Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | Ö1 | Ö2 | Ö5 | Ö7

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H18

2 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin AhlbergerHestra IF14:08
2Erik SköldLinköpings OK14:18+0:10
3Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK14:30+0:22
4Pontus KarlssonMarkbygdens OK15:23+1:15
5Albin DetterfeltLinköpings OK15:25+1:17
6Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering15:31+1:23
7Martin LarssonHestra IF15:40+1:32
7Johan SandlundOK Njudung15:40+1:32
9Anton BlomIK Uven15:52+1:44
10Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb15:59+1:51
11Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb16:03+1:55
12Johan BadenfeltFalkenbergs OK16:06+1:58
13Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg16:13+2:05
14Per MobergVänersborgs SK16:30+2:22
15Viktor LundénAvesta OK16:36+2:28
16Jesper LiderudLidköpings VSK16:52+2:44
17Erik SkärbergVänersborgs SK17:10+3:02
18Andreas Brag JonssonIK Gandvik17:39+3:31
19Vidar ErikssonIF Marin Väst17:56+3:48
20Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK18:03+3:55
21Ludvig DanforsMullsjö SOK18:26+4:18
22Tobias KatvalaOK Älgen18:46+4:38
23Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb18:56+4:48
24Oskar PetterssonOK Njudung19:00+4:52
25Rasmus KarlssonRonneby OK20:29+6:21
26Oscar RahleniusSkattkärrs IF21:15+7:07
27Filip MagnussonStora Tuna OK23:02+8:54
28Henric KarlssonHultsfreds OK24:42+10:34
29Jacob ThomasLerums SOK29:29+15:21
30Niclas DelinOK Pan-Kristianstad30:08+16:00
31Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb34:24+20:16
Arvid JohnsonDegerfors OKdiskvalificerad
Jonas LundgrenLinköpings OKdiskvalificerad
Michael SiemmeisterEksjö SOKej start
Hampus CarlssonTrollhättans SKej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser