Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Månadens Bana 21 April

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Månadens Bana 21 April
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: tisdag 21 april 2015

Bana 1

1 360 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Erik ArenborgUlricehamns OK24:38+6:06:5518:06
3Gabriell JohanssonUlricehamns OK24:41+6:06:5818:08
4Vilgott JohanssonUlricehamns OK24:48+6:07:0518:14
5Isac PetterssonUlricehamns OK25:10+6:07:2718:30
6Olle NordinUlricehamns OK27:50+6:10:0720:27
7Maja NordinUlricehamns OK28:03+6:10:2020:37
8Folke GustafssonUlricehamns OK30:01+6:12:1822:04
9Wilgot RomanUlricehamns OK30:06+6:12:2322:07
10Alva JohanssonUlricehamns OK36:41+6:18:5826:58
11Nils LennartsonUlricehamns OK37:04+6:19:2127:15
12Jacob HolmbergUlricehamns OK37:08+6:19:2527:18
13Vidar FritzsonUlricehamns OK37:34+6:19:5127:37
14Ellen ArenborgUlricehamns OK37:36+6:19:5327:38
15Johannes HolmbergUlricehamns OK37:45+6:20:0227:45
16Noa BomanUlricehamns OK43:32+6:25:4932:00
17Ebba BohmanUlricehamns OK43:38+6:25:5532:05
18Eskil SöderlundUlricehamns OK1:38:50+7:21:071:12:40
Evald SundinUlricehamns OKfullföljt
Anton KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Gustav KarlssonUlricehamns OKej godkänd

Bana 2

2 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus AnderssonUlricehamns OK17:297:58
2Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK22:00+4:3110:02
3Anders GenbergUlricehamns OK24:31+7:0211:11
4Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK28:39+11:1013:04
5Albin GenbergUlricehamns OK36:42+19:1316:45
6Alfred HallqvistUlricehamns OK42:08+24:3919:14
7Ludvig CarlbomUlricehamns OK42:10+24:4119:15
8Ellna OlssonUlricehamns OK42:35+25:0619:26
9Ida PetterssonUlricehamns OK47:11+29:4221:32
10Teo PalmerUlricehamns OK50:05+32:3622:52
11Anna GenbergUlricehamns OK50:07+32:3822:53
12Malin AnderssonUlricehamns OK50:09+32:4022:53
13Hannes DrevenbäckUlricehamns OK55:04+37:3525:08
14Alfred DrevenbäckUlricehamns OK55:55+38:2625:31
15Julius DrevenbäckUlricehamns OK56:03+38:3425:35
16Ella NordlundUlricehamns OK58:01+40:3226:29
17Tindra HolgerssonUlricehamns OK1:03:24+45:5528:56
18Albin EfraimssonUlricehamns OK1:05:03+47:3429:42
Amanda JohanssonUlricehamns OKej godkänd
Lova HolgerssonUlricehamns OKej godkänd
Lucas EfraimssonUlricehamns OKej godkänd

Bana 3

4 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan FalkUlricehamns OK52:5810:56
2Linnea LarssonUlricehamns OK57:33+4:3511:53
3Sven GardellUlricehamns OK59:46+6:4812:20
4Lisa AnderssonUlricehamns OK1:07:32+14:3413:57
5Marianne KlassonUlricehamns OK1:11:51+18:5314:50
6Annica BerglundUlricehamns OK1:18:08+25:1016:08

Bana 4

6 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK43:276:53
2Marcus KvarndalUlricehamns OK48:21+4:547:39
3Jesper NilssonUlricehamns OK48:45+5:187:43
4Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK1:06:15+22:4810:29
5Svante BerglundUlricehamns OK1:08:10+24:4310:48
6Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:14:02+30:3511:43
7Gustav JohanssonUlricehamns OK1:18:23+34:5612:25
8Agnes BerglundUlricehamns OK1:23:37+40:1013:15
Mariann KjellbergBredareds IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser