Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ABCD-cupen deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ABCD-cupen deltävling 4
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 20 maj 2015

Herrar

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian SvärdHaninge SOK54:36
2Ronnie PetterssonHaninge SOK58:17+3:41
3Felix Tiderman-BjörkblomSöders-Tyresö58:41+4:05
4Peter AlbinssonJärfälla OK58:49+4:13
5Emil AnderssonHaninge SOK59:29+4:53
6Ola SvärdHaninge SOK1:00:56+6:20
7Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:01:22+6:46
8Erik NylundJärfälla OK1:03:16+8:40
9Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:05:59+11:23
10Frank SteinerJärfälla OK1:06:01+11:25
11Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:06:38+12:02
12Peter AnderssonSöders-Tyresö1:06:57+12:21
13Patrik NilssonSnättringe SK1:10:06+15:30
Magnus CederlöfTullinge SKej godkänd
Mattias PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Filip OlssonVäsby OKutgått
Anders SundellStockholm Multisport Klubbej start
Måns TistadIFK Lidingö SOKej start

Damer

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonia RodiéreStockholm Multisport Klubb1:06:18
2Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:10:48+4:30
3Helene RipaHaninge SOK1:27:45+21:27
4Johanna AlmlundHaninge SOK1:41:59+35:41
Margareta MeitonIFK Lidingö SOKej start

Pöbel

8 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EkmanTäby OK52:556:36
2Håkan LindbergVäsby OK55:56+3:016:59
3Jonny NilssonSnättringe SK58:28+5:337:18
4Henrik LundgrenCentrum OK1:00:15+7:207:31
5Bengt AnderssonSöders-Tyresö1:01:01+8:067:37
6Christer NorinJärfälla OK1:03:52+10:577:59
7Ulf AnderssonHaninge SOK1:08:40+15:458:35
8Torbjörn GustavssonJärla IF1:09:33+16:388:41
9Per FranzénOK Södertörn1:10:33+17:388:49
10Ronny HedlundOK Södertörn1:10:48+17:538:51
11Robert JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:11:18+18:238:54
12Åke WansölinSöders-Tyresö1:20:34+27:3910:04
13Sven Olov JohanssonSöders-Tyresö1:22:59+30:0410:22
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Lars SahlbergLeksands OKej start

Pöbelina

8 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:02:177:47
2Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:24:14+21:5710:31
3Anna SvanebäckTullinge SK1:27:27+25:1010:55
Ulrika AnderssonHaninge SOKej godkänd

Ungdom Grön-Vit

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF41:21
2My ThernströmSödertälje-Nykvarn OF52:56+11:35
3Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF59:39+18:18
4Olivia WelariusSödertälje-Nykvarn OF1:26:01+44:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser