Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Ungdomsserie -1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Ungdomsserie -1
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 7 maj 2015

D14

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eira HertinVästerviks OK44:4315:38
2Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK45:15+0:3215:49

H14

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron ÖstangårdGamleby OK31:4911:07
2Isak LiljeholmGamleby OK34:37+2:4812:06
3Fabian ValleriusGamleby OK41:51+10:0214:37
Isak TellmanGamleby OKej start
Marcus SvahnGamleby OKej start

D12

1 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK20:3511:14
2Mikaela JohanssonVästerviks OK34:04+13:2918:36
3Hanna ÖbergGamleby OK35:03+14:2819:09
4Maja AxelssonGamleby OK43:26+22:5123:44
5Hanna StalebrantGamleby OK44:49+24:1424:29
6Ellen OlovssonGamleby OK50:09+29:3427:24
Hannah MalmersjöGamleby OKej godkänd
Sigrid AntonssonGamleby OKej start

H12

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetterssonGamleby OK18:059:52
2Arvid PetterssonGamleby OK22:20+4:1512:12
3Hannes DegermanGamleby OK42:43+24:3823:20
Sylvester RydénGamleby OKej godkänd

D10

1 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva ÖstangårdGamleby OK18:4810:26
2Agnes OlovssonGamleby OK33:04+14:1618:22
3Alice DegermanGamleby OK44:59+26:1124:59

H10

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LindahlVästerviks OK27:0615:03
Carl ÖbergGamleby OKej start

Inskolning

1 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida GustavssonGamleby OKfullföljt
Majken HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Märta HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Sigrid HolmgrenGamleby OKfullföljt
Gabriella LindGamleby OKfullföljt
Ellen LovejkoGamleby OKfullföljt
Eric Lööf KarlénVästerviks OKfullföljt
Fanny MalmersjöGamleby OKfullföljt
Viktor MalmersjöGamleby OKfullföljt
Emil NilssonGamleby OKfullföljt
Vidar PhilGamleby OKfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Sandra PetterssonVästerviks OKej start
Molly ValleriusGamleby OKej start

Nybörjare

1 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elenor MarmersjöGamleby OK49:0027:13

Kort

1 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonGamleby OK29:0715:54
2Roger StrandbergGamleby OK30:40+1:3316:45
2Tove StrandbergGamleby OK30:40+1:3316:45
4Kennet JonsssonGamleby OK38:17+9:1020:55
5Johanna AlbinssonAnkarsrums OK42:20+13:1323:07
6Gunnel ChristianssonGamleby OK44:53+15:4624:31
7Åsa AxelssonGamleby OK55:57+26:5030:34
7Solvig PetterssonGamleby OK55:57+26:5030:34
9Charlotta WessmanGamleby OK57:21+28:1431:20
10Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK57:57+28:5031:40

Mellan

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AlmqvistVästerviks OK49:2317:16

Lång

4 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard IngessonGamleby OK36:518:55
2Kent GranqvistVästerviks OK38:30+1:399:19
3Thomas JohanssonGamleby OK38:40+1:499:21
4Richard OlovssonGamleby OK40:31+3:409:48
5Jimmy GranqvistVästerviks OK40:54+4:039:54
6Rolf E JohanssonVästerviks OK46:25+9:3411:14
7Christer ÖbergGamleby OK49:18+12:2711:56
8Kjell JohanssonAnkarsrums OK50:24+13:3312:12
9Robert LarssonGamleby OK52:37+15:4612:44
10Petter ValleriusGamleby OK53:54+17:0313:03
11Karl-Johan RydbergGamleby OK56:26+19:3513:39
12Erik AxelssonGamleby OK58:29+21:3814:09
13Jan JohanssonGamleby OK1:01:17+24:2614:50
14Anders PetterssonVästerviks OK1:05:40+28:4915:53
15Sofie JohanssonGamleby OK1:05:41+28:5015:54
16LinusRydberg Gamleby OK1:06:21+29:3016:03
17Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK1:10:51+34:0017:09
18Filip BorgemoGamleby OK1:11:21+34:3017:16
Stefan FjelstreniusVästerviks OKej godkänd
Mikael HertinVästerviks OKej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej start

HD16

4 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke ÖstangårdGamleby OK41:4010:05
2Oliver ValleriusGamleby OK54:00+12:2013:04
3Jenny JakobssonGamleby OK1:11:03+29:2317:12
Joar HertinVästerviks OKej start
Isak HertinVästerviks OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser