Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skattkärr
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: tisdag 12 maj 2015

Bana 1 - mycket lätt

1 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea JohannesdalSkattkärrs SOK20:2310:43
2Hans RenbergFriska IVA20:32+0:0910:48
3Anton FrickSkattkärrs SOK21:08+0:4511:07
4Isak CarlssonOK Tyr21:40+1:1711:24
5Benjamin EwaldNattpatrull Öst22:39+2:1611:55
6Erina MeierNattpatrull Öst22:45+2:2211:58
7Maria RasmussonNattpatrull Öst23:01+2:3812:06
8Simon FrickSkattkärrs SOK24:12+3:4912:44
9Stefan KarlssonFriska IVA25:23+5:0013:21
10Katarina SmithNattpatrull Öst25:25+5:0213:22
11Annica LarssonFriska IVA25:26+5:0313:23
12Ella GaynorSkattkärrs SOK32:18+11:5517:00
13Daniel PerseniusKarlstad.32:42+12:1917:12
14Elliot GaynorSkattkärrs SOK35:07+14:4418:28
15Ebba AnderssonSkattkärrs SOK39:48+19:2520:56
16Love AnderssonSkattkärrs SOK40:05+19:4221:05

Bana 2 - lätt

3 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik BjörkmanKarlstad.22:147:10
2Svante JohanssonVi skola vinna27:08+4:548:45
3Thomas MobergOK Tyr29:38+7:249:33
4Oskar MobergKarlstad.32:35+10:2110:30
5Arvid ErikssonOK Tyr34:34+12:2011:09
6Emelie RudolfssonSkattkärr35:38+13:2411:29
7Åsa MolinderOK Tyr36:21+14:0711:43
8Margareta NilssonKarlstad.37:58+15:4412:14
9Linus NilssonOK Tyr38:11+15:5712:19
10Claes MolinderOK Tyr39:05+16:5112:36
11Janet EdwardsOK Tyr45:29+23:1514:40
12Anette HalvorssonOK Milan48:21+26:0715:35
13Therése AnderssonOK Tyr54:30+32:1617:34
14Jenny NybergSkattkärrs SOK56:11+33:5718:07
15Alfred NybergSkattkärrs SOK56:21+34:0718:10

Bana 3 - medel

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias SwartzOK Tyr33:2210:45
2Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr35:58+2:3611:36
3Elin LundkvistKils OK36:49+3:2711:52
4Mats KensbyOK Tyr37:21+3:5912:02
5Anna GundSkattkärrs SOK38:35+5:1312:26
6Ann HyvönenSkattkärrs SOK39:06+5:4412:36
7Lars MellkvistOK Järne39:15+5:5312:39
8Marina SörenssonCFK39:21+5:5912:41
9Sofie WetterArboga OK43:18+9:5613:58
10Anders OlssonOK Tyr46:15+12:5314:55
11Elisabet EdvardssonOK Tyr47:40+14:1815:22
12Ylva EkbergSkattkärrs SOK49:19+15:5715:54
13Karin MoodhOK Tyr1:00:37+27:1519:33

Bana 4 - svår

5 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK45:207:48
2Jan OlmKils OK47:11+1:518:08
3Martin PetterssonOK Tyr49:40+4:208:33
4David WästlundOK Tyr55:23+10:039:32
5Helena AnderssonOK Tyr55:52+10:329:37
6Håkan RichterOK Tyr55:54+10:349:38
7Håkan AhlqvistOK Tyr1:00:28+15:0810:25
8Lars HolmgårdKils OK1:00:29+15:0910:25
9Albin SigbyOK Tyr1:01:56+16:3610:40
10Erica ErikssonSkattkärrs SOK1:03:10+17:5010:53
11Erik SimesOK Tyr1:03:20+18:0010:55
12Mattias PerssonOK Tyr1:03:38+18:1810:58
13Eva MartinssonOK Tyr1:06:48+21:2811:31
14Elin JohanssonSkattkärrs SOK1:11:26+26:0612:18
15Mikael NybergSkattkärrs SOK1:26:16+40:5614:52
16Jonas EkstamKarlstad.2:08:42+1:23:2222:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser