Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frosta OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frosta OK
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: söndag 3 april 2011

D21

6 430 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne GunellFSO42:276:36
2Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna42:28+0:016:36
3Sara Snogerup LinseLunds OK46:44+4:177:16
4Sieglinde KundischLunds OK48:44+6:177:34
5Sabina BäckFSO50:59+8:327:55
6Anna EdenbrandtLunds OK53:28+11:018:18
7Carin EmlénVittjärvs IK53:37+11:108:20
8Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK55:27+13:008:37
9Elin SvenssonOK Pan-Kristianstad55:28+13:018:37
10Frida NilssonSkåneslättens OL56:44+14:178:49
11Linda Nordin AbajiEksjö SOK56:59+14:328:51
12Sanni LepolaFSO58:05+15:389:01
13Eva-Lotta BengtssonLunds OK58:44+16:179:08
14Elisabeth HolmdahlBergnäsets AIK1:00:47+18:209:27
15Anna HellnerIstrums SK1:00:57+18:309:28
16Malin JensenOK Kontinent1:01:05+18:389:29
17Carolina NilssonOK Kompassen1:02:36+20:099:44
18Lina HidåsOK Kontinent1:05:53+23:2610:14
19Marie SigboHjärnarps GH OL1:06:18+23:5110:18
20Anna BrodinOK Kontinent1:07:45+25:1810:32
21Elin TörnrothHjobygdens OK1:09:47+27:2010:51
22Sara LarssonEksjö Garnisons IF1:10:09+27:4210:54
23Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:10:41+28:1410:59
Ingela SmedenmarkRonneby OKdiskvalificerad
Anna OlssonLunds OKej start
Louise AxelssonFK Göingarnaej start

H21

9 440 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ModigOK Pan-Kristianstad47:335:02
2Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF49:28+1:555:14
3Emil JönssonHalmstad OK50:37+3:045:21
4Erik ÖhlundUlricehamns OK50:47+3:145:22
5Mikael KristenssonLeksands OK51:28+3:555:27
6Jonathan GunnarssonOK Pan-Kristianstad53:37+6:045:40
7Harri KarlssonOK Pan-Kristianstad54:01+6:285:43
8Topi PenttinenFSO54:18+6:455:45
9Conny ForsbergIF Thor54:42+7:095:47
10Thomas JohannessonRonneby OK54:58+7:255:49
11Victor MansnerFSO55:23+7:505:52
12Petter JönssonJärla Orientering55:35+8:025:53
13Jens JernFSO55:42+8:095:54
14Anton LifRehns BK55:45+8:125:54
15Esa HuttunenFSO56:30+8:575:59
16Philip PålssonSkåneslättens OL58:07+10:346:09
17Filip HolmHalmstad OK58:46+11:136:13
18Henrik OlofssonHelsingborgs SOK59:05+11:326:15
19Patrik LindebergSkåneslättens OL59:27+11:546:17
20Fredrik JohanssonBredaryds SOK59:39+12:066:19
21Johan BäckmanFSO59:40+12:076:19
22Karl DannbringSkåneslättens OL1:00:21+12:486:23
23Jesper HåkanssonFK Göingarna1:00:30+12:576:24
24Håkan GunnarssonFK Göingarna1:00:57+13:246:27
25Johan EkelövSkåneslättens OL1:01:27+13:546:30
26Benjamin EdlundIK Ymer1:02:17+14:446:35
27Marcus BillOK Pan-Kristianstad1:02:26+14:536:36
28Andreas HallFSO1:02:29+14:566:37
29Mikael PihlLunds OK1:02:52+15:196:39
30Marcus SvenssonSkåneslättens OL1:03:12+15:396:41
31Mikael PihelOK Tisaren1:03:28+15:556:43
32Andreas ErikssonLunds OK1:03:33+16:006:43
33Daniel BlomsterFSO1:03:40+16:076:44
34Magnus LarssonFK Göingarna1:03:57+16:246:46
35Robin WestessonOK Kontinent1:04:10+16:376:47
36Peder KockOK Pan-Kristianstad1:04:38+17:056:50
36Stefan PålssonSkåneslättens OL1:04:38+17:056:50
38Martin WendtLunds OK1:04:56+17:236:52
39Lars JakobssonIF Hagen1:05:52+18:196:58
40Christer LiljaOK Denseln1:06:01+18:286:59
41Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:06:59+19:267:05
42Bo SöderqvistLunds OK1:08:43+21:107:16
43Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:09:11+21:387:19
44Fredrik NilssonHelsingborgs SOK1:09:16+21:437:20
45Samuel TranemyrLunds OK1:10:27+22:547:27
46Magnus HärwellEslövs FK1:10:41+23:087:29
47Erik JonssonHestra IF1:11:04+23:317:31
48Jens SörvikLunds OK1:11:22+23:497:33
49Martin DelinHärlövs IF1:11:36+24:037:35
50Björn HellrupHelsingborgs SOK1:12:06+24:337:38
51Johan LundqvistOK Gynge1:15:19+27:467:58
52Erik HanssonBredareds IF1:15:39+28:068:00
53Simon MånssonÖrkelljunga FK1:15:44+28:118:01
54John KumlinIK Ymer1:18:51+31:188:21
55Henrik LundqvistOK Gynge1:21:34+34:018:38
56Sebastian WahlströmSnättringe SK1:21:54+34:218:40
57Peter NilssonLunds OK1:30:36+43:039:35
58Axel LindénRonneby OK1:34:28+46:5510:00
Johannes HenrikssonHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Mikkel SkaarupBallerup OKdiskvalificerad
Robin FröbergFSOdiskvalificerad
Göran SundblomLunds OKdiskvalificerad
Jonas BengtssonFK Göingarnaej start
Henrik ModigOK Pan-Kristianstadej start
Jonathan SvenssonVäxjö OKej start
Lars-Johan AhlqvistFSOej start

D20

5 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kirsi NurmiVaaSu43:308:07
2Ida-Marie SkogvikFSO44:51+1:218:22
3Charlotta LinnailaFSO45:19+1:498:28
4Julia BjörkstrandFSO46:24+2:548:40
5Ina WesterlundFSO46:30+3:008:41
6Anna SjöströmLunds OK59:27+15:5711:06
7Elina GrahnFSO1:07:02+23:3212:31
Emma MånssonÖrkelljunga FKdiskvalificerad
Camilla NilssonOK Torfinnej start
Rafaela IlmoniFSOej start

H20

8 010 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto SundFSO46:495:50
2Erik HaajanenFSO48:48+1:596:05
3Joel SågforsFSO54:41+7:526:49
4Arvid KällOK Älme1:14:23+27:349:17
5Olof ChristenssonOK Skogsfalken1:15:35+28:469:26
6Björn LinseLunds OK1:28:40+41:5111:04
Tobias HenrikssonFSOdiskvalificerad

D18

5 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victoria HöstmanFSO42:297:56
2Frida HedinHjärnarps GH OL44:23+1:548:17
3Johanna von FrenckellFSO47:10+4:418:48
4Ellen ReimerTormestorps IF48:28+5:599:03
5Julia DahlHjärnarps GH OL49:01+6:329:09
6Jenny OlssonÖrkelljunga FK49:16+6:479:12
7Emilia SågforsFSO51:22+8:539:36
8Ella NurmiVaaSu52:03+9:349:43
9Emma LindroosFSO52:52+10:239:52
10Lina BoholmFSO54:11+11:4210:07
11Anna ÅhlinHelsingborgs SOK55:12+12:4310:19
12Susanna ForsellFSO55:33+13:0410:22
13Karin BredfeltLunds OK59:06+16:3711:02
Märta-Stina KällOK Älmediskvalificerad
Elida OttmerHelsingborgs SOKej start

H18

7 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niclas PortinFSO49:506:35
2Simon EngelHässleholms OK52:21+2:316:55
3Matias LundFSO55:16+5:267:18
4Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL1:01:45+11:558:10
5Niclas DelinHärlövs IF1:16:42+26:5210:08
6Kristian OxenstiernaSkåneslättens OL1:37:30+47:4012:53
Jonathan ÅhmanFSOdiskvalificerad

D16

4 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pim HedbergLunds OK33:247:51
2Jessica NilssonOK Torfinn34:02+0:388:00
2Kajsa HedinHjärnarps GH OL34:02+0:388:00
4Kajsa WetterströmTormestorps IF34:58+1:348:13
5Patricia EdgarssonAndrarums IF39:31+6:079:17
6Miranda ReimerTormestorps IF40:54+7:309:37
7Felicia FeursteinTormestorps IF41:00+7:369:38
8Elin CarlssonTormestorps IF41:12+7:489:41
9Caroline LindelöwHärlövs IF43:04+9:4010:08
10Alexandra StrandvallFSO44:34+11:1010:29
11Josefina BäckFSO47:03+13:3911:04
12Caroline SandelinFSO47:07+13:4311:05
13Åse DannbringSkåneslättens OL47:41+14:1711:13
14Amanda NilssonSkåneslättens OL48:33+15:0911:25
15Annika JönssonSkåneslättens OL50:10+16:4611:48
16SOPHIE NILSSONIS Kullen51:05+17:4112:01
17Emelie MalmbergMalmö OK52:06+18:4212:15
18Lovisa NilssonTormestorps IF1:01:03+27:3914:21
19Frida JönssonLunds OK1:26:11+52:4720:16

H16

5 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL34:166:05
2Axel SchulzHelsingborgs SOK35:09+0:536:15
3Henning OttmerTormestorps IF40:08+5:527:08
4Joel EinarssonTormestorps IF42:06+7:507:29
5Robin LarssonFK Göingarna43:56+9:407:49
6Harald OttmerTormestorps IF44:14+9:587:52
7Viljam GrahnFSO44:30+10:147:55
8Carl RämmalLunds OK45:05+10:498:01
9Anton LarssonFK Göingarna46:42+12:268:18
10Karl-Johan PerssonTormestorps IF46:48+12:328:19
11Kare VisuriFSO47:04+12:488:22
12David SvenssonFK Boken49:25+15:098:47
13Moltas ViebkeMalmö OK49:48+15:328:51
14Anton MånssonÖrkelljunga FK51:19+17:039:07
15Oskar Jensen SondénMalmö OK52:49+18:339:23
16Robin KarlssonTormestorps IF53:07+18:519:27
17Nils IngelhagFrölunda OL56:58+22:4210:08
18Mattis ErnstssonFK Göingarna57:09+22:5310:10
19Axel MatssonHjärnarps GH OL1:03:34+29:1811:18
Mattias JacobssonMalmö OKej start
Morgan OlssonAndrarums IFej start

D14

3 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BredfeltLunds OK34:159:19
2Ebba SöderlundTormestorps IF35:20+1:059:37
3Erica ErikssonHjärnarps GH OL37:31+3:1610:13
4Linnea GustafssonOK Gynge38:48+4:3310:34
5Astrid EinarssonTormestorps IF41:51+7:3611:24
6Malin ThornemanHelsingborgs SOK44:07+9:5212:01
7Sara JönssonHässleholms OK44:46+10:3112:11
8Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK44:52+10:3712:13
9Rebecka BrorssonTockarps IK46:14+11:5912:35
10Cecilia RämmalLunds OK46:53+12:3812:46
11Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad49:59+15:4413:37
12Louise DrenthHelsingborgs SOK55:17+21:0215:03
13Madelene AxelssonHärlövs IF59:03+24:4816:05
Matilda ArboreliusIS Kullenej start

H14

4 430 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LenningSkåneslättens OL34:567:53
2Henrik JohannessonRonneby OK35:39+0:438:02
3Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL37:06+2:108:22
4Jonas HammarskiöldLunds OK39:54+4:589:00
5Melker LarssonFK Göingarna39:55+4:599:00
6Fritjof AxelssonFK Göingarna41:00+6:049:15
7Jakob HöstHjärnarps GH OL41:24+6:289:20
8Isak PrellnerSkåneslättens OL42:42+7:469:38
9Shane MattssonMalmö OK43:32+8:369:49
10Hampus LarssonFK Göingarna49:47+14:5111:14
11Kevin MattssonMalmö OK52:24+17:2811:49
12Nils-Joel PerssonTormestorps IF53:34+18:3812:05
13Razmus ArvidssonHässleholms OK55:52+20:5612:36
14Holger OlssonAndrarums IF56:13+21:1712:41
15Thomas SvenssonHelsingborgs SOK58:47+23:5113:16
16Elias MöllerSkåneslättens OL1:02:41+27:4514:08
17Valle JohanssonSkåneslättens OL1:03:10+28:1414:15
18Wiktor RydlundHässleholms OK1:04:05+29:0914:27
19Alfred HenrikssonLunds OK1:07:58+33:0215:20
20Nils SwedenborgLunds OK1:16:12+41:1617:12
Alfred WennemoLunds OKdiskvalificerad
Adam SegerslättSkåneslättens OLdiskvalificerad
Oscar Åkerman-GreenOK Kontinentej start
Anton HanssonLunds OKej start

D12

3 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie PerssonHärlövs IF29:539:18
2Vilma SvantessonHjärnarps GH OL30:12+0:199:24
3Klara AnderssonHärlövs IF33:09+3:1610:19
4Tova HermodssonLunds OK34:48+4:5510:50
5Anna JönssonTormestorps IF36:29+6:3611:21
6Irmalinn NilssonHärlövs IF37:58+8:0511:49
7Erica HenrikssonSimrishamns OK39:27+9:3412:17
8Betty OttossonOK Torfinn40:43+10:5012:41
9Elinor DelinFK Åsen43:01+13:0813:24
10Emelie FeursteinTormestorps IF44:57+15:0414:00
11Linn NordhEslövs FK45:37+15:4414:12
12Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK48:19+18:2615:03
13Emma WikforssLunds OK49:11+19:1815:19
14Wilma MarkholmSkåneslättens OL49:26+19:3315:23
15Isabell BengtssonÖrkelljunga FK49:57+20:0415:33
16Linnea HeydenLunds OK49:58+20:0515:33
17Astrid EricssonLunds OK50:45+20:5215:48
18Emmy HelmerssonHässleholms OK57:59+28:0618:03
19Vira AronssonMalmö OK59:27+29:3418:31
Sara SjöstrandOK Kontinentdiskvalificerad

H12

3 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HardenFK Boken26:238:13
2Erik WinbladhLunds OK27:09+0:468:27
3Oscar ModigOK Pan-Kristianstad29:38+3:159:13
4Ludvig HallabroHässleholms OK31:04+4:419:40
5Erik JönssonLunds OK32:16+5:5310:03
6Jonatan ÖsterbladFK Boken32:20+5:5710:04
7Algot NajvikOK Pan-Kristianstad34:19+7:5610:41
8Anton HåkanssonLunds OK36:13+9:5011:16
9Axel NilssonOK Pan-Kristianstad39:59+13:3612:27
10Erik Landin GrubbMalmö OK42:19+15:5613:10
11Erik SvanströmMalmö OK43:57+17:3413:41
12Erik BergHässleholms OK44:24+18:0113:49
13Oscar EhrnbornAndrarums IF1:06:30+40:0720:42
Viggo ViebkeMalmö OKej start

D10

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK22:497:40
2Nellie RydlundHässleholms OK23:21+0:327:51
3Hilda AxelssonFK Göingarna24:26+1:378:13
4Tea MarkholmSkåneslättens OL25:07+2:188:27
5Carolin GradinAndrarums IF26:50+4:019:02
6Alma LeijonHärlövs IF30:34+7:4510:17
7Frida BjörkÖrkelljunga FK32:16+9:2710:51
8Tina LjungqvistLunds OK32:31+9:4210:56
9Matilda RylanderSkåneslättens OL36:00+13:1112:07
10Lisa Landin-GrubbMalmö OK36:39+13:5012:20
11Petra ErikssonOK Gynge37:16+14:2712:32
12Clara EhrnbornAndrarums IF40:31+17:4213:38
Lisa KringstadÖrkelljunga FKej start

H10

2 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK20:557:02
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK24:57+4:028:24
3Melker AnderssonHärlövs IF26:10+5:158:48
4Simon GiselssonRonneby OK26:14+5:198:49
5Per-Anton PerssonTormestorps IF27:18+6:239:11
6Pontus ErikssonHjärnarps GH OL30:06+9:1110:08
7Povel HedbergLunds OK32:04+11:0910:47
8Fabian AnderssonAndrarums IF32:39+11:4410:59
9Victor ModigOK Pan-Kristianstad32:59+12:0411:06
10Viggo JohanssonSkåneslättens OL33:33+12:3811:17
11Brian AhlmAndrarums IF33:44+12:4911:21
12Erik ThoressonAndrarums IF36:53+15:5812:25
13Emmanuel WennemoLunds OK37:16+16:2112:32
14Måns PerssonAndrarums IF44:33+23:3815:00
15André HanssonAndrarums IF53:53+32:5818:08
16Stellan GradinAndrarums IF55:46+34:5118:46

D35

5 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla SvenssonTockarps IK40:108:01
2Malin LeijonHärlövs IF42:53+2:438:33
3Camilla SelinFK Göingarna46:30+6:209:16
4Marie NilssonHärlövs IF48:40+8:309:42
5Lotte HenrikssonSimrishamns OK58:27+18:1711:40

H35

6 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BengtssonFK Åsen50:317:14
2Heide PerssonAndrarums IF52:31+2:007:31
3Tomas VensrydEslövs FK54:22+3:517:47
4Mikael NilssonOK Kontinent55:20+4:497:55
5Magnus JonassonMalmö OK57:57+7:268:18
Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Kim AnderssonAndrarums IFej start
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej start

D40

4 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina GustafssonOK Gynge33:497:51
2Hanne FoghOK Sorø34:57+1:088:07
3Anna LjungqvistLunds OK36:44+2:558:32
4Ingela ThoressonAndrarums IF37:43+3:548:46
5Marie OlssonÖrkelljunga FK37:55+4:068:49
6Åsa HedinHjärnarps GH OL40:52+7:039:30
7Marika HusbySkåneslättens OL41:16+7:279:35
8Malin MalmbergMalmö OK41:21+7:329:36
9Susanne W KarlssonHärlövs IF46:32+12:4310:49
10Annika LarssonFK Göingarna47:23+13:3411:01
11Carolina LandinMalmö OK47:37+13:4811:04
12Susanne JohannessonRonneby OK48:53+15:0411:22
13Helena ÅhlinHelsingborgs SOK50:16+16:2711:41
14Åsa EricssonLunds OK51:54+18:0512:04
15Lisa LeicktTullinge SK52:04+18:1512:06
16Margareta RylanderFK Göingarna52:12+18:2312:08
17Helena SvenssonFK Boken52:24+18:3512:11
18Anna ReimerTormestorps IF1:00:13+26:2414:00
19Eva RämmalLunds OK1:07:47+33:5815:45
20Helena JönssonLunds OK1:16:08+42:1917:42
Sara GiselssonRonneby OKdiskvalificerad

H40

6 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas NilssonHärlövs IF46:166:37
2Anders SelinFK Göingarna46:23+0:076:38
3Niklas EdvardssonHästveda OK47:41+1:256:49
4Niklas JönssonLunds OK47:46+1:306:50
5Håkan AxelssonFK Göingarna48:40+2:246:58
6Jan AckesjöHjärnarps GH OL49:18+3:027:03
7Magnus LarsenFK Boken50:31+4:157:14
8Fabian LjungquistLunds OK51:21+5:057:21
9Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad51:45+5:297:24
10Jan-Ove WikingIstrums SK51:57+5:417:26
11Håkan GrubbMalmö OK53:46+7:307:42
12Håkan ErikssonHästveda OK57:12+10:568:11
13Jonas HöstHjärnarps GH OL59:21+13:058:30
14Magnus BackanHalmstad OK1:00:29+14:138:39
15Keith LarsonLunds OK1:02:16+16:008:55
16Nils HelmerssonHässleholms OK1:07:28+21:129:39
17Mats BerggrenLunds OK1:08:29+22:139:48
Lars HarrieLunds OKej start
Jalle JosefssonLunds OKej start

D45

4 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:498:53
2Christel OlssonFK Åsen39:00+1:119:10
3Ingela AnderssonLunds OK40:09+2:209:26
4Annika EngelHässleholms OK45:22+7:3310:40
5Maria LenningSkåneslättens OL45:28+7:3910:41
6Gunilla PerssonMalmö OK47:47+9:5811:14
7Anette ArksandVallentuna-Össeby OL52:05+14:1612:15
8Anne SvantessonHjärnarps GH OL52:10+14:2112:16
9Kerstin OlssonEslövs FK54:31+16:4212:49
10Lotta BerndtssonSkåneslättens OL58:16+20:2713:42
11Ann-Louise Ehn-WestessonOK Kontinent1:04:32+26:4315:11
Kati NémethStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Britt-Marie BengtssonFK Åsenej start

H45

6 190 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad35:235:42
2Henrik LarssonFK Göingarna39:38+4:156:24
3Peter HedbergLunds OK40:55+5:326:36
4Staffan AhltinMalmö OK42:15+6:526:49
5Joel RydströmFK Finn43:34+8:117:02
6Bengt OlssonEslövs FK44:40+9:177:12
7Ulf LinderfalkSkåneslättens OL46:10+10:477:27
8Per-Olof AnderssonOK Tyringe46:29+11:067:30
9Arne ThellEslövs FK54:42+19:198:50
10Ulf MinörLunds OK55:04+19:418:53
11Stefan ReimerTormestorps IF58:13+22:509:24
12Gert PetterssonLunds OK1:00:09+24:469:43
13Jan-I NygrenFK Boken1:00:13+24:509:43
14Bo WetterströmTormestorps IF1:00:23+25:009:45
15Olof BarrSkåneslättens OL1:01:27+26:049:55
16Patrick PerssonHärlövs IF1:04:25+29:0210:24
17Tomas NilssonHässleholms OK1:08:21+32:5811:02
18Benjamin ViebkeMalmö OK1:08:42+33:1911:05
19Kent JönssonLunds OK1:12:56+37:3311:46
Ulf NybergEslövs FKej start

D50

3 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ewa RoosHelsingborgs SOK34:039:01
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad34:17+0:149:05
3Kerstin PerssonFK Göingarna34:28+0:259:08
4Lena OlssonSkåneslättens OL35:20+1:179:22
5Christina SegerslättSkåneslättens OL37:11+3:089:51
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK38:20+4:1710:10
7Monica JohanssonHjärnarps GH OL40:30+6:2710:44
8Siri KlausenBallerup OK41:22+7:1910:58
9Agneta ErforsOK Torfinn42:09+8:0611:10
10Eva WildmarkAndrarums IF43:45+9:4211:36
11Wiveka ErnstssonFK Göingarna45:54+11:5112:10
12Tina HagårdRävetofta OK45:55+11:5212:10
13Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:00:18+26:1515:59
14Kerstin NilssonMalmö OK1:12:48+38:4519:18
15Ann ErikssonSimrishamns OK1:12:51+38:4819:19
Lotta HanssonOK Kontinentej start

H50

6 190 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SöderlundTormestorps IF38:396:14
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK40:17+1:386:30
3Mats BrorssonTockarps IK40:32+1:536:32
4Ulf JungstrandMalmö OK41:08+2:296:38
5Åke JönssonTormestorps IF45:44+7:057:23
6Lars GerhardssonAttunda OK46:00+7:217:25
7Staffan KällOK Älme47:31+8:527:40
8Jørgen SkaarupBallerup OK47:39+9:007:41
9Hans- Åke LundqvistOK Gynge52:08+13:298:25
10Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL53:49+15:108:41
11Alf WestessonOK Kontinent54:10+15:318:45
12Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK54:17+15:388:46
13Sten SegerslättSkåneslättens OL55:15+16:368:55
14Kyrre ThalbergLunds OK58:02+19:239:22
15Sverker ErikssonOK Gynge1:04:31+25:5210:25
16Anders HanssonOK Kontinent1:11:24+32:4511:32
17Hans-Erik KarlssonOK Torfinn1:12:15+33:3611:40
18Krister ÖsterbladFK Boken1:17:00+38:2112:26
19Lars BrodinOK Kontinent1:18:02+39:2312:36
Leif CarlssonOK Kontinentej start
Per SvenningssonLunds OKej start

D55

3 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK32:058:30
2Eva TykessonRävetofta OK36:23+4:189:39
3Christine EdenbrandtLunds OK39:13+7:0810:24
4Stella KällOK Älme41:39+9:3411:02
5Gabrielle BrunAndrarums IF47:33+15:2812:36
6Gudrun NilssonLunds OK47:35+15:3012:37
7Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared54:35+22:3014:28
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad

H55

5 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl-Gunnar OlssonLunds OK46:288:16
2Aksel AndersenOK Roskilde46:52+0:248:20
3Stellan MartinssonOK Tyringe49:47+3:198:51
4Anders WallnerOK Pan-Kristianstad50:01+3:338:53
5Lars-Gunnar FalkVittjärvs IK50:11+3:438:55
6Arne AnderssonOK Torfinn50:35+4:079:00
7Jan WahlströmSnättringe SK51:01+4:339:04
8Lars StrandOK Älme51:06+4:389:05
9Anders RunanderTrosabygdens OK52:32+6:049:20
10Fredrik HjortHelsingborgs SOK54:04+7:369:37
11Yngve ErnstssonFK Göingarna55:20+8:529:50
12Torgny OttossonOK Torfinn57:57+11:2910:18
13Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:01:29+15:0110:56
14Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:09:46+23:1812:24
Roland DahlmanMalmö OKdiskvalificerad
Asger JensenOK Roskildeej start

D60

3 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK37:2510:37
2Inger GlansOK Torfinn37:44+0:1910:43
3Maj-Britt ByströmRävetofta OK40:07+2:4211:23
4Karin PerssonOK Tyringe43:14+5:4912:16
5Lena JönssonLaholms IF OK46:42+9:1713:16
6Sonja HammarOK Kompassen49:22+11:5714:01
7Margareta SjöbergLunds OK56:47+19:2216:07
8Karin LarssonOK Kompassen1:00:07+22:4217:04
9Barbro NilssonAndrarums IF1:00:24+22:5917:09
10Britt ÅkessonHässleholms OK1:03:28+26:0318:01
11Britt BülowMalmö OK1:04:36+27:1118:21
12Stina KorallMotala AIF OL1:04:57+27:3218:27

H60

5 010 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LindborgTormestorps IF36:547:21
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared37:58+1:047:34
3Agne BengtssonOK Kompassen38:05+1:117:36
4Kent KardellLjungskile FK40:21+3:278:03
5Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK40:44+3:508:07
6Kim FolanderOK Sorø43:30+6:368:40
7Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK44:25+7:318:51
8Connie RoslundHässleholms OK45:03+8:098:59
9Göran JohnssonSkåneslättens OL45:09+8:159:00
10Lars PerssonOK Kompassen47:18+10:249:26
11Kent NilssonAndrarums IF48:21+11:279:39
12Bo Anders NilssonLunds OK48:30+11:369:40
13Stig JohanssonHelsingborgs SOK49:26+12:329:52
14Åke PerssonHjärnarps GH OL49:31+12:379:53
15Kenth SundgrenSkåneslättens OL51:02+14:0810:11
16Rolf GustafssonHelsingborgs SOK56:13+19:1911:13
17Mats HåkanssonMalmö OK57:36+20:4211:29
18Göran LarssonOK Kompassen1:00:31+23:3712:04
19Bengt HanssonAndrarums IF1:02:52+25:5812:32
20Robert SimonsenTormestorps IF1:06:57+30:0313:21
21Kaare HanssonMalmö OK1:07:02+30:0813:22
22Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:10:58+34:0414:09
Roland NilssonOK Kompassendiskvalificerad
Gert OlssonTockarps IKej start

D65

3 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge JørgensenOK Roskilde37:3710:41
2Helen AndertoftMarkaryds FK38:01+0:2410:48
3Ann-Charlotte JensenAndrarums IF43:59+6:2212:29
4Gull SvenssonTockarps IK47:10+9:3313:23
5Torill SvendsenLunds OK47:45+10:0813:33
6Siw NilssonOK Kompassen51:22+13:4514:35
7Gunnel LindahlFK Boken52:05+14:2814:47
8Lena PehrssonOK Silva54:34+16:5715:30
9Karin BengtssonOK Kompassen57:22+19:4516:17
10Birgit PalmFK Boken58:55+21:1816:44
11Brita DahlbergHässleholms OK1:00:17+22:4017:07
12Lena PerssonMalmö OK1:01:26+23:4917:27
13Kerstin Ingegerd NilssonTormestorps IF1:06:38+29:0118:55
14Gunilla GrönbladHärlövs IF1:06:55+29:1819:00
15Lilian HärwellEslövs FK1:16:22+38:4521:41
16Gunnel NilssonMalmö OK1:30:14+52:3725:38
Bodil RutherOK Älmeej start
Lisbeth LindebergMalmö OKej start
Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstadej start

H65

4 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge PerssonFK Boken38:449:00
2Totte SmedslundFSO39:01+0:179:04
3Erland MartinssonOK Tyringe39:05+0:219:05
4Lars HylénSkåneslättens OL42:01+3:179:46
5Jan HanssonLunds OK42:28+3:449:52
6Christer JönssonLunds OK42:41+3:579:55
7Erling LarssonHässleholms OK42:57+4:139:59
8Kjell DahlmanTormestorps IF43:54+5:1010:12
9Ole SvendsenOK Roskilde44:45+6:0110:24
10Bertil OttossonFK Göingarna46:48+8:0410:53
11Christer GrönbladHärlövs IF46:58+8:1410:55
12Jan-Evert OhlssonAndrarums IF47:28+8:4411:02
13Sven RutherOK Älme48:19+9:3511:14
14Ivan PerssonMalmö OK48:23+9:3911:15
15Roland ErikssonHästveda OK49:30+10:4611:30
16Håkan MalmgrenMalmö OK51:45+13:0112:02
17Jan BergströmAndrarums IF53:06+14:2212:20
18Claes-Göran GreenLunds OK54:22+15:3812:38
19Macke SelanderHelsingborgs SOK55:07+16:2312:49
20Krister LindebergMalmö OK55:29+16:4512:54
21Alf LindahlFK Boken58:07+19:2313:30
22Bo BülowMalmö OK1:00:48+22:0414:08
23Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:01:22+22:3814:16
24Verner LönnqvistHärlövs IF1:13:24+34:4017:04
25Dan NilssonRävetofta OK1:14:35+35:5117:20
Lennart SvenssonRävetofta OKej start
Peeter-Jaan KaskLunds OKej start
Karl Bertil KjellssonRävetofta OKej start

D70

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Barbro HugossonLunds OK46:2516:17
2Karin LexellOK Torfinn54:48+8:2319:13
3Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL1:06:28+20:0323:19

H70

4 250 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders CarlssonSkåneslättens OL38:299:03
2Gunnar NilssonHärlövs IF41:28+2:599:45
3Arne GustafssonMalmö OK42:16+3:479:56
4Bertil OlofssonAndrarums IF42:50+4:2110:04
5Ernie BroströmHalmstad OK42:59+4:3010:06
6Ingemar SvenssonLunds OK43:30+5:0110:14
7Sune BackanEslövs FK45:04+6:3510:36
8Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad45:41+7:1210:44
9Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad45:46+7:1710:46
10Nils-Eric EricssonFK Åsen46:35+8:0610:57
11Håkan BrostMalmö OK49:00+10:3111:31
12Karl-Axel NilssonKungälvs OK49:53+11:2411:44
13Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad51:19+12:5012:04
14Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL51:48+13:1912:11
15Inge NilssonTockarps IK51:49+13:2012:11
16Bo SvenssonTockarps IK54:06+15:3712:43
17Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK54:18+15:4912:46
18Sven LevinAndrarums IF55:03+16:3412:57
19Gunnar FribergOK Kompassen58:07+19:3813:40
20Nils MårtenssonAndrarums IF58:15+19:4613:42
21Allan SunnergrenHjärnarps GH OL59:04+20:3513:53
22Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:00:35+22:0614:15
23Gert OlssonMalmö OK1:01:02+22:3314:21
24Lennart NilssonMalmö OK1:03:19+24:5014:53
25Roland AkselssonLunds OK1:07:55+29:2615:58
26Allan HammarOK Kompassen1:11:42+33:1316:52
27Nils-G SvenssonOK Kompassen1:16:01+37:3217:53

D75

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HanssonAndrarums IF44:2815:36
2Solvey BergdahlHelsingborgs SOK1:08:43+24:1524:06

H75

3 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif ClaessonTormestorps IF36:2110:19
2Börje NilssonHässleholms OK39:25+3:0411:11
3Klas TykessonRävetofta OK44:17+7:5612:34
4Ingvar PeterssonHässleholms OK46:29+10:0813:12
5Einar SjöströmRävetofta OK49:42+13:2114:07
6Kjell BjörupLunds OK51:56+15:3514:45
7Bengt OlofssonHjärnarps GH OL52:14+15:5314:50
8Bengt EdvardssonOK Torfinn1:03:57+27:3618:10
Bo BengtssonHässleholms OKej start
Jan-Eric NelkingFK Åsenej start

H80

2 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF37:0713:01
2Bertil JohanssonSkåneslättens OL41:06+3:5914:25
3Åke DahlströmFK Snapphanarna42:24+5:1714:52
4Curt HjalmarssonHässleholms OK44:28+7:2115:36
5NILS RÅGSTEDTIS Kullen47:09+10:0216:32
6Elias JohanssonVittsjö OK47:19+10:1216:36
7Curth SvenssonSkåneslättens OL1:03:11+26:0422:10

H85

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK40:0914:05
2Arne NordahlÖrkelljunga FK42:25+2:1614:52
3Claes ClaessonMalmö OK1:15:22+35:1326:26
Torsten HermodssonMalmö OKdiskvalificerad

Inskolning

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kajsa HeydenLunds OKfullföljt
Cornelia MöllerOK Kontinentfullföljt
Tiwas HäggOK Kontinentej start
William HäggOK Kontinentej start
Jakob Åkerman-GreenOK Kontinentej start

U1

2 280 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons Johansson KallioniemiSkåneslättens OL28:2012:25
2Ludwig AnderssonAndrarums IF30:59+2:3913:35
3Emmy PalmFK Boken35:33+7:1315:35
4Elsa EricssonLunds OK38:45+10:2516:59
5Edvin SelinFK Göingarna48:09+19:4921:07

U2

2 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius PukeYstads OK32:5511:04
2Oscar JensenSkåneslättens OL33:51+0:5611:23
3Anton AnderssonYstads OK34:29+1:3411:36
4Sofia PalmFK Boken36:02+3:0712:07
5Rebecca HardenFK Boken36:55+4:0012:25
6Stina MöllerSkåneslättens OL38:16+5:2112:53
7Linnea PerssonFK Boken38:23+5:2812:55
8Henrik BillströmOK Kontinent40:57+8:0213:47
9Agust KronkvistÖrkelljunga FK42:07+9:1214:10
10Melvin NilssonHärlövs IF44:07+11:1214:51
11Sofia RämmalLunds OK48:32+15:3716:20
12Linnea LeijonHärlövs IF54:44+21:4918:25
13Kajsa NilssonHärlövs IF55:56+23:0118:49
14Gustav NilssonHärlövs IF56:15+23:2018:56
15Minna AronssonMalmö OK1:01:30+28:3520:42
Johan HatjeEslövs FKej start
Joel HatjeEslövs FKej start

U3

3 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HagwallLunds OK43:4013:36
2Rasmus AnderssonYstads OK44:26+0:4613:50
3Erika HatjeEslövs FK44:37+0:5713:53
4Ebba JensenSkåneslättens OL47:18+3:3814:44
5Eskil EllmanHässleholms OK53:40+10:0016:43
6Hanna NorrestamHelsingborgs SOK54:39+10:5917:01
7Mathias FyhrSimrishamns OK58:58+15:1818:22
8Samuel GiselssonRonneby OK1:03:13+19:3319:41
Rasmus AbrahamssonLunds OKej start

U4

3 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernard MattssonSkåneslättens OL34:399:26
2Tova WennemoLunds OK53:51+19:1214:40
3Amelie NordhEslövs FK58:55+24:1616:03

Öppen 1

2 970 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SvenssonLunds OK28:299:35
2Axel OlofssonSkåneslättens OL31:21+2:5210:33
3Truls CarlssonSkåneslättens OL32:59+4:3011:06
3Annika NilssonEslövs FK32:59+4:3011:06
5Lena SjöstrandOK Kontinent35:13+6:4411:51
6Måns BerggrenLunds OK36:26+7:5712:16
7Alice NordbjörkTormestorps IF36:29+8:0012:17
8Ylva PrellnerSkåneslättens OL36:31+8:0212:17
9Jacob PerssonFK Åsen38:41+10:1213:01
10Anton BengtssonFK Åsen39:02+10:3313:08
11Gustav AnderssonHärlövs IF39:46+11:1713:23
12Sandra SvenssonHärlövs IF42:40+14:1114:21
13Carl ÅsFK Ahtlet44:17+15:4814:54
14Edvin VensrydEslövs FK48:32+20:0316:20
15Ulla HjalmarssonHässleholms OK51:05+22:3617:11
16Vendela DannbringSkåneslättens OL51:07+22:3817:12
17Jesper PerssonFK Åsen51:08+22:3917:12
18Johan WinbladLunds OK53:38+25:0918:03
19Ronja KarlssonHärlövs IF54:30+26:0118:21
20Erik NilssonOK Pan-Kristianstad55:46+27:1718:46
21Adrian QvarnstömSkåneslättens OL56:48+28:1919:07
22Saga ThomsenMalmö OK57:08+28:3919:14
23Klas LjungquistLunds OK1:07:14+38:4522:38
24Felicia BrobergHalmstad OK1:21:19+52:5027:22

Öppen 2

3 810 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin IngelhagVittsjö OK39:1310:17
2Pär DehlinFK Åsen41:30+2:1710:53
3Albin EllmanHässleholms OK45:13+6:0011:52
4Lena SvenssonHelsingborgs SOK45:44+6:3112:00
5Anna JohanssonLaholms IF OK46:07+6:5412:06
6Emil PerssonKlubblös46:34+7:2112:13
7Maria JohanssonLunds OK47:01+7:4812:20
8Erland ÖsterbergSkåneslättens OL49:15+10:0212:55
9HELENE ARBORELIUSIS Kullen51:09+11:5613:25
10Marie BorgFK Åsen51:38+12:2513:33
11Veronica DahlbomHelsingborgs SOK52:02+12:4913:39
12Annika NilssonTormestorps IF52:17+13:0413:43
13Linda WijkMalmö OK53:05+13:5213:55
14Victoria JonssonOK Pan-Kristianstad1:00:19+21:0615:49
15Linus HanssonAndrarums IF1:01:34+22:2116:09
16Mikael HanssonAndrarums IF1:01:37+22:2416:10
17Pernilla HanssonAndrarums IF1:01:43+22:3016:11
18Thomas & Anton HenryssonOK Pan-Kristianstad1:09:30+30:1718:14
19Maria MöllerSkåneslättens OL1:14:52+35:3919:39
20Inga LjungquistLunds OK1:21:44+42:3121:27
Anna MöllerOK Kontinentej start

Öppen 3

4 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny WennemoLunds OK44:509:31
2Richard BengtssonLunds OK1:02:55+18:0513:21
3Hanna ForsénHässleholms OK1:25:14+40:2418:05

Öppen 4

3 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JönssonSkåneslättens OL37:2210:10
2Jan GradinAndrarums IF42:15+4:5311:30
3Göran RosenkvistHelsingborgs SOK45:31+8:0912:24
4Göran RylanderFK Göingarna45:53+8:3112:30
5Gert BerggrenVäxjö Allmänna IS46:56+9:3412:47
6Jan LarssonFrämmestads IK48:07+10:4513:06
7Rakel WennemoLunds OK48:28+11:0613:12
8Olle LindebergLunds OK49:41+12:1913:32
9Carina ErikssonHjärnarps GH OL50:17+12:5513:42
10Linn ErikssonOK Gynge53:14+15:5214:30
11Carina ThomsenMalmö OK54:33+17:1114:51
12Bo GlantzAndrarums IF54:38+17:1614:53
13Ann-Kristin OlssonSkåneslättens OL54:40+17:1814:53
14Kerstin GlantzAndrarums IF55:40+18:1815:10
15Karsten HetlandKlubblös55:48+18:2615:12
16Sebastian NilssonOK Tyringe56:26+19:0415:22
17Magnus NilssonOK Tyringe56:27+19:0515:22
18Marianne CarlssonRingsjö OK57:32+20:1015:40
19Gunnel AnderssonAndrarums IF57:58+20:3615:47
20Viktor SvenssonEslövs FK59:32+22:1016:13
21Malin BackmanEslövs FK59:37+22:1516:14
22Marie LarsenMalmö OK1:00:14+22:5216:24
23Kennet AxelssonHärlövs IF1:02:54+25:3217:08
24Anna EllmarkLunds OK1:03:19+25:5717:15
25Siv BerggrenVäxjö Allmänna IS1:04:36+27:1417:36
26Åsa BerggrenLunds OK1:07:25+30:0318:22
27Una LarssonLunds OK1:07:40+30:1818:26
28Anders MöllerSkåneslättens OL1:10:18+32:5619:09
29Lars AdolfssonEslövs FK1:16:39+39:1720:53
30Lars WallénKlubblös1:22:01+44:3922:20
31Karin MalmgrenHjärnarps GH OL1:44:06+1:06:4428:21
32Lisbeth PerssonAndrarums IF1:50:50+1:13:2830:11
33Hanna SteinerKlubblös1:59:27+1:22:0532:32

Öppen 5

4 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina RydlundHässleholms OK41:149:35
2Thomas JohanssonÖrkelljunga FK41:15+0:019:35
3Johanna BerntssonMalmö OK43:11+1:5710:02
4Stina OlanderssonOK Tyringe44:31+3:1710:21
5Bo EkLunds OK44:48+3:3410:25
6Lena SöderlundTormestorps IF46:35+5:2110:50
7Maritha SchönAndrarums IF48:54+7:4011:22
8Karin JohanssonMalmö OK49:18+8:0411:27
9Anna IsgrenKlubblös49:29+8:1511:30
10Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK50:37+9:2311:46
11Lotta GyllenstenSkåneslättens OL51:55+10:4112:04
12Gösta SvenssonRävetofta OK52:57+11:4312:18
13Jan PerssonYstads OK53:05+11:5112:20
14Mia ÅbergEslövs FK54:41+13:2712:43
15Peter SvenssonHelsingborgs SOK55:51+14:3712:59
16Patrik JönssonHässleholms OK56:12+14:5813:04
17Anna PrellnerSkåneslättens OL56:13+14:5913:04
18Anna Thorell-JönssonOK Kontinent56:49+15:3513:12
19Anna NilssonOK Kontinent56:58+15:4413:14
20Bengt BörjessonEslövs FK57:20+16:0613:20
21Björn Fredriksson MöllerOK Kontinent57:27+16:1313:21
22Tobias BladhLunds OK58:22+17:0813:34
23Kerstin JensenSkåneslättens OL1:02:04+20:5014:26
24Sofie HavängMalmö OK1:02:24+21:1014:30
25Rolf NilssonAndrarums IF1:02:41+21:2714:34
26Bengt EngdahlKlubblös1:05:36+24:2215:15
27Alda KristjansdottirFK Åsen1:08:40+27:2615:58
28Lars-Ivar EricsonFK Åsen1:08:46+27:3215:59
29Åsa Kull-PerssonTormestorps IF1:12:15+31:0116:48
30Kristina PerssonHärlövs IF1:13:15+32:0117:02
31Göran SvenssonLunds OK1:16:59+35:4517:54
32Mattias WesterFK Vittus1:18:15+37:0118:11
33Johan HåkanssonKlubblös1:18:18+37:0418:12
34Sten OddmoHärlövs IF1:31:07+49:5321:11
35Bengt NilssonFrosta OK2:01:12+1:19:5828:11
35Leif HåkanssonFrosta OK2:01:12+1:19:5828:11
Magnus NilssonHärlövs IFej start

Öppen 6

5 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor StadlerSundbybergs IK49:138:45
2Enar MagnussonIS Skanne51:13+2:009:06
3Fredrik OlssonEslövs FK51:22+2:099:08
4Josefin CarlssonTormestorps IF59:43+10:3010:37
5Ola MarkholmSkåneslättens OL1:01:00+11:4710:51
6Fredrik NordgrenOK Kontinent1:02:00+12:4711:01
7Johan JensenSkåneslättens OL1:08:06+18:5312:07
8Tony DellrosHjärnarps GH OL1:10:24+21:1112:31
9EVA TULLBERGIS Kullen1:15:50+26:3713:29
10Johan MeurlingLunds OK2:05:13+1:16:0022:16
Karl OlofssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Anders HeydenLunds OKej start

Öppen 7

3 520 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenssonLunds OK25:437:18
2Erica EkLunds OK31:45+6:029:01
3Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK32:54+7:119:20
4Maria ModigOK Pan-Kristianstad34:10+8:279:42
5Dan NilssonFK Göingarna34:56+9:139:55
6Peter EllmarkKlubblös35:10+9:279:59
7Karin KallioniemiSkåneslättens OL35:30+9:4710:05
8Lennart MartinssonOK Tyringe36:47+11:0410:26
9Nils-Åke NilssonFK Göingarna37:23+11:4010:37
10Harald PerssonAndrarums IF38:11+12:2810:50
11Ronny PalmFK Boken38:25+12:4210:54
12Maria HelmerssonHässleholms OK39:23+13:4011:11
13Bengt PerssonEslövs FK40:42+14:5911:33
14Barbro MartinssonOK Tyringe41:53+16:1011:53
15Marie SvenssonRävetofta OK41:55+16:1211:54
16Kjell LarssonOK Pan-Kristianstad42:25+16:4212:03
17Sven JohanssonBodafors OK44:17+18:3412:34
18Andréas NordbjörkTormestorps IF44:24+18:4112:36
19Jan OttmerTormestorps IF45:18+19:3512:52
20Maria DelinFK Åsen46:09+20:2613:06
21Ingrid JensenOK Kontinent46:29+20:4613:12
22Åke OlssonHässleholms OK46:39+20:5613:15
23Per-Åke AnderssonIS Kullen46:58+21:1513:20
24Sara ErikssonSimrishamns OK47:29+21:4613:29
25Åsa SvenssonOK Pan-Kristianstad48:08+22:2513:40
26Madeleine GunnarssonOK Pan-Kristianstad49:19+23:3614:00
27Helena Pripp JohanssonBodafors OK49:22+23:3914:01
28Jan JohanssonSkåneslättens OL49:33+23:5014:04
29Pia LarssonFK Göingarna50:47+25:0414:25
30Malin ÅgrenLunds OK51:03+25:2014:30
31Öyvind JensenAndrarums IF51:50+26:0714:43
32Sten-Åke KvistIS Kullen52:32+26:4914:55
33Conny ThoressonAndrarums IF54:55+29:1215:36
34Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad55:41+29:5815:49
35Carl-Åke HanssonLaholms IF OK56:30+30:4716:03
36Conny JohanssonLaholms IF OK1:00:23+34:4017:09
37Anita OlssonOK Silva1:01:39+35:5617:30
38Laila PerssonIS Skanne1:03:00+37:1717:53
39Magnus JensenOK Kontinent1:03:56+38:1318:09
40Lennart MånssonRingsjö OK1:05:13+39:3018:31
41Bibzi PerssonHässleholms OK1:05:15+39:3218:32
42Sedney HugossonLunds OK1:07:04+41:2119:03
43Jörgen BritseHärlövs IF1:12:52+47:0920:42
44Ebbe PehrssonOK Silva1:18:34+52:5122:19
45Lisbeth NilssonYstads OK1:38:50+1:13:0728:04
46Arne AnderssonEslövs FK1:48:52+1:23:0930:55
47Sven ThörnkvistTormestorps IF2:41:55+2:16:1245:59
Nils PerssonIS Skannediskvalificerad

Öppen 8

5 010 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NilssonEslövs FK29:505:57
2Erik LenningSkåneslättens OL31:46+1:566:20
3Håkan CarlssonSkåneslättens OL33:13+3:236:37
4David ArboreliusHelsingborgs SOK36:38+6:487:18
5Tobias KarmstigAnkarsrums OK37:57+8:077:34
6Niklas OlssonSkåneslättens OL38:01+8:117:35
7Daniel LundkvistHalmstad Garnisons IF38:42+8:527:43
8Joel KristianssonHässleholms OK39:08+9:187:48
9Eva DahlHelsingborgs SOK39:09+9:197:48
10Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad39:20+9:307:51
11Anders ÅbergSkåneslättens OL39:48+9:587:56
12Björn SvenssonHelsingborgs SOK39:57+10:077:58
13Sven OlssonOK Silva40:56+11:068:10
14Louise JohanssonFK Vittus41:10+11:208:13
15Mats TellqvistHalmstad OK41:56+12:068:22
16Örjan ChristenssonOK Skogsfalken44:15+14:258:49
17Per-Åke NilssonFK Göingarna44:19+14:298:50
18Roger AnderssonAndrarums IF44:29+14:398:52
19Fredrik BrobergHalmstad Garnisons IF44:33+14:438:53
20STEFAN DAHLIS Kullen44:41+14:518:55
21Jesper LindbergHalmstad Garnisons IF45:05+15:158:59
22Magnus NilssonAndrarums IF45:14+15:249:01
23Robert TiensuuMatteus SI46:05+16:159:11
24Patrick AdlercreutzLunds OK46:18+16:289:14
25Håkan NilssonMalmö OK46:47+16:579:20
26Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad46:51+17:019:21
27Peder NilssonOK Torfinn47:09+17:199:24
28Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad47:13+17:239:25
29Leif-Åke AnderssonFK Boken47:20+17:309:26
30Roger NilssonLaholms IF OK47:40+17:509:30
31Anders EricssonLunds OK47:56+18:069:34
32Helena KristianssonHässleholms OK48:00+18:109:34
33Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK48:16+18:269:38
34Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK48:25+18:359:39
35Josefin LindborgHelsingborgs SOK48:28+18:389:40
36Krister KarlssonOK Nackhe48:46+18:569:44
37Nils PistoraLunds OK48:52+19:029:45
38Desireé SegerslättSkåneslättens OL50:07+20:1710:00
39Anders JohanssonLunds OK50:38+20:4810:06
40Sven Erik JönssonOK Tyringe51:03+21:1310:11
41Andreas KarlssonHalmstad Garnisons IF51:04+21:1410:11
42Albert JohanssonLunds OK51:21+21:3110:14
43Jan LenningSkåneslättens OL52:44+22:5410:31
44Ingvar SchönAndrarums IF53:34+23:4410:41
45Jonas PrellnerSkåneslättens OL54:32+24:4210:53
46Göran MattssonSkåneslättens OL54:48+24:5810:56
47Ing-Britt SwedenborgLunds OK58:28+28:3811:40
48Kim LindborgHelsingborgs SOK1:00:49+30:5912:08
49Göran SegerFK Boken1:02:17+32:2712:25
50Lasse ForsénHässleholms OK1:12:42+42:5214:30
51Kristina LandgrenMalmö OK1:14:04+44:1414:47
52Amanda WilssonKlubblös2:00:32+1:30:4224:03

Öppen 9

6 980 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen OllsonHärlövs IF42:336:05
2Erik ModigOK Pan-Kristianstad43:36+1:036:14
3Anders TarandiIFK Lidingös Skid o OK48:24+5:516:56
4Håkan PalmFK Boken49:36+7:037:06
5Christian GlantzAndrarums IF56:55+14:228:09
6Per LinseLunds OK56:56+14:238:09
7Sven GiselssonRonneby OK58:50+16:178:25
8Tobias PerssonOK Kompassen59:34+17:018:32
9Hans PerssonAndrarums IF1:00:24+17:518:39
10Johan SanderOK Silva1:01:22+18:498:47
11Jonas AnderssonRingsjö OK1:02:36+20:038:58
12Daniel NilssonSkåneslättens OL1:03:50+21:179:08
13Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL1:05:22+22:499:21
14Viktor HenmyrOK Vilse 871:05:55+23:229:26
15Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:07:14+24:419:37
16Björn NilssonHärlövs IF1:09:32+26:599:57
17Anders LundborgKlubblös1:10:26+27:5310:05
18Albin SvahnFrämmestads IK1:11:47+29:1410:17
19Sam ErikssonAndrarums IF1:12:19+29:4610:21
20Björn LindqvistSkåneslättens OL1:12:34+30:0110:23
21Willie OhlssonRävetofta OK1:14:20+31:4710:38
22Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:19:12+36:3911:20
23Anders YngveOK Kontinent1:26:04+43:3112:19
Johan LidströmIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad

Öppen 10

2 320 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke HedbergLunds OK18:337:59
2Matilda Åhs ÖbergSkåneslättens OL21:00+2:279:03
3Linnea RydlundHässleholms OK22:02+3:299:29
4Wilma SvenssonKlubblös25:50+7:1711:08
5Ivar HelmerssonHässleholms OK26:30+7:5711:25
6Svante AnderssonAndrarums IF27:38+9:0511:54
7Klas BerggrenLunds OK28:23+9:5012:14
8Gustav NordFK Åsen29:38+11:0512:46
9Anton SkäppegårdFK Åsen29:39+11:0612:46
10Maja SörensenOK Kontinent31:19+12:4613:29
11Julia SörensenOK Kontinent31:37+13:0413:37
12Agnes JohanssonHässleholms OK31:51+13:1813:43
13Lovisa OlssonEslövs FK32:20+13:4713:56
14Thea AbajiEksjö SOK33:50+15:1714:35
15Julia AbajiEksjö SOK33:55+15:2214:37
16Matilda SkäppegårdFK Åsen34:17+15:4414:46
17Hugo ThoressonAndrarums IF34:30+15:5714:52
18Selma VensrydEslövs FK36:03+17:3015:32
19Ella HallénMalmö OK36:33+18:0015:45
20Abbe NordbjörkTormestorps IF39:19+20:4616:56
21Tuva SelinFK Göingarna48:11+29:3820:46
22Wilmer SelinFK Göingarna48:14+29:4120:47
Engla JohanssonÖrkelljunga FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser