Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Södertörn Natt KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Södertörn Natt KM
Arrangörsorganisation: Haninge SOK
Datum: tisdag 28 april 2015

D21

4 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise MarkstedtOK Södertörn46:059:15
2Tove LagerbergOK Södertörn51:47+5:4210:23
3Marielle LarssonOK Södertörn56:33+10:2811:21
Marita FreimaneOK Södertörnej godkänd

H21

5 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josh BeechOK Södertörn46:327:48
2Fredrik LarssonOK Södertörn48:46+2:148:10
3Linus BacklundOK Södertörn58:26+11:549:48
4Johan MarkstedtOK Södertörn1:13:43+27:1112:22
Jesper LagerbergOK Södertörnutgått
Johan SisellOK Södertörnej start
Mattias NylundOK Södertörnej start

H18

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LissmatsOK Södertörn50:5614:28

D16

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn25:128:22
2Ella AnderssonOK Södertörn30:47+5:3510:13

H16

3 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias IvaresOK Södertörn27:499:14
2Axel KudinoffOK Södertörn29:42+1:539:52
3Hugo LindbärgOK Södertörn30:55+3:0610:16
4Simon ÖsterlingOK Södertörn37:51+10:0212:34
Adam HedbergOK Södertörnej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start

D14

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva SandénOK Södertörn31:5210:35
2Lotten SandénOK Södertörn32:53+1:0110:55
3Katarina NorrbyOK Södertörn35:02+3:1011:38

H14

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin JakobssonOK Södertörn36:3512:09
2Ludvig SigrandOK Södertörn53:17+16:4217:42

D12

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester AnderssonOK Södertörn27:5613:53

H12

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis SandénOK Södertörn24:0812:00
Max ÖsterlingOK Södertörnej start

H10

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn25:3412:43

H45

4 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas MattssonOK Södertörn1:07:4213:35
2Mattias SkepplingOK Södertörn1:15:52+8:1015:14
3Olle SandénOK Södertörn1:30:04+22:2218:05

H50

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JakobssonOK Södertörn35:1410:00
2Göran HellgrenOK Södertörn37:28+2:1410:38
3Per FranzénOK Södertörn43:14+8:0012:16
4Nils EklöwOK Södertörn48:45+13:3113:50

H60

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn42:4812:09
2Sune SisellOK Södertörn50:32+7:4414:21
Jan LindgrenOK Södertörnej godkänd

H65

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paul NorénOK Södertörn42:1011:58
2Kjell HolmbergOK Södertörn47:41+5:3113:32
3Örjan KampegårdOK Södertörn1:24:54+42:4424:07

H75

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf EskilssonOK Södertörn1:11:0323:36

Öppen motion 3

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:09:3323:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser