Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frida City Sprint E5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frida City Sprint E5
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: torsdag 27 augusti 2015

Nybörjarbanan

1 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK12:1511:08
2Tuva AlménVänersborgs SK12:29+0:1411:20
3Ida AnderssonVänersborgs SK12:55+0:4011:44
4Theo LemitzerOK Skogsvargarna13:48+1:3312:32
5Karl Samuel LarssonOK Skogsvargarna13:53+1:3812:37
6Hubert DrapellaVänersborgs SK13:59+1:4412:42
7Frida KällbergOK Skogsvargarna16:30+4:1515:00
8Johannes AnderssonVänersborgs SK16:38+4:2315:07
9Gabriella KoppVänersborgs SK17:26+5:1115:50
10Victor HernvallOK Skogsvargarna18:11+5:5616:31
11Aina KinbergOK Skogsvargarna18:15+6:0016:35
12Nils KinbergOK Skogsvargarna18:21+6:0616:40
13Sandra RahmOK Skogsvargarna19:17+7:0217:31
14Nore ModénVänersborgs SK19:52+7:3718:03
15Pauliina PerssonVänersborgs SK23:19+11:0421:11
16Ella MannOK Skogsvargarna24:40+12:2522:25
17Wilma AnderssonOK Skogsvargarna25:04+12:4922:47
18Jon LiljaOK Skogsvargarna25:08+12:5322:50
19Meja Hall ÖstbergOK Skogsvargarna27:01+14:4624:33
20Mira ÖbergOK Skogsvargarna27:08+14:5324:39
21Ida SylwanVänersborgs SK29:17+17:0226:37
Malena KinbergOK Skogsvargarnaej godkänd

Korta banan

2 200 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofi StrömOK Skogsvargarna15:407:07
2Mats HelmerssonOK Skogsvargarna16:23+0:437:26
3Liam HogedalVänersborgs SK16:42+1:027:35
4Ida StrömOK Skogsvargarna17:06+1:267:46
5Elin HelmerssonOK Skogsvargarna17:14+1:347:50
6Mårten SvenssonOK Gipen19:27+3:478:50
7Linn SandblomVänersborgs SK19:56+4:169:03
8Noa SvanbergVänersborgs SK20:23+4:439:15
9Mohammed Vänersborgs SK21:16+5:369:40
10Omar Vänersborgs SK21:24+5:449:43
11Tova JanssonVänersborgs SK21:37+5:579:49
12Gunilla BrännmanTrollhättans SOK22:00+6:209:59
13Berkley StaggOK Skogsvargarna23:04+7:2410:29
14Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna23:44+8:0410:47
15Edvin SamuelssonVänersborgs SK23:51+8:1110:50
16Johan ErikssonOK Skogsvargarna24:02+8:2210:55
17Valter SamuelssonVänersborgs SK24:03+8:2310:55
18Linn EnbomVänersborgs SK24:54+9:1411:19
19Ali Vänersborgs SK26:29+10:4912:02
20Andrea EnbomVänersborgs SK28:36+12:5612:59
21Birgit LjungOK Gipen33:25+17:4515:11
22Maja NymanVänersborgs SK34:45+19:0515:47
23Maj JörnebergVänersborgs SK36:46+21:0616:42
24Vilja DaverusVänersborgs SK36:53+21:1316:45
25Joel IsakssonVänersborgs SK39:13+23:3317:49
26Olga DrapellaVänersborgs SK39:14+23:3417:50
27Sara JiremalmVänersborgs SK40:57+25:1718:36
28Hanna SvanbergVänersborgs SK42:56+27:1619:30
Tim HeveliusOK Skogsvargarnautgått
Lea SandblomVänersborgs SKutgått
Jacob ÖstermanVänersborgs SKutgått

Långa banan

3 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard BörjessonVänersborgs SK14:264:30
2Viktor WassénVänersborgs SK14:57+0:314:40
3Tommy AnderssonVänersborgs SK15:16+0:504:46
4Adam JohanssonTrollhättans SOK16:30+2:045:09
5Linus KristianssonTrollhättans SOK17:05+2:395:20
6Filip JohanssonTrollhättans SOK17:34+3:085:29
7Ida KristianssonTrollhättans SOK18:05+3:395:39
8Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK18:14+3:485:41
9Tomasz DrapellaVänersborgs SK18:26+4:005:45
10Emelie SvalinVänersborgs SK18:45+4:195:51
11Linus OlssonOK Gipen18:58+4:325:55
12Martin MetsoOK Skogsvargarna19:08+4:425:58
13Arvid JernstigVänersborgs SK19:21+4:556:02
14Stefan JohanssonTrollhättans SOK19:42+5:166:09
15Nils-Olof LarssonVänersborgs SK19:49+5:236:11
16Linus JonassonVänersborgs SK19:55+5:296:13
16Janne ErikssonEds SK19:55+5:296:13
18Thomas KarlssonFrämmestads IK20:20+5:546:21
19Lars HogedalVänersborgs SK20:35+6:096:25
20Bo WesterbergTrollhättans SOK20:36+6:106:26
21Anders AxelssonTrollhättans SOK20:49+6:236:30
22Olle AlménVänersborgs SK21:19+6:536:39
23Håkan JanssonVänersborgs SK21:27+7:016:42
24Viktor ZetterlundVänersborgs SK21:46+7:206:48
25Katarina EnbomVänersborgs SK22:05+7:396:54
26Gustav NymanVänersborgs SK22:08+7:426:55
27Gunilla OtterstenEds SK22:14+7:486:56
28Per IvarssonTrollhättans SOK22:22+7:566:59
29Anna KristianssonTrollhättans SOK22:30+8:047:01
30Annette Falck LarssonVänersborgs SK23:21+8:557:17
31Wilma JanssonVänersborgs SK23:27+9:017:19
32Lars WassénVänersborgs SK24:15+9:497:34
33Tilda KartengrenVänersborgs SK26:27+12:018:15
34Felix SandbergOK Skogsvargarna28:28+14:028:53
35Erik ArenstrandOK Skogsvargarna28:44+14:188:58
36Gunilla HogedalVänersborgs SK30:30+16:049:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser