Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie 4, Västra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie 4, Västra
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: onsdag 19 augusti 2015

H16 Kort

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK42:4810:18
2Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:38:05+55:1723:38
Hjalmar JönssonOK Vilse 87ej start

D14 Kort

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn KarlssonOK Vilse 8726:259:28
2Elin EmilssonOK Skogsfalken27:15+0:509:46
3Tova DanielssonOK Skogsfalken48:23+21:5817:20
Lovisa WikingssonStigmännen Karlshamns OKej start
Elina LiljedahlOK Skogsfalkenej start
Linn WikingssonStigmännen Karlshamns OKej start

H14 Kort

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav ÅmanOK Vilse 8722:278:02
2Nils GybergOK Skogsfalken51:42+29:1518:31
3Anthony LidénStigmännen Karlshamns OK1:14:57+52:3026:51
Viktor PeterssonOK Skogsfalkenej start
Johannes ConradssonStigmännen Karlshamns OKej start

D12 Kort

2 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken21:498:03
2Vilmalee SuwanOK Vilse 8721:58+0:098:06
3Ella SöderbergOK Skogsfalken22:42+0:538:22
4Ina ÅmanOK Vilse 8727:25+5:3610:07
5Emma NorlinStigmännen Karlshamns OK34:25+12:3612:41
6Elvira LjungbergOK Skogsfalken39:39+17:5014:37
7Julia KarlssonOK Skogsfalken43:43+21:5416:07
8Alicia EkdahlStigmännen Karlshamns OK44:32+22:4316:25
9Lisa EricsonOK Vilse 8754:20+32:3120:02
10Ellinor RosenbergOK Vilse 8754:46+32:5720:12
11Moa ArvidssonOK Vilse 8758:12+36:2321:28
Frida JönssonOK Vilse 87ej start
Tilda SvenssonOK Vilse 87ej start

H12 Kort

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max PerssonOK Skogsfalken29:4610:59
2Emil ViktorssonOK Skogsfalken31:04+1:1811:27
3Erik ErikssonOK Skogsfalken34:21+4:3512:40
4Arvid JönssonOK Vilse 8735:51+6:0513:13
Simon WäcklénStigmännen Karlshamns OKutgått

D10

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda KokkonenOK Vilse 8735:4614:08
2Alice ÅmanOK Vilse 8736:35+0:4914:27
3Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK37:23+1:3714:46
4Anna ViktorssonOK Skogsfalken39:40+3:5415:40
5Agnes OlssonOK Skogsfalken40:34+4:4816:02
6Thea LewisOK Vilse 8752:38+16:5220:48
7Josefina AndraeOK Vilse 8754:45+18:5921:38
8Elin KarlssonStigmännen Karlshamns OK1:06:47+31:0126:23

H10

2 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AlbinssonOK Skogsfalken21:358:31
2Vilmer LindströmOK Skogsfalken28:20+6:4511:11
3Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK33:07+11:3213:05
4Noah MulariOK Vilse 8735:07+13:3213:52
5Victor JosefssonOK Skogsfalken35:40+14:0514:05
6Max JohanssonOK Skogsfalken38:22+16:4715:09
7Viktor EricsonOK Vilse 8739:11+17:3615:29
8Alexander OlssonOK Vilse 8742:35+21:0016:49
9Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK44:27+22:5217:34
Hugo DuvbornOK Vilse 87ej start

Inskolning

1 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Filip AxelssonOK Vilse 87fullföljt
Malte AxelssonOK Vilse 87fullföljt
Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Maja JensenOK Vilse 87fullföljt
Isak KarlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Viggo LewisOK Vilse 87fullföljt
Charlie MulariOK Vilse 87fullföljt
William MulariOK Vilse 87fullföljt
Emil OlssonOK Vilse 87fullföljt
Calle OttossonOK Vilse 87fullföljt
Albin SöderbergOK Skogsfalkenfullföljt
Oskar SöderbergOK Skogsfalkenfullföljt
Alexander WestlundOK Vilse 87fullföljt
Zeb MillbournOK Skogsfalkenutgått
Svante HolmbergStigmännen Karlshamns OKej start
Loke Wahlfried-AneStigmännen Karlshamns OKej start
Love Wahlfried-AneStigmännen Karlshamns OKej start
Isabella WalkerOK Vilse 87ej start

U1

2 530 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken25:029:53
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken28:22+3:2011:12
3Albin EmilssonOK Skogsfalken28:53+3:5111:24
4Axel KjellvågOK Skogsfalken31:59+6:5712:38
5Johanna WäcklénStigmännen Karlshamns OK32:53+7:5112:59
6Noa HolmaOK Skogsfalken35:11+10:0913:54
7Olof OlssonOK Skogsfalken35:39+10:3714:05
7Inez OlssonOK Skogsfalken35:39+10:3714:05
9Molly DuvbornOK Vilse 8736:06+11:0414:16
10Ellen HolmbergStigmännen Karlshamns OK36:37+11:3514:28
11Tuva BohlinOK Skogsfalken38:01+12:5915:01
12Erik KarlssonOK Skogsfalken40:39+15:3716:04
13Siri KleinOK Vilse 8740:46+15:4416:06
14Eric KjellvågOK Skogsfalken43:44+18:4217:17
14Elin RydströmOK Skogsfalken43:44+18:4217:17
16Isak NorlinStigmännen Karlshamns OK44:50+19:4817:43
17Emelie JohnssonOK Vilse 8746:09+21:0718:14
18Erik JohanssonOK Skogsfalken46:54+21:5218:32
19David JohanssonOK Skogsfalken47:04+22:0218:36
20Malte RobértStigmännen Karlshamns OK52:09+27:0720:36
21Jonathan ConradssonStigmännen Karlshamns OK52:15+27:1320:39
22Millie ArvidssonOK Vilse 8756:48+31:4622:27
23Max ArvidssonOK Vilse 8758:41+33:3923:11
24Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK1:10:40+45:3827:55
Vilgot GillbergOK Skogsfalkenej start

U2

2 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vanja DaniloStigmännen Karlshamns OK32:0511:50
2Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK43:56+11:5116:12
3Eddie KarlssonOK Vilse 8745:41+13:3616:51
4Bea MagnstedtOK Vilse 8750:07+18:0218:29
5Emmie PerssonStigmännen Karlshamns OK53:42+21:3719:48
6Tuva OttossonOK Vilse 8759:42+27:3722:01
7Isabell RosenbergOK Vilse 871:05:51+33:4624:17
8Julia Sonesson OttenhagOK Vilse 871:05:53+33:4824:18
Svante BohlinOK Skogsfalkenej start
Hädda GillbergOK Skogsfalkenej start
Märtha GillbergOK Skogsfalkenej start
Leonard LydellStigmännen Karlshamns OKej start

U3

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK53:1819:06

Öppen motion 2

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:03:3120:45
2Gunilla LagerlöfStigmännen Karlshamns OK1:18:19+14:4825:35

Öppen motion 3

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK43:0915:27
2Marko KokkonenOK Vilse 8745:49+2:4016:25
3Jessica NorlinStigmännen Karlshamns OK47:30+4:2117:01
4Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK48:42+5:3317:27
5Christer SvenssonRonneby OK51:22+8:1318:24
6Kenneth BarckOK Vilse 871:06:10+23:0123:42
7Jessica MagnstedtOK Vilse 871:17:29+34:2027:46
Mikael NorlinStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Jessica ÅmanOK Vilse 87utgått

Öppen motion 6

4 150 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola SöderbergOK Skogsfalken33:258:03
2Johan GybergOK Skogsfalken36:19+2:548:45
3Oscar OlssonOK Skogsfalken43:34+10:0910:29
4Mattias KarlssonOK Vilse 8749:58+16:3312:02
5Ola OlssonOK Skogsfalken52:24+18:5912:37
6Peter LiljedahlOK Skogsfalken58:09+24:4414:00
7Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK1:05:07+31:4215:41
8Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK1:06:22+32:5715:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser