Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | Ö1 | Ö2 | Ö5 | Ö7

IFK Göteborg

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin LarssonÖppen 7 (100)16:475:35
2Filippa FagerströmU1 (170)13:46+0:089:10
2Åsa Holmstrand OllanderD35 (20)19:06+0:467:57
7Inger Alice EismarkD60 (8)31:42+16:3619:48
7Tobias UndelandU4 (9)43:20+25:4219:41
8Herman StamU4 (9)43:23+25:4519:43
9Ingemar LindblomH65 (17)20:13+4:559:37
9Ludvig LingegårdU4 (9)43:26+25:4819:44
10Cecilia FlakbergD35 (20)24:32+6:1210:13
10Per FlakbergH45 (84)18:53+1:517:15
10Arvid SkeppU1 (170)16:13+2:3510:48
11Mattias HolmstrandH21 (64)23:34+3:146:12
12Christer WestbergH65 (17)21:32+6:1410:15
15Hans Morgan CarlssonH60 (20)22:41+7:2610:48
15Anna FlakbergD10 (93)16:50+3:368:25
16Markus JohanssonH21 (64)24:30+4:106:26
18Rickard AndreassonÖppen 7 (100)23:51+7:047:57
19Maria HolmstrandD21 (40)25:49+6:008:36
20Kjell olof EhrencronaH55 (29)22:04+5:5111:02
23Martin SkoglundH21 (64)25:02+4:426:35
24Peter AspH40 (79)18:42+3:357:11
26Tilda ErixonD10 (93)18:36+5:229:18
35Kasper SkeppU1 (170)19:53+6:1513:15
46Carl ErixonU2 (144)23:43+8:4612:28
49Johanna AspÖppen 7 (100)27:25+10:389:08
54Rebecka HollU2 (144)24:12+9:1512:44
60Thea FagerströmD10 (93)24:26+11:1212:13
64Olivia AspD10 (93)25:51+12:3712:55
65Ulf KokinskyÖppen 5 (104)34:12+15:1514:52
83Ella SöderberghD10 (93)34:41+21:2717:20
84Elin FlakbergD10 (93)37:36+24:2218:48
133Anton SöderberghU1 (170)34:42+21:0423:08
161Jakob AspU1 (170)1:01:08+47:3040:45
Gustav AspInskolning (167)fullföljt
Matilda AspInskolning (167)fullföljt
Linus Carlsson KokinskyInskolning (167)fullföljt
Elin NobornInskolning (167)fullföljt
Hugo NobornInskolning (167)fullföljt
Alvin OllanderInskolning (167)fullföljt
Magnus ErixonÖppen 5 (104)diskvalificerad
Sandra PerssonÖppen 5 (104)diskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser