Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

D16

2 500 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara WadmanIFK Moras OK15:13
2Amanda BlennowFalköpings AIK OK16:42+1:29
3Sanna SkoogKils OK16:45+1:32
4Moa PetterssonOK Dacke16:49+1:36
5Tilda JohanssonOK Orion17:06+1:53
6Aina EdgrenTrollhättans SOK17:12+1:59
7Hanna ÖstenbergHultsfreds OK17:16+2:03
8Josefine KristianssonTrollhättans SOK17:27+2:14
9Kajsa HedinHjärnarps GH OL17:29+2:16
10Johanna ÖbergRyda SK17:30+2:17
11Ellen SarenmarkLeksands OK17:36+2:23
12Julia AdolfssonOK Kåre17:56+2:43
13Elin ClassonOK Orinto18:21+3:08
14Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK18:27+3:14
15Moa SvenssonNässjö OK18:29+3:16
16Ellen JohnssonOK Nackhe18:36+3:23
17Felicia FeursteinTormestorps IF18:43+3:30
18Ulrika TofteredIF Rigor18:46+3:33
19Jessica NilssonOK Torfinn18:50+3:37
20Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb18:57+3:44
21Sofia SjögrenOK Kullingshof18:58+3:45
22Hanna DjerfLerums SOK19:01+3:48
23Hanna SahlinOK Kåre19:07+3:54
24Hanna BarkegrenStora Tuna OK19:17+4:04
25Hanna AspforsStora Tuna OK19:29+4:16
26Klara PålssonKungälvs OK19:39+4:26
27Sanna StenholmKils OK19:44+4:31
28Elin LindbergOK Djerf19:52+4:39
29Hanna BerglundOK Kåre20:04+4:51
30Linnéa AnderssonBredaryds SOK20:07+4:54
31Stina NeroMullsjö SOK20:11+4:58
32Patricia EdgarssonAndrarums IF20:16+5:03
33Sofia JohanssonOK Nackhe20:19+5:06
34Minda LangmoenKungälvs OK20:34+5:21
35Anna SkoglundKils OK20:36+5:23
36Ebba EkmanLustens OK20:43+5:30
37Sofia LösethFalköpings AIK OK20:48+5:35
38Sara JosarpFK Friskus-Varberg20:53+5:40
39Amanda JohanssonOK Dacke20:56+5:43
40Caroline LindelöwHärlövs IF21:03+5:50
41Petra OlejnikSOK Viljan21:07+5:54
42Lisa WassénVänersborgs SK21:13+6:00
43Emelie AnderssonHultsfreds OK21:18+6:05
43Petra GunnarsdotterTenhults SOK21:18+6:05
45Kristin HöögOK Kullingshof21:24+6:11
46Lisa ElmbladBredaryds SOK21:28+6:15
47Stina LarssonIF Hagen21:30+6:17
47Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OL21:30+6:17
49Ida JohanssonHjärnarps GH OL21:35+6:22
50Maja EngesLeksands OK21:47+6:34
51Ida NordbergOK Tranan21:56+6:43
52Sofia LiljeqvistStenungsunds OK22:06+6:53
53Linn ErikssonRyda SK22:21+7:08
54Karin HållHJS-Vansbro OK22:41+7:28
55Clara MannfolkUlricehamns OK23:05+7:52
56Cherie SjöblomFrölunda OL23:57+8:44
57Jennifer HallelSjövalla FK24:04+8:51
58Jenny EdgrenTrollhättans SOK24:05+8:52
59Sophie NilssonIS Kullen24:16+9:03
60Maria LundStenungsunds OK24:24+9:11
61Elina ArvidssonSäterbygdens OK24:37+9:24
62Danielle FröstadKungälvs OK25:00+9:47
63Amy LundbergUlricehamns OK25:11+9:58
64Emma SvärdOskarströms OK25:18+10:05
65Alice HägnanderLidköpings VSK25:55+10:42
66Hanna LarssonHjobygdens OK26:00+10:47
67Linnea BergstrandKungälvs OK26:01+10:48
68Moa WåhlinOK Skogsfalken26:08+10:55
69Linnea HerngrenIF Hagen26:09+10:56
70Johanna AnderssonLidköpings VSK26:13+11:00
71Julia LadefogedFalkenbergs OK26:14+11:01
72Sara MagnussonOK Måsen26:21+11:08
73Lovisa NilssonTormestorps IF26:23+11:10
74Anna BjörklundBjursås OK26:38+11:25
75Ellen LeijonTrollhättans SK26:51+11:38
76Sofia HelmertzFrölunda OL27:59+12:46
77Nathalie AnderssonSträngnäs-Malmby OL28:21+13:08
78Moa StrålmanIF Hagen30:03+14:50
78Malin SvenssonMarkbygdens OK30:03+14:50
80Agnes GranbergSävedalens AIK30:27+15:14
81Elin JernIstrums SK31:31+16:18
82Siri NordbergOK Skogshjortarna34:11+18:58
83Fanny JonassonBoxholm-Mjölby OL56:24+41:11
Sofie SvenungssonOK Gipendiskvalificerad
Elin KjellssonFalkenbergs OKdiskvalificerad
Emelie AnderssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Anna LångStora Tuna OKej start
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKej start
Annie AndreassonFrölunda OLej start
Anna RosénOK Vivillej start
Linnea MalmbergStora Tuna OKej start
Emilia EckerlidFalköpings AIK OKej start
Hanna GustafssonOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser