Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs - Rehns BK 2 Juni

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs - Rehns BK 2 Juni
Arrangörsorganisation: Rehns BK
Datum: tisdag 2 juni 2015

Öppen motion 1

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LadängesAlfta-Ösa OK17:268:11
2Ella SandbergAlfta-Ösa OK23:14+5:4810:54
3Christina ErikssonAlfta-Ösa OK28:39+11:1313:27
4Elisia SvedbergRehns BK34:12+16:4616:03
5Elsa JohanssonSegersta OK34:26+17:0016:09

Öppen motion 3

2 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida AnderssonSegersta OK33:4411:23
1Elisabeth SkoglundSegersta OKfullföljt
2Elis SandbergAlfta-Ösa OK36:12+2:2812:13
3Erika LeandersAlfta-Ösa OK37:46+4:0212:45
4Karl WallanderEdsbyns OK39:22+5:3813:17
5Linnea JonssonRehns BK39:24+5:4013:18
6Rolf KarlssonRehns BK39:34+5:5013:22
7Lisa KlarströmRehns BK41:12+7:2813:55
7Gun KlarströmRehns BK41:12+7:2813:55
9Elsa MagnussonRehns BK42:49+9:0514:27
10Ulrika MagnussonRehns BK42:52+9:0814:28
11Emma ÅkessonAlfta-Ösa OK43:14+9:3014:36
11Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK43:14+9:3014:36
13Erik ÖlundRehns BK44:31+10:4715:02
14Elisabeth Norsell KarlssonRehns BK56:41+22:5719:08
Filip EkmanAlfta-Ösa OKej godkänd
Kerstin BlomRehns BKej godkänd

Öppen motion 5

4 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell BomanSöderhamns OK37:288:33
2Albin AnderssonSegersta OK41:02+3:349:22
3Adomas RebsysAlfta-Ösa OK42:29+5:019:41
4Kennet SvedlundVallsta SK43:15+5:479:52
5Max JohanssonSegersta OK48:16+10:4811:01
6Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK55:57+18:2912:46
7Stefan SvedbergRehns BK1:10:23+32:5516:04
8Sara KilströmRehns BK1:17:10+39:4217:37
9Simas MarreviciusAlfta-Ösa OK1:23:36+46:0819:05
10Annbritt ErikssonRehns BK1:24:59+47:3119:24

Öppen motion 7

3 150 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars OlofssonRehns BK31:3510:01
2Leif EdejernIFK Bergvik32:04+0:2910:10
3Bror FureskogAlfta-Ösa OK35:41+4:0611:19
4Wilma LagerhällRehns BK35:51+4:1611:22
5Anna NäsströmSkogslöparna35:52+4:1711:23
6Kaj HoofAlfta-Ösa OK36:35+5:0011:36
7Annika OttenbäckSegersta OK36:55+5:2011:43
8Lennart WahlgrenRehns BK37:01+5:2611:45
9Nisse JohanssonRehns BK37:23+5:4811:52
10Algirdas SalkauskasAlfta-Ösa OK38:08+6:3312:06
11Lars-Ivar SvenssonRehns BK38:16+6:4112:08
12Dovydas SinkeviciusAlfta-Ösa OK38:35+7:0012:14
13Jonathan MagnussonRehns BK39:12+7:3712:26
14Urban MannelqvistAlfta-Ösa OK41:08+9:3313:03
15Anders AnderssonSegersta OK41:36+10:0113:12
16Erik BromanAlfta-Ösa OK43:24+11:4913:46
17Monika ÖstbergAlfta-Ösa OK43:49+12:1413:54
18Oskar MagnussonRehns BK44:31+12:5614:07
19Malvina GirinskyteAlfta-Ösa OK44:41+13:0614:11
20Birgitta WinbladRehns BK45:40+14:0514:29
21Gytis DauknysAlfta-Ösa OK46:09+14:3414:39
22Joel KihlströmRehns BK48:41+17:0615:27
23Monica HåbergSöderhamns OK52:09+20:3416:33
24Anna-Karin EklundSöderhamns OK53:22+21:4716:56
25Marita ÖstbergAlfta-Ösa OK53:47+22:1217:04
26Hans NilssonSöderhamns OK57:17+25:4218:11
27Gun SvenssonRehns BK1:03:49+32:1420:15
28Sandra MaizvilaitéAlfta-Ösa OK1:21:30+49:5525:52
29Pijus JaloveckasAlfta-Ösa OK1:21:39+50:0425:55
30Morta MatelyteAlfta-Ösa OK1:21:55+50:2026:00
Åsa BobergSöderhamns OKutgått

Öppen motion 9

5 950 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LysellRehns BK40:236:47
2Anders JohanssonRehns BK46:51+6:287:52
3Erik LundhRehns BK49:50+9:278:22
4Jonatan LysellRehns BK50:32+10:098:29
5Björn JonsingRehns BK51:39+11:168:40
6Lina ScholsAlfta-Ösa OK52:58+12:358:54
7Sören CallebergSöderhamns OK54:41+14:189:11
8Henrik FröjdRehns BK55:18+14:559:17
9Walter LagerhällRehns BK58:33+18:109:50
10Peter RydesäterRehns BK1:02:49+22:2610:33
Christer LagerhällRehns BKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser