Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höstbudkavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Höstbudkavlen
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 22 oktober 2016

Öppen

41 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävedalens AIK 12:24:39
1. Kalle Wrane31:053+1:0331:053
2. Anastasia Denisova24:25155:301-2
3. Sergey Fedatsenka46:032+0:551:41:3310
4. Marcus Millegård43:063+0:342:24:3910
2Sävedalens AIK 32:35:24
1. Odd Wallum30:032+0:0130:032
2. Katya Dzema27:0910+2:4457:124+2
3. Albin Claesson51:3210+6:241:48:445+1
4. Vitaliy Gichko46:405+4:082:35:242-3
3OK Skogshjortarna 12:38:27
1. Karin Thern31:157+1:1331:157
2. Therése Ivarsson26:287+2:0357:435-2
3. Andréas Thern51:009+5:521:48:434-1
4. Martin Ivarsson49:447+7:122:38:273-1
4IK Uven 12:39:25
1. Hanna Boquist37:3629+7:3437:3629
2. Sara Forsberg30:2421+5:591:08:0019-10
3. Gustav Boquist48:294+3:211:56:2911-8
4. Mattis Hallberg42:562+0:242:39:254-7
5Trollhättans SOK 12:39:27
1. Elvira Björklund31:2110+1:1931:2110
2. Josefine Kristiansson25:504+1:2557:113-7
3. Johan Sandström59:4415+14:361:56:5512+9
4. Elias Bäcklund Ekvall42:3212:39:275-7
6OK Landehof 12:39:47
1. Magnus Karlsson31:3611+1:3431:3611
2. Helena Strand26:276+2:0258:037-4
3. Sven Granfors52:3911+7:311:50:4270
4. Otto Stuhlhofer49:056+6:332:39:476-1
7OK Tisaren 12:41:07
1. Josefin Tjernlund31:5412+1:5231:5412
2. Andrea Svensson25:152+0:5057:092-10
3. Albin Pettersson47:573+2:491:45:0620
4. Lilian Forsgren56:0119+13:292:41:077+5
8Tolered-Utby Ol-klubb 12:41:34
1. Elias Ljungqvist30:02130:021
2. Nadia El-Charif32:1324+7:481:02:1515+14
3. Niklas Åberg49:325+4:241:51:478-7
4. Johan Hindér49:478+7:152:41:3480
9OK Löftan 12:44:20
1. Patrik Corneliusson31:136+1:1131:136
2. Linda Corneliusson27:1111+2:4658:249+3
3. Magnus Johansson50:247+5:161:48:486-3
4. Magnus Hansson55:3218+13:002:44:209+3
10Mölndal Outdoor IF 12:50:58
1. Sara Prince32:2814+2:2632:2814
2. Anna Nordelöf29:3114+5:061:01:5911-3
3. Anders Asp50:408+5:321:52:3910-1
4. Aaron Prince58:1922+15:472:50:58100
11Lerums SOK 12:51:02
1. Jonas Axelsson31:169+1:1431:169
2. Tilda Melkstam26:508+2:2558:068-1
3. Sören Sturesson54:2912+9:211:52:359+1
4. Gabriel Sturesson58:2723+15:552:51:0211+2
12Göteborg-Majorna OK 12:53:21
1. Louise Götfors32:2313+2:2132:2313
2. Lucyna Drewniowska29:5017+5:251:02:1314+1
3. Joakim Kaminsky45:0811:47:213-11
4. Wojciech Wiktor1:06:0030+23:282:53:2112+9
13OK Orion 12:53:26
1. Johan Swartz36:0120+5:5936:0120
2. Lena Swartz32:3627+8:111:08:3724+4
3. Sara Jonsson1:00:0316+14:552:08:4017-7
4. Måns Sandgren44:464+2:142:53:2613-4
14OK Landehof / Karlskrona SOK 52:53:33
1. Maria Holmstrand32:3015+2:2832:3015
2. Linda Larsson29:4016+5:151:02:1013-2
3. Magnus Larsson1:01:0017+15:522:03:1015+2
4. Mattias Holmstrand50:239+7:512:53:3314-1
15OK Landehof 22:53:37
1. Martin Skoglund31:114+1:0931:114
2. Desiré Rex26:508+2:2558:016+2
3. Göran Stuhlhofer1:05:0423+19:562:03:0514+8
4. Victor Axbom50:3210+8:002:53:3715+1
16Sävedalens AIK 22:59:20
1. Jennie Berglund37:2428+7:2237:2428
2. Charlotte Wikström41:0234+16:371:18:2633+5
3. Magnus Carlstedt50:046+4:562:08:3016-17
4. Joakim Berglund50:5011+8:182:59:20160
17Frölunda OL 13:03:51
1. Erik Ruotsalainen36:2625+6:2436:2625
2. Karin Fedje29:3215+5:071:05:5816-9
3. Anders Arfwedson1:04:2722+19:192:10:2519+3
4. Rasmus Arfwedson53:2612+10:543:03:5117-2
18FK Herkules 13:03:56
1. Axel Forsman36:0019+5:5836:0019
2. Laila B Höglund25:555+1:301:01:5510-9
3. Mikael Svensson1:01:0519+15:572:03:0013+3
4. Arvid Hammar1:00:5625+18:243:03:5618+5
19OK Skogshjortarna 43:13:59
1. Lars Björking34:4618+4:4434:4618
2. Gunilla Fredman42:5437+18:291:17:4031+13
3. Johan Larsson58:5614+13:482:16:3620-11
4. Magnus Bertilsson57:2321+14:513:13:5919-1
20Sjövalla FK 23:14:16
1. Jonas Måhlberg36:2223+6:2036:2223
2. Maria Holmqvist25:393+1:141:02:0112-11
3. Per Söderberg1:07:5724+22:492:09:5818+6
4. Per-Arne Wahlgren1:04:1829+21:463:14:1620+2
21Frölunda OL 23:16:17
1. Anders Lamm36:3326+6:3136:3326
2. Malin Lamm29:2513+5:001:05:5816-10
3. Jan Johansson1:14:5231+29:442:20:5023+7
4. Martin Lamm55:2717+12:553:16:1721-2
22OK Skogshjortarna 23:17:36
1. Annie Larsson36:2022+6:1836:2022
2. Annika Andersson40:5833+16:331:17:1829+7
3. Mikael Johansson1:03:3421+18:262:20:5225-4
4. Emil Andreasson56:4420+14:123:17:3622-3
23Göteborgs SK 23:20:10
1. Jon Jonsson34:3316+4:3134:3316
2. Louise Grahn33:2729+9:021:08:0019+3
3. Peter Augustsson1:17:0833+32:002:25:0828+9
4. Niklas Grahn55:0213+12:303:20:1023-5
24FK Friskus-Varberg 13:20:47
1. Joel Magnusson31:114+1:0931:114
2. Pia Hjertström37:5130+13:261:09:0226+22
3. Thomas Josarp1:08:0225+22:542:17:0422-4
4. Bengt Johansson1:03:4327+21:113:20:4724+2
25OK Orinto 13:24:25
1. Jonas Bergdahl31:157+1:1331:157
2. Jenny Homann44:4339+20:181:15:5828+21
3. Magnus Homann1:01:0418+15:562:17:0221-7
4. Björn Karlsson1:07:2332+24:513:24:2525+4
26Kungälvs OK 13:27:03
1. Karin Althoff37:4431+7:4237:4431
2. Mie Östling30:2220+5:571:08:0623-8
3. Jan Granäng1:14:4030+29:322:22:4627+4
4. Erik Aderstedt1:04:1728+21:453:27:0326-1
27Sjövalla FK 13:35:08
1. Henrik Essunger36:2524+6:2336:2524
2. Maria Höglund32:1826+7:531:08:4325+1
3. Magnus Alinder1:12:1127+27:032:20:5426+1
4. Stefan Lemurell1:14:1435+31:423:35:0827+1
28Göteborgs SK 13:35:23
1. Lovisa Leman34:3417+4:3234:3417
2. Anna Lundberg33:2428+8:591:07:5818+1
3. Anders Rylander1:32:2139+47:132:40:1935+17
4. Staffan Neth55:0415+12:323:35:2328-7
29Mölndal Outdoor IF 23:38:14
1. Tove Persson36:3727+6:3536:3727
2. Agnes Asp31:2523+7:001:08:0221-6
3. Anders Cullbrand1:23:3135+38:232:31:3332+11
4. Klas Åström1:06:4131+24:093:38:1429-3
30OK Skogshjortarna 33:38:18
1. Martin Axelsson48:1938+18:1748:1938
2. Hanna Axelsson29:1612+4:511:17:3530-8
3. Markus Lindberg1:21:1334+36:052:38:4834+4
4. Mikael Axelsson59:3024+16:583:38:1830-4
31OK Landehof 43:38:26
1. Charlotte Drejmo43:5935+13:5743:5935
2. Anna Granfors40:0432+15:391:24:0337+2
3. Lotta Saetre56:4813+11:402:20:5124-13
4. Sara Lorén1:17:3538+35:033:38:2631+7
32OK Landehof 33:43:11
1. Joakim Åkesson48:1737+18:1548:1737
2. Ulf Nyqvist29:5318+5:281:18:1032-5
3. Emelie Lorén1:12:5928+27:512:31:0930-2
4. William Rex1:12:0234+29:303:43:1132+2
33Horsens OK 13:43:36
1. Irene Mikkelsen43:1434+13:1243:1434
2. Allan Skouboe42:0735+17:421:25:2138+4
3. Greti Pentek1:02:2920+17:212:27:5029-9
4. Rikke Holm Jensen1:15:4636+33:143:43:3633+4
34Horsens OK 23:46:51
1. Nicklas Mønster Jørgensen36:0221+6:0036:0221
2. Mette Ellegaard Kokholm44:1538+19:501:20:1735+14
3. Thomas Emil Jensen1:31:2738+46:192:51:4437+2
4. Nicolaj Nielsen55:0716+12:353:46:5134-3
35Kungälvs OK 33:48:46
1. Luba Nilsson44:0336+14:0144:0336
2. Susanne Granäng31:2322+6:581:15:2627-9
3. Kristin Ekdala1:15:4432+30:362:31:1031+4
4. Hans Nilsson1:17:3639+35:043:48:4635+4
36Kungälvs OK 23:55:05
1. Cecilia Groth37:4330+7:4137:4330
2. Stefan L Johansson30:2119+5:561:08:0422-8
3. Lars Östling1:38:2840+53:202:46:3236+14
4. Hanna Rangert1:08:3333+26:013:55:05360
37IF Marin Väst 14:10:38
1. Staffan Broberg1:12:4841+42:461:12:4841
2. Hannes Rosendahl32:1525+7:501:45:0339-2
3. Linda Martinsson1:08:1726+23:092:53:2038-1
4. Anders Jonsson1:17:1837+34:464:10:3837-1
38Frölunda OL 44:26:16
1. Richard Torsein1:04:3540+34:331:04:3540
2. Karin Ingelhag53:5040+29:251:58:25400
3. Håkan Wåhlander1:25:3536+40:273:24:0039-1
4. Lars-Gunnar Wallenius1:02:1626+19:444:26:1638-1
39Frölunda OL 34:30:44
1. Frida Jerlin37:4732+7:4537:4732
2. Matilda Johannesson42:1436+17:491:20:0134+2
3. Carl Forsström1:14:0829+29:002:34:0933-1
4. Pär Johannesson1:56:3541+1:14:034:30:4439+6
40Istrums SK 15:19:59
1. Pär Modéer1:04:2939+34:271:04:2939
2. Frida Lindquist1:14:4941+50:242:19:1841+2
3. Mats Johansson1:31:2437+46:163:50:4240-1
4. Fanny Brodin (vacant)1:29:1740+46:455:19:59400
FK Herkules 2ej godkänd
1. Nils Hammar42:5933+12:5742:5933
2. Marie-louise Persson39:0431+14:391:22:0336+3
3. Joakim Öfverholmej godkändej godkänd
4. Jonas Lauri55:0213+12:30ej godkänd

Veteran

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Mölndal Outdoor IF 11:24:53
1. Karl Schneider29:405+0:1129:405
2. Åsa Ottosson29:27159:071-4
3. Kjell Andersson25:4611:24:5310
2Frölunda OL 11:38:21
1. Stefan Sjöblom29:302+0:0129:302
2. Magne Hagström39:285+10:011:08:584+2
3. Lena Max29:234+3:371:38:212-2
3Göteborgs SK 11:47:26
1. Gunnar Markinhuhta29:29129:291
2. Lennart Andersson39:285+10:011:08:573+2
3. Torbjörn Almgren38:297+12:431:47:2630
4Göteborg-Majorna OK 11:48:28
1. Ingemar Björkman29:384+0:0929:384
2. Mats Strandhagen29:482+0:2159:262-2
3. Lisa Ledskog49:0210+23:161:48:284+2
5Sjövalla FK 11:49:48
1. Sören Svensson36:507+7:2136:507
2. Solveig Hedenblom39:357+10:081:16:256-1
3. Linda Hedenblom33:235+7:371:49:485-1
6Mariestads FK 11:50:07
1. Monica Lööf43:4611+14:1743:4611
2. Håkan Lööf37:183+7:511:21:047-4
3. Madelene Bougas Lööf29:032+3:171:50:076-1
7OK Skogshjortarna 11:50:26
1. Christine Lund43:4712+14:1843:4712
2. Ronny Andersson37:183+7:511:21:058-4
3. Lennart Hålsjö29:213+3:351:50:267-1
8IK Stern 12:05:05
1. Sten Blomström43:399+14:1043:399
2. Ann-Britt Johansson43:389+14:111:27:1710+1
3. Lennart Almström37:486+12:022:05:058-2
9IK Stern 22:08:26
1. Henrik Hvoslef40:178+10:4840:178
2. Ulla Lindhe47:4811+18:211:28:0512+4
3. Stig-Ove Toll40:218+14:352:08:269-3
10Sjövalla FK 22:25:41
1. Phil Mullins29:313+0:0229:313
2. Kurt-Åke Karlsson55:0012+25:331:24:319+6
3. Barbro Johansson1:01:1011+35:242:25:4110+1
11IF Marin Väst 12:45:41
1. Linda Gröndahl43:5213+14:2343:5213
2. Gun Rosendahl1:13:4713+44:201:57:39130
3. Gösta Malmer48:029+22:162:45:4111-2
12IK Uven 13:02:17
1. Anna Rönnborg43:4410+14:1543:4410
2. Agneta Larsson44:1310+14:461:27:5711+1
3. Anna Grahn1:34:2012+1:08:343:02:1712+1
IK Uven 2ej godkänd
1. Jan Grahn34:426+5:1334:426
2. Karin Axelsson40:548+11:271:15:365-1
3. Johan Wettergrenej godkändej godkänd

Damer30

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Horsens OK 139:20
1. Esther Henriksen13:503+0:1113:503
2. Ella Mikkelsen14:4211+1:2928:326+3
3. Johanne Skouboe10:48139:201-5
2Brattås CK 139:21
1. Lisa Hafstad Wallander14:278+0:4814:278
2. Molly Bergstrand13:514+0:3828:183-5
3. Malva Arvidsson11:033+0:1539:212-1
3OK Alehof 139:25
1. Sara Bengtsson14:278+0:4814:278
2. Clara Lövgärd14:045+0:5128:315-3
3. Wilma Reinholdsson10:542+0:0639:253-2
4OK Skogshjortarna 139:28
1. Alma Berzelius13:39113:391
2. Erika Fredrixon14:3710+1:2428:162+1
2. Nellie Engdahl19:2425+6:1133:03
2. Moa Bengtsson19:3026+6:1733:09
3. Klara Eberlén11:124+0:2439:284+2
5Lerums SOK 139:43
1. Lisa Gunnarsson14:4213+1:0314:4213
2. Lovisa Wright13:372+0:2428:194-9
2. Sara Alfredsson13:383+0:2528:20
2. Emilia Wright15:1912+2:0630:01
3. Elin Axelsson11:245+0:3639:435+1
6Sjövalla FK 141:37
1. Emelina Holmqvist14:4314+1:0414:4314
2. Emilia Lundstedt13:13127:561-13
2. Linnea Oskarsson14:248+1:1129:07
2. Klara Wedberg-Kilnäs14:259+1:1229:08
3. Tove Wedberg-Kilnäs13:418+2:5341:376+5
7Vänersborgs SK 141:43
1. Maja Nyman14:186+0:3914:186
2. Ida Andersson14:166+1:0328:347+1
2. Andrea Enbom14:187+1:0528:36
3. Linn Enbom13:097+2:2141:4370
8Tolered-Utby Ol-klubb 146:14
1. Isabella Baier13:595+0:2013:595
2. Alva Liljenvall19:1318+6:0033:1211+6
2. Saga Ringstad19:1419+6:0133:13
3. Amanda Cliffordson13:026+2:1446:148-3
9IK Uven 148:07
1. Amy Johansson14:4915+1:1014:4915
2. Elin Salberg18:1914+5:0633:0810-5
2. Matilda Folkesson18:2415+5:1133:13
3. Tyra Askerlund14:599+4:1148:079-1
10FK Friskus-Varberg 148:32
1. Lovisa Eliasson13:482+0:0913:482
2. Emy Hjertström19:1820+6:0533:069+7
3. Lova Johansson15:2610+4:3848:3210+1
11Sävedalens AIK 148:33
1. Miranda Wallström13:503+0:1113:503
2. Evelina Lindsjö16:0613+2:5329:568+5
3. Signe Kullander18:3712+7:4948:3311+3
12Göteborg-Majorna OK 255:24
1. Wilma Rosén14:3011+0:5114:3011
2. Alma Ahnoff19:2122+6:0833:5114+3
2. Stella Albrektsson19:2324+6:1033:53
3. Jenny Norrman21:3314+10:4555:2412-2
13OK Landehof 155:36
1. Edith Holmstrand14:3912+1:0014:3912
2. Elin Claesson18:3616+5:2333:15120
2. Elin Karlsson18:4117+5:2833:20
3. Ida Almer22:2115+11:3355:3613+1
14Frölunda OL 156:48
1. Ellen Rubendahl17:1117+3:3217:1117
2. Anna Johannesson20:2027+7:0737:3115-2
2. Liva Skårman20:2128+7:0837:32
3. Ally Blom19:1713+8:2956:4814-1
15Mölndal Outdoor IF 156:55
1. Maja Nordelöf17:0916+3:3017:0916
2. Alice Olsson21:3929+8:2638:48160
2. Vilma Jansson21:4030+8:2738:49
2. Greta Prince21:4631+8:3338:55
3. Karin Prince18:0711+7:1956:5515-1
16Göteborg-Majorna OK 11:19:39
1. Nadja Ahnoff14:2810+0:4914:2810
2. Linnea Westfeldt19:2021+6:0733:4813+3
2. Sara Bergqvist19:2223+6:0933:50
3. Sofia Gustafsson45:5117+35:031:19:3916+3
17OK Orinto 11:32:49
1. Kajsa Elfström18:3418+4:5518:3418
2. Elsa Hansson39:4532+26:3258:1917-1
2. Alexia Palm39:4633+26:3358:20
3. Elvina Bergdahl34:3016+23:421:32:49170
IFK Göteborg 1ej godkänd
1. Elin Noborn14:237+0:4414:237
2. Hedda Roosej godkändej godkänd
2. Alice Bohlinej startej godkänd
3. Elin Johanssonej startej godkänd

Damer36

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lerums SOK 153:26
1. Maja Axelsson16:42116:421
2. Ebba Näsman17:19134:0110
3. Elsa Moqvist19:256+1:3553:2610
2OK Skogshjortarna 158:32
1. Stina Thern18:283+1:4618:283
2. Agnes Ivarsson21:286+4:0939:5630
2. Johanna Fredrixon24:0610+6:4742:34
2. Emma Hagbergej godkändfullföljt
3. Ebba Thern18:362+0:4658:322-1
3OK Landehof 158:33
1. Sara Saetre20:095+3:2720:095
2. Emma Karlsson19:425+2:2339:512-3
2. Lisa Eriksson24:1011+6:5144:19
2. Johanna Pihlström39:1821+21:5959:27
3. Rebecka Pihlström18:423+0:5258:333+1
4Sävedalens AIK 11:00:37
1. Tuva Öhgren21:516+5:0921:516
2. Ella Pettersson19:294+2:1041:205-1
2. Matilda Lekberg22:178+4:5844:08
2. Ellen Norman22:189+4:5944:09
3. Matilda Wallström19:175+1:271:00:374-1
5IFK Göteborg 11:01:29
1. Matilda Asp22:107+5:2822:107
2. Signe Hördegårdh19:143+1:5541:246-1
2. Linna Nybergej godkändfullföljt
3. Filippa Fagerström20:058+2:151:01:295-1
6Tolered-Utby Ol-klubb 11:02:38
1. Alicia Stridsman22:118+5:2922:118
2. Siri Larsen19:072+1:4841:184-4
3. Evelina Gårdsby21:209+3:301:02:386+2
7IF Rigor 11:07:24
1. Elsa Boberg26:2211+9:4026:2211
2. Anna Svensson22:107+4:5148:327-4
3. Maja Graad18:524+1:021:07:2470
8Frölunda OL 11:07:30
1. Agnes Fors16:462+0:0416:462
2. Annie Fors32:5416+15:3549:409+7
2. Maja Torsein33:0320+15:4449:49
3. Audrey Hansson17:5011:07:308-1
9OK Tranan 21:11:23
1. Emilia Elverlind22:569+6:1422:569
2. Emma Bengtsson25:3712+8:1848:338-1
2. Emma Emanuelsson25:3813+8:1948:34
2. Lovis Dahlquist25:4114+8:2248:37
3. Sara Ohlin22:5010+5:001:11:239+1
10OK Tranan 11:12:46
1. Lisa Östensson20:074+3:2520:074
2. Alva Bengtsson32:5416+15:3553:0110+6
2. Saga Lindqvist32:5518+15:3653:02
2. Wilma Palmqvist32:5619+15:3753:03
3. Sofia Elverlind19:457+1:551:12:46100
11OK Orinto 11:50:52
1. Vera Elfström25:2510+8:4325:2510
2. Anna Verhagen42:1722+24:581:07:4211+1
3. Kristina Bohman43:1012+25:201:50:52110
Göteborg-Majorna OK 1ej godkänd
1. Lovisa Davidsonej godkändej godkänd
2. Linn Månsson28:2715+11:08ej godkänd
3. Carin Löf31:1811+13:28ej godkänd

Damer42

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sjövalla FK 11:13:06
1. Maria Logren21:472+0:0221:472
2. Eleonora Alinder23:59145:461-1
2. Olivia Lundstedt26:283+2:2948:15
3. Märta Ljungberg27:2011:13:0610
2IF Rigor 11:24:04
1. Amelie Reinmyr27:287+5:4327:287
2. Tilda Seldén25:112+1:1252:392-5
3. Lina Erdelius31:253+4:051:24:0420
3Horsens OK 11:27:49
1. Elanor Henriksen28:548+7:0928:548
2. Theresa Skouboe29:145+5:1558:086-2
3. Laura Holm Nielsen29:412+2:211:27:493-3
4Göteborg-Majorna OK 11:30:42
1. Jennifer Davidson21:45121:451
2. Lovisa Lago34:358+10:3656:203+2
2. Edith Zeollaej startfullföljt
3. Klara Bourne34:225+7:021:30:424+1
5Brattås CK 11:40:10
1. Vera Uhrberg35:0110+13:1635:0110
2. Lovis Bergstrand32:236+8:241:07:24100
3. Ida Südhoff32:464+5:261:40:105-5
6Kungälvs OK 11:40:11
1. Hanna Gabrielsson21:494+0:0421:494
2. Molly Granäng37:1710+13:1859:068+4
3. Disa Rangert41:057+13:451:40:116-2
7OK Alehof 12:01:41
1. Ida Bengtsson31:179+9:3231:179
2. Elina Reinholdsson27:344+3:3558:517-2
3. Tove Johansson1:02:508+35:302:01:4170
8FK Herkules 12:01:42
1. Lisa Mossberg38:0611+16:2138:0611
2. Rebecka Stenholdt45:4112+21:421:23:47110
3. Ebba Molinder37:556+10:352:01:428-3
9Lerums SOK 12:10:32
1. Lovisa Moqvist21:483+0:0321:483
2. Tova Larsson34:409+10:4156:285+2
3. Alva Näs1:14:0410+46:442:10:329+4
10Mölndal Outdoor IF 12:10:36
1. Maja Ottosson23:346+1:4923:346
2. Louise Olsson39:0911+15:101:02:439+3
3. Rebecka Gunnarsson1:07:539+40:332:10:3610+1
Tolered-Utby Ol-klubb 1ej godkänd
1. Elvira Söderberg22:055+0:2022:055
2. Filippa Kinde34:197+10:2056:244-1
3. Rakel Hansonej startej godkänd

Herrar30

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Herkules 145:18
1. Albin Svensson17:106+2:1417:106
2. Elias Lauri14:402+1:1731:503-3
3. Lowe Hammar13:282+0:1845:181-2
2Vänersborgs SK 153:25
1. Gabriel Hogedal16:063+1:1016:063
2. Joel Isaksson21:069+7:4337:126+3
3. Liam Hogedal16:134+3:0353:252-4
3Frölunda OL 156:26
1. Emil Wallenius16:094+1:1316:094
2. Alexander Fedje14:423+1:1930:512-2
3. Martin Ek25:3511+12:2556:263+1
4Tolered-Utby Ol-klubb 256:27
1. Ludvig Medin17:159+2:1917:159
2. Axel Rydgren13:23130:381-8
3. Elvis Åberg25:4912+12:3956:274+3
5OK Alehof 156:43
1. Axel Slätt15:202+0:2415:202
2. Isak Dahl18:044+4:4133:245+3
3. Malte Ljungkvist23:199+10:0956:4350
6Sävedalens AIK 157:18
1. Isak Ögren14:56114:561
2. Emil Skepp18:265+5:0333:224+3
2. Herman Pettersson18:366+5:1333:32
3. Linus Bååth23:5610+10:4657:186+2
7OK Löftan 157:56
1. Elin Andersson17:5411+2:5817:5411
2. Alva Sahlin23:1510+9:5241:098-3
2. Melker Johansson23:1711+9:5441:11
2. Oskar Moberg23:1812+9:5541:12
3. Filip Hansson16:475+3:3757:567-1
8Tolered-Utby Ol-klubb 157:58
1. Jakob Eriksson17:095+2:1317:095
2. Ulrik Olsson20:157+6:5237:247+2
2. Noah Törngren20:168+6:5337:25
3. Erik Petersson20:347+7:2457:588+1
9Sjövalla FK 158:08
1. Einar Beckman17:128+2:1617:128
2. Vera Höglund25:4013+12:1742:529+1
2. Elmer Jenefeldt25:4114+12:1842:53
3. William Björnbecker15:163+2:0658:0890
10OK Tranan 11:06:11
1. Erik Kindlund17:117+2:1517:117
2. Hjalmar Ingelsbo35:5017+22:2753:0111+4
2. Theo Larsson35:5318+22:3053:04
3. Otto Larsson13:1011:06:1110-1
11OK Orinto 11:06:48
1. Erik Verhagen17:5310+2:5717:5310
2. Eskil Winckler25:4315+12:2043:36100
2. Jonatan Barth37:2019+23:5755:13
2. Anton Winckler37:2520+24:0255:18
3. Elliot Burvall23:128+10:021:06:4811+1
12Mölndal Outdoor IF 11:18:42
1. Ivar Lingsten27:5512+12:5927:5512
2. Theander Hulthén32:1816+18:551:00:13120
3. Svante Krutrök18:296+5:191:18:42120
Göteborg-Majorna OK 1ej start
1. Ola Leireej startej start
2. Jonas Leireej startej start
3. Filip Valentinej startej start
Göteborgs SK 1ej start
1. Emil Augustssonej startej start
2. Hedvig Augustssonej startej start
2. Elliot Halldinej godkändej start
3. Linus Augustssonej startej start
OK Landehof 1ej start
1. Gustav Rex (vacant)ej startej start
2. Gustav Rex (vacant)ej startej start
3. Samuel Ringström (vacant)ej startej start

Herrar36

20 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sjövalla FK 147:03
1. Linus Alinder14:284+0:2414:284
2. Ebbe Holmqvist16:142+0:0630:423-1
3. Fabian Alinder16:213+2:2247:031-2
2Sävedalens AIK 148:46
1. Arvid Skepp14:04114:041
2. Simon Bååth16:303+0:2230:3410
2. Emil Lindbladej startfullföljt
3. Gunnar Fovaeus18:127+4:1348:462+1
3OK Löftan 152:15
1. Simon Corneliusson14:073+0:0314:073
2. Oskar Blom21:499+5:4135:564+1
2. Hugo Åkerberg22:5315+6:4537:00
3. Tobias Johansson16:192+2:2052:153-1
4OK Löftan 254:41
1. Gustav Andersson19:428+5:3819:428
2. Albin Paulsson18:154+2:0737:577-1
3. Victor Hansson16:445+2:4554:414-3
5Kungälvs OK 157:12
1. Lukas Groth14:356+0:3114:356
2. Axel Ekdala22:4612+6:3837:215-1
2. Rasmus Granäng22:4813+6:4037:23
2. Vidar Ekdala22:4914+6:4137:24
3. Dante Rangert19:519+5:5257:1250
6Tolered-Utby Ol-klubb 159:31
1. Ivar Henriksson19:347+5:3019:347
2. Jakob Baier22:1910+6:1141:538+1
2. Arvid Petersson22:2211+6:1441:56
3. Albin Liljenvall17:386+3:3959:316-2
7OK Landehof 21:01:12
1. Valter Drejmo22:3015+8:2622:3015
2. Karl Granfors20:128+4:0442:4210-5
2. Gustav Rex32:5725+16:4955:27
3. Elias Nyqvist18:308+4:311:01:127-3
8Göteborg-Majorna OK 11:01:57
1. Elias Nordberg14:062+0:0214:062
2. Anton H23:3220+7:2437:386+4
2. Emil Arvidssonej startfullföljt
3. Kristian Westfeldt24:1913+10:201:01:578+2
9OK Landehof 11:02:18
1. Melker Åkesson14:305+0:2614:305
2. Alvin Ollander16:08130:382-3
3. Colin Holmén31:4017+17:411:02:189+7
10IFK Göteborg 11:06:03
1. Anton Söderbergh19:5612+5:5219:5612
2. Linus Carlsson Kokinsky23:0217+6:5442:58120
2. Nils Andreasson23:0618+6:5843:02
3. Jakob Asp23:0511+9:061:06:0310-2
11IFK Göteborg 21:06:04
1. Lukas Erdalen19:5511+5:5119:5511
2. Gustav Asp22:5416+6:4642:49110
2. Albin Boell23:1019+7:0243:05
3. Hugo Noborn23:1512+9:161:06:04110
12Sjövalla FK 21:06:55
1. Malte Måhlberg20:1513+6:1120:1513
2. Isak Lemurell24:4721+8:3945:02130
2. Axel Jonsson24:5322+8:4545:08
3. Hannes Essunger21:5310+7:541:06:5512-1
13OK Alehof 11:07:16
1. Simon Ljungkvist23:0516+9:0123:0516
2. Gustav Berts18:585+2:5042:039-7
2. Erik Slätt19:486+3:4042:53
2. Emil Grönroos19:557+3:4743:00
3. Alfred Johansson25:1314+11:141:07:1613+4
14Göteborgs SK 11:07:29
1. Johan Wall Jungbjer19:5310+5:4919:5310
2. Arvid Lundberg33:3727+17:2953:3014+4
2. Elis Grahn33:4028+17:3253:33
3. Oscar Wall Jungbjer13:5911:07:29140
15IF Rigor 21:22:31
1. Andy Granfors24:3417+10:3024:3417
2. Gottfrid Alexandersson41:2730+25:191:06:0118+1
3. Alfred Erdelius16:304+2:311:22:3115-3
16IK Uven 11:26:51
1. Simon Grahn22:2814+8:2422:2814
2. Gideon Ekholm33:2526+17:1755:5315+1
2. Elias Doncic33:5429+17:4656:22
3. Albin Karlsmo30:5816+16:591:26:5116+1
17Markbygdens OK / OK Räven 11:30:59
1. Noah Hedenblom27:4918+13:4527:4918
2. Klara Hansson Sandberg32:3324+16:251:00:2217-1
3. Axel Eckhardt30:3715+16:381:30:59170
18OK Orinto 11:47:44
1. Max Billing27:5819+13:5427:5819
2. Erik Billström28:0123+11:5355:5916-3
3. Benjamin Reul51:4518+37:461:47:4418+2
Brattås CK 1ej godkänd
1. Erik Südhoff41:5420+27:5041:5420
2. Linus Bäckbergej godkändej godkänd
2. Astrid Uhrbergej startej godkänd
3. Erik Perssonej startej godkänd
IF Rigor 1ej godkänd
1. Olle Florén19:529+5:4819:529
2. Edvin Alexanderssonej godkändej godkänd
3. Emil Seldénej godkändej godkänd
OK Alehof 2ej start
1. Felix Johanssonej startej start
2. Gustav Bertsej startej start
3. Emil Grönroosej startej start
OK Lindéna 1ej start
1. Casper Gunnarssonej startej start
2. Elias Norénej startej start
3. Isak Bengtssonej startej start

Herrar42

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Lerums SOK 11:12:59
1. William Sturesson25:214+1:2625:214
2. Jakob Gunnarsson25:18150:391-3
2. Jonas Olanders48:2213+23:041:13:43
2. Simon Alfredsson49:0115+23:431:14:22
3. Emil Axelsson22:2011:12:5910
2OK Landehof 11:13:19
1. Felix Drejmo23:55123:551
2. Albin Nyqvist26:572+1:3950:522+1
3. Samuel Pihlström22:272+0:071:13:1920
3Sävedalens AIK 21:24:01
1. Emil Ravakko25:305+1:3525:305
2. Gabriel Öhgren33:426+8:2459:123-2
3. Casper Skepp24:493+2:291:24:0130
4Sävedalens AIK 11:30:41
1. Rasmus Johansson Fjordside25:316+1:3625:316
2. Oscar Hasselberg37:347+12:161:03:054-2
3. Nils Grimbeck27:366+5:161:30:4140
5Göteborg-Majorna OK 11:34:47
1. Viktor Jellvert Börjeson24:012+0:0624:012
2. Henrik Löf39:298+14:111:03:305+3
2. Johan Sörenssonej godkändfullföljt
2. Hannes L Nordénej startfullföljt
3. Simon Nordberg31:177+8:571:34:4750
6FK Herkules 11:50:46
1. Mattias Lauri37:519+13:5637:519
2. Anton Kastrup33:395+8:211:11:308-1
2. Tom Axel Ekenstråleej startfullföljt
3. Viktor Le Claire39:169+16:561:50:466-2
7Tolered-Utby Ol-klubb 11:52:23
1. Jakob Lundberg31:508+7:5531:508
2. Viktor Järnekull32:213+7:031:04:116-2
2. Samuel Ljungqvist32:274+7:091:04:17
2. Rasmus Eriksson46:0812+20:501:17:58
3. Simon Gårdsby48:1212+25:521:52:237+1
8Karlskrona SOK 11:52:42
1. Anton Törnqvist26:367+2:4126:367
2. Frantisek Svetnicky44:469+19:281:11:2270
3. Hugo Larsson41:2011+19:001:52:428+1
9OK Skogshjortarna 11:54:38
1. Lukas Larsson25:193+1:2425:193
2. Noel Bengtsson48:4614+23:281:14:059+6
2. Mohsen Nouri51:5918+26:411:17:18
2. Anton Lund1:07:1820+42:001:32:37
3. Simon Veltman40:3310+18:131:54:3890
10Kungälvs OK 11:54:54
1. Filip Johansson38:1110+14:1638:1110
2. Oscar Lundborg50:1116+24:531:28:22100
3. Fritjof Aderstedt Althoff26:324+4:121:54:54100
11IK Uven 12:07:28
1. Ville Grahn41:4311+17:4841:4311
2. William Rönnborg51:1317+25:551:32:56110
2. Jacob Grahn52:1119+26:531:33:54
3. Victor Beischer34:328+12:122:07:28110
12Horsens OK 13:21:52
1. Jonas Ellegaard Kokholm59:3912+35:4459:3912
2. Lasse Fenger Vad45:3411+20:161:45:13120
3. Lea Ellegård Kokholm1:36:3913+1:14:193:21:52120
Mölndal Outdoor IF 1ej godkänd
1. Axel Cullbrand1:18:5813+55:031:18:5813
2. Ville Törmänenej godkändej godkänd
3. Viktor Janssonej godkändej godkänd
Stenungsunds OK 1ej godkänd
1. Johan Lundej godkändej godkänd
2. Arvid Ekström45:0810+19:50ej godkänd
3. Willy Fjällborg27:075+4:47ej godkänd

Prop Vit

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Orion 156:43
1. Lisa Swartz18:092+0:1418:092
2. Nils Swartz20:29138:381-1
3. Lisa Swartz18:05156:4310
2Göteborg-Majorna OK 11:15:22
1. Thomas Gustafsson17:55117:551
2. Lars Elkjaer27:422+7:1345:372+1
3. Irene Kallin29:452+11:401:15:2220
3Göteborgs SK 11:42:45
1. Jessica Augustsson18:173+0:2218:173
2. Inger Fredrikson41:253+20:5659:4230
3. Carl-Fredrik Fredrikson43:035+24:581:42:4530
4Frölunda OL 12:03:58
1. Eva Hansson23:594+6:0423:594
2. Pia Heikkinen1:07:524+47:231:31:5140
3. Marie Carlsson32:073+14:022:03:5840
AFS 1ej godkänd
1. Ben Sorm35:205+17:2535:205
2. Jade Dudessayej godkändej godkänd
3. Alex Gonzales37:184+19:13ej godkänd
Testlagej godkänd
1. Stefan Kinellej godkändej godkänd
2. Peter Aspej godkändej godkänd
3. ej startej start
OK Landehof 1ej start
1. Jennie Lidénej startej start
2. Elin Lidénej startej start
3. Johan Lidénej startej start

Prop Orange

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tolered-Utby Ol-klubb 31:30:02
1. Ralph Kinde24:344+1:2324:344
2. Albin Söderberg34:083+1:1058:422-2
3. Karin Eriksson31:205+8:571:30:021-1
2OK Löftan 11:30:13
1. Mats Andersson23:132+0:0223:132
2. Jonas Hultin33:112+0:1356:241-1
3. Henrik Andersson33:496+11:261:30:132+1
3Lerums SOK 11:35:46
1. Vilhelm Melkstam24:323+1:2124:323
2. Marie-Louise Larsson48:517+15:531:13:235+2
3. Kent Eriksson22:2311:35:463-2
4FK Herkules 21:38:32
1. Erik Lauri23:11123:111
2. Mattias Brännström45:325+12:341:08:433+2
3. Stefan Hammar29:492+7:261:38:324+1
5Tolered-Utby Ol-klubb 21:53:23
1. Anders Bäckman35:056+11:5435:056
2. Helen Ljungqvist47:076+14:091:22:127+1
3. Axel Hanson31:114+8:481:53:235-2
6FK Herkules 12:17:20
1. Peter Gergely40:579+17:4640:579
2. Emma Skantz35:304+2:321:16:276-3
3. Eija Lauri1:00:5310+38:302:17:2060
7OK Tranan 12:17:52
1. Mattias Karlsson34:545+11:4334:545
2. Jesper Ingelsbo1:08:1410+35:161:43:089+4
3. Ann-Sophie Ohlin34:448+12:212:17:527-2
8Mölndal Outdoor IF 12:22:35
1. Elisabet Cullbrand36:277+13:1636:277
2. Gunilla le Dous32:5811:09:254-3
3. Johanna Hulthén1:13:1011+50:472:22:358+4
9OK Orinto 12:22:46
1. Annika Andersson37:578+14:4637:578
2. Birgitta Verhagen57:488+24:501:35:4580
3. Annette Reul47:019+24:382:22:469+1
10SMHI IF 13:08:52
1. Johanna Linders57:4311+34:3257:4311
2. Moa Edman1:36:5212+1:03:542:34:35110
3. Lars Arneborg34:177+11:543:08:5210-1
IK Uven 1ej godkänd
1. Rosa Johansson52:3410+29:2352:3410
2. Carl-Henrik Hallberg1:08:019+35:032:00:35100
3. Karl-Axel Johanssonej godkändej godkänd
FK Herkules 3ej godkänd
1. Ulrika Molinderej godkändej godkänd
2. Jane Mcpheat1:09:1011+36:12ej godkänd
3. Erik Lauriej godkändej godkänd
Göteborg-Majorna OK 1ej godkänd
1. Rasmus Henrikssonej godkändej godkänd
2. Elin Strandhagenej godkändej godkänd
3. Elisabeth Strandhagen30:343+8:11ej godkänd

Prop Röd

25 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Alehof 21:22:19
1. Mattias Nilsson26:25126:251
2. Rasmus Larsson30:513+5:3057:162+1
3. Mattias Nilsson25:0311:22:191-1
2Göteborg-Meierna AA 11:23:38
1. Viktor Stensson31:436+5:1831:436
2. Joakim Eliasson25:21157:041-5
3. Jonas Merz26:342+1:311:23:382+1
3OK Alehof 41:33:46
1. Douglas Fransson Lee29:034+2:3829:034
2. Anders Lövgärd33:166+7:551:02:1940
3. Fredrik Sturesson31:276+6:241:33:463-1
4Sävedalens AIK 11:35:25
1. David Gabrielsson34:509+8:2534:509
2. Fredrik Weihard26:522+1:311:01:423-6
3. John Gabrielsson33:437+8:401:35:254+1
5OK Skogsfalken / FK Boken 11:38:42
1. Marcus Svensson34:478+8:2234:478
2. Erik Bengtsson33:347+8:131:08:217-1
3. Fredrik Wennermark30:214+5:181:38:425-2
6OK Alehof 11:42:51
1. Albin Thunberg26:262+0:0126:262
2. Erik Johansson48:5716+23:361:15:2310+8
3. Tobias Lindell27:283+2:251:42:516-4
7OK Alehof 31:43:07
1. Martin Ankel37:0511+10:4037:0511
2. Hugo Thunberg34:558+9:341:12:008-3
3. Christoffer Andersen31:075+6:041:43:077-1
8OK Alehof 51:43:40
1. Stefan Dahl34:457+8:2034:457
2. Per Grönroos32:065+6:451:06:515-2
3. Johan Uneman36:499+11:461:43:408+3
9IF Rigor 11:49:00
1. Martin Boberg29:013+2:3629:013
2. Martin Svensson39:1911+13:581:08:206+3
3. Niklas Florén40:4011+15:371:49:009+3
10Göteborg-Majorna OK 21:52:53
1. Jens Kaminsky34:5710+8:3234:5710
2. Patrik Falk37:5810+12:371:12:559-1
3. Christer Borg39:5810+14:551:52:5310+1
11OK Tranan 12:06:04
1. Peter Östensson57:3425+31:0957:3425
2. Mats Kindlund31:444+6:231:29:1816-9
3. Max Larsson36:468+11:432:06:0411-5
12Mölndal Outdoor IF 12:11:10
1. Viktoria Wallin37:1313+10:4837:1313
2. Daniel Nyberg43:0712+17:461:20:2011-2
3. Erik Hulthén50:5016+25:472:11:1012+1
13Göteborg-Majorna OK 42:11:55
1. Andreas Eklund40:1915+13:5440:1915
2. Erik André45:0913+19:481:25:28150
3. David André46:2713+21:242:11:5513-2
14Göteborg-Majorna OK 32:14:02
1. Camilla Niklasson45:2719+19:0245:2719
2. Anna Niklasson36:379+11:161:22:0412-7
3. Moa Berglund51:5818+26:552:14:0214+2
15Centrum OK 12:16:43
1. Sofia Andersson38:2714+12:0238:2714
2. Karin Fägerlind45:5215+20:311:24:19140
3. Henrik Hellborg52:2420+27:212:16:4315+1
16Brattås CK 12:17:57
1. Magnus Arvidsson29:085+2:4329:085
2. Thomas Bergstrand53:0720+27:461:22:1513+8
3. Jan Uhrberg55:4221+30:392:17:5716+3
17Halmstad OK / Kils OK 12:20:35
1. Erik Kvarnström44:0516+17:4044:0516
2. Niklas Hidman54:3921+29:181:38:4419+3
3. Malin Settergren41:5112+16:482:20:3517-2
18IK Uven 12:20:48
1. Leif Hagman46:2722+20:0246:2722
2. Torbjörn Grahn45:5014+20:291:32:1717-5
3. Mats Dahlrot48:3115+23:282:20:4818+1
19IK Stern 12:28:50
1. Erik Simonsson37:1012+10:4537:1012
2. Ida Andersson1:03:4624+38:251:40:5621+9
3. Henrik Johansson47:5414+22:512:28:5019-2
20Tolered-Utby Ol-klubb 12:31:47
1. Jonas Rothén49:1024+22:4549:1024
2. Styrbjörn Törngren51:4318+26:221:40:5320-4
3. Styrbjörn Törngren50:5417+25:512:31:47200
21FK Åsen / Göteborg-Majorna OK 12:33:33
1. Anders Frelek48:4423+22:1948:4423
2. Fredrik Persson52:4719+27:261:41:3122-1
3. Stefan Pauli52:0219+26:592:33:3321-1
22OK Orinto 12:42:09
1. Martin Johansson45:4121+19:1645:4121
2. Torbjörn Wikström50:3917+25:181:36:2018-3
3. Ola Steneborg1:05:4923+40:462:42:0922+4
23IK Uven 22:49:53
1. Alice Barrefors45:2217+18:5745:2217
2. Emelie Rönnborg1:00:4323+35:221:46:0524+7
3. Anton Mildton1:03:4822+38:452:49:5323-1
Göteborgs SK 1ej godkänd
1. Arvid Wikström45:2618+19:0145:2618
2. Magnus Wall Jungbjerej godkändej godkänd
3. Filip Lemanej godkändej godkänd
OK Landehof 1ej godkänd
1. Andreas Pihlström45:2820+19:0345:2820
2. Per Willner59:0022+33:391:44:2823+3
3. John Jonssonej godkändej godkänd
OK Lindéna 1ej start
1. Stefan Gunnarssonej startej start
2. Fredrik Norénej startej start
3. Sylvia Karlssonej startej start

Damer48

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kungälvs OK 11:23:12
1. Kajsa Rask29:184+1:1529:184
2. Elina Hanson27:58157:161-3
3. Johanna Nilsson25:5611:23:1210
2Kungälvs OK 21:27:56
1. Ellika Groth29:195+1:1629:195
2. Lisa Börnstedt29:122+1:1458:313-2
3. Elsa Aderstedt Althoff29:252+3:291:27:562-1
3IFK Göteborg 11:27:59
1. Anna Flakberg29:142+1:1129:142
2. Olivia Asp29:153+1:1758:2920
2. Alva Bohlinej startfullföljt
2. Agnes Bohlinej startfullföljt
3. Thea Fagerström29:303+3:341:27:593+1
4OK Tranan 11:37:21
1. Maja Kindlund28:03128:031
2. Malin Nilsson35:486+7:501:03:515+4
3. Julia Elverlind33:305+7:341:37:214-1
5Sävedalens AIK 11:38:16
1. Kajsa Carlsson Wallum29:173+1:1429:173
2. Kajsa Norman35:577+7:591:05:146+3
2. Julia Lindblad35:588+8:001:05:15
3. Rebecca Lekberg33:024+7:061:38:165-1
6Göteborg-Majorna OK 11:47:34
1. Isabella Lago29:596+1:5629:596
2. Frida Andersson33:234+5:251:03:224-2
2. Clara Berglund Hiltunen34:075+6:091:04:06
3. Nellie Månsson44:127+18:161:47:346+2
7FK Friskus-Varberg 12:08:39
1. Hanna Carlqvist39:377+11:3439:377
2. Emma Eliasson46:079+18:091:25:4470
3. Evelina Olsson42:556+16:592:08:3970

Herrar48

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sävedalens AIK 11:41:40
1. Johannes Holmgren32:032+0:0332:032
2. Daniel Holmgren40:267+30:051:12:296+4
2. Jesper Lagerberg40:449+30:231:12:47
3. Carl Josefsson29:1111:41:401-5
2FK Friskus-Varberg 11:43:08
1. Noah Bechtel32:305+0:3032:305
2. Alex Johansson37:374+27:161:10:074-1
3. Tim Johansson33:012+3:501:43:082-2
3Trollhättans SOK 11:46:04
1. Filip Johansson32:224+0:2232:224
2. Eric Berlin40:267+30:051:12:487+3
3. Anders Björklund33:163+4:051:46:043-4
4OK Tranan 11:47:20
1. Gustav Ohlin32:376+0:3732:376
2. Klas Johansson36:022+25:411:08:391-5
3. Gustav Östensson38:414+9:301:47:204+3
5OK Löftan 12:10:47
1. Jesper Johansson32:043+0:0432:043
2. Jakob Moberg38:066+27:451:10:105+2
2. Edvin Sahlinej godkändfullföljt
3. Daniel Glimtén1:00:375+31:262:10:4750
6Göteborg-Majorna OK 12:19:29
1. Erik Hogedal32:00132:001
2. Felix Falk38:035+27:421:10:033+2
2. Kalle Lundgren46:0310+35:421:18:03
3. Oskar Bresin1:09:266+40:152:19:296+3
7Helsingborgs SOK 12:30:22
1. Jacob Moberg32:427+0:4232:427
2. Axel Orrhede36:193+25:581:09:012-5
3. Andreas Grönvall1:21:217+52:102:30:227+5
OK Orinto 1ej godkänd
1. Emil Sundström1:28:369+56:361:28:369
2. Olle Elfström52:1711+41:562:20:5390
3. Gustav Bohmanej startej godkänd
Sjövalla FK 1ej godkänd
1. Johan Hjelmér39:218+7:2139:218
2. Isak Wideskott52:2212+42:011:31:4380
2. Wilmer Holmqvist1:47:0513+1:36:442:26:26
3. Adam Olssonej godkändej godkänd
Tolered-Utby Ol-klubb 1ej godkänd
1. William Collianderej godkändej godkänd
2. Felix Kinde10:211ej godkänd
3. Hugo Söderbergej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila