Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skattkärr
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 13 augusti 2015

Bana 1 - mycket lätt

1 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Danilo MobergOK Tyr24:2614:22
2Anton HenrikssonOK Tyr24:33+0:0714:26
3Lottis BrohedeOK Älgen24:50+0:2414:36
4Elin BomanSkattkärrs SOK26:23+1:5715:31
5Lea JohannesdalSkattkärrs SOK26:33+2:0715:37
6Ella JanssonSkattkärrs SOK28:46+4:2016:55
7Diane WiklundLillängsskolans Friskaste31:36+7:1018:35
8Lotta LarssonLillängsskolans Friskaste31:42+7:1618:38
9Marina NilssonLillängsskolans Friskaste32:20+7:5419:01
10Maria RasmussonNattpatrullen Öst33:12+8:4619:31
11Katarina SmithNatpatrullen Öst33:15+8:4919:33
12Benjamin EvaldNattpatrullen Öst33:43+9:1719:50
13Clara BomanSkattkärrs SOK35:09+10:4320:40
14Love AnderssonSkattkärrs SOK37:31+13:0522:04
15Ebba AnderssonSkattkärrs SOK37:33+13:0722:05
16Axel LindOK Tyr39:54+15:2823:28
17Tilde BjörkegrenSkattkärrs SOK45:20+20:5426:40
18Gustav BjörkegrenSkattkärrs SOK45:21+20:5526:40
19Gabriel BurmanSkattkärrs SOK56:59+32:3333:31
20Alfred NybergSkattkärrs SOK1:01:45+37:1936:19
21Ella NybergSkattkärrs SOK1:01:47+37:2136:20

Bana 2 - lätt

2 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova PermanKils OK19:357:31
2Thomas BomanSkattkärrs SOK20:44+1:097:58
3Mikael NybergSkattkärrs SOK21:35+2:008:18
4Tobias LundqvistOK Tyr22:05+2:308:29
5Maria ErikssonOK Tyr23:15+3:408:56
6Maria EldhKlubblös24:02+4:279:14
7Maja JohanssonSkattkärrs SOK26:02+6:2710:00
8Arvid ErikssonOK Tyr27:02+7:2710:23
9Emelie RudolfssonKlubblös28:09+8:3410:49
10Johanna HoltetOK Tyr30:16+10:4111:38
11Jenny NybergSkattkärrs SOK30:24+10:4911:41
12Erik LidbergOK Tyr30:43+11:0811:48
13Stefan KarlssonFriska IVA30:51+11:1611:51
14Annika LarssonFriska IVA30:52+11:1711:52
15Jan-Olof EdmanKlubblös32:07+12:3212:21
16Peter KarlssonKlubblös32:43+13:0812:35
17Per-Åke FritiofssonCGI33:15+13:4012:47
18Ingrid HolmenCFK33:53+14:1813:01
19Marianne EdströmCFK33:58+14:2313:03
20Emma LundqvistOK Tyr35:56+16:2113:49
21Marianne NyströmSkattkärrs SOK36:14+16:3913:56
22Christina ArvidsonKlubblös40:10+20:3515:26
22Eva SvenssonOK Tyr40:10+20:3515:26
24Anton FrickSkattkärrs SOK42:40+23:0516:24
25Auni AarniCFK44:51+25:1617:15
26Erik BjurenhedSkattkärrs SOK46:58+27:2318:03
27Åsa MolinderOK Tyr49:07+29:3218:53

Bana 3 - medel

3 300 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas MobergKlubblös33:4610:13
2Olov ÖströmOK Tyr34:43+0:5710:31
3Elisabet ÖströmOK Tyr36:25+2:3911:02
4Maria EklundKlubblös37:20+3:3411:18
5Signe MagnussenSkattkärrs SOK38:56+5:1011:47
6Ingrid KensbyOK Tyr39:11+5:2511:52
7Mikael JanssonOK Tyr39:48+6:0212:03
8Johan HenrikssonOK Tyr40:18+6:3212:12
9Ulf JohanssonSkattkärrs SOK40:32+6:4612:16
10Thomas MobergOK Tyr40:41+6:5512:19
11Börje RåbergOK Tyr40:45+6:5912:20
12Nora HolmgårdKils OK43:03+9:1713:02
13Laura JosefsenÅmåls OK43:04+9:1813:03
14Elin JohanssonSkattkärrs SOK43:36+9:5013:12
15Ann HyvönenSkattkärrs SOK43:52+10:0613:17
16Mats KensbyOK Tyr44:03+10:1713:20
17Astrid MagnussenSkattkärrs SOK44:10+10:2413:23
18Tone HollowellOK Tyr45:54+12:0813:54
19Catarina HögkvistOK Tyr48:04+14:1814:33
20Anders MolinOK Tyr48:35+14:4914:43
21Christer HöglundOK Tyr50:13+16:2715:13
22Marina SörenssonCFK50:30+16:4415:18
23Lars MellkvistDVO51:15+17:2915:31
24Anna-Karin BerglundOK Tyr51:23+17:3715:34
25Christer HallCFK51:47+18:0115:41
26Kristina LandforsLustens OK52:38+18:5215:56
27Tina HelgmanOK Tyr52:46+19:0015:59
28Karin MoodhOK Tyr55:46+22:0016:53
29Carola KarlssonOK Tyr1:01:36+27:5018:40
30Therése AnderssonOK Tyr1:01:41+27:5518:41
31Göran ArvidsonKlubblös1:02:17+28:3118:52
32Anne NilssonKlubblös1:02:28+28:4218:55
33Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr1:03:14+29:2819:09
34Lisa AnnersandOK Tyr1:03:20+29:3419:11
35Bo OttossonOK Tyr1:05:16+31:3019:46
36Leif SalinOK Tyr1:05:42+31:5619:54
37Eva TrangiusOK Tyr1:12:08+38:2221:51
38Peter PreiszLustens OK1:16:12+42:2623:05
39Claes MolinderOK Tyr1:19:02+45:1623:56
40Bengt StarkOK Milan1:29:54+56:0827:14
41Annette HalvorsenOK Milan1:33:52+1:00:0628:26
Elin LundkvistKils OKej godkänd
Torbjörn JohanssonOK Älgenej godkänd
Jan GustafssonOK Tyrej godkänd
Jonas PreiszLustens OKej godkänd
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Lars AnderssonOK Tyrej godkänd
Johan WiseniusOK Tyrej godkänd
Elsa HolmgårdKils OKej godkänd

Bana 4 - svår

5 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK39:277:53
2Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF42:28+3:018:29
3Tom CampbellLustens OK43:07+3:408:37
4Johan SöderlundLeksands OK43:13+3:468:38
5Daniel BrohedeOK Älgen44:20+4:538:52
6Lukas OlmKils OK46:18+6:519:15
7Anders LindbergOK Tyr46:29+7:029:17
8Leif HelgmanOK Tyr47:12+7:459:26
9Jonas BergenfurSkattkärrs SOK48:33+9:069:42
10Marcus BeckiusOK Tyr49:36+10:099:55
11Per HögkvistOK Tyr52:02+12:3510:24
12Fanny AsketunOK Roxen52:41+13:1410:32
13Helena AnderssonOK Tisaren52:46+13:1910:33
14Pelle LandforsLustens OK55:17+15:5011:03
15Lars HolmgårdKils OK55:51+16:2411:10
16Thomas HollowellOK Tyr56:35+17:0811:19
17Tobias JohanssonÅmåls OK56:55+17:2811:23
18Örjan BeckiusBergatrollen57:11+17:4411:26
19Espen MagnussenSkattkärrs SOK1:00:02+20:3512:00
20Erik SimesOK Tyr1:00:23+20:5612:04
21Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF1:00:58+21:3112:11
22Linda GustafssonOK Tyr1:03:06+23:3912:37
23Leif MartinssonOK Tyr1:12:14+32:4714:26
24Mattias PerssonOK Tyr1:13:05+33:3814:37
Lovisa MartinssonOK Tyrej godkänd
Eva MartinssonOK Tyrej godkänd
Tobias BeckiusLinköpings OKej godkänd
Johan GustafssonOK Tyrutgått
Bernt NilssonOK Tyrutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser