Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ABCD-cupen Söders

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ABCD-cupen Söders
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: måndag 1 juni 2015

Herr

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonny EngelOK Ravinen46:15
2Sebastian SvärdHaninge SOK47:46+1:31
3Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF49:01+2:46
4Ronnie PetterssonHaninge SOK50:22+4:07
5Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF54:03+7:48
6Daniel SteenHaninge SOK57:28+11:13
7Erik NylundJärfälla OK57:41+11:26
8Emil AnderssonHaninge SOK58:00+11:45
9Patrik NilssonSnättringe SK58:03+11:48
10Håkan LångLänna IF59:57+13:42
11Göran ThimbergSöders-Tyresö1:00:00+13:45
12Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:00:49+14:34
13Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:05:00+18:45
14Stefan ThyrSöders-Tyresö1:06:01+19:46
15Johan StenbergIF Thor1:11:17+25:02
16Tobias SteenHaninge SOK1:11:28+25:13
17Johan EnokssonSWE1:12:23+26:08
18Simon StålhammarTullinge SK1:14:41+28:26
19Per StålhammarTullinge SK1:15:54+29:39
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Peter AlbinssonJärfälla OKej start
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start

Dam

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:01:38
2Jennifer AnderssonHaninge SOK1:13:17+11:39
Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OFej start

Pöbel

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jörgen EkmanTäby OK40:48
2Jonny NilssonSnättringe SK50:04+9:16
3Filip OlssonVäsby OK50:08+9:20
4Mikael GustafsonSödertälje IF53:49+13:01
5Håkan LindbergVäsby OK55:38+14:50
6Henrik LundgrenCentrum OK56:00+15:12
7Per FranzénOK Södertörn56:04+15:16
8Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF58:08+17:20
9Lars PonténIF Thor58:45+17:57
10Ronny HedlundOK Södertörn59:19+18:31
11Jan-Erik WibergJärla Orientering1:00:35+19:47
12Torbjörn GustafsonJärla Orientering1:00:47+19:59
13Sven- Olof JohanssonSöders-Tyresö1:07:26+26:38
14Christer NorinJärfälla OK1:12:42+31:54
Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Pöbellina

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna AlmlundHaninge SOK1:00:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser