Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ulvsby

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ulvsby
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: tisdag 28 april 2015

Bana 1 - mycket lätt

2 700 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten BihlOK Tyr19:467:19
2Fredrik WestlundKils OK20:26+0:407:34
3Linus NilssonOK Tyr21:26+1:407:56
4Åsa MolinderOK Tyr26:05+6:199:39
5Olle CarlssonOK Tyr26:07+6:219:40
6Isak CarlssonOK Tyr26:17+6:319:44
7Isak HolmgårdKils OK27:18+7:3210:06
8Simon AlbinssonOK Tyr29:45+9:5911:01
9Anneli BihlOK Tyr31:15+11:2911:34
10Lea JohannesdalSkattkärs SOK32:10+12:2411:54
11Linn AnderssonOK Tyr32:15+12:2911:56
12Hans RehnbergFriska IVA32:36+12:5012:04
13Emma AlfredssonOK Tyr32:58+13:1212:12
14Noa LungströmOK Tyr33:40+13:5412:28
15Johan SkullmanOK Tyr36:13+16:2713:24
16Josefin SkullmanOK Tyr36:18+16:3213:26
17Benjamin EwaldCFK38:20+18:3414:11
18Johanna ModinSK Örnen38:22+18:3614:12
19Erina MeijerNattpatrull Öst38:28+18:4214:14
20Alfred NybergSkattkärs SOK38:53+19:0714:24
21Catarina SmithNattpatrull Öst38:54+19:0814:24
22Annica LarssonFriska IVA39:35+19:4914:39
23Daniel PerseniusCFK39:42+19:5614:42
24Ella GaynorSkattkärs SOK45:34+25:4816:52
25Gabriel BurmanSkattkärs SOK47:08+27:2217:27
26Lilly BergenfurSkattkärs SOK47:11+27:2517:28
27Edit BergenfurSkattkärs SOK47:14+27:2817:29
28Elliot GaynorSkattkärs SOK47:50+28:0417:42
29Ella NybergSkattkärs SOK49:14+29:2818:14
30Alva GöthbladSkattkärs SOK53:47+34:0119:55
31Asta HullingSkattkärs SOK53:55+34:0919:58
32Alexandra BurrmanSkattkärs SOK55:48+36:0220:40
33Ellinor SkullmanOK Tyr59:02+39:1621:51
34Anton FrickSkattkärs SOK1:10:51+51:0526:14
Tilda KindlundOK Tyrej godkänd
Lova PermanKils OKej godkänd
Albert BrohedeOK Älgenutgått
Erik BjurenhedSkattkärs SOKutgått
Clara BomanSkattkärs SOKutgått
Simon FrickSkattkärs SOKutgått
Lina UllerKils OKutgått

Bana 2 - lätt

3 200 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas MobergOK Tyr29:149:08
2Ella NordströmKils OK32:37+3:2310:11
3Fredrik HaneOK Tyr34:58+5:4410:55
4Tove OrdqvistKils OK35:31+6:1711:05
5Elsa AlbinssonOK Tyr36:01+6:4711:15
6Linn LugneKils OK36:45+7:3111:29
7Svante JohanssonCFK37:19+8:0511:39
8Thea BadLustens OK39:04+9:5012:12
9Josefine GullöCFK41:47+12:3313:03
10Julia GullöKarlstad.41:48+12:3413:03
11Claes ÅkerblomCFK45:33+16:1914:14
12Per-Åke FritoifssonCFK46:06+16:5214:24
13Arvid ErikssonOK Tyr46:08+16:5414:25
14Julia ForsgrenOK Tyr46:12+16:5814:26
15Jan-Olov HedmanKarlstad.47:40+18:2614:53
16Claes MolinderCFK47:51+18:3714:57
17Maria ErikssonNattpatrull Öst47:56+18:4214:58
18Tobias HällmanOK Tyr49:42+20:2815:31
18Hjalmar BergOK Fryksdalen49:42+20:2815:31
20Helene Helgesson HällmanOK Tyr51:21+22:0716:02
21Marcus HällmanOK Tyr51:24+22:1016:03
22Margaretha HedqwistOK Tyr51:43+22:2916:09
23Jan JohanssonCFK51:44+22:3016:10
24Camila LagnerydOK Tyr53:12+23:5816:37
25Anders LarssonHammarö55:54+26:4017:28
26Christer HällmanOK Tyr56:36+27:2217:41
27Rebecka WestlundKils OK58:06+28:5218:09
28Helena BergOK Fryksdalen58:39+29:2518:19
29Emma LungeKils OK1:08:31+39:1721:24
30Hanna NilssonOK Tyr1:10:11+40:5721:55
31Klara NordströmKils OK1:12:25+43:1122:37
32Elin BomanSkattkärs SOK1:14:36+45:2223:18
33Erik LidbergOK Tyr1:16:19+47:0523:50
34Axel LindOK Tyr1:18:18+49:0424:28
35Peter KarlssonKarlstad.1:19:34+50:2024:51
36Selma GanteliusOK Tyr1:29:41+1:00:2728:01
Marianne NyströmSkattkärs SOKej godkänd
Erik NilssonOK Tyrej godkänd
Thomas BomanSkattkärs SOKej godkänd

Bana 3 - medel

3 800 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov ÖströmOK Tyr29:397:48
2Johanna KindlundOK Tyr29:43+0:047:49
3Jonas BergenfurSkattkärs SOK29:47+0:087:50
4Martin FlorqvistOK Tyr31:34+1:558:18
5Anders HaneOK Tyr33:22+3:438:46
6Bengt CarlssonSkattkärs SOK35:44+6:059:24
7Elisabet ÖströmOK Tyr35:47+6:089:25
8Richard TakeOK Tyr35:51+6:129:26
9Mats KensbyOK Tyr36:09+6:309:30
9Håkan AhlqvistOK Tyr36:09+6:309:30
11Jonathan UllerKils OK36:23+6:449:34
12Ingrid KensbyOK Tyr36:25+6:469:35
13Mattias ModinSK Örnen36:34+6:559:37
14Bertil JohanssonKristinehamns OK36:41+7:029:39
15Nicolina MobergOK Tyr37:04+7:259:45
16Mikael TakeOK Tyr37:24+7:459:50
17Mattias HaneOK Tyr38:00+8:2110:00
17Nora HolmgårdKils OK38:00+8:2110:00
19Lisa HöökOK Tyr38:34+8:5510:08
20Mikael NybergSkattkärs SOK38:45+9:0610:11
21Ann HyvönenSkattkärs SOK39:07+9:2810:17
22Anders OlssonLustens OK39:17+9:3810:20
23Jan SvenssonOK Tyr40:00+10:2110:31
24Daniel RåådOK Tyr40:28+10:4910:38
25Amanda JohanssonKristinehamns OK40:53+11:1410:45
26Kyösti UuttanaValmet41:00+11:2110:47
27Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr41:26+11:4710:54
28Jan GustafssonOK Tyr41:58+12:1911:02
29Lotta PermanKils OK43:44+14:0511:30
30Frida KullbergKarlstad.43:55+14:1611:33
31Elin JohanssonSkattkärs SOK44:29+14:5011:42
32Lars MellqvistVästvärmlands OK44:38+14:5911:44
33Emma JohanssonKristinehamns OK45:37+15:5812:00
34Viktor AlfredssonOK Tyr45:44+16:0512:02
35Leif EricssonOK Tyr45:45+16:0612:02
36Christer HallCFK46:35+16:5612:15
37Johanna Gelang AlfredsssonOK Tyr47:17+17:3812:26
38Tage GanteliusOK Tyr47:21+17:4212:27
39Ulf SkoglundKils OK47:31+17:5212:30
40Laura JesefsenÅmåls OK48:03+18:2412:38
41Mikael AlfredssonOK Tyr50:18+20:3913:14
42Britt-Mari KvarnströmKils OK50:21+20:4213:15
43Cornelia KindlundOK Tyr54:18+24:3914:17
44Amanda AlfredssonOK Tyr54:21+24:4214:18
45Johannes AronssonOK Tyr56:59+27:2014:59
46Karin MoodOK Tyr58:16+28:3715:20
47Eva SvenssonKlubblös1:01:29+31:5016:10
48Marit NilssonOK Tyr1:02:05+32:2616:20
49My HagestålOK Tyr1:02:15+32:3616:22
50Thomas WernerheimKarlstad.1:02:49+33:1016:31
51Adam HolmstenKarlstad.1:04:46+35:0717:02
52Bo OttossonCFK1:06:58+37:1917:37
53David ÅkerlindLustens OK1:09:07+39:2818:11
54Erik SimesOK Tyr1:14:02+44:2319:28
55Karl-Erik JanssonCFK1:16:14+46:3520:03
Tone HollowellOK Tyrutgått

Bana 4 - svår

5 700 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundLeksands OK35:356:14
2Johan WikströmOK Tyr37:07+1:326:30
3Sixten WestlundOK Tyr40:16+4:417:03
4Daniel BrohedeOK Älgen40:17+4:427:04
5Lukas OlmKils OK40:44+5:097:08
6Rolf WikströmOK Tyr42:12+6:377:24
7Magnus AlbinssonOK Tyr42:52+7:177:31
8Mathias AxelssonOK Tyr43:25+7:507:37
9Håkan BlomkvistSkattkärs SOK44:20+8:457:46
10Olov SkoglundKils OK44:23+8:487:47
11Oskar NymanOK Tyr44:41+9:067:50
12Johan GustafssonOK Tyr45:53+10:188:02
13Marcus BeckiusOK Tyr46:37+11:028:10
14Tom HollowellOK Tyr46:41+11:068:11
15Bengt JohanssonOK Tyr46:51+11:168:13
16Håkan RichterKarlstad.47:30+11:558:20
17Helena AnderssonOK Tisaren48:16+12:418:28
18Per NymanOK Tyr48:34+12:598:31
19Örjan BeckiusOK Tyr49:08+13:338:37
20Per HögkvistOK Tyr50:18+14:438:49
21Eva AlbinssonOK Tyr50:59+15:248:56
22Jesper LarssonOK Amne51:20+15:459:00
23Anna ForsgrenOK Tyr51:25+15:509:01
24Samuel AxelssonOK Tyr52:08+16:339:08
25Claes ErixonGrava SK52:43+17:089:14
26Sofie GustavssonOK Tyr54:02+18:279:28
27Elsa HolmgårdKils OK55:07+19:329:40
28Lars AnderssonOK Tyr56:28+20:539:54
29Per BülundOK Tyr57:39+22:0410:06
30Leif SandahlOK Tyr1:01:13+25:3810:44
31Anders BrattströmKarlstad.1:01:18+25:4310:45
32Niklas KarlssonLustens OK1:03:42+28:0711:10
33Mattias PerssonOK Tyr1:06:13+30:3811:37
34Niclas MobergOK Tyr1:06:36+31:0111:41
Linn NilssonOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser