Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

U2

1 900 m, 144 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK14:57
2Stina JacobssonIK Gandvik15:12+0:15
3Saga HjerténIK Gandvik15:14+0:17
4Philip ArvidssonHjärnarps GH OL15:27+0:30
5Hugo EricssonVäxjö OK15:35+0:38
6Olle JohanssonVäxjö OK15:55+0:58
7Hugo AnderssonHjärnarps GH OL16:30+1:33
8Hilda HasselgrenLidköpings VSK16:58+2:01
9Oskar CarlssonKvillebyns SK17:02+2:05
10Elin RydgårdEksjö SOK17:03+2:06
11Erika KarlssonLidköpings VSK17:23+2:26
12Albin EkGällstadbygdens SOK17:39+2:42
13Jakob GrahnIK Uven17:51+2:54
14Nils GrimbeckSävedalens AIK18:17+3:20
15Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK18:21+3:24
16Evelina GunnarssonRydboholms SK18:29+3:32
17Saga LeoBredaryds SOK18:47+3:50
18Rasmus JohanssonOK Stigen18:59+4:02
19Jonathan RundqvistOK Nackhe19:00+4:03
20Jonas LenartssonRydboholms SK19:11+4:14
21Tilda WiklundFalköpings AIK OK19:19+4:22
22Johanna SvenssonOK Löftan19:20+4:23
23David JohanssonIK Dran19:23+4:26
24Simon PeterssonIK Ymer19:30+4:33
25Rebecka PihlströmOK Landehof19:39+4:42
26Madelene StigsonMölndal Outdoor IF19:43+4:46
27Jonathan WesterdahlTolered-Utby Ol-klubb19:51+4:54
28Filippa DemkerIK Ymer19:56+4:59
29Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK20:32+5:35
30Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb20:41+5:44
31Maja Öhgren JohanssonHjobygdens OK21:07+6:10
32Josefine KlassonHjobygdens OK21:11+6:14
33Frida KjellmanLidköpings VSK21:15+6:18
34Stella RangertIK Hakarpspojkarna21:36+6:39
35Hugo LarssonOK Dacke21:49+6:52
36Sebastian RehnKristinehamns OK21:59+7:02
37Liam Mc CluskeyOK Enen22:07+7:10
38Sandra RymarkFK Friskus-Varberg22:59+8:02
39Ellen KrantzIK Ymer23:04+8:07
40erik karlssonTenhults SOK23:06+8:09
41Edvin AnderssonOK Tranan23:23+8:26
42Sara WallinKorsnäs IF OK23:25+8:28
43Agnes WallinKorsnäs IF OK23:28+8:31
44Albin HjellströmGränna-Bygdens OK23:33+8:36
45Lisa LjungIK Ymer23:42+8:45
46Carl ErixonIFK Göteborg23:43+8:46
47Matilda FreidlitzOK Landehof23:44+8:47
47Hanna OlaussonOK Tranan23:44+8:47
49Elin Larsson-LoodIK Gandvik23:50+8:53
50Emma EliassonFK Friskus-Varberg23:56+8:59
51Anton AnderssonOK Tranan24:01+9:04
52Elsa BobergIF Rigor24:05+9:08
53Erik IngemarssonHestra IF24:07+9:10
54Rebecka HollIFK Göteborg24:12+9:15
55Emma LarssonUlricehamns OK24:21+9:24
56Hulda HallqvistUlricehamns OK24:25+9:28
57Vera PetterssonFalköpings AIK OK24:33+9:36
58Anton LevinssonGränna-Bygdens OK25:09+10:12
59Lukas AndbladOK Landehof25:18+10:21
60Anielle AntonssonFjärås AIK25:27+10:30
60Ellen WestbergFjärås AIK25:27+10:30
62Julie MartincovaTolered-Utby Ol-klubb25:50+10:53
63Vilmer Martinsson GrbicMölndal Outdoor IF26:04+11:07
64Alfred SandellHestra IF26:25+11:28
65Tilda ThulinKungälvs OK26:37+11:40
66Elsa AspMölndal Outdoor IF26:39+11:42
66Amina HamzaOK Tranan26:39+11:42
66Kenan HamzaOK Tranan26:39+11:42
69Maja OttossonMölndal Outdoor IF26:41+11:44
70Hanna HjelmbergKlubblös26:42+11:45
71Louise OlssonMölndal Outdoor IF26:48+11:51
72Kajsa DegerlundFjärås AIK27:07+12:10
73Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb27:08+12:11
74Nora HembergMarkbygdens OK27:17+12:20
74Tilde JohanssonMarkbygdens OK27:17+12:20
76Malva SteenOK Enen28:01+13:04
77Angelica KahsaiyOK Enen28:03+13:06
78Alice OttossonMölndal Outdoor IF28:04+13:07
79Moa HjelmbergKlubblös28:05+13:08
80Agnes ThulinKungälvs OK28:07+13:10
81Ella PerssonFjärås AIK28:23+13:26
82Signe EkmarkHjobygdens OK28:38+13:41
83Rasmus HagbergFK Herkules29:06+14:09
84Linnea PerssonBottnaryds IF29:43+14:46
85Wilma LevinssonGränna-Bygdens OK29:45+14:48
86Edvin LarssonVänersborgs SK29:48+14:51
87Lydia HakersSävedalens AIK30:04+15:07
88Linn OlaussonOK Tranan30:41+15:44
89Klara LemurellSjövalla FK30:44+15:47
90Josefin LöfstedtFK Herkules30:46+15:49
91John BomanTolered-Utby Ol-klubb30:47+15:50
92Leo WingquistTolered-Utby Ol-klubb30:52+15:55
93Arvid PerssonMölndal Outdoor IF31:14+16:17
94Egon RångebyGudhems IF32:06+17:09
95Lukas NorlanderOK Nackhe32:52+17:55
96Elin JohanssonGudhems IF32:57+18:00
97Mathilda GunnarssonRydboholms SK33:00+18:03
98Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK33:02+18:05
99Sofia HakeFjärås AIK33:03+18:06
100Albin NilssonHjobygdens OK34:08+19:11
101Linnéa PeterssonIK Omega34:13+19:16
102Klara JohanssonHjobygdens OK34:39+19:42
103Kristine SöderlundVänersborgs SK35:05+20:08
104Joel IngemarssonHestra IF35:26+20:29
105Ludvig FuxborgSjövalla FK35:42+20:45
106Emma LarssonOK Gipen35:44+20:47
107Erik le DousMölndal Outdoor IF35:51+20:54
108Jakob LindFjärås AIK36:36+21:39
109Kasper BergströmFrölunda OL36:51+21:54
109David TollboKlubblös36:51+21:54
111Anton KinnanderIK Hakarpspojkarna37:37+22:40
112Isak SnellsIK Hakarpspojkarna37:40+22:43
113Edvin HanssonFjärås AIK37:51+22:54
114William SturessonLerums SOK38:50+23:53
115Maurits Sevilla ZieglerOK Landehof39:02+24:05
116Maja HagstrandBurseryds IF39:15+24:18
117Anton HultbäckOK Kroppefjäll39:17+24:20
118Adelina TibellLidköpings VSK39:38+24:41
119Mie BergmanSjövalla FK39:52+24:55
120Axel KangasOK Hammaren40:36+25:39
121Axel CullbrandMölndal Outdoor IF41:00+26:03
122Daniel AnderssonFjärås AIK41:34+26:37
123Gustav KalanderFrölunda OL42:44+27:47
124Simon FrantzichSjövalla FK43:49+28:52
125Rebecka LjungSjövalla FK44:09+29:12
126Arvid LarssonSävedalens AIK46:29+31:32
127David MusslinderFalköpings AIK OK46:34+31:37
128Erik PalmenäsFalköpings AIK OK48:58+34:01
129Elvira LjungbergOK Skogsfalken49:02+34:05
130Åke KlarqvistSjövalla FK49:07+34:10
131Josefin Flink-OrnungOK Skogshjortarna58:28+43:31
132Marcus GlimténOK Löftan1:02:12+47:15
133Axel EdströmBottnaryds IF1:08:29+53:32
Hilma StåhlmanSjövalla FKdiskvalificerad
Simon MartinecTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Sebastian MalmbergIK Hakarpspojkarnadiskvalificerad
Max BergGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
William OkdahlFK Herkulesdiskvalificerad
Teo SahlgrenFK Herkulesdiskvalificerad
Oscar BresinGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Alva KnutssonRydboholms SKdiskvalificerad
Emil EksbergRydboholms SKdiskvalificerad
Axel ThelinSjövalla FKdiskvalificerad
Gustav ThelinSjövalla FKdiskvalificerad
Anna AnderssonIK Gandvikej start
Karolina BrännmanOK Landehofej start
Erica JohanssonOK Löftanej start
Rikard LarssonIK Uvenej start
Viktoria SparringGudhems IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser