Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Motionsorientering Umeå 28 maj

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 28 maj
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 28 maj 2015

Inskolning

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Mira BerglundKlubblösfullföljt
Edit DomelöfKlubblösfullföljt
Alfons DuveskogKlubblösfullföljt
Tuva GranströmKlubblösfullföljt
Elias JonssonUmeå OKfullföljt
Edvin KoskenniemiUmeå OKfullföljt
Stina KoskenniemiUmeå OKfullföljt
Nora KäckUmeå OKfullföljt
Emma LindströmKlubblösfullföljt
Viktor LindströmKlubblösfullföljt
Carlotta NorenKlubblösfullföljt
Isak PääkkönenUmeå OKfullföljt
Leonard RydbergUmeå OKfullföljt
Adrian VidmarkUmeå OKfullföljt
Elsa VikströmUmeå OKfullföljt
Hilma VikströmUmeå OKfullföljt
Valter VikströmUmeå OKfullföljt
Walter NordmarkUmeå OKej godkänd
Ida ÅströmUmeå OKej godkänd

Öppen motion 1

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel VännbergUmeå OK31:0912:27
2Tuva SirviöUmeå OK41:45+10:3616:42
3Elina HedmanUmeå OK42:12+11:0316:52
4Jakob AnderssonUmeå OK43:42+12:3317:28
5Matilda HolmbergUmeå OK44:34+13:2517:49
6Amelia HällströmKlubblös44:35+13:2617:50
7Agnes HemmingssonKlubblös56:08+24:5922:27
8Oskar HemmingssonKlubblös56:24+25:1522:33
Viktor AnderssonUmeå OKej godkänd
Maja LundholmUmeå OKej godkänd

Öppen motion 3

2 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus BjörkUmeå OK35:1613:12
2Anders HolmbergUmeå OK44:48+9:3216:46
3Edwin NordmarkUmeå OK48:19+13:0318:05
4Jakob ErikssonUmedalens IF1:09:08+33:5225:53
5Camilla VidmarkUmeå OK1:18:10+42:5429:16
6Erin VidmarkUmeå OK1:19:22+44:0629:43
Karin HolmbergUmeå OKej godkänd

Öppen motion 5

3 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper RamebäckUmeå OK47:1913:57
2Ove PerssonTelia IF47:31+0:1214:01
3Mårten ErikssonUmedalens IF48:09+0:5014:12
4Vesa SärkiojaKlubblös48:39+1:2014:21
5Åsa BerglundPiteå IF50:49+3:3014:59
6Dan EdvardssonUmeå OK53:03+5:4415:38
7Anders MalmerUmeå OK53:12+5:5315:41
8Björn ElfvingUmeå OK54:40+7:2116:07
9Svante SirviöUmeå OK55:09+7:5016:16
10Åsa BäckstrandUmeå OK55:11+7:5216:16
Signe MalmerUmeå OKej godkänd
Stefan ErikssonUmedalens IFej godkänd

Öppen motion 7

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NilssonUmeå OK34:1011:30
2Anna Karin NilssonUmeå OK34:16+0:0611:32
3Christer VahlbergIFK Umeå37:08+2:5812:30
4Anita LundmarkIFK Umeå38:29+4:1912:57
5Gunnar TigerUmeå OK39:47+5:3713:23
6Kjell HemmyrTegs SK42:24+8:1414:16
7Annica NylundUmeå OK43:22+9:1214:36
8Tina PetersonIFK Umeå43:57+9:4714:47
8Per RogneIKHP43:57+9:4714:47
10Olof NorrmanUmeå OK51:54+17:4417:28
11Daniel AnderssonUmeå OK56:28+22:1819:00
12Hardy PaulssonUmeå OK1:09:36+35:2623:26
Agneta FriesUmeå OKej godkänd

Öppen motion 8

3 880 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon NilssonUmeå OK28:027:13
2Thomas PetterssonIF Thor29:48+1:467:40
3Anton NilssonUmeå OK32:20+4:188:20
4Andreas LundholmUmeå OK32:42+4:408:25
5Christian BiglerUmeå OK33:22+5:208:35
6Henrik PerssonUmeå OK35:58+7:569:16
7Erika HerbertGävle OK38:16+10:149:51
8Per EngmanUmeå OK38:32+10:309:55
9Hans-Erik CarlborgIFK Umeå38:54+10:5210:01
10Robert VidmarkUmeå OK39:10+11:0810:05
11Thomas OtsUmeå OK39:21+11:1910:08
12Emil NilssonUmeå OK39:56+11:5410:17
13Erik KärrlanderUmedalens IF40:19+12:1710:23
14Joel HallbergUmeå OK41:04+13:0210:35
15Mats SandewallUmeå OK45:07+17:0511:37
16Mattias KarlssonUmeå OK45:39+17:3711:45
17Merko VagaUmeå OK51:35+23:3313:17
Jonas PetersonIFK Umeåej godkänd
Jonas SundellUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser