Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event 2011 - Zoorienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event 2011 - Zoorienteringen
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 13 november 2011

Tolered-Utby Ol-klubb

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lucas FosseU3 (21)16:077:40
2Anton BoyertsonU3 (21)17:12+1:058:11
5Ola FranssonÖppen 2 (53)14:49+4:207:24
6Jesper LundmarkU3 (21)24:04+7:5711:27
6Karin GelotteD50 (25)19:29+2:589:16
7Mia GustafssonD20 (11)23:39+5:049:51
9Kajsa MagnussonU3 (21)25:13+9:0612:00
10Kristian Narbro-PorathH18 (33)15:59+1:516:08
11Johan HinderH18 (33)16:03+1:556:10
12Martin GruvesäterH10 (115)16:33+4:398:16
20Mikael WesterdahlÖppen 2 (53)19:51+9:229:55
23Bjarne GelotteH18 (33)18:56+4:487:16
27Ralph KindeÖppen 5 (104)25:20+6:2311:00
27Jonathan WesterdahlU2 (144)19:51+4:5410:26
30Kalle LundgrenU2 (144)20:41+5:4410:53
30Helén LjungqvistD40 (48)23:51+7:5310:50
30Mattias LjungqvistH40 (79)19:13+4:067:23
31Mattias KuoskuH18 (33)34:24+20:1613:13
33Robyn TerningD10 (93)20:26+7:1210:13
33Frida AnderssonD12 (129)17:58+5:158:10
43Linn MauritzsonD10 (93)21:49+8:3510:54
44Jesper MalmbergH12 (121)18:59+7:359:02
46Elias LjungqvistH12 (121)19:36+8:129:20
49Samuel LjungqvistH10 (115)23:46+11:5211:53
53Marcus BraunH14 (147)20:36+6:258:14
60Hugo SöderbergH12 (121)21:11+9:4710:05
61Mattias RetteliH12 (121)21:20+9:5610:09
62Julie MartincovaU2 (144)25:50+10:5313:35
64Lisa BörnstedtD12 (129)22:00+9:179:59
68Agnes MerlanderU1 (170)23:10+9:3215:26
69Petter HinderH12 (121)22:22+10:5810:39
73Felix KindeU1 (170)23:54+10:1615:56
73Evelina GårdsbyU2 (144)27:08+12:1114:16
75Tommy GelotteH16 (96)27:23+13:1710:31
78Erik GruvesäterU1 (170)24:26+10:4816:17
88Anton MagnussonH12 (121)28:00+16:3613:20
91John BomanU2 (144)30:47+15:5016:12
92Leo WingquistU2 (144)30:52+15:5516:14
93Sofie GruvesäterD12 (129)26:26+13:4312:00
95Simon GårdsbyH10 (115)37:44+25:5018:52
104Alfred RongeU1 (170)28:33+14:5519:02
105Elvira SöderbergU1 (170)28:35+14:5719:03
107Isak GustavssonU1 (170)28:37+14:5919:04
107Lova GustavssonU1 (170)28:37+14:5919:04
110Albin SöderbergH14 (147)28:38+14:2711:27
110Sofia LundgrenD12 (129)35:22+22:3916:04
116Signe EngströmU1 (170)31:15+17:3720:50
125Carl BörnstedtH14 (147)34:07+19:5613:38
127Filippa KindeU1 (170)33:53+20:1522:35
129Linnea NyströmU1 (170)34:06+20:2822:44
131Lilja EkendalU1 (170)34:09+20:3122:46
132Maja Tomperi LeserU1 (170)34:10+20:3222:46
160Astrid RongeU1 (170)1:00:56+47:1840:37
Elsa LiljerosInskolning (167)fullföljt
Simon MartinecU2 (144)diskvalificerad
Hanna LundgrenD10 (93)diskvalificerad
Jan HindérÖppen 7 (100)diskvalificerad
Gustav MerlanderH12 (121)diskvalificerad
Gustav HinderH16 (96)diskvalificerad
Christoffer MauritzsonU1 (170)ej start
Sigrid NymanU1 (170)ej start
Max KällmanU3 (21)ej start
Patrik BlixtH21 (64)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser