Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Distriktmatch, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktmatch, långdistans
Arrangörsorganisation: Segersta OK
Datum: söndag 2 augusti 2015

D16

4 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre44:279:47
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK48:15+3:4810:37
3Emelie JonassonForsa OK52:48+8:2111:37
4Ellen FrostOK Roslagen57:15+12:4812:36
5Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK59:53+15:2613:11
6Vilma BergerDomnarvets GOIF1:02:20+17:5313:43
7Hanna KjellinForsa OK1:02:21+17:5413:44
8Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL1:04:22+19:5514:10
9Tove FlodmanOK Hammaren1:06:33+22:0614:39
10Alva LimbäckVästerås SOK1:14:18+29:5116:21
11Elin NallgårdVästerås SOK1:16:27+32:0016:50
12Sandra BoströmOK Linné1:29:46+45:1919:46
13Alva LamprechtKöping-Kolsva OK2:00:33+1:16:0626:33
Elin VikerOK Kåreej godkänd

H16

5 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John LarssonRånäs OK42:428:07
2Daniel RönnqvistOK Linné51:02+8:209:42
3Emil ArvidssonSäterbygdens OK52:27+9:459:58
4Emil GrehnOK Rodhen52:43+10:0110:01
5Walter LagerhällRehns BK53:00+10:1810:04
6Oliver AngelsiööOK Linné57:24+14:4210:54
7Håkan RambergHallstahammars OK58:17+15:3511:04
Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
Jonathan MagnussonRehns BKej start
Jesper NyströmIF Thorej start

D14

3 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BromanOK Roslagen27:507:31
2Alva RyttherVästerbergslagens OL28:41+0:517:45
3Agnes KällströmSala OK30:53+3:038:20
4Moa KarlssonStorviks IF31:48+3:588:35
5Lovisa WigertzLånghundra IF31:54+4:048:37
6Moa HjorthDomnarvets GOIF32:22+4:328:44
7Ida JohnssonOK Kåre32:35+4:458:48
8Clara SpikLeksands OK33:07+5:178:57
9Cecilia LindgrenOK Kåre35:05+7:159:28
10Alva JonssonLånghundra IF36:47+8:579:56
11Thea AnderssonIFK Mora OK42:19+14:2911:26
12Maja HolmgrenVästerås SOK42:45+14:5511:33
13Agnes JonssonDomnarvets GOIF43:33+15:4311:46
14Julia WannerAvesta OK44:01+16:1111:53
15Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK51:58+24:0814:02
16Sara MouazzenVästerås SOK55:56+28:0615:07
17Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:00:32+32:4216:21
18Ellen WikstenGävle OK1:14:32+46:4220:08

H14

3 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob SjöbergGävle OK26:357:04
2Axel Leijon ThorellLånghundra IF32:49+6:148:43
3Casper VånsjöArboga OK33:00+6:258:46
4Albin BergerDomnarvets GOIF36:40+10:059:45
5Gustav GraasDomnarvets GOIF37:06+10:319:52
6Oscar ThornellSurahammars SOK37:17+10:429:54
7Oskar MagnussonRehns BK52:44+26:0914:01
8Pontus LindgrenVästerås SOK54:08+27:3314:23
9Joel KihlströmRehns BK58:01+31:2615:25
10Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK1:12:35+46:0019:18
Emil BybergKvarnsvedens GOIF OKej start

D15

4 410 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katrin SjödénÄlvdalens IF OK47:4510:49
2Maja MörthLeksands OK51:18+3:3311:37
3Sara JunevikLeksands OK53:52+6:0712:12
4Moa AnderssonIFK Mora OK53:54+6:0912:13
5Emelie BrudinIFK Mora OK56:25+8:4012:47
6Klara MöllerOK Linné56:40+8:5512:50
7Eleanore NealisLänna IF57:49+10:0413:06
8Elin NorlinIFK Mora OK1:02:44+14:5914:13
9Elsa LimbäckVästerås SOK1:03:53+16:0814:29
10Johanna BreivoldVästerås SOK1:05:22+17:3714:49
11Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:05:40+17:5514:53
12Karolina DjerfVästerbergslagens OL1:13:40+25:5516:42
13Adelina FunkeLeksands OK1:14:17+26:3216:50
14Klara BerglundVästerås SOK1:15:55+28:1017:12
15Rebecca BrodinIFK Mora OK1:32:17+44:3220:55
16Emma BernerssonOK Enen1:42:29+54:4423:14
Elin DahlmarkVästerås SOKej godkänd
Alva LindellIF Thorej godkänd
Ronja HuggForsa OKej start
Ella OlssonGrycksbo IF OKej start

H15

4 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus TäckOK Hammaren39:198:15
2Fredrik HamreforsVästerås SOK40:35+1:168:31
3Emil JonsellIF Thor47:40+8:2110:00
4Zeb PalmHJS-Vansbro OK48:01+8:4210:05
5Victor BylundIF Thor49:05+9:4610:18
6Hugo BäsénIF Thor49:41+10:2210:26
7Albin AnderssonSegersta OK50:05+10:4610:31
8Axel BergströmOK Rodhen50:41+11:2210:38
9Martin DanielssonOK Kåre51:16+11:5710:46
10John GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb52:24+13:0511:00
11Sixten TörnqvistVästerås SOK53:01+13:4211:08
12Emil JohanssonSegersta OK56:31+17:1211:52
13Nils OttossonGävle OK57:33+18:1412:05
14Matviy KhotyaintsevIF Thor1:03:17+23:5813:17
Viktor BergLeksands OKej godkänd
Johannes ÖgrenKorsnäs IF OKej start
Viktor WallinKorsnäs IF OKej start

D13

3 240 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindellIF Thor25:237:50
2Tilda GolsäterKorsnäs IF OK26:20+0:578:07
3Lilian PalmHJS-Vansbro OK26:37+1:148:12
4Emma LiljeGävle OK28:41+3:188:51
5Sofia DjerfVästerbergslagens OL30:58+5:359:33
6Emilia BergströmOK Rodhen31:02+5:399:34
7Elsa NilssonDomnarvets GOIF32:20+6:579:58
8Jennifer SvenssonKorsnäs IF OK32:32+7:0910:02
9Lovisa HambäckLånghundra IF32:41+7:1810:05
10Frida AnderssonSegersta OK32:51+7:2810:08
11Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL32:59+7:3610:10
12Ida HallinSurahammars SOK34:13+8:5010:33
13Elsa BäsénIF Thor35:36+10:1310:59
14Julia FunkeLeksands OK35:40+10:1711:00
15Linnea PerssonValbo AIF36:29+11:0611:15
16Tilda LagerhällRehns BK37:44+12:2111:38
Linnea DanielssonVästerbergslagens OLej start

H13

3 240 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus TäckOK Hammaren21:116:32
2Henrik PetrisiVästerbergslagens OL22:48+1:377:02
3Fredrik JunevikLeksands OK24:00+2:497:24
4Sander KrouwelStora Tuna OK24:26+3:157:32
5Emil BoströmOK Linné25:30+4:197:52
6Karl GrywenzOK Linné25:37+4:267:54
7Alfred LiljeströmGävle OK25:43+4:327:56
8Kevin SjölanderOK Rodhen25:49+4:387:58
9Albin BlombergSegersta OK26:51+5:408:17
10Albin ForsbergLånghundra IF29:16+8:059:01
11David MelinOK Rodhen29:29+8:189:05
12Melker NordgrenOK Kåre29:54+8:439:13
13Henry SvensVästerbergslagens OL31:31+10:209:43
14Elis SandbergAlfta-Ösa OK33:27+12:1610:19
15Gustav GöranssonArboga OK33:38+12:2710:22
16Elliot AngelsiööOK Linné35:14+14:0310:52
17Isak BerggrenGävle OK49:01+27:5015:07
18Simon JakobssonArboga OK52:09+30:5816:05
19Thobias BrodinIFK Mora OK1:16:29+55:1823:36
John McLellandOK Rodhenej start
Eric HallnerOckelbo OKej start

Öppen motion 1

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EkerothBuena Vista A.C.14:397:19
2Frida MelinOK Rodhen15:18+0:397:39
3Hanna RydesäterRehns BK27:39+13:0013:49

Öppen motion 3

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ArnessonSkarpnäcks OL29:2810:40

Öppen motion 5

4 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf AngelsiööOK Linné34:348:37
2Ingela RydesäterRehns BK38:47+4:139:40
3Gabriella MelinOK Rodhen39:39+5:059:53
4Lars-Erik LiljeströmGävle OK43:08+8:3410:45
5Annica BergerDomnarvets GOIF45:02+10:2811:13
6Torsten RambergHallstahammars OK45:41+11:0711:23
7Amanda LundSurahammars SOK47:12+12:3811:46
8Anna LundSurahammars SOK47:14+12:4011:46
9Erika BlixtOK Hammaren50:17+15:4312:32
10Curt LandinRehns BK52:54+18:2013:11
11Helena LiljeströmGävle OK59:09+24:3514:45
12Annsofie TäckOK Hammaren1:01:54+27:2015:26
13Tomas ForsbergÅrsunda IF1:03:46+29:1215:54
14Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:12:19+37:4518:02
15Leif BlomqvistSöderhamns OK1:19:38+45:0419:51

Öppen motion 8

5 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK51:379:19
2Per MelinOK Rodhen53:47+2:109:42
3Patrik OttossonGävle OK54:32+2:559:50
4Peter HambäckLånghundra IF55:22+3:459:59
5Fredrik WikstenGävle OK56:44+5:0710:14
6Anders SjögrenSundsvalls OK57:08+5:3110:18
7Maria SjölanderOK Rodhen58:46+7:0910:36
8Anna LindgrenVästerås SOK1:03:29+11:5211:27
9Yvonne GrehnOK Rodhen1:11:51+20:1412:58
10Stellan TäckOK Hammaren1:39:28+47:5117:57
11Christer LagerhällRehns BK1:39:39+48:0217:59
Karin LindellIF Thorej godkänd
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser