Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien E3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien E3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Tolereds Allmänna IK
Datum: tisdag 31 maj 2016

D16

4 540 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK52:1611:30
2Lisa BörnstedtKungälvs OK57:53+5:3712:44
3Ellika GrothKungälvs OK58:55+6:3912:58
4Elina HansonKungälvs OK59:29+7:1313:06
5Matilda HagstrandLerums SOK59:55+7:3913:11
6Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:01:16+9:0013:29
7Tilda MelkstamLerums SOK1:02:20+10:0413:43
8Meja EneljungIFK Göteborg1:08:22+16:0615:03
9Kajsa NormanSävedalens AIK1:11:27+19:1115:44
10Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK1:14:04+21:4816:18
11Ida ErikssonOK Landehof1:17:37+25:2117:05
12Matilda JohannessonFrölunda OL1:22:56+30:4018:16
13Emelie RönnborgIK Uven1:30:17+38:0119:53
14Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK1:34:59+42:4320:55
Selma MoqvistLerums SOKej godkänd
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start
Isabella AumoKungälvs OKej start
Annie SjööOK Landehofej start

H16

5 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BlomFrölunda OL48:248:51
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb49:31+1:079:04
3Carl JosefssonSävedalens AIK52:23+3:599:35
4Erik HogedalGöteborg-Majorna OK53:37+5:139:49
5Felix FalkGöteborg-Majorna OK55:32+7:0810:10
6Gabriel SturessonLerums SOK56:21+7:5710:19
7Johannes HolmgrenSävedalens AIK1:02:23+13:5911:25
8Johan HjelmérSjövalla FK1:04:39+16:1511:50
9Martin LammFrölunda OL1:07:15+18:5112:19
10Daniel HolmgrenSävedalens AIK1:13:01+24:3713:22
11William CollianderTolered-Utby Ol-klubb1:20:49+32:2514:48
12Per NordholmSävedalens AIK1:27:20+38:5615:59
13Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:36:32+48:0817:40
14Wilmer LindblomKungälvs OK1:48:34+1:00:1019:53
15Nils HammarFK Herkules1:51:45+1:03:2120:28
Viktor Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Adam OlssonSjövalla FKej godkänd
Filip JohanssonKungälvs OKej start
Joel HellmanSjövalla FKej start
Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubbej start

D16 Kort

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb1:12:4617:55

H16 Kort

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK57:5314:17
Isac AxnerOK Landehofej start

D14

4 050 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK35:558:52
2Thea FagerströmIFK Göteborg38:42+2:479:33
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK41:38+5:4310:16
4Eleonora AlinderSjövalla FK43:44+7:4910:47
5Maja OttossonMölndal Outdoor IF46:44+10:4911:32
6Olivia LundstedtSjövalla FK47:26+11:3111:42
7Lovisa MoqvistLerums SOK48:29+12:3411:58
8Elsa KarlssonOK Landehof48:36+12:4112:00
9Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb50:03+14:0812:21
10Maria LogrenSjövalla FK52:06+16:1112:51
11Agnes BohlinIFK Göteborg52:44+16:4913:01
12Rebecka PihlströmOK Landehof54:16+18:2113:23
13Sofia RaskKungälvs OK54:53+18:5813:33
14Lisa WreebyOK Landehof57:23+21:2814:10
15Ella SöderberghIFK Göteborg58:20+22:2514:24
16Disa RangertKungälvs OK59:04+23:0914:35
17Emilia KraftIK Uven1:00:11+24:1614:51
18Elin FlakbergIFK Göteborg1:03:12+27:1715:36
19Julia LindbladSävedalens AIK1:04:05+28:1015:49
20Klara BourneGöteborg-Majorna OK1:14:32+38:3718:24
21Matilda ÅkessonOK Landehof1:23:12+47:1720:32
22Marie AsplundKungälvs OK1:28:19+52:2421:48
23Elsa SjööOK Landehof1:31:55+56:0022:41
24Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:32:25+56:3022:49
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Katrin AsplundKungälvs OKej godkänd
Olivia AspIFK Göteborgej godkänd
Hanna GabrielssonKungälvs OKej godkänd
Sabina AumoKungälvs OKej start
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej start
Rakel HansonKungälvs OKej start
Anna SvarfvarSjövalla FKej start

H14

4 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK34:298:29
2Emil AxelssonLerums SOK34:32+0:038:30
3Jakob GunnarssonLerums SOK37:00+2:319:06
4Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK38:25+3:569:27
5Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK39:42+5:139:46
6Albin NyqvistOK Landehof40:54+6:2510:04
7Nils GrimbeckSävedalens AIK41:42+7:1310:16
8Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK45:13+10:4411:08
9Nils KörleOK Landehof46:00+11:3111:19
10Hannes RosendahlIF Marin Väst46:25+11:5611:25
11William SturessonLerums SOK47:15+12:4611:38
12Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb48:38+14:0911:58
13Anton KastrupFK Herkules59:37+25:0814:41
14Edvin NilssonKungälvs OK1:00:15+25:4614:50
15Oscar HasselbergSävedalens AIK1:01:33+27:0415:09
16Edvin BorneFrölunda OL1:02:09+27:4015:18
17Erik JohanssonOK Alehof1:05:15+30:4616:04
18Carl ErixonIFK Göteborg1:07:24+32:5516:36
19Henrik LöfGöteborg-Majorna OK1:11:03+36:3417:30
20Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:12:09+37:4017:46
21Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:16:49+42:2018:55
22Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:20:48+46:1919:54
23Erik ÖstlingKungälvs OK1:26:49+52:2021:23
24Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:34:03+59:3423:09
Victor JärnekullTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Edvin KarlssonKungälvs OKej godkänd
Tage KinellIFK Göteborgej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej godkänd
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Linus BoströmOK Alehofej start
Felix DrejmoOK Landehofej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Arvid BacktemanLerums SOKej start

D14 Kort

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin LöfstedtFK Herkules47:2914:36
2Rebecka StenholdtFK Herkules55:25+7:5617:03
3Alva NäsLerums SOK56:29+9:0017:22
4Grace Soares Dos ReisTolered-Utby Ol-klubb58:39+11:1018:02
5Stella SandelinTolered-Utby Ol-klubb1:22:24+34:5525:21
Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ida JohannessonFrölunda OLej godkänd
Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IFej godkänd

H14 Kort

3 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundborgKungälvs OK34:0110:18
2Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb36:31+2:3011:03
3Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK41:40+7:3912:37
4Adam ZervakosSävedalens AIK42:24+8:2312:50
5Albin BackmanTolered-Utby Ol-klubb43:48+9:4713:16
6Alfred JohanssonOK Landehof49:17+15:1614:56
7Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb56:29+22:2817:06
8Jonas OlandersLerums SOK58:45+24:4417:48
9Axel CullbrandMölndal Outdoor IF1:04:12+30:1119:27
10Josef WeinerFK Herkules1:04:40+30:3919:35
11Hugo EtemadFrölunda OL1:10:40+36:3921:24
Simon AlfredssonLerums SOKej godkänd
August WernstedtTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

3 250 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BengtssonOK Alehof28:468:51
2Molly GranängKungälvs OK32:24+3:389:58
3Elina ReinholdssonOK Alehof33:51+5:0510:24
4Filippa FagerströmIFK Göteborg34:56+6:1010:44
5Maja AxelssonLerums SOK35:48+7:0211:00
6Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb35:53+7:0711:02
7Emilia LundstedtSjövalla FK36:36+7:5011:15
8Ellen NormanSävedalens AIK37:44+8:5811:36
9Matilda AspIFK Göteborg39:33+10:4712:10
10Audrey HanssonFrölunda OL40:11+11:2512:21
11Matilda WallströmSävedalens AIK40:58+12:1212:36
12Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb41:50+13:0412:52
13Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK41:53+13:0712:53
14Lisa ErikssonOK Landehof42:47+14:0113:09
15Ebba NäsmanLerums SOK42:49+14:0313:10
16Matilda LekbergSävedalens AIK43:06+14:2013:15
17Tuva ÖhgrenSävedalens AIK44:50+16:0413:47
18Ella PetterssonSävedalens AIK44:55+16:0913:49
19Emma KarlssonOK Landehof45:46+17:0014:04
20Linnea NyströmTolered-Utby Ol-klubb50:12+21:2615:26
21Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb50:19+21:3315:28
22Linn MånssonGöteborg-Majorna OK55:04+26:1816:56
23Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb1:01:25+32:3918:53
24Ida KörleOK Landehof1:02:50+34:0419:20
25Nellie OlssonIK Uven1:04:50+36:0419:56
Carin LöfGöteborg-Majorna OKej godkänd
Signe LindebladIFK Göteborgej godkänd
Juni DrakengrenIF Marin Västej start
Ia AlgellTolered-Utby Ol-klubbej start
Irmeli JohanssonOK Landehofej start

H12

3 240 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SkeppSävedalens AIK22:557:04
2Elias NyqvistOK Landehof27:46+4:518:34
3Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb28:15+5:208:43
4Hannes PerssonFK Herkules30:49+7:549:30
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK31:43+8:489:47
6Elias NordbergGöteborg-Majorna OK32:49+9:5410:07
7Tim MartnerFrölunda OL33:09+10:1410:13
8Dante RangertKungälvs OK34:03+11:0810:30
9Melker ÅkessonOK Landehof35:20+12:2510:54
10Erik SlättOK Alehof35:46+12:5111:02
11Karl GranforsOK Landehof36:51+13:5611:22
12William RönnborgIK Uven37:06+14:1111:27
13Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb37:26+14:3111:33
14Simon BååthSävedalens AIK38:37+15:4211:55
15Victor BeischerIK Uven39:43+16:4812:15
15Johan Wall JungbjerGöteborgs SK39:43+16:4812:15
17Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb40:08+17:1312:23
18Hannes EssungerSjövalla FK40:11+17:1612:24
19Lowe HammarFK Herkules42:12+19:1713:01
20Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb42:31+19:3613:07
21Joel RingströmOK Landehof43:05+20:1013:17
22Ebbe HolmqvistSjövalla FK43:40+20:4513:28
23Arvid SillbergMölndal Outdoor IF44:06+21:1113:36
24Jakob AspIFK Göteborg44:54+21:5913:51
25Felix CindricFK Herkules45:24+22:2914:00
26Gustav BertsOK Alehof45:50+22:5514:08
27Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb47:53+24:5814:46
28Oscar CarlsonIK Uven48:10+25:1514:51
29Simon KarlssonKungälvs OK50:32+27:3715:35
30Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb51:53+28:5816:00
31Emil LindbladSävedalens AIK53:18+30:2316:27
32Lukas GrothKungälvs OK55:54+32:5917:15
33David RothamelTolered-Utby Ol-klubb56:03+33:0817:17
34Lucas BoströmOK Alehof57:29+34:3417:44
35Alexander HöglindFK Herkules57:34+34:3917:46
36Martin EkFrölunda OL59:52+36:5718:28
37Linus AlinderSjövalla FK1:02:59+40:0419:26
38Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubb1:04:31+41:3619:54
39Oskar HedströmLerums SOK1:07:58+45:0320:58
40Alwin EinarssonKungälvs OK1:11:36+48:4122:05
41Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:13:16+50:2122:36
42Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:13:30+50:3522:41
43Emil GrönroosOK Alehof1:18:01+55:0624:04
44Simon LjungkvistOK Alehof1:25:29+1:02:3426:23
45Marcus SöderbomSävedalens AIK1:29:38+1:06:4327:39
Alvin OllanderOK Landehofej godkänd
Anton SöderberghIFK Göteborgej godkänd
Albin BoellIFK Göteborgej godkänd
Albin KarlsmoIK Uvenej godkänd
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Valter DrejmoOK Landehofej start
Alfred JohanssonOK Alehofej start
Fabian AlinderSjövalla FKej start
Malte MåhlbergSjövalla FKej start
Rickard BerndtssonFrölunda OLej start

D12 Kort

2 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa MossbergFK Herkules23:0510:38
2Linnea OskarssonSjövalla FK25:21+2:1611:40
3Johanna PihlströmOK Landehof26:08+3:0312:02
4Wilma LindkvistTolered-Utby Ol-klubb26:37+3:3212:15
5Signe LundqvistSjövalla FK28:10+5:0512:58
6Agnes ThulinKungälvs OK31:02+7:5714:18
7Elsa EdofssonOK Landehof32:37+9:3215:01
8Linnéa TöppnerOK Landehof33:04+9:5915:14
9Alicia StridsmanTolered-Utby Ol-klubb35:32+12:2716:22
10Matilda FolkessonIK Uven36:22+13:1716:45
11Annie ForsFrölunda OL36:57+13:5217:01
11Annie ForsFrölunda OL36:57+13:5217:01
12Iris CarstamSjövalla FK39:33+16:2818:13
13Wiola MagnussonGöteborgs SK55:41+32:3625:39
Ebba MunckOK Alehofej godkänd
Agnes MårildGöteborgs SKej start

H12 Kort

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas ErdalenIFK Göteborg19:439:23
2Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb24:30+4:4711:40
3Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg26:38+6:5512:40
4Arthur LundgrenTolered-Utby Ol-klubb31:38+11:5515:03
5Johan ÖstlingKungälvs OK33:51+14:0816:07
6Anton RydénOK Alehof38:40+18:5718:24
7Erik KlerforsFK Herkules39:59+20:1619:02
8Fredrik HedlundFK Herkules42:05+22:2220:02
9Axel JonssonSjövalla FK43:51+24:0820:52
10Olle KullmanOK Alehof49:53+30:1023:45
11Hugo NobornIFK Göteborg1:11:49+52:0634:11
Tim BergerIK Uvenej godkänd
Trond ForsstenKungälvs OKej start
Elias DoncicIK Uvenej start

D10

2 100 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miranda WallströmSävedalens AIK18:458:55
2Elsa MoqvistLerums SOK20:19+1:349:40
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:00+3:1510:28
4Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb23:06+4:2111:00
5Signe KullanderSävedalens AIK23:27+4:4211:10
6Wilma ReinholdssonOK Alehof24:15+5:3011:32
7Signe HördegårdhIFK Göteborg25:33+6:4812:10
8Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK25:37+6:5212:11
9Julia SvarfvarSjövalla FK27:22+8:3713:01
10Clara LövgärdOK Alehof28:29+9:4413:33
11Tyra AskerlundIK Uven28:51+10:0613:44
12Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb29:03+10:1813:50
13Maja KarlssonKungälvs OK29:28+10:4314:01
14Lisa GunnarssonLerums SOK29:31+10:4614:03
15Sara AlfredssonLerums SOK29:51+11:0614:12
16Maja NordelöfMölndal Outdoor IF29:59+11:1414:16
17Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:39+11:5414:35
18Ally BlomFrölunda OL31:33+12:4815:01
19Tova WessbroLerums SOK32:55+14:1015:40
20Elin JohanssonIFK Göteborg33:53+15:0816:08
21Signe KullmanOK Alehof34:14+15:2916:18
22Sara BengtssonOK Alehof35:02+16:1716:40
23Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb36:36+17:5117:25
24Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:54+18:0917:34
25Anna-Lisa KinellIFK Göteborg37:36+18:5117:54
26Elin AxelssonLerums SOK40:35+21:5019:19
27Hanna SchälinOK Alehof40:48+22:0319:25
28Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF41:55+23:1019:57
29Filippa WinsellKungälvs OK42:25+23:4020:11
30Emelina HolmqvistSjövalla FK44:01+25:1620:57
31Alice BohlinIFK Göteborg46:16+27:3122:01
32Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK59:40+40:5528:24
33Alice OlssonMölndal Outdoor IF1:19:48+1:01:0338:00
Vilma JanssonMölndal Outdoor IFej godkänd

H10

2 170 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus LammFrölunda OL14:446:47
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:09+1:257:26
3Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK21:13+6:299:46
4Felix JohanssonOK Alehof22:46+8:0210:29
5Axel SlättOK Alehof25:36+10:5211:47
6Arild ErikmatsSävedalens AIK27:11+12:2712:31
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:16+12:3212:33
8Linus BååthSävedalens AIK27:57+13:1312:52
9Rasmus GranängKungälvs OK28:55+14:1113:19
10Joel HolgersonOK Landehof29:51+15:0713:45
11Isak NilssonOK Landehof30:13+15:2913:55
12Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb30:43+15:5914:09
13Erik BergerIK Uven31:40+16:5614:35
14Axel EkdalaKungälvs OK31:41+16:5714:36
15Albin SvenssonFK Herkules34:18+19:3415:48
16Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb34:25+19:4115:51
17Noah TrensSjövalla FK34:43+19:5915:59
18Isak DahlOK Alehof34:44+20:0016:00
19Simon GrahnIK Uven37:39+22:5517:21
20William KraftIK Uven38:39+23:5517:48
21Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb38:42+23:5817:50
22Harald MartnerFrölunda OL39:19+24:3518:07
23Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb39:51+25:0718:21
24Malte LjungkvistOK Alehof42:44+28:0019:41
25Samuel RingströmOK Landehof42:57+28:1319:47
26Alexander NilssonKungälvs OK45:44+31:0021:04
27Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb48:36+33:5222:23
28Arvid MårildGöteborgs SK53:05+38:2124:27
29Alexander FedjeFrölunda OL1:11:38+56:5433:00
Anton RaskKungälvs OKej godkänd
Samuel KarlssonOK Landehofej godkänd
Lukas BerghallOK Landehofej start
Isak ÖhgrenSävedalens AIKej start
Edvin SonedahlOK Landehofej start
Viktor BerndtssonFrölunda OLej start

DU2

2 090 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith HolmstrandOK Landehof20:5710:01
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK21:24+0:2710:14
3Angelin SundbergLerums SOK22:19+1:2210:40
4Elina KarlssonFK Herkules22:29+1:3210:45
5Ellen BakeLerums SOK24:17+3:2011:37
6Tyra BakeLerums SOK24:18+3:2111:37
7Ebba LövgärdOK Alehof24:50+3:5311:52
8Frida DahlbergIK Uven24:51+3:5411:53
9Filippa JohanssonLerums SOK25:28+4:3112:11
10Isabelle KjellénTolered-Utby Ol-klubb25:42+4:4512:17
11Nathalie KjellénTolered-Utby Ol-klubb26:47+5:5012:48
12Frida MunckOK Alehof26:53+5:5612:51
13Ellen RubendahlFrölunda OL27:49+6:5213:18
14Johanna TöppnerOK Landehof27:59+7:0213:23
15Linna NybergIFK Göteborg28:14+7:1713:30
16Wilma SandeliusFK Herkules28:26+7:2913:36
17My Oliva SjunnessonKungälvs OK28:41+7:4413:43
18Maja ÖjerskogFrölunda OL29:32+8:3514:07
19Linnéa GrönroosOK Alehof30:11+9:1414:26
20Jennie LidénOK Landehof30:32+9:3514:36
21Angelica HeislerTolered-Utby Ol-klubb31:13+10:1614:56
22Alma LundbergTolered-Utby Ol-klubb31:15+10:1814:57
23Emilia PerssonIK Uven32:22+11:2515:29
24Nelly GrothKungälvs OK32:25+11:2815:30
25Wilma PerssonIK Uven32:36+11:3915:35
26Elin ZachrissonKungälvs OK33:20+12:2315:56
27Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK33:34+12:3716:03
28Rómina AlfaroLerums SOK33:50+12:5316:11
29Felicia JacobssonLerums SOK33:56+12:5916:14
30Alma NohleKungälvs OK34:05+13:0816:18
31Elin BenrothSävedalens AIK34:10+13:1316:20
32Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb35:01+14:0416:45
33Maja TorseinFrölunda OL36:04+15:0717:15
34Vera HöglundSjövalla FK37:22+16:2517:52
35Alva AndreassonLerums SOK37:38+16:4118:00
36Lilia HeedOK Alehof38:07+17:1018:14
37Rebecka AnderssonOK Alehof38:26+17:2918:23
38Maja HedströmLerums SOK39:13+18:1618:45
39Ingrid AnderssonFK Herkules41:07+20:1019:40
40Judith SaloGöteborgs SK41:16+20:1919:44
41Thea JindöIK Uven41:35+20:3819:53
42Frida OlofssonSjövalla FK41:59+21:0220:05
43Lia ÖbergOK Alehof42:31+21:3420:20
44Ella AnderssonKungälvs OK43:04+22:0720:36
45Alice EliassonIK Uven44:38+23:4121:21
46Amy Johansson LarssonIK Uven47:45+26:4822:50
Maja HaablaheLerums SOKej start
Delia McnairLerums SOKej start

HU2

2 090 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1axel anderssonKungälvs OK19:529:30
2Gustav RexOK Landehof20:33+0:419:49
3Emil WalleniusFrölunda OL22:13+2:2110:37
4Carl-Johan StåhlSävedalens AIK22:19+2:2710:40
5Jakob JönssonLerums SOK22:37+2:4510:49
6Olle BindgårdMölndal Outdoor IF23:35+3:4311:17
7Vide Palmgren BerissonOK Alehof24:20+4:2811:38
8Anton DahlbergIK Uven24:47+4:5511:51
9Emil SkeppSävedalens AIK25:05+5:1312:00
10Ted NömmIFK Göteborg25:20+5:2812:07
11Philip SöderholmLerums SOK25:31+5:3912:12
12Arvid EkbergIF Marin Väst26:10+6:1812:31
13Arvid LanneKungälvs OK26:55+7:0312:52
14Jesper LarssonLerums SOK27:36+7:4413:12
15Lukas GudmundssonOK Landehof27:59+8:0713:23
16Joel GabrielssonKungälvs OK28:28+8:3613:37
17Arvid LundbergGöteborgs SK28:38+8:4613:42
18Melker SjunnessonKungälvs OK28:45+8:5313:45
19Emil BackmanTolered-Utby Ol-klubb28:48+8:5613:46
20Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb29:00+9:0813:52
21David BergströmFrölunda OL29:29+9:3714:06
22Vidar EkdalaKungälvs OK29:40+9:4814:11
23Björn DjupströmFrölunda OL29:58+10:0614:20
24Valter CarstamSjövalla FK30:15+10:2314:28
25Theander HulthénMölndal Outdoor IF30:41+10:4914:40
26Kaspar SandelinTolered-Utby Ol-klubb31:16+11:2414:57
27Ludvig SegolsonKungälvs OK31:37+11:4515:07
28Oscar HerngrenKungälvs OK32:45+12:5315:40
29Filip WalentinGöteborg-Majorna OK34:33+14:4116:31
30Alvar NivertFK Herkules36:17+16:2517:21
31William HaglundTolered-Utby Ol-klubb39:05+19:1318:42
32Andreas LundbergTolered-Utby Ol-klubb40:20+20:2819:17
33Erik UnemanOK Alehof40:36+20:4419:25
34Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb40:47+20:5519:30
35Elliot SwärdKungälvs OK42:43+22:5120:26
36Hugo JonssonKungälvs OK42:46+22:5420:27
37Svante KrutrökMölndal Outdoor IF43:24+23:3220:45
38Anton KronlöfLerums SOK43:31+23:3920:49
39Clemens SandelinTolered-Utby Ol-klubb45:29+25:3721:45
40Ludvig BorheimIK Uven46:03+26:1122:02
41Noel GalianisMölndal Outdoor IF46:17+26:2522:08
42Martin DahlinFrölunda OL49:41+29:4923:46
43Carl HasselbergSävedalens AIK53:40+33:4825:40
Erik WeinerFK Herkulesej godkänd
Peter AlnåsFrölunda OLej godkänd
Elias ForsstenKungälvs OKej start
Arvid LindebladIFK Göteborgej start

DU1

1 850 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie Wilson SjödellIK Uven16:589:10
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg18:06+1:089:47
3Evelina BjörkmanKungälvs OK18:13+1:159:50
4Elvira EliassonIK Uven18:56+1:5810:14
5Moa WallströmSävedalens AIK18:57+1:5910:14
6Elin NobornIFK Göteborg18:58+2:0010:15
7Alice RichardsonFrölunda OL18:59+2:0110:15
8Stella AlbertssonLerums SOK19:02+2:0410:17
9Linnea LevenssonIK Uven19:37+2:3910:36
10Hedda  RoosIFK Göteborg19:42+2:4410:38
11Ebba KopkaIFK Göteborg20:05+3:0710:51
12Sofie ErnelindIK Uven20:45+3:4711:12
13Tura SandersnäsIFK Göteborg20:47+3:4911:14
14Elvira BjörklundSjövalla FK20:54+3:5611:17
15Elin KarlssonOK Landehof21:17+4:1911:30
16Tilde StridOK Landehof21:33+4:3511:38
17Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK21:42+4:4411:43
18Ida KopkaIFK Göteborg22:01+5:0311:54
19Isabella FrankeLerums SOK22:17+5:1912:02
20Ellen SkovbjergFrölunda OL22:32+5:3412:10
21Charlotte HelmantelOK Landehof23:12+6:1412:32
22Mailis HolmqvistSjövalla FK24:17+7:1913:07
23Ida WilmeniusFrölunda OL24:36+7:3813:17
24Elin MånssonIFK Göteborg24:53+7:5513:27
25Clara AntonelliFrölunda OL25:28+8:3013:45
26Maria AntonelliFrölunda OL25:34+8:3613:49
27Anna JohannessonFrölunda OL25:39+8:4113:51
28Emma EkdahlSävedalens AIK25:46+8:4813:55
29Isabella SvärdOK Landehof26:24+9:2614:16
30Olivia BergmanMölndal Outdoor IF26:59+10:0114:35
31Ylva KullanderSävedalens AIK27:14+10:1614:43
32Elin JonssonSjövalla FK27:21+10:2314:47
33Alice NolheKungälvs OK27:27+10:2914:50
34Tyra AlexanderssonIFK Göteborg29:13+12:1515:47
35Lovisa GranathOK Landehof29:42+12:4416:03
36Alwa SahlqvistOK Landehof29:50+12:5216:07
37Ebba HagstrandLerums SOK30:14+13:1616:20
38Embla Niklasson SternöTolered-Utby Ol-klubb33:25+16:2718:03
39Moa DahlOK Alehof33:32+16:3418:07
40Alma AnderssonFK Herkules33:47+16:4918:15
41Märta StrelenOK Alehof34:09+17:1118:27
42Selma EngelkeIFK Göteborg34:24+17:2618:35
43Nika WallinSävedalens AIK34:54+17:5618:51
44Meja StridOK Landehof35:23+18:2519:07
45Nike EkströmOK Landehof35:39+18:4119:16
46Malin ÖbergOK Alehof36:01+19:0319:28
47Hilda NivertFK Herkules36:04+19:0619:29
48Saga Storsven SöderbergIFK Göteborg36:10+19:1219:32
49Solveig WallentinLerums SOK37:54+20:5620:29
50Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb38:12+21:1420:38
51Tilma GlamhedenOK Landehof38:52+21:5421:00
52Matilda KappelOK Landehof38:56+21:5821:02
53Linnéa RexOK Landehof40:01+23:0321:37
Alice AlsterstadFK Herkulesej start
Annie AlsterstadFK Herkulesej start
Madeleine BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Tilda FribergLerums SOKej start
Svea HultsboLerums SOKej start
Vera JonssonLerums SOKej start
Alva LarssonLerums SOKej start
Agnes Westerdahl-MånssonLerums SOKej start

HU1

1 850 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AspIFK Göteborg15:388:27
2Lucas CarlsonIK Uven15:54+0:168:35
3Nils AndreassonIFK Göteborg16:06+0:288:42
4Noel HylénIK Uven16:50+1:129:05
5Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:03+1:259:12
6Ivar HolmstrandOK Landehof17:18+1:409:21
7Bruno FovaeusSävedalens AIK17:27+1:499:25
8Olle JohanssonIFK Göteborg18:07+2:299:47
8Gustav StåhlSävedalens AIK18:07+2:299:47
10Jakob RingströmOK Landehof19:11+3:3310:22
11Jonathan UdénOK Landehof19:12+3:3410:22
12Viggo RudklintOK Landehof19:17+3:3910:25
13Jarvis HanssonFrölunda OL19:49+4:1110:42
14Dante WallinSävedalens AIK20:17+4:3910:57
15Tore KalenIFK Göteborg20:38+5:0011:09
16Filip StåhlSävedalens AIK20:43+5:0511:11
17Adam VejeSävedalens AIK20:52+5:1411:16
18Viggo NäsmanLerums SOK21:05+5:2711:23
19Daniel KarlssonFrölunda OL22:18+6:4012:03
20Oskar FlycktLerums SOK22:25+6:4712:07
21Hugo HolgersonOK Landehof22:33+6:5512:11
22David ErdalenIFK Göteborg23:04+7:2612:28
23Liam Steen StillmanKungälvs OK23:42+8:0412:48
24Joakim SöderbomSävedalens AIK24:04+8:2613:00
25Emil OlssonIFK Göteborg24:15+8:3713:06
26Hjalmar JohanssonOK Alehof24:27+8:4913:12
27Adam HemmendorffIK Uven24:34+8:5613:16
28Edvin SamuelssonOK Landehof25:03+9:2513:32
29Gustav WissöLerums SOK25:16+9:3813:39
30Valter BlombergIFK Göteborg25:25+9:4713:44
30Arve StrömIFK Göteborg25:25+9:4713:44
32Pontus MarminSävedalens AIK25:35+9:5713:49
33Gabriel AntonelliFrölunda OL25:39+10:0113:51
34Kevin VånerhagOK Alehof26:01+10:2314:03
35Erik MånssonIFK Göteborg26:05+10:2714:05
36Gustav BergströmLerums SOK26:29+10:5114:18
36Jacob BörstellSävedalens AIK26:29+10:5114:18
38Jacob WynsyllKungälvs OK26:32+10:5414:20
39Simon GlasmästarTolered-Utby Ol-klubb26:57+11:1914:34
40Olle AdrianSjövalla FK27:55+12:1715:05
41David KnutssonLerums SOK31:32+15:5417:02
42David SköldbergKungälvs OK31:57+16:1917:16
43Albin EkbergIF Marin Väst32:16+16:3817:26
44Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb32:42+17:0417:40
45Alfred BackelinIFK Göteborg33:36+17:5818:09
46Melker SamorLerums SOK33:40+18:0218:11
47Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb34:24+18:4618:35
48Elias ZättermanIF Marin Väst35:42+20:0419:17
49Abbe ThoressonFK Herkules36:20+20:4219:38
50Måns BindgårdMölndal Outdoor IF37:04+21:2620:02
51Viktor SaloGöteborgs SK37:53+22:1520:28
52Marcus Lindau HjortmarkerLerums SOK38:13+22:3520:39
53Anton PaulinderSävedalens AIK41:23+25:4522:22
Leo SegerdahlLerums SOKej godkänd
Pontus BergströmFrölunda OLej godkänd
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Teo BoestadLerums SOKej start
Isac GustafssonLerums SOKej start
Benjamin KarlssonOK Landehofej start
Herman PetterssonSävedalens AIKej start

Inskolning

1 770 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingrid AndreassonIFK Göteborgfullföljt
Charlie ArmusIFK Göteborgfullföljt
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alvin BerthagIFK Göteborgfullföljt
Joel BjörkmanKungälvs OKfullföljt
Joel DavidssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tage EngelkeIFK Göteborgfullföljt
Einar ForsFrölunda OLfullföljt
Arve ForsstenKungälvs OKfullföljt
Astrid JarnevingIFK Göteborgfullföljt
Arve KarlenIFK Göteborgfullföljt
Linnea Karlssonklubblösfullföljt
Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
August LindgrenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Edvin LindkvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vidar LundbergGöteborgs SKfullföljt
Moa MarminSävedalens AIKfullföljt
Emelie MüllerOK Landehoffullföljt
Jesper NilssonKungälvs OKfullföljt
Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Klara OlssonIFK Göteborgfullföljt
Rasmus RignerMölndal Outdoor IFfullföljt
Elmer SandersnäsIFK Göteborgfullföljt
Martin SkovbjergFrölunda OLfullföljt
Lykke Steen StillmanKungälvs OKfullföljt
Axel VallendinIFK Göteborgfullföljt
Alexander WidalFrölunda OLfullföljt
Tindra WikströmMölndal Outdoor IFfullföljt
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Saga WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Ida ValentinGöteborg-Majorna OKej start

Öppen motion 1

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara WallinderGöteborg-Majorna OK17:388:26
2Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK18:43+1:058:57
3Johanna MalmqvistOK Landehof19:28+1:509:18
4Amanda BergerIK Uven25:42+8:0412:17
5Daniel PerssonGöteborg-Majorna OK26:05+8:2712:28

Öppen motion 3

3 300 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HammarFK Herkules26:227:59
2Staffan OlofssonSjövalla FK27:01+0:398:11
3Lotta FalkGöteborg-Majorna OK29:58+3:369:04
4Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK30:51+4:299:20
5Håkan HöglindFK Herkules32:05+5:439:43
6Pontus BergerIK Uven32:29+6:079:50
7Henrik EssungerSjövalla FK33:28+7:0610:08
8Arne ForsFrölunda OL34:49+8:2710:33
9Anna NordholmSävedalens AIK36:24+10:0211:01
10Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK38:51+12:2911:46
11Ingrid AlinderSjövalla FK39:05+12:4311:50
12Malin LammFrölunda OL39:58+13:3612:06
13Marie-louise PerssonFK Herkules41:51+15:2912:40
14Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK42:12+15:5012:47
15Jonas SjööOK Landehof42:34+16:1212:53
16Michael FolkessonIK Uven44:06+17:4413:21
17Marcus MathiasonTolered-Utby Ol-klubb44:35+18:1313:30
18Eva HanssonFrölunda OL45:04+18:4213:39
19Gun RosendahlIF Marin Väst46:44+20:2214:09
20Linda AnderssonSjövalla FK46:57+20:3514:13
21Jonas LundqvistSjövalla FK46:59+20:3714:14
22Charlotta SvarfvarSjövalla FK47:07+20:4514:16
23Gustav CarlssonOK Landehof47:37+21:1514:25
24Henrik OlssonMölndal Outdoor IF48:21+21:5914:39
25Helen KarlbomIFK Göteborg49:38+23:1615:02
26Eva KilnäsSjövalla FK50:11+23:4915:12
27Annika FolkessonIK Uven51:52+25:3015:43
28Sofia PetterssonIFK Göteborg52:40+26:1815:57
29Anna BertsOK Alehof53:58+27:3616:21
30Johanna JohanssonOK Landehof54:10+27:4816:24
31Andreas GremyrIK Uven55:34+29:1216:50
32Karin ElfmanIF Marin Väst55:42+29:2016:52
33Felix SeldenIF Marin Väst57:50+31:2817:31
34Petty CartemoIK Uven58:24+32:0217:41
35Helena LundqvistSjövalla FK58:58+32:3617:52
36Magnus OskarssonSjövalla FK1:00:04+33:4218:12
37Fredrik CarlssonOK Alehof1:07:38+41:1620:29
38Ulf KokinskyIFK Göteborg1:07:52+41:3020:33
39Peter SillbergMölndal Outdoor IF1:07:53+41:3120:34
40Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:09:40+43:1821:06
41Danika TasevaIFK Göteborg1:11:31+45:0921:40
42David VilhelmssonIK Uven1:12:39+46:1722:00
43Edvin GremyrIK Uven1:12:40+46:1822:01
44Ingalill FermIFK Göteborg1:17:30+51:0823:29
45Lena KlerforsFK Herkules1:18:57+52:3523:55
46Peter LindgrenIFK Göteborg1:19:17+52:5524:01
Karin ÅkesdotterIFK Göteborgej godkänd
Emma ZettermanOK Landehofej godkänd
Line AndersonIFK Göteborgej godkänd
Bo HåkanssonIFK Göteborgej godkänd
Linnea AnderssonIFK Göteborgej godkänd
Håkan BerndtssonFrölunda OLej godkänd
Lars BohlinIFK Göteborgej godkänd
Ulla EinarssonKungälvs OKej start
Robert EneljungIFK Göteborgej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser