Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint Cup, Etapp 4
Arrangörsorganisation: IK Standard
Datum: tisdag 26 maj 2015

D16

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie OhlssonÄrla IF19:057:55
2Emma JonssonOK Tor20:10+1:058:22
Stina JonssonOK Torej start

H16

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav JonssonOK Tor15:256:23
2Pontus BierfeldtÄrla IF19:14+3:497:58

D14

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin BierfeldtÄrla IF12:597:20
2Josefine JonssonOK Tor15:18+2:198:38
3Wilma LarssonOK Tor16:45+3:469:27
4Alva MårdénOK Tor22:29+9:3012:42
Angelina RydensjöOK Torej start

H14

1 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper HedarOK Tor11:016:13
2Melker GäfvertOK Tor12:58+1:577:19
3Joel MagnussonOK Tor14:06+3:057:57
4Johan VestinOK Tor16:28+5:279:18
5Carl LindellOK Tor16:42+5:419:26
6Albert RenellOK Tor17:17+6:169:45
7Mathias OhlssonÄrla IF18:22+7:2110:22
8Georg LundqvistOK Tor22:05+11:0412:28
Ludvig HolmqvistOK Torej start

D12

1 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda LindIK Standard16:109:17
2Emma SvedestamEskilstuna OL16:34+0:249:31
3Tilde WickströmOK Tor21:29+5:1912:20
4Elsa DanielssonEskilstuna OL23:52+7:4213:42
5Gabriella RinmanStora Sundby GoIF26:11+10:0115:02
Wilma ErikssonIK Standardej godkänd
Filippa RydensjöOK Torej start
Lina HolmqvistOK Torej start
Alma PalmérOK Torej start

H12

1 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas LönnqvistÄrla IF14:598:36
2William VuorinenEskilstuna OL17:11+2:129:52
3Jakob GerdinOK Tor18:22+3:2310:33
4Viktor FröbergOK Tor19:00+4:0110:55
5David PressOK Tor20:41+5:4211:53
6Gabriel ÖsterbackaOK Tor20:50+5:5111:58
7William NetzOK Tor21:30+6:3112:21
8Albin BergIK Standard25:40+10:4114:45
9Anton JedarOK Tor28:16+13:1716:14
10Albin NorrmanIK Standard34:08+19:0919:37
Pablo Aristondo MelgarOK Torej start
Elias JohanssonOK Torej start
Jonatan WickströmOK Torej start

D10

1 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AnderssonEskilstuna OL10:136:54
2Ella JacobsonOK Tor12:17+2:048:17
3Elin LönnqvistÄrla IF17:45+7:3211:59
4Kajsa DanielssonEskilstuna OL20:03+9:5013:32
Nora RinmanStora Sundby GoIFej godkänd
Allis PalmérOK Torej start

H10

1 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel ResmalmEskilstuna OL10:136:54
2Casper KarlssonOK Tor10:45+0:327:15
3Rasmus HedarOK Tor13:34+3:219:10
4Malachy BrunkerIK Standard13:50+3:379:20
5Oskar MårdénOK Tor16:15+6:0210:58
6Arvid FröbergOK Tor16:38+6:2511:14
7Simon ÖsterbackaOK Tor17:24+7:1111:45
8Peter VestinOK Tor19:12+8:5912:58
9Lukas GerdinOK Tor20:44+10:3114:00

U1

1 450 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander HelminÄrla IF12:498:50
2Angelica BladhStora Sundby GoIF12:57+0:088:55
3Tilde TimlövStora Sundby GoIF13:01+0:128:58
4Melker HuseliusEskilstuna OL13:46+0:579:29
5Astrid JacobsonOK Tor16:05+3:1611:05
6Elsa NorwaldOK Tor16:07+3:1811:06
7Klara JedarOK Tor16:30+3:4111:22
8Hanna PoppelierEskilstuna OL16:31+3:4211:23
9Alice CarlssonIK Standard17:04+4:1511:46
10Linus DersjöOK Tor17:45+4:5612:14
11Danielle Lubyklubblös18:20+5:3112:38
12Cara CunninghamOK Tor18:22+5:3312:40
13Martin LissEskilstuna OL18:50+6:0112:59
14Malkom MalmqvistOK Tor18:57+6:0813:04
15Isak Ekdahl WestbergOK Tor19:19+6:3013:19
16WVilgot LundmarkÄrla IF19:42+6:5313:35
17Alexander BladhStora Sundby GoIF19:59+7:1013:46
18Harald LisjöStora Sundby GoIF20:06+7:1713:51
19Nike RinaldoOK Tor20:09+7:2013:53
20Elvira StenströmOK Tor20:17+7:2813:59
21Jonathan JonssonOK Tor20:19+7:3014:00
22Alice NorwaldOK Tor20:58+8:0914:27
23Tuva KlacksellOK Tor21:07+8:1814:33
24Casper Persson-BierfeldtÄrla IF22:07+9:1815:15
25Milton LordOK Tor24:45+11:5617:04
26Cornelia LundmarkÄrla IF24:56+12:0717:11
27Elina HolmbergKjula IF25:22+12:3317:29
28Albin ÅlundOK Tor25:25+12:3617:31
29JOnathan ForsumOK Tor26:00+13:1117:55
30Isak JohanssonOK Tor27:11+14:2218:44
31Hanna NimborgEskilstuna OL27:24+14:3518:53
32Armida MalmqvistOK Tor27:41+14:5219:05
33Noel MalmströmEskilstuna OL27:51+15:0219:12
34Signe TholinKjula IF29:20+16:3120:13
35Tilde HolmbergKjula IF30:22+17:3320:56
36Tyra TholinKjula IF30:23+17:3420:57
37Leo KrantzKjula IF31:28+18:3921:42
Sigge RinaldoOK Torej godkänd
Ebba ÅkerblomKjula IFej godkänd
Alice AlströmOK Torej start
Emilia AnderssonEskilstuna OLej start
Ruben AtencioEskilstuna OLej start
Tindra BomanEskilstuna OLej start
Maja CarlssonOK Torej start
Matilda HarlénEskilstuna OLej start
Towa HuseliusEskilstuna OLej start
Ludvig LantzEskilstuna OLej start
Alexander LillemetsEskilstuna OLej start
Elias LissEskilstuna OLej start
Anton MobergEskilstuna OLej start
Liv MobergEskilstuna OLej start
Meg NordhEskilstuna OLej start
Molly TärnfjordOK Torej start
Ebbe WelinEskilstuna OLej start
Pelle WelinEskilstuna OLej start
Elliot VikströmOK Torej start
Emil WinnerstamEskilstuna OLej start
Isak WinnerstamEskilstuna OLej start
Molly ÅlundOK Torej start

U2

1 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas Anderssonklubblös19:4411:20
2Emelie GustafssonStora Sundby GoIF20:08+0:2411:34
3Elin GustafssonStora Sundby GoIF21:01+1:1712:04
4Georg BlixtStora Sundby GoIF26:52+7:0815:26
5Vidar ForsumOK Tor39:21+19:3722:36

U3

1 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilio NilssonOK Tor31:3117:48
2Hugo SaarkoppelOK Tor31:35+0:0417:50
3Emil SchüttOK Tor31:55+0:2418:01
4Luca FassariOK Tor34:55+3:2419:43

Öppen motion 4

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders HedarOK Tor16:539:32
2Louise NilssonOK Enen18:28+1:3510:25
3Eva LindOK Tor22:22+5:2912:38

Öppen motion 6

2 410 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik LöindÄrla IF12:595:23
2Annika GustavssonIFK Lidingö SOK13:58+0:595:47
3Jörgen JonssonOK Tor14:39+1:406:04
4Arvid RinaldoOK Tor14:42+1:436:05
5Niklas MannbergHögåkers OK15:29+2:306:25
6Johan KarlssonOK Tor15:33+2:346:27
7Anders FröbergOK Tor16:33+3:346:52
8Roger HaapaniemiOK Tor17:01+4:027:03
9Linda RinaldoOK Tor17:14+4:157:09
10Jesper HedarOK Tor17:24+4:257:13
11Mia BierfeldtÄrla IF18:18+5:197:35
12Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF18:23+5:247:37
13Marie HedarOK Tor18:26+5:277:38
14Urban RisbergEskilstuna OL19:03+6:047:54
15Tomas AnderssonOK Tor19:34+6:358:07
16Katarina LissEskilstuna OL19:47+6:488:12
17Daniel NorwaldOK Tor20:21+7:228:26
18Anette LarssonEskilstuna OL21:36+8:378:57
19Stefan VikströmOK Tor21:47+8:489:02
20Mona BierfeldtÄrla IF22:19+9:209:15
21Ulf SvedestamEskilstuna OL23:27+10:289:43
22Johanna JunkerÄrla IF23:33+10:349:46
23Ebba MellquistEskilstuna OL23:34+10:359:46
24Markus NilssonÄrla IF23:53+10:549:54
25Inger OlsbringEskilstuna OL26:38+13:3911:03
26Mikael RinmanStora Sundby GoIF28:32+15:3311:50
27Peter ÖsterbackaOK Tor29:02+16:0312:02
28Rona MacDonaldOK Tor33:50+20:5114:02
29Helen MagnussonOK Tor40:07+27:0816:38
Leif TraneforsStora Sundby GoIFej godkänd
Anders ElofssonIK Standardej godkänd
Erik NetzOK Torej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser