Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Stockfallet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Stockfallet
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 7 maj 2015

Bana 1 - mycket lätt

2 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David KindlundOK Tyr23:0811:00
2Danilo MobergOK Tyr27:35+4:2713:08
3Matteo MobergOK Tyr27:41+4:3313:10
4Anna-Gerd AnderbergOK Tyr28:49+5:4113:43
5Oscar AnderssonOK Tyr29:55+6:4714:14
6Catharina SmithNattpatrullen Öst31:21+8:1314:55
7Erina MeijerNattpatrullen Öst31:25+8:1714:57
8Kalle ÅslundOK Tyr31:27+8:1914:58
9Hans RenbergFriska IVA33:17+10:0915:50
10Maria RasmussonNattpatrullen Öst34:27+11:1916:24
11Benjamin EwaldNattpatrullen Öst36:04+12:5617:10
12Daniel PerseniusFriska IVA36:15+13:0717:15
13Tilda KindlundOK Tyr38:01+14:5318:06
14Edith BergenfurSkattkärrs SOK45:56+22:4821:52
15Lilly BergenfurSkattkärrs SOK47:19+24:1122:31
16Sara Storm AnderssonFriska IVA1:02:22+39:1429:41
Simon van den BergenKarlstad.ej godkänd

Bana 2 - lätt

3 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AnderssonOK Klemmingen25:078:22
2Thomas MobergOK Tyr26:27+1:208:49
3Claes ÅkerblomKarlstad.27:23+2:169:07
4Cornelia KindlundOK Tyr28:59+3:529:39
5Niclas HensingKarlstad.30:54+5:4710:18
6Arvid ErikssonOK Tyr32:37+7:3010:52
7Svante JohanssonVi skola vinna35:23+10:1611:47
8Josefine GullöFriska IVA36:01+10:5412:00
9Maria ErikssonOK Tyr37:18+12:1112:26
10Emma SaleskogOK Tyr37:48+12:4112:36
10Jan-Olof EdmanKarlstad.37:48+12:4112:36
12Therése AnderssonOK Tyr38:37+13:3012:52
13Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr39:15+14:0813:05
14Erik LidbergOK Tyr42:02+16:5514:00
15Christina ArvidsonHammarö43:27+18:2014:29
16Sofie WetterArboga OK46:43+21:3615:34
17Linn AnderssonOK Tyr46:48+21:4115:36
18Ann-Catrin HagbergOK Tyr47:22+22:1515:47
19Richard GustavssonHammarö.48:07+23:0016:02
20Per-Åke FritjofssonCGI48:29+23:2216:09
21Claes MolinderOK Tyr51:09+26:0217:03
22Åsa MolinderOK Tyr51:51+26:4417:17
23Mariann EdströmFriska IVA56:04+30:5718:41
24Börje NilssonOK Tyr1:00:18+35:1120:06
25Axel LindOK Tyr1:08:10+43:0322:43
26Ewa MattssonOK Tyr1:11:24+46:1723:48
27Filippa OlssonOK Tyr1:16:29+51:2225:29
Ingrid HolménKarlstad.ej godkänd
Lova PermanKils OKej godkänd

Bana 3 - medel

4 000 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus BeckiusOK Tyr30:107:32
2Oskar NymanOK Tyr33:51+3:418:27
3Elin Ransjö ZanderOK Tyr35:28+5:188:52
4Lydia MartinssonOK Tyr37:22+7:129:20
5Johan HenrikssonOK Tyr37:58+7:489:29
6Bengt CarlssonSkattkärrs SOK39:55+9:459:58
7Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr39:57+9:479:59
8Martin FlorqvistOK Tyr40:45+10:3510:11
9Mikael JanssonOK Tyr41:10+11:0010:17
10Nora HolmgårdKils OK41:13+11:0310:18
11Anna GundSkattkärrs SOK41:52+11:4210:28
12Mathias SwartzOK Tyr41:58+11:4810:29
13Gustav PermanOK Tyr41:59+11:4910:29
14Lotta RansjöOK Tyr42:27+12:1710:36
15Eva MartinssonOK Tyr44:08+13:5811:02
16Ylva OlmKils OK45:20+15:1011:20
17Torbjörn JohanssonOK Älgen46:39+16:2911:39
18Anders HaneOK Tyr46:54+16:4411:43
19Jerker AnderssonOK Tyr48:58+18:4812:14
20Christer HöglundOK Tyr49:46+19:3612:26
21Lars MellqvistOK Hierne50:23+20:1312:35
22Catarina HögkvistOK Tyr51:19+21:0912:49
23Laura JosefsenÅmåls OK52:41+22:3113:10
24Anna Karin BerglundOK Tyr52:42+22:3213:10
25Mattias HaneOK Tyr54:44+24:3413:41
26Göran ArvidsonHammarö57:59+27:4914:29
27Karin MoodhOK Tyr58:57+28:4714:44
28Christer HallCFK1:02:59+32:4915:44
29Fredrik HaneOK Tyr1:03:37+33:2715:54
30Gunilla NilssonOK Tyr1:04:57+34:4716:14
31Bengt MalmKarlstad.1:08:17+38:0717:04
32Bo OttossonOK Tyr1:09:26+39:1617:21
33Bengt StarkOK Milan1:14:31+44:2118:37
34Annette HalvorsenOK Milan1:14:35+44:2518:38
35David ÅkerlindLustens OK1:16:07+45:5719:01
36Pertti PalokanogasOK Tyr1:22:11+52:0120:32
37Marit NilssonKils OK1:28:21+58:1122:05
38Anna ZetterlundOK Tyr1:44:58+1:14:4826:14
39Karin BörjarsKils OK1:45:01+1:14:5126:15
Jan-Olof StohmOK Tyrej godkänd
Erik GrundströmFriska IVAej godkänd
Jonas FredrikssonOK Tyrej godkänd
Mattias KarlssonOK Tyrej godkänd
Tone HollowellOK Tyrej godkänd
Annika LeanderssonOK Tyrej godkänd
Alfred HagbergOK Tyrej godkänd
Kristin AllisonKarlstad.ej godkänd
Anna HaneOK Tyrej godkänd

Bana 4 - svår

5 400 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundLeksands OK35:496:37
2Johan GustafssonOK Tyr40:41+4:527:32
2Lukas OlmKils OK40:41+4:527:32
4Jonas BergenfurSkattkärrs SOK41:12+5:237:37
5Anders LevinOK Tyr41:42+5:537:43
6Lars HolmgårdKils OK41:49+6:007:44
7Åke SvenssonHammarby IF OF42:04+6:157:47
8Mattias AxelssonOK Tyr42:27+6:387:51
9Jesper ÖströmOK Tyr43:05+7:167:58
10Albin SigbyOK Tyr43:09+7:207:59
11Tobias JohanssonÅmåls OK43:42+7:538:05
12Pär NymanOK Tyr44:04+8:158:09
13Per HögkvistOK Tyr44:24+8:358:13
14Olov ÖströmOK Tyr44:54+9:058:18
15Colin Mc IntyreOK Tyr45:17+9:288:23
16Håkan RichterKarlstad.46:59+11:108:42
16Helena AnderssonOK Tisaren46:59+11:108:42
18Thomas HollowellOK Tyr47:53+12:048:52
19Jerker BomanGävle OK48:26+12:378:58
20Örjan BeckiusOK Tyr48:39+12:509:00
21Linn NilssonOK Tyr51:41+15:529:34
22Magnus KällmingOK Tyr52:00+16:119:37
23Per BülundOK Tyr53:17+17:289:52
24Erik SimesOK Tyr55:41+19:5210:18
25Mattias PerssonOK Tyr55:43+19:5410:19
26Håkan AhlqvistOK Tyr57:16+21:2710:36
27David WästlundOK Tyr57:54+22:0510:43
28Samuel AxelssonOK Tyr59:45+23:5611:03
29Leif SandahlOK Tyr1:02:26+26:3711:33
30Elisabet EdvardssonOK Tyr1:05:17+29:2812:05
31Rasmus WidlundKarlstad.1:20:49+45:0014:57
Anders BrattströmKarlstad.ej godkänd
Matias JonssonSkattkärrs SOKej godkänd
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd
Tobias HanischKarlstad.ej godkänd
Jonas EkstamCFKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser