Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

IK Hakarpspojkarna

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonH40 (79)15:075:48
1Gabriella GustafssonD14 (138)13:526:18
3Mattias SonestedtU1 (170)14:05+0:279:23
3Sara GranstedtD12 (129)14:06+1:236:24
3Bo GranstedtÖppen 7 (100)19:57+3:106:39
3Andreas GustafssonH12 (121)11:50+0:265:38
4Mattias ÖhlundU1 (170)14:11+0:339:27
4Elin GranstedtD14 (138)15:09+1:176:53
4Åsa EskilssonD35 (20)21:21+3:018:53
5Louise RundkvistD40 (48)18:11+2:138:15
5Alma Holmqvist JohanssonD10 (93)15:08+1:547:34
5AnnCathrine FinndahlÖppen 1 (13)25:24+11:4616:56
6Kalle ÖhlundU1 (170)14:26+0:489:37
6Lars SvenssonÖppen 7 (100)21:01+4:147:00
6Fridolf EskilssonH40 (79)16:41+1:346:25
6Julia RangertD10 (93)15:11+1:577:35
6Helena RangertD40 (48)18:37+2:398:27
7Joel Svensson FinndahlU1 (170)14:29+0:519:39
8Hugo AlmqvistU1 (170)15:08+1:3010:05
8Isa EnvallD12 (129)15:07+2:246:52
11Tilda PalmD10 (93)16:37+3:238:18
12Bengt ÖhlundH40 (79)17:08+2:016:35
12Jenna MagnussonD10 (93)16:39+3:258:19
15Andreas RangertH21 (64)24:04+3:446:20
16Stefan ErikssonH45 (84)19:42+2:407:34
16Alice Svensson FinndahlD12 (129)15:44+3:017:09
18Mats GranstedtH40 (79)18:07+3:006:58
18Hilda Holmqvist JohanssonD10 (93)17:16+4:028:38
19Matti EnvallH40 (79)18:17+3:107:01
20Isak EskilssonU1 (170)17:52+4:1411:54
20Hanna AxelssonÖppen 7 (100)23:57+7:107:59
26Emil ÖhlundH10 (115)18:40+6:469:20
27Amanda RangertD14 (138)17:17+3:257:51
27Ella PalmD12 (129)17:06+4:237:46
31Kristian PalmH40 (79)19:14+4:077:23
34Stella RangertU2 (144)21:36+6:3911:22
35Moa GranstedtD14 (138)17:55+4:038:08
37Noa PruthH14 (147)18:40+4:297:28
38Alice SnällsU1 (170)20:03+6:2513:22
41Maja ÅkessonD10 (93)21:44+8:3010:52
44Ida EskilssonD10 (93)21:52+8:3810:56
49Ellen LoreforsU1 (170)21:04+7:2614:02
54Emmy GranstedtU1 (170)21:23+7:4514:15
55Evelina Svensson FinndahlD10 (93)23:51+10:3711:55
59David GunnarssonH14 (147)20:57+6:468:22
62Lisa LindkvistD14 (138)19:44+5:528:58
68Alva LoreforsD10 (93)28:45+15:3114:22
73Elias RangertH10 (115)27:52+15:5813:56
79August HöglundH10 (115)30:16+18:2215:08
80Nike PruthD10 (93)32:03+18:4916:01
80Leo PruthH12 (121)24:19+12:5511:34
84Evelina ErikssonD12 (129)25:21+12:3811:31
111Anton KinnanderU2 (144)37:37+22:4019:47
112Isak SnellsU2 (144)37:40+22:4319:49
112Minna PalmU1 (170)30:48+17:1020:32
Signe EskilssonInskolning (167)fullföljt
Tova RangertInskolning (167)fullföljt
Sebastian MalmbergU2 (144)diskvalificerad
Ebba EnvallD14 (138)diskvalificerad
Eva ÖhlundD21 (40)diskvalificerad
Engla PruthU1 (170)ej start
Emma ÅkessonD14 (138)ej start
Hanna PalmD21 (40)ej start
Lukas GranstedtH12 (121)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser