Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ABCD-cupen Tullinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ABCD-cupen Tullinge
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: onsdag 17 juni 2015

Herrar

14 000 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger ÖstlundTullinge SK1:02:254:27
2Sebastian SvärdHaninge SOK1:06:36+4:114:45
3Jonatan ÖstlundTullinge SK1:07:29+5:044:49
4Ronnie PetterssonHaninge SOK1:08:22+5:574:53
5Peter AlbinssonJärfälla OK1:09:25+7:004:57
6Jörgen OhlinTullinge SK1:10:08+7:435:00
7Jonny EngelOK Ravinen1:10:49+8:245:03
8Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF1:11:24+8:595:06
9Peter AnderssonSöders-Tyresö1:13:45+11:205:16
10Peter RosénAlfta-Ösa OK1:14:07+11:425:17
11Erik NylundJärfälla OK1:18:25+16:005:36
12Ola SvärdHaninge SOK1:19:18+16:535:39
13Håkan LångLänna IF1:20:00+17:355:42
13Nils MalmIFK Lidingö SOK1:20:00+17:355:42
15Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:20:14+17:495:43
16Daniel SteenHaninge SOK1:20:21+17:565:44
17Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:21:51+19:265:50
18Joakim SkärlénHaninge SOK1:23:56+21:315:59
19Emil AnderssonHaninge SOK1:24:31+22:066:02
20Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:25:00+22:356:04
21Göran LängheimTullinge SK1:25:49+23:246:07
22Nicklas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:27:31+25:066:15
23Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:27:43+25:186:15
24Patrik NilssonSnättringe SK1:32:20+29:556:35
25Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb1:36:45+34:206:54
26Johan StenbergIF Thor1:40:08+37:437:09
27Peter JäderfeldtOK Klemmingen1:41:27+39:027:14
28Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:44:08+41:437:26
29Ulf AnderssonHaninge SOK1:46:31+44:067:36
Lars SjöbergTullinge SKej godkänd
Oskar NederheimHaninge SOKej godkänd
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej godkänd
Frank SteinerJärfälla OKej godkänd
Per NylundJärfälla OKej start

Damer

11 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:24:557:26
2Jennifer AnderssonHaninge SOK1:42:10+17:158:57
Josefin WångdahlIFK Lidingö SOKej godkänd

Pöbel

11 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik TidermanSöders-Tyresö1:12:426:22
2Bengt AnderssonSöders-Tyresö1:16:14+3:326:41
3Jonny NilssonSnättringe SK1:17:45+5:036:49
4Lars PonténIF Thor1:21:01+8:197:06
5Håkan LindbergVäsby OK1:24:35+11:537:25
6Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:31:00+18:187:58
7Jan-Erik WibergJärla Orientering1:34:40+21:588:18
8Mikael GustafssonSödertälje IF1:36:01+23:198:25
9Sven Olov JohanssonSöders-Tyresö1:44:24+31:429:09
10Torbjörn GustafssonJärla Orientering1:50:15+37:339:40
11Gunnar SkärlénHaninge SOK2:18:43+1:06:0112:10
Åke WansölinSöders-Tyresöej godkänd
Lars GreilertHaninge SOKej godkänd
Jörgen EkmanTäby OKej godkänd
Henrik LundgrenCentrum OKej start
Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej start
Christer NorinJärfälla OKej start

Pöbelina

7 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helene RipaHaninge SOK46:006:18
2Lena SundqvistTullinge SK46:13+0:136:19
3Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb55:05+9:057:32
4Ulrika AnderssonHaninge SOK56:33+10:337:44
5Mia Stenberg-LindTullinge SK56:52+10:527:47
6Maria OlofssonTullinge SK59:37+13:378:10
6Richard OlofssonTullinge SK59:37+13:378:10
8Elisabet BaldvinssonTullinge SK1:10:16+24:169:37
9Julia MillingtonTullinge SK1:40:52+54:5213:49
10Evan MillingtonTullinge SK1:40:57+54:5713:49
11Peter MillingtonTullinge SK1:41:07+55:0713:51

Prova-på

4 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RennerOK Södertörn39:308:35
2Daniela RennerOK Södertörn39:33+0:038:35
3Erik NederheimHaninge SOK1:02:23+22:5313:33
Christel NilssonHaninge SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser