Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

Öppen 5

2 300 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattias BååthSävedalens AIK18:57
2Roger RönningenKristinehamns OK20:19+1:22
3Daniel ForsbergGöteborg-Majorna OK20:21+1:24
4Dan LundstedtMullsjö SOK20:32+1:35
5martin MagnerfeltFalköpings AIK OK20:58+2:01
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK21:58+3:01
7Jan-Erik RemängMullsjö SOK22:30+3:33
8Lena ErikssonElfsborg SOK22:31+3:34
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK22:42+3:45
10Lars LjungbergSjövalla FK22:44+3:47
11Fredrik BrorsonOK Nackhe22:54+3:57
12Mattias ClaessonKlubblös23:19+4:22
13Peter LiljedahlOK Skogsfalken23:44+4:47
14Göran BladOK Kullingshof23:46+4:49
14Victor BarkIF Hagen23:46+4:49
16Andrea AnderssonElfsborg SOK23:59+5:02
17Robert JensenKlubblös24:13+5:16
18Patrik GryttbornGällstadbygdens SOK24:30+5:33
19Jerry HullKlubblös24:37+5:40
20Sara StåhlmanSjövalla FK24:48+5:51
21Stig HjortvallBorås GIF25:04+6:07
22Anders PlanckIK Gandvik25:11+6:14
23Evelina LindeblomIK Omega25:12+6:15
24Cathrine DavidsonSOK 6825:13+6:16
25Anne-Sofie OhlinOK Tranan25:14+6:17
26Camilla AdlertegOK Enen25:19+6:22
27Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb25:20+6:23
28Helena LindbergKlubblös26:00+7:03
28Anna HagmanLerums SOK26:00+7:03
30Henryk ZienkiewiczIF Rigor26:05+7:08
31Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL26:33+7:36
32Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF27:24+8:27
33Håkan RundqvistOK Nackhe27:25+8:28
34Erika AspMölndal Outdoor IF27:27+8:30
35Henrik OlssonMölndal Outdoor IF27:28+8:31
36Anette NordbergOK Tranan27:33+8:36
37Ola SteneborgOK Orinto27:40+8:43
38Fredrik GrönbergSävedalens AIK27:51+8:54
39Amanda JonassonSjövalla FK28:19+9:22
40Pia HjertströmFK Friskus-Varberg28:31+9:34
41Ulrika GranforsIF Rigor28:34+9:37
42Barbro KärvhagOK Skogsfalken28:36+9:39
43Patrik ÖhrnellOK Grip28:49+9:52
44Per JernbergKristinehamns OK28:51+9:54
45Jens DanielssonIstrums SK29:14+10:17
46Annie KamforsOK Kullingshof29:33+10:36
47Mats KarlssonIF Hagen29:38+10:41
48Lars DjerfVästerbergslagens OL29:45+10:48
49Anders LundOK Skogshjortarna30:01+11:04
50Karin AlthoffKungälvs OK30:21+11:24
50Evelina PetersonFalköpings AIK OK30:21+11:24
52Amalia SetterstigGöteborgs Skidklubb30:22+11:25
53Helena KronholmSala OK31:01+12:04
54Clary BernersonOK Enen31:23+12:26
54Siv OlssonOK Kroppefjäll31:23+12:26
56Magnus EmilssonOK Skogsfalken32:03+13:06
57Carola SörmanIK Ymer32:20+13:23
58Maria SörenssonFjärås AIK32:34+13:37
59Gunnar BarreforsIK Uven32:40+13:43
60Tina HeslykOK Landehof32:50+13:53
61Maria ÅbergOK Landehof32:51+13:54
62Hans SkoglundOK Tranan33:12+14:15
63Maria FranzenKlubblös33:18+14:21
64Anna EliassonOK Skogsfalken33:40+14:43
65Ulf KokinskyIFK Göteborg34:12+15:15
66Stellan HelgessonMarkbygdens OK34:22+15:25
67Johan HandinOK Löftan34:59+16:02
68Ingemar AnderssonOK Skogsfalken35:19+16:22
69Mona GrönbergSävedalens AIK35:22+16:25
70Hans GrönbergSävedalens AIK35:24+16:27
71Hans NilssonKungälvs OK36:04+17:07
72Lena EliassonFK Friskus-Varberg37:05+18:08
73Ania LarssonIF Hagen37:07+18:10
74Per AndreassonFrölunda OL37:10+18:13
74Fanny BlomqvistKlubblös37:10+18:13
76Martin PerssonSävedalens AIK38:00+19:03
77Margareta EliassonTenhults SOK41:29+22:32
78Erika RaskKungälvs OK41:35+22:38
79Pierre DanielssonOK Skogsfalken45:16+26:19
80Bertil WestergrenFalköpings AIK OK46:02+27:05
81Lisa JohanssonFK Friskus-Varberg47:18+28:21
81Tina JohanssonFK Friskus-Varberg47:18+28:21
83Johanna BondessonFK Friskus-Varberg50:30+31:33
84Anna-Maria BlomquistKlubblös50:32+31:35
85Lilian KällströmSala OK54:09+35:12
86Erik PerssonOK Enen54:52+35:55
87Karin IngelhagVittsjö OK55:13+36:16
88Annmarie LjungbergOK Skogsfalken56:00+37:03
89Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna56:04+37:07
90Roland OlssonSävedalens AIK1:05:43+46:46
Anna FlorinLerums SOKdiskvalificerad
Peter HanssonFjärås AIKdiskvalificerad
Weine GustavssonIK Wallgårdadiskvalificerad
Peter JareFrölunda OLdiskvalificerad
Johan EdströmBottnaryds IFdiskvalificerad
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLdiskvalificerad
Ulf RaskKungälvs OKdiskvalificerad
Magnus ErixonIFK Göteborgdiskvalificerad
Jakob KarlssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Johan SörenssonFjärås AIKdiskvalificerad
Kerstin Haugen-LundStenungsunds OKdiskvalificerad
Mona HullAlmby IKdiskvalificerad
Eva LingegårdOK Gipendiskvalificerad
Sandra PerssonIFK Göteborgdiskvalificerad
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser