:01:07+32:1719:54
33Anders SwedinLidköpings VSK1:05:12+36:2221:14
34Jan Krister Josef LarssonFrämmestads IK1:06:49+37:5921:45
35Stefan HåkanssonIK Ymer1:07:06+38:1621:51
36Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:08:17+39:2722:14
37Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:08:34+39:4422:20
38Gunnel KarlssonSOK 681:10:00+41:1022:48
39Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:10:54+42:0423:05
40Sara GottingKlubblös1:14:17+45:2724:11
41Lina RengstedtKlubblös1:14:18+45:2824:12
42Håkan ReiderstedtKlubblös1:17:32+48:4225:15
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kjell JohanssonMarkbygdens OKej godkänd

Öppen motion 8

3 830 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias NilssonOK Alehof30:257:56
2Peder HallbergIK Ymer31:53+1:288:19
3Christian KjellbergerIFK Göteborg32:13+1:488:24
4Mikael NordhIK Ymer34:07+3:428:54
5Herman RosénGöteborg-Majorna OK34:59+4:349:08
6Peter RosénIK Ymer35:07+4:429:10
7David HallbergIK Ymer36:14+5:499:27
8Mathias WärnOK Skogshjortarna36:27+6:029:31
9Staffan LjungqvistIK Gandvik36:48+6:239:36
10Johanna SundströmHestra IF38:46+8:2110:07
11Mikael ÖhgrenSävedalens AIK39:23+8:5810:16
12Greger  LorénOK Frisene40:06+9:4110:28
13Arvid HammarFK Herkules40:20+9:5510:31
14Lars LorénOK Frisene41:01+10:3610:42
15Gustav VeideVäsby OK41:11+10:4610:45
16Philip HjellströmGränna-Bygdens OK42:12+11:4711:01
17Henrik ArnellMarkbygdens OK42:44+12:1911:09
18Fredrik LorénOK Frisene44:14+13:4911:32 Ladda ner rutt i gpx-format
19Mattias BiörsIK Ymer44:32+14:0711:37
20Pål SchmidtFrölunda OL44:46+14:2111:41
21Urban RingströmRydboholms SK45:27+15:0211:52
22Björn KarlssonOK Orinto45:43+15:1811:56
23Erik OlssonGöteborg-Majorna OK47:04+16:3912:17
24Christian JanssonOK Tranan48:22+17:5712:37
25Per-Olof EliassonSOK 6851:06+20:4113:20
26Mikael JohanssonOK Skogshjortarna51:08+20:4313:21
27Lotta RosénGöteborg-Majorna OK51:20+20:5513:24
28Linda HedenblomSjövalla FK51:49+21:2413:31
29Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK52:17+21:5213:39
30Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK53:02+22:3713:50
31Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK54:28+24:0314:13
32Katrin SkeppSävedalens AIK54:39+24:1414:16
33Markus EliassonSOK 6855:41+25:1614:32
34William JohnssonOK Skogshjortarna56:13+25:4814:40
35Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK56:14+25:4914:40
36Magnus AlinderSjövalla FK56:30+26:0514:45
37Andreas JohanssonOK Skogshjortarna56:52+26:2714:50
38Kjell JohanssonIF Hagen57:30+27:0515:00
39Lennart WiderströmIK Ymer57:34+27:0915:01
40Maria HöglundSjövalla FK57:58+27:3315:08
41Julia ElverlindOK Tranan58:59+28:3415:24
42Jon ÅsanderKlubblös1:09:00+38:3518:00
43Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:11:34+41:0918:41
44Kurt JohanssonSvenljunga OK1:12:32+42:0718:56
45Tommy KarlssonGudhems IF1:15:47+45:2219:47
46Tobias HöglundSjövalla FK1:23:36+53:1121:49

Trail 5km

5 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent SkärbergVänersborgs SK36:506:52
2Edvin SundströmHestra IF52:33+15:439:48
3Ella ErikssonMarkbygdens OK56:47+19:5710:35
4Klara MahoneyElfsborg SOK1:10:01+33:1113:03
5Reinhold ReulOK Orinto1:19:57+43:0714:54
6Per DavidssonSOK Knallen1:25:47+48:5716:00
7Carl NeroKlubblös1:26:16+49:2616:05
8Isabelle AnderssonKlubblös1:26:17+49:2716:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser