Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Tyrstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Tyrstugan
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 21 maj 2015

Bana 1 - mycket lätt

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Danilo MobergOK Tyr17:4611:06
2Matteo MobergOK Tyr19:42+1:5612:18
3Lilly BergenfurSkattkärrs SOK31:41+13:5519:48
4Edith BergenfurSkattkärrs SOK32:01+14:1520:00
5Benjamin EwaldNattpatrullen Öst34:05+16:1921:18
6Catharina SmithNattpatrullen Öst34:14+16:2821:23
7Erina MeijerNattpatrullen Öst35:27+17:4122:09
8Maria RasmussonNattpatrullen Öst35:43+17:5722:19
9Tilda KindlundOK Tyr36:51+19:0523:01
10Patrik RenbergKarlstad.1:01:47+44:0138:36
11Hans RenbergFriska IVA1:01:51+44:0538:39

Bana 2 - lätt

2 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cornelia KindlundOK Tyr25:269:05
2Claes ÅkerblomKarlstad.29:30+4:0410:32
3Thomas MobergOK Tyr30:30+5:0410:53
4Marina SörenssenKarlstad.31:30+6:0411:15
5Svante JohanssonVi skola vinna32:34+7:0811:37
6Jan-Olof EdmanKarlstad.36:47+11:2113:08
7Josefine GullöFriska IVA38:49+13:2313:51
8Erik LidbergOK Tyr39:24+13:5814:04
9Claes MolinderOK Tyr43:20+17:5415:28
10Åsa MolinderOK Tyr43:21+17:5515:28
10Fredrik BjörkmanKarlstad.43:21+17:5515:28
12Per KroghKarlstad.50:00+24:3417:51
13Filippa OlssonOK Tyr58:40+33:1420:57
14Gunnar GelinKarlstad.1:09:55+44:2924:58
15Lisbeth GelinKarlstad.1:10:00+44:3425:00
Pertti PalokangasOK Tyrej godkänd
Anna-Gerd AnderbergOK Tyrej godkänd
Charlotte SkoglundKils OKej godkänd

Bana 3 - medel

3 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar NymanOK Tyr24:246:46
2Jonas BergenfurSkattkärrs SOK28:58+4:348:02
3Lars-Erik Jocke OlssonOK Tyr30:50+6:268:33
4Malin NymanOK Tyr31:06+6:428:38
5Elin LundgrenOK Tyr31:53+7:298:51
6Mats KensbyOK Tyr34:22+9:589:32
7Viktor BrandtOK Tyr34:34+10:109:36
8Johan HenricssonKarlstad.34:48+10:249:40
9Elisabet ÖströmOK Tyr35:01+10:379:43
10Ulf SkoglundKils OK35:25+11:019:50
11Mathias SwartzOK Tyr35:35+11:119:53
12Mattias HaneOK Tyr36:24+12:0010:06
13Nora HolmgårdKils OK37:15+12:5110:20
14Elin LundkvistKils OK37:21+12:5710:22
15Mattias KarlssonOK Tyr37:52+13:2810:31
16Ann HyvönenSkattkärrs SOK38:21+13:5710:39
17Christer HallCFK38:50+14:2610:47
18Lars MellqvistOK Hierne42:09+17:4511:42
19Fredrik HaneOK Tyr43:22+18:5812:02
20Leif EricssonOK Tyr43:38+19:1412:07
21Lotta RåbergOK Tyr43:45+19:2112:09
22Lennart MattssonLustens OK44:14+19:5012:17
23Göran ArvidsonHammarö47:01+22:3713:03
24Mikael NybergSkattkärrs SOK47:16+22:5213:07
25Jenny NybergSkattkärrs SOK47:20+22:5613:08
26Karin MoodhOK Tyr48:20+23:5613:25
27Anders OlssonOK Tyr49:52+25:2813:51
28Laura JosefsenÅmåls OK52:29+28:0514:34
29Markus AnderssonOK Tyr54:42+30:1815:11
30Ann-Sofie HultsvedOK Tyr54:55+30:3115:15
31Leif SahlinOK Tyr58:07+33:4316:08
32Bo OttossonKarlstad.59:32+35:0816:32
33Eva TrangiusOK Tyr1:00:13+35:4916:43
34Annette HalvorsenOK Milan1:05:56+41:3218:18
35Christina ArvidsonHammarö1:10:14+45:5019:30
Elin AhlOK Tyrej godkänd
Tone HollowellOK Tyrej godkänd
Anna Weckner WestlundOK Tyrej godkänd
Bengt StarkOK Milanutgått

Bana 4 - svår

5 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan WikströmOK Tyr37:346:42
2Jan OlmKils OK38:39+1:056:54
3Rolf WikströmOK Tyr41:39+4:057:26
4Daniel BrohedeOK Älgen42:00+4:267:30
5Marcus BeckiusOK Tyr42:28+4:547:35
6Sixten WestlundOK Tyr42:49+5:157:38
7Mathias AxelssonKarlstad.44:02+6:287:51
8Anders LevinOK Tyr45:55+8:218:11
9Olov ÖströmOK Tyr45:59+8:258:12
10Thomas HollowellOK Tyr46:28+8:548:17
11Tobias JohanssonÅmåls OK47:35+10:018:29
12Lukas OlmKils OK47:37+10:038:30
13Jesper ÖströmOK Tyr47:38+10:048:30
14Anders BrattströmKarlstad.48:14+10:408:36
15Bengt JohanssonOK Tyr49:04+11:308:45
16Lars HolmgårdKils OK49:44+12:108:52
17Pär NymanOK Tyr49:57+12:238:55
18Albin SigbyOK Tyr50:03+12:298:56
19Örjan BeckiusOK Tyr50:32+12:589:01
20Colin McIntyreOK Tyr50:52+13:189:05
21Peter GustafssonOK Tyr51:27+13:539:11
22Per HögkvistOK Tyr52:04+14:309:17
23Johan GustafssonOK Tyr52:56+15:229:27
24Erik SimesOK Tyr55:26+17:529:53
25Håkan RichterKarlstad.57:02+19:2810:11
26Helena AnderssonKarlstad.57:03+19:2910:11
27Samuel AxelssonOK Tyr58:01+20:2710:21
28Anna NordströmKils OK1:01:06+23:3210:54
29Börje RåbergOK Tyr1:01:26+23:5210:58
30Sanna StenholmKils OK1:06:25+28:5111:51
31Anna SkoglundKils OK1:06:26+28:5211:51
Mattias NeumannKarlstad.ej godkänd
Johan JontenKarlstad.ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser