Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotland Team Sprint, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland Team Sprint, stafett
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: söndag 21 augusti 2016

D21

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 127:10
1. Jenny Andersson4:4714:471
2. Ylva Svangren5:041+0:019:51100:00
3. Jenny Andersson3:482+0:0913:392+1+0:05+0:05
4. Ylva Svangren5:09118:481-1
5. Jenny Andersson4:56123:4410
6. Ylva Svangren3:261+0:1127:10100:00
2Visborgs OK 229:05+1:55
1. Mikaela Rönnbäck4:522+0:054:522+0:05
2. Alice Olsson5:0329:5520+0:04
3. Mikaela Rönnbäck3:39113:341-1
4. Alice Olsson5:352+0:2619:092+1+0:21+0:21
5. Mikaela Rönnbäck6:412+1:4525:5020+2:06+1:45
6. Alice Olsson3:15229:0520+1:55
3Svaide-Roma SOK/IF Hansa-Hoburg30:59+3:49
1. Ulrika Nikolausson5:223+0:355:223+0:35
2. Lina Allmungs (IF Hansa-Hoburg)5:575+0:5411:195+2+1:28+0:53
3. Ulrika Nikolausson4:173+0:3815:363-2+2:02+0:34
4. Lina Allmungs (IF Hansa-Hoburg)5:574+0:4821:334+1+2:45+0:43
5. Ulrika Nikolausson5:383+0:4227:113-1+3:27+0:42
6. Lina Allmungs (IF Hansa-Hoburg)3:483+0:3330:5930+3:49+0:22
4Visborgs OK / IF Hansa-Hoburg 331:12+4:02
1. Anna Bäckstäde5:274+0:405:274+0:40
2. Viktoria Olsson (IF Hansa-Hoburg)5:464+0:4311:1340+1:22+0:42
3. Anna Bäckstäde4:344+0:5515:4740+2:13+0:51
4. Viktoria Olsson (IF Hansa-Hoburg)5:423+0:3321:293-1+2:41+0:28
5. Anna Bäckstäde6:004+1:0427:294+1+3:45+1:04
6. Viktoria Olsson (IF Hansa-Hoburg)3:434+0:2831:1240+4:02+0:17
Visborgs OK 1över maxtid
1. Pia Müller8:066+3:198:066+3:19
2. Ester Müller10:006+4:5718:0660+8:15+4:56
3. Pia Müller5:196+1:4023:2560+9:51+1:36
4. Ester Müller26:366+21:2750:0160+31:13+21:22
5. Pia Müllerutgåttutgått
6. Ester Mülleröver maxtidöver maxtid
Gotlands Bro OK 2ej godkänd
1. Veronika Edgren5:335+0:465:335+0:46
2. Johanna Elander5:173+0:1410:503-2+0:59+0:13
3. Veronika Edgren6:335+2:5417:235+2+3:49+2:50
4. Johanna Elander5:345+0:2522:5750+4:09+0:20
5. Veronika Edgren5:515+0:5528:4850+5:04+0:55
6. Johanna Elanderej godkändej godkänd

D12

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 123:06
1. Alice Bergius3:1813:181
2. Klara Bäckstäde3:4116:5910
3. Alice Bergius4:521+0:4811:51100:00
4. Klara Bäckstäde4:071+0:0315:58100:00
5. Alice Bergius3:57119:5510
6. Klara Bäckstäde3:11123:0610
2Gotlands Bro OK 125:27+2:21
1. Alma Pettersson5:312+2:135:312+2:13
2. Natalie Gardelin4:092+0:289:4020+2:41+0:28
3. Alma Pettersson4:04213:4420+1:53
4. Natalie Gardelin4:04217:4820+1:50
5. Alma Pettersson4:272+0:3022:1520+2:20+0:30
6. Natalie Gardelin3:122+0:0125:2720+2:21+0:01

D55

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 127:45
1. Annika Eriksson4:182+0:014:182+0:01
2. Birgitta Hjerthén4:2618:441-1
3. Annika Eriksson5:051+0:3713:49100:00
4. Birgitta Hjerthén4:40118:2910
5. Annika Eriksson5:341+0:3924:03100:00
6. Birgitta Hjerthén3:42127:4510
2Garda OK 331:15+3:30
1. Katarina Jakobsson4:1714:171
2. Karin Tjäder (Klubblös)6:182+1:5210:352+1+1:51+1:51
3. Katarina Jakobsson4:28215:0320+1:14
4. Karin Tjäder (Klubblös)6:292+1:4921:3220+3:03+1:49
5. Katarina Jakobsson4:55226:2720+2:24
6. Karin Tjäder (Klubblös)4:482+1:0631:1520+3:30+1:06

H21

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 226:48
1. Mats Sigalit4:4414:441
2. Andreas Phersson4:381+0:449:22100:00
3. Mats Sigalit3:461+0:3213:08100:00
4. Andreas Phersson5:12118:2010
5. Mats Sigalit5:451+1:3324:05100:00
6. Andreas Phersson2:431+0:0426:48100:00
2Visborgs OK 327:12+0:24
1. Anna Samelius5:074+0:235:074+0:23
2. Patrik Rönnbäck4:553+1:0110:023-1+0:40+0:17
3. Anna Samelius3:384+0:2413:404+1+0:32-0:08
4. Patrik Rönnbäck5:163+0:0418:563-1+0:36+0:04
5. Anna Samelius5:373+1:2524:3330+0:28-0:08
6. Patrik Rönnbäck2:39227:122-1+0:24
3Visborgs OK 227:16+0:28
1. Mattias Vejlens5:085+0:245:085+0:24
2. Anders Kallings4:312+0:379:392-3+0:17-0:07
3. Mattias Vejlens3:403+0:2613:193+1+0:11-0:06
4. Anders Kallings5:192+0:0718:382-1+0:18+0:07
5. Mattias Vejlens5:522+1:4024:3020+0:25+0:07
6. Anders Kallings2:463+0:0727:163+1+0:28+0:03
4Visborgs OK 127:33+0:45
1. Armin Scholler4:493+0:054:493+0:05
2. Anders Hellmin5:144+1:2010:034+1+0:41+0:36
3. Armin Scholler3:14213:172-2+0:09
4. Anders Hellmin5:514+0:3919:084+2+0:48+0:39
5. Armin Scholler5:264+1:1424:3440+0:29-0:19
6. Anders Hellmin2:594+0:2027:3340+0:45+0:16
5Gotlands Bro OK 334:37+7:49
1. Tobias Röös5:416+0:575:416+0:57
2. Jonas Pettersson7:565+4:0213:375-1+4:15+3:18
3. Tobias Röös3:215+0:0716:5850+3:50-0:25
4. Jonas Pettersson7:485+2:3624:4650+6:26+2:36
5. Tobias Röös5:385+1:2630:2450+6:19-0:07
6. Jonas Pettersson4:135+1:3434:3750+7:49+1:30
6Garda OK 239:35+12:47
1. Niklas Gustafsson15:277+10:4315:277+10:43
2. Erik Berg3:54619:216-1+9:59
3. Niklas Gustafsson6:306+3:1625:5160+12:43+2:44
4. Erik Berg6:206+1:0832:1160+13:51+1:08
5. Niklas Gustafsson4:12636:2360+12:18
6. Erik Berg3:126+0:3339:3560+12:47+0:29
Gotlands Bro OK 1diskvalificerad
1. Magnus Ihreskog4:452+0:014:452+0:01
2. Göran Kimellej godkändej godkänd
3. Magnus Ihreskogej godkändej godkänd
4. Göran Kimellej godkändej godkänd
5. Magnus Ihreskogej godkändej godkänd
6. Göran Kimellej godkänddiskvalificerad

H16

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Svaide Roma SOK / Visborgs OK 219:41
1. Albin Lindgren (Visborgs OK)3:424+0:263:424+0:26
2. Mattias Levin2:4216:241-3
3. Albin Lindgren (Visborgs OK)2:531+0:049:17100:00
4. Mattias Levin4:132+0:5113:302+1+0:24+0:24
5. Albin Lindgren (Visborgs OK)3:40117:101-1
6. Mattias Levin2:31119:4110
2Visborgs OK 121:45+2:04
1. Mattias Österdahl3:242+0:083:242+0:08
2. Felix Bäckstäde3:312+0:496:5520+0:31+0:23
3. Mattias Österdahl2:4929:4420+0:27
4. Felix Bäckstäde3:22113:061-1
5. Mattias Österdahl4:432+1:0317:492+1+0:39+0:39
6. Felix Bäckstäde3:562+1:2521:4520+2:04+1:25
3Visborgs OK 322:47+3:06
1. Johan Bergius3:413+0:253:413+0:25
2. Adam Österdahl3:483+1:067:2930+1:05+0:40
3. Johan Bergius3:153+0:2610:4430+1:27+0:22
4. Adam Österdahl4:373+1:1515:2130+2:15+0:48
5. Johan Bergius4:243+0:4419:4530+2:35+0:20
6. Adam Österdahl3:023+0:3122:4730+3:06+0:31
4Gotlands Bro OK 124:03+4:22
1. Edvin Nilsson4:535+1:374:535+1:37
2. Olle Svangren3:194+0:378:124-1+1:48+0:11
3. Edvin Nilsson3:494+1:0012:0140+2:44+0:56
4. Olle Svangren3:584+0:3615:5940+2:53+0:09
5. Edvin Nilsson5:094+1:2921:0840+3:58+1:05
6. Olle Svangren2:554+0:2424:0340+4:22+0:24
5Gotlands Bro OK 227:23+7:42
1. Folke Svangren3:1613:161
2. Erik Nilsson7:515+5:0911:075+4+4:43+4:43
3. Folke Svangren3:125+0:2314:1950+5:02+0:19
4. Erik Nilsson5:475+2:2520:0650+7:00+1:58
5. Folke Svangren4:015+0:2124:0750+6:57-0:03
6. Erik Nilsson3:165+0:4527:2350+7:42+0:45

H12

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 228:14
1. Edwin Kahlbom5:363+0:435:363+0:43
2. Fabian Kahlbom4:27110:031-2
3. Edwin Kahlbom3:36113:3910
4. Fabian Kahlbom4:431+0:0818:22100:00
5. Edwin Kahlbom6:30124:5210
6. Fabian Kahlbom3:22128:1410
2Svaide Roma SOK / Visborgs OK 130:52+2:38
1. Neo Cederqvist4:5314:531
2. Olof Levin (Svaide Roma SOK)6:162+1:4911:092+1+1:06+1:06
3. Neo Cederqvist4:412+1:0515:5020+2:11+1:05
4. Olof Levin (Svaide Roma SOK)4:35220:2520+2:03
5. Neo Cederqvist6:552+0:2527:2020+2:28+0:25
6. Olof Levin (Svaide Roma SOK)3:322+0:1030:5220+2:38+0:10
Gotlands Bro OK 1ej godkänd
1. Edvard Pettersson5:352+0:425:352+0:42
2. David Westfältej godkändej godkänd
3. Edvard Pettersson0:00ej godkänd
4. David Westfältinaktivinaktiv
5. Edvard Pettersson1:22:37+1:16:07ej godkänd
6. David Westfältej godkändej godkänd

H55

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 125:38
1. Kjell Skalberg3:3813:381
2. Leif Svangren4:271+0:148:05100:00
3. Kjell Skalberg3:28111:3310
4. Leif Svangren6:37118:1010
5. Kjell Skalberg4:20122:3010
6. Leif Svangren3:08125:3810
2Gotlands Bro OK 228:55+3:17
1. Per Lindskog4:553+1:174:553+1:17
2. Anders Nilsson4:1329:082-1+1:03
3. Per Lindskog3:562+0:2813:0420+1:31+0:28
4. Anders Nilsson7:152+0:3820:1920+2:09+0:38
5. Per Lindskog4:422+0:2225:0120+2:31+0:22
6. Anders Nilsson3:542+0:4628:5520+3:17+0:46
3Gotlands Bro OK 335:10+9:32
1. Elisabeth Kimell4:262+0:484:262+0:48
2. Helge Gardelin7:153+3:0211:413+1+3:36+2:48
3. Elisabeth Kimell4:533+1:2516:3430+5:01+1:25
4. Helge Gardelin6:583+0:2123:3230+5:22+0:21
5. Elisabeth Kimell7:083+2:4830:4030+8:10+2:48
6. Helge Gardelin4:303+1:2235:1030+9:32+1:22
4Garda OK 141:28+15:50
1. Birgitta Berg8:194+4:418:194+4:41
2. Berndt Berg6:194+2:0614:3840+6:33+1:52
3. Birgitta Berg5:324+2:0420:1040+8:37+2:04
4. Berndt Berg6:564+0:1927:0640+8:56+0:19
5. Birgitta Berg8:544+4:3436:0040+13:30+4:34
6. Berndt Berg5:284+2:2041:2840+15:50+2:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser