Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DOK:s motions-OL Viken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DOK:s motions-OL Viken
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 7 maj 2015

Bana 1

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LjungbergDegerfors OK25:4213:31
2Emma AdamssonDegerfors OK26:19+0:3713:51
3Annika AnderssonDegerfors OK32:55+7:1317:19
4Ragnar PetterssonOK Djerf34:46+9:0418:17

Bana 2

2 280 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid JohanssonOK Djerf24:4910:53
2Carl LjungbergDegerfors OK25:18+0:2911:05
3Ulrika JonssonDegerfors OK27:04+2:1511:52
4Eva Thorsell HanssonOK Djerf29:26+4:3712:54
5Britt GunnarssonKristinehamns OK32:34+7:4514:17
6Bo PetterssonOK Djerf34:06+9:1714:57
7Eric LuthmanDegerfors OK36:19+11:3015:55
8Liam FahlanderDegerfors OK36:38+11:4916:04
9Patrik NylénDegerfors OK39:33+14:4417:20
10Åke IvanssonDegerfors OK40:17+15:2817:40
11Amanda NylénDegerfors OK40:19+15:3017:40
12Rebecka NylénDegerfors OK41:47+16:5818:19
13Bengt DavidsonOK Djerf44:54+20:0519:41
14Adrian AnderssonDegerfors OK45:53+21:0420:07
15Jonas AnderssonDegerfors OK45:55+21:0620:08
16Göte HallbäckKristinehamns OK47:24+22:3520:47
17Elvira HallbäckKristinehamns OK47:38+22:4920:53
18Nils HallbäckKristinehamns OK47:46+22:5720:57
19Inga-Britt NilssonDegerfors OK49:06+24:1721:32
20Sten AnderssonKristinehamns OK50:08+25:1921:59
21Elsa HagströmKristinehamns OK1:05:40+40:5128:48
Emelie ForslundKristinehamns OKej godkänd
Birgitta JohanssonKristinehamns OKej godkänd

Bana 3

3 570 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas SvennbergDegerfors OK33:299:22
2Tore MartinssonDegerfors OK35:17+1:489:52
3Erik BorgOK Djerf35:51+2:2210:02
4Amanda JakobssonDegerfors OK37:32+4:0310:30
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK38:19+4:5010:43
6Anders ElofssonOK Djerf41:02+7:3311:29
7Niclas LuthmanDegerfors OK41:17+7:4811:33
8Rasmus PetterssonOK Djerf43:39+10:1012:13
9Sven-Erik BrodinKristinehamns OK45:18+11:4912:41
10Andreas WallOK Djerf45:23+11:5412:42
11Bo HävertDegerfors OK45:31+12:0212:44
12Håkan BeijarDegerfors OK48:39+15:1013:37
13Mattias HanssonOK Djerf50:09+16:4014:02
14Anna-Lena JakobssonDegerfors OK50:35+17:0614:10
15Amanda JanssonOK Djerf52:46+19:1714:46
16Anna JanssonOK Djerf52:48+19:1914:47
17Marcus NylénDegerfors OK54:12+20:4315:10
18Heléne SvenssonKristinehamns OK57:35+24:0616:07
19Roland ÖmanKristinehamns OK59:45+26:1616:44
20Kenneth FahlanderDegerfors OK1:03:49+30:2017:52
21Elin BergstedtDegerfors OK1:06:39+33:1018:40
22Michael ForslundKristinehamns OK1:31:05+57:3625:30
23Cecilia HagströmKristinehamns OK1:31:09+57:4025:31
24Filippa JohnsonDegerfors OK2:46:29+2:13:0046:38

Bana 4

4 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf33:517:03
2Lars NordströmKils OK41:48+7:578:42
3Johan HanssonJönköpings OK44:28+10:379:15
4Robin SvennbergDegerfors OK46:13+12:229:37
5Lars JakobssonDegerfors OK47:28+13:379:53
6Frida JohanssonOK Djerf48:28+14:3710:05
7Björn SvenssonOK Djerf50:16+16:2510:28
8Patrik NyströmKristinehamns OK55:19+21:2811:31
9Jan HanssonOK Djerf1:11:05+37:1414:48
10Anton HanssonOK Djerf1:11:40+37:4914:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser