*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

H16

2 600 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Albin AxelssonMullsjö SOK14:06
2Markus LarssonHestra IF14:10+0:04
2Emil GranqvistOK Ravinen14:10+0:04
4Johan SöderlundLeksands OK14:42+0:36
5Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK14:44+0:38
6Oskar SandbergSäterbygdens OK14:52+0:46
6Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn Orientering14:52+0:46
8Gustaf SparrevikLerums SOK15:05+0:59
9Erik AnderssonOK Orion15:25+1:19
10Mattias JohanssonStångenäs AIS15:35+1:29
11Henrik EklundVäxjö OK15:36+1:30
12Albin BergkvistBjursås OK15:42+1:36
13Filip WadstenOK Landehof15:46+1:40
14Klas UddMarkbygdens OK16:01+1:55
15Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL16:03+1:57
16Joel EinarssonTormestorps IF16:17+2:11
17Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK16:24+2:18
18Linus LandergrenHestra IF16:26+2:20
19Johan WintherVästerbergslagens OL16:43+2:37
20David SvenssonFK Boken16:46+2:40
21Oscar RenbergSävedalens AIK16:51+2:45
22Filip SödervallIK Gandvik16:56+2:50
23Richard LundstedtMullsjö SOK16:59+2:53
24David StigsmarkStora Tuna OK17:01+2:55
25Niklas FriskMarkbygdens OK17:06+3:00
26Heino OllinSävedalens AIK17:09+3:03
27Robin KarlssonTormestorps IF17:25+3:19
28Einar NordgrenHestra IF17:29+3:23
28John GabrielssonSävedalens AIK17:29+3:23
30Anton GustafssonStora Tuna OK17:32+3:26
31Gabriel HöjlindIFK Moras OK17:34+3:28
32Martin OlssonTibro OK17:43+3:37
33Oskar JohanssonOK Klyftamo18:03+3:57
34Oscar StenbergOK Skogshjortarna18:04+3:58
34Felix GarmerGöteborg-Majorna OK18:04+3:58
36Daniel DuhlboIFK Moras OK18:14+4:08
37Colin Fransson LeeOK Alehof18:15+4:09
38Emil ÅbergKorsnäs IF OK18:22+4:16
39Erik HagmanLerums SOK18:27+4:21
40Jonathan EngströmHestra IF18:28+4:22
40Jacob AhlströmVästerås SOK18:28+4:22
42Joakim SvenssonOK Älme18:40+4:34
43Erik PerssonMarkbygdens OK19:04+4:58
44Johan SköldLinköpings OK19:09+5:03
45Andreas SundströmVästerås SOK19:14+5:08
46Erik ForsHestra IF19:26+5:20
47Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK19:33+5:27
48Morgan OlssonAndrarums IF19:42+5:36
49Axel EkMarkbygdens OK19:45+5:39
50Eric BrattåsenOK Skogshjortarna20:13+6:07
51Andreas WannbergIK Omega20:17+6:11
52Johan GustafssonOK Nackhe20:22+6:16
53Jonatan BernhedSävedalens AIK20:36+6:30
54Johan EklundVäxjö OK20:38+6:32
55Martin KarlssonVäxjö OK20:49+6:43
56Linus RantanenSödertälje-Nykvarn Orientering20:57+6:51
57Nils IngelhagFrölunda OL21:03+6:57
57Johan LarssonOK Skogshjortarna21:03+6:57
59Erik LarssonLerums SOK21:19+7:13
60Nils HolthoffSjövalla FK21:27+7:21
61Sebastian ÅsedalUlricehamns OK21:28+7:22
62Fredrik CahlinIF Marin Väst21:42+7:36
63Rasmus SteenOK Enen22:01+7:55
64Jakob JunkersIF Marin Väst22:50+8:44
65Jan DalheimerIK Vikings OK23:01+8:55
66Robert BillingHultsfreds OK23:20+9:14
67Dennis KarströmFrölunda OL23:46+9:40
68Oskar VamlingFrölunda OL24:10+10:04
69Rasmus LöfgrenStora Tuna OK24:45+10:39
70Magnus ÖstgrenOK Kåre24:53+10:47
71William LindblomStigmännen Karlshamns OK25:07+11:01
72Axel MatssonHjärnarps GH OL25:10+11:04
73Albin ÅkessonTrollhättans SK25:46+11:40
74Anton FrämbergGöteborgs Skidklubb26:45+12:39
75Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb27:23+13:17
76Alfred JanssonVänersborgs SK28:48+14:42
77Anton HagströmFalkenbergs OK30:12+16:06
78Joel JohanssonOK Skogshjortarna38:25+24:19
79Johan KollénIF Marin Väst44:47+30:41
Arvid HammarFrölunda OLdiskvalificerad
Anton NilssonOK Tranandiskvalificerad
Oskar VigrenSävedalens AIKdiskvalificerad
Fredrik LindFrölunda OLdiskvalificerad
Adam WesselhoffOK Skogshjortarnadiskvalificerad
Jonatan HöstHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OKdiskvalificerad
Arthur KarlssonOK Orintodiskvalificerad
Carl BomanVästerås SOKdiskvalificerad
Gabriel HedströmMarkbygdens OKdiskvalificerad
Arvid VågLerums SOKdiskvalificerad
Martin SoGöteborgs Skidklubbdiskvalificerad
Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Viktor DjerfVästerbergslagens OLdiskvalificerad
Erik WidmarkIF Hagendiskvalificerad
Filip LemanGöteborgs Skidklubbdiskvalificerad
Tobias PentonenHestra IFej start
Christoffer JohanssonTrollhättans SOKej start
Filip GrahnHestra IFej start
Johan HöglundFK Herkulesej start
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej start
Alexander SörqvistBredareds IFej start
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start
Björn CederbergVänersborgs SKej start
Zakarias HansonFalkenbergs OKej start
Fredrik PerssonDomnarvets GOIFej start
Fredrik TegströmLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser