Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering, Överbybadet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering, Överbybadet
Arrangörsorganisation: Waxholms OK
Datum: tisdag 11 augusti 2015

Öppen motion 1

1 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel NordqvistWaxholms OK19:4710:38
2Axel AlteriusKlubblös27:43+7:5614:54
3Arvid BacklundWaxholms OK29:33+9:4615:53
4Matilda Lekberg MeltzWaxholms OK29:34+9:4715:53
5Rickard SturkWaxholms OK33:06+13:1917:47
6Gabriel Lekberg MeltzWaxholms OK33:09+13:2217:49
7Agnes AlteriusKlubblös35:58+16:1119:20
8Rut JohnssonWaxholms OK36:46+16:5919:46

Öppen motion 3

3 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SvanholmKlubblös34:0610:12
2Willhelm NordqvistWaxholms OK49:26+15:2014:48
3Susannalena Klubblös56:00+21:5416:45
4Daniel EdwinssonWaxholms OK59:56+25:5017:56
5Kurt KissligWaxholms OK1:05:45+31:3919:41
6Thomas FermSolna OK1:18:09+44:0323:23
7Mathew AshwellVäsby OK1:20:35+46:2924:07
8Ellie AshwellVäsby OK1:28:11+54:0526:24
9Adam RenbergWaxholms OK1:30:01+55:5526:57
10Emma AshwellVäsby OK2:08:52+1:34:4638:34
Ella EriksonOkändej godkänd
Rebecka ÖrnlidSOLNAej godkänd
Moa JohanssonVäsby OKej godkänd

Öppen motion 5

3 810 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SundinWaxholms OK38:3410:07
2Tommy HolmérVäsby OK39:59+1:2510:29
3Axel MålargårdTäby OK46:22+7:4812:10
4Birgitta OlssonTäby OK49:45+11:1113:03
5Fredrik JonssonAttunda OK50:35+12:0113:16
6Sara SundinWaxholms OK53:17+14:4313:59
7Okänd Okänd54:24+15:5014:16
8Ulf CarnbyTäby OK58:51+20:1715:26
9Sten-Olof MatssonLeksands OK59:15+20:4115:33
10Roland HellbergTäby OK1:01:41+23:0716:11
11Rod StephensonWullundigong Orienteers of the West1:03:35+25:0116:41
12Anki CederbaumWaxholms OK1:03:53+25:1916:46
13Sara NylénOkänd1:10:51+32:1718:35
14Oskar AhnbringSundbybergs IK1:11:09+32:3518:40
15Åsa NylénBromma1:11:56+33:2218:52
16Ewa SturkWaxholms OK1:13:34+35:0019:18
17Markus StoorOkänd1:21:01+42:2721:15
Peter RenbergWaxholms OKej godkänd
Kristina TinglöfDegerfors OKej godkänd
Tord JanssonSNOej godkänd
Ulrik SturkWaxholms OKej godkänd
Charlotte ÖrnlidTäby OKej godkänd
Ylva NilssonVALLENTUNAutgått
Ilian PerssonKlubblösutgått
Per SkogKlubblösutgått
Cia FochsenWaxholms OKutgått

Öppen motion 8

4 950 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OlssonTäby OK43:128:43
2Lukas OlssonVäsby OK50:00+6:4810:06
3Anne Cecilie LövaldTäby OK51:30+8:1810:24
4Mats AjlingTäby OK53:23+10:1110:47
5Magnus JohanssonIFK Lidingö53:55+10:4310:53
6Lisa RönnolsTäby OK55:14+12:0211:09
7Henrik AhnbrinkSundbybergs IK56:41+13:2911:27
8Joakim OlssonVäsby OK57:11+13:5911:33
9Jens RönnolsTäby OK57:43+14:3111:39
10Annika LundströmtSundbybergs IK58:44+15:3211:51
11Fredrik ÖrnlidTäby OK58:57+15:4511:54
12Gustav LindeborgTäby OK59:12+16:0011:57
13Robert ColeVäsby OK59:30+16:1812:01
14Göran HanssonTäby OK1:01:45+18:3312:28
15Kjell NordqvistWaxholms OK1:02:47+19:3512:41
16Nigel ColeVäsby OK1:03:02+19:5012:44
17Maria ColeVäsby OK1:03:54+20:4212:54
18Daniel FrodinKlubblös1:06:58+23:4613:31
19Björn JakobssonTäby OK1:07:00+23:4813:32
20Lars HörnströmTäby OK1:08:32+25:2013:50
21Roger TinglöfVäsby OK1:12:39+29:2714:40
22Lena GumaeliusWaxholms OK1:17:13+34:0115:35
23Thomas LindeborgTäby OK1:19:55+36:4316:08
24Christina NordströmBodens BK1:39:22+56:1020:04
Henrik SpovinKlubblösej godkänd
Karin KihlströmTäby OKej godkänd
My RönnolsTäby OKej godkänd
Mats HerbertTäby OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser